Kına geceleri kültürümüzde yer edinmiş ve halen itinayla yaşatılan organizasyonlardır. Bu geleneğimiz bindallılar, kaftanlar, dilek fenerleri, kına tepsisi, kına takımları, kına müziği, kına mumu, kına hediyeleri gibi kendine has pek çok özelliklere sahiptir. Evlilik yolunda duyguların en yoğun yaşandığı bu gecenin geleneğin ruhuna uygun organizasyon için Maltepe kına mekanları özenle bu hizmeti sunmaktadır. Bu konuda bazı mekan seçenekleri bulunmaktadır. Osmanlı motiflerine sahip paketlerin de söz konusu olduğu kına gece organizasyonları çeşitli kapasitelere sahip mekanlarda düzenleniyor.

Maltepe Kına Mekanları Alternatifleri

Bayan kına ekipleri kınanın yakılması ve gelinin diğer ihtiyaçları konusunda yardımcı olan görevlilerdir. Yöresel kıyafetlerle geceye renk katarlar. Bazı mekanlar bayan DJ yoluyla, hareketli ve tempolu müziklerle davetlilere eğlenceli saatler yaşatmaktadır. Geleneksel kına müzikleri ve ezgilerini de unutmamak gerekir. Davul gösterileri de geleneğin bir parçasıdır. Davetliler Maltepe kına mekanları girişinde lokum ve gül suyu ikramı ile karşılanabilmekte, bazı mekanlarda ise damadın katılım sağlaması ile kına gecesi merasimleri yapılabilmektedir. Bunun için damadın da giydirilmesi söz konusudur. Davetlilere verilen zilli teflerle kına daha eğlenceli hal almaktadır. Halay mendilleri, el mumları, el gülleri de geleneksel değerlerdendir.

Maltepe Kına Mekanları ve Fiyatlar

Paketler halinde sunulan hizmetlere göre, mekanın konumuna göre ve kapasitesine göre çeşitli fiyatlar söz konusudur. Fiyatlar kişi başı olabildiği gibi, maksimum ve minimum davetli sayısına göre değişen fiyatlar da bulunabilmektedir. Bu nedenle Maltepe kına mekanları önceden gezilerek fikir edinilebilir. Kişi başı başlangıç fiyatları 30-200 TL arasında değişmektedir. 200 kişilikten 5000 kişilik olana kadar çeşitli büyüklükte mekanlar bulunuyor. Kimisi de mekan kiralaması hizmeti vererek diğer hizmetler için profesyonel organizasyon firmalarına yönlendiriyor.

Maltepe Kına Mekanları Alternatifleri

Bunun için bütün detayları kapsayan “her şey dahil paketler” dahilinde fotoğraf ve videodan kına ekibine, bindallı kıyafetinden damat fesine kadar bazı hizmetler birlikte sunulabilmektedir. Kına mekanları arasında oteller de sayılabilir. Oteller bu amaçla gelin ve damada ve hatta talep edilirse ailelerine de konaklama imkanı sunmaktadır. Düğün paketleri içerisinde kına ve düğün hizmetleri beraber verilebiliyor. Kimi mekanlar ise Hint kınacısı getirerek geline ve davetlilere çarpıcı desenlerde kına yakabilmektedir. Mekanların bazıları sıra dışı kına hediyeleriyle dikkat çekmektedir.

Maltepe Kına Mekanları Seçenekleri

Kimi tarihi mekanlar/restoranlar da kına gecesi organizasyonu hizmeti vermektedir. Volkan ve konfeti gösterileri, kına yakma merasimleri, kareografik dans gösterileri, gelin yüz örtüsü, yaş kına, kuru kına ve kahveci, şerbetçi, süslenmiş tef derken farklı kına gecesi ritüelleri söz konusu olabilmektedir. Kimi Maltepe kına mekanları ise talebe istinaden zenne ve oryantal gösterisi alternatifi sunabiliyor. Bindallı satın almak istemeyenlere yönelik bindallı kiralama hizmeti de bulunabiliyor. Kimi mekanlar ise testi kırma adlı töreni, çerez keseleri, damat omuz örtüsü, “Shakira” kemeri gibi detayları da sunarak kusursuzluğu detaylarda arayanlar için tercih sebebi olmaktadır.

Maltepe Kına Mekanları Alternatifleri

Kına tahtı konusunda cibinlikten pufa, sehpadan minderine kadar renkli donanımlar söz konusudur. Şamdan ve özel masa süslemeleriyle kınanın atmosferine katkı verilebiliyor. Kimi mekanlar ise kına ağıtları ve türküleri konusu kadar, davul eşliğindeki dans gösterileriyle de kına gecesine hareketlilik getiren nedimelere sahiptir. Kına gecelerinin meşhur oyunları da cabasıdır. Yeni modalardan “rengarenk” adlı gösteri/oyun, gelin kaçırma da en az testi kırma oyunu kadar ilgi çeken etkinlikler arasında geliyor.

Ayrıca bakınız;

1- En İyi Maltepe Düğün Salonları

2-  En İyi Maltepe Nişan Mekanları

3- Maltepe Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

4- Maltepe Düğün Salonları, Fiyatları ve Hizmetler

  1. Avatar
    feyza

    merhabalar
    30 ağustos akşamı için organizasyon+mekan kına fiyatlarınız nedir

Yanıtla