Kapalı mekan düğün salonlarına göre kapasite bakımından avantaj sağlayan kır düğünleri aynı zamanda açık havada ferah bir düğün anlamına geliyor. Artık şehir içinde de kır düğünü mekanları bulunabilmektedir. Çekilen fotoğraflar manzara bakımından salon düğünü fotoğraflarına göre daha çok göze hitap eder. Çocukların büyükleri rahatsız etmeden harika vakit geçirdiği, eğlence dolu etkinliklerin söz konusu olduğu bir kır düğünü Maltepe kır düğünü mekanları açısından mümkündür.

Maltepe Kır Düğünü Mekanları

Ayrıca kapalı mekan düğün salonlarındaki gibi saat gece saat 23, 24 gibi bir vakit sınırlaması söz konusu olmamaktadır. Müzik ve eğlence dolu düğün devam eder. Ayrıca bazı düğün salonlarının tersine otopark sorunu da bulunmayan Maltepe kır düğünü mekanları bu bakımdan da bir avantaja sahiptir. Mekanlardan bazıları düğün sahiplerine menü oluşturma imkanı da vermekte, organizasyon konusunda esneklik tanıyabilmektedir. Kır düğünü mekanları çeşitli kapasitelere sahip bulunuyor. Düğün fotoğrafçısı hizmetlerini düğün paketi içinde sunan organizasyonlar da söz konusudur. Ses, görüntü ve ışık sistemleri harika bir açık hava düğünü için dizayn edilir. Engelli girişi neredeyse bütün düğün mekanları için standart hale geldi denebilir.

Maltepe Kır Düğünü Mekanları Alternatifleri

Maltepe Kır Düğünü Mekanları

Kır düğünü mekanları çim zemine ve orman, nehir, dağ, deniz, bahçe gibi manzaralara sahip olarak tasarlanırlar. Şehir manzarası da bunlardan birisidir. Otopark hizmeti yanı sıra ücretsiz vale hizmeti de zaman bakımından avantaj sağlayan bir hizmettir. Bu şekilde park yeri bulma, aracı park etme ve düğün sonrası parktan çıkarma gibi sorunlar Maltepe kır düğünü mekanları için söz konusu değildir. Kır düğünü için de farklı konseptler söz konusu olabildiğinden, ne tür bir düğün teması istenildiği ve organizasyona dair bazı detayların netleşmesi bir gerekliliktir.

Maltepe Kır Düğünü Mekanları

Bazı Maltepe kır düğünü mekanları için bazı hizmetlerde resmi prosedürler veya hizmet politikası gereği kısıtlama durumları söz konusu olabiliyor. Örneğin bazılarında havai fişek atılmamakta, kimilerinde ise alkol servisi bulunmamaktadır. Kır düğünü yanı sıra bu tesislerde yemekli veya yemeksiz davetler, doğum günleri, sünnet düğünü, parti, nişan, mezuniyet ve baby shower gibi farklı türlerde organizasyon yapılabiliyor. Menü bakımından da zengin olan tesislerden bazıları çocuk menülerine ilave olarak diyabet ve vejetaryen menüler de sunabiliyor. Bu nedenle düğün öncesi detaylar kararlaştırılmalı ve düğün günü kötü sürprizler yaşanmamalıdır.

Maltepe Kır Düğünü Fiyatları

Maltepe Kır Düğünü Mekanları

Çeşitli paketlere yaydıkları hizmetler ve davetli sayısına göre Maltepe kır düğünü fiyatları değişiklik gösterir. Hafta sonu düğünlerinin hafta içine göre pahalı olması doğaldır. 500 ila 5000 metrekare aralığında harika bir kır düğünü mekanı bulunabilir. Yemekli bir kır düğünü için kişi başı maliyet hafta içi 30-150 TL, hafta sonu ise 50-180 TL aralığındadır. Mekanlar kapasite bakımından yemekli düğünler için ortalama 500 ile 750 kişilik, yemeksiz/ikramlı açık hava kapasitesi ise 750 ile 1000 kişilik aralığında değişmektedir.

Maltepe Kır Düğünü Mekanları

Bazı mekanlar için fiyatlara dahil hizmetler süslemeler (nikah masası ve gelin yolu ile sandalye ve davetli masaları), volkan ve/veya konfeti gösterileri, kar yağdırma ve köpük şovu, lazer gösterileri, havai fişekler, palyaço gösterileri şeklindedir. Ekstra paketlerde verilen hizmetler ise genelde anı defteri, vale hizmeti, bilinen sanatçılar ve orkestralar, şamdanlar, video çekimi ve fotoğraf çekimidir. Paketler haricinde talebe istinaden verilebilen hizmetler ise sinevizyon, kırmızı halıda karşılama ve gelin odasındaki ikramlar olarak sayılabilir.

Ayrıca bakınız;

1- En İyi Maltepe Düğün Salonları

2- Maltepe Kına Mekanları Alternatifleri

3-  En İyi Maltepe Nişan Mekanları

4- Maltepe Düğün Salonları, Fiyatları ve Hizmetler

Yanıtla