Bohem düğün ve nişan konseptlerine hayran olan herkes buraya! Geçtiğimiz yıllarda en çok tercih edilen düğün ve nişan trendi olan bohem tarz ile düğün veya nişan sahipleri otantik bir atmosfer yaratabilmektedir. Düğün veya nişan sahipleri, kendi zevk ve hayal güçleri doğrultusunda bohem konseptlerini daha da enfes kılabilir. En çılgın, en farklı ve en yaratıcı konsept ve fikirlere açık olan bohem severler için makrome düğün konseptleri bu yazımızda anlatacağız. Makromeler, rengarenk çiçekler, ahşap dekorlar, mumlar, runnerlar… Bohem trendin vazgeçilmez unsurları arasında olan makromeler ve makromeler ile yaratabileceğiniz yenilikçi atmosferleri gelin yakından görelim!

Öncelikle makromenin ne olduğunu bilmekte fayda var. Makrome; ip ile düğüm atma tekniklerinin enfes bir şekilde birleşmesi sonucunda ortaya çıkan büyüleyici görüntüdür desek, yanlış olmayacaktır. Yüzlerce düğüm atma tekniğinin birleşerek ortaya çıkardığı bu harika ürünlere herkes sahip olabilir. İhtiyacınız olan şey bir makrome ip ve birkaç düğüm atma tekniğidir. Ardından yaratmak istediğiniz şaheseri keyifli bir şekilde icra edebilirsiniz.

Makrome Süsler Nerede Kullanılır?

makrome-dugun-nisan-konsepti (1)

Evinizin dekoru için yapabileceğiniz makrome süsleri, çeşitli organizasyonlarda da kullanabilmektesiniz. Eviniz için yapmak istediğiniz makrome süsler arasında en meşhuru makrome duvar süsleridir. Odanızın boş bir duvarı için tasarlayabileceğiniz sade ve zarif makrome bir duvar süsü ile odanızın atmosferini komple değiştirebilirsiniz. Tıpkı düş kapanı gibi baktığınızda sizlere bir anlam ifade edebilecek makrome süsler ile evinizde otantik bir hava yaratabilirsiniz. Makrome duvar süslerinin yanında makrome çiçeklik ya da şamdanlarınız için makrome süsler tasarlayabilirsiniz. Gazeteliğiniz için üretebileceğiniz şık bir makrome gazetelik süsü her sabah sizi mutlu edebilir. Hayal gücünüze sığdırabildiğiniz her şeyi makrome ipleriniz ile kolaylıkla başarabilirsiniz. Peki bu büyüleyici makrome duvar süsleri nasıl yapılıyor?

Yaparken keyif alacağınız makrome duvar süsleri sanıldığının aksine oldukça kolay yapılabilmektedir. İhtiyacınız olan şeyler doğru uzunlukta bir makrome ip ile düğüm atma tekniğidir. İnternet üzerinden birkaç video izleyerek kolaylıkla pek çok düğüm tekniğine hakim olabilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz ve beğendiğiniz düğüm teknikleri ile hayal ettiğiniz şaheseri yaratmaya başlayabilirsiniz.

Makrome Nişan Konseptleri

makrome-dugun-nisan-konsepti (2)

Makrome süslemeler ile nişan gecenizi daha da şık kılmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. İster ev ortamında sade ve samimi bir nişan töreni, isterseniz düğün organizasyonu gibi şık bir mekan tercih edin. Nişan mekanınız neresi olursa olsun makrome nişan konseptleri ve süsleri ile nişanınıza dilediğiniz havayı katabilirsiniz. Ev ortamında gerçekleşecek nişan törenleri için birbirinden şık makrome arka fon bulabilirsiniz. Farklı düğüm teknikleri ve farklı renkler tercih ederek makrome arka fonunuzu kişiselleştirmeyi de unutmayın. Genelde beyaz ya da krem tonunda makrome ipler ile yaratılan enfes arka fonları, nude ve yumuşak renkler ile de tercih edebilirsiniz. Nişan atmosferinize uygun farklı aksesuarlar ile de makrome arka fonunuzu da zenginleştirebilirsiniz. Örneğin krem rengi makrome arka fonunuzun köşelerine konseptinize uyumlu iri çiçekler iliştirebilirsiniz. Böylece daha romantik bir tema yakalayabilirsiniz.  Ya da püsküller ile makrome arka fonunuzu daha gösterişli kılabilirsiniz. Ve tabii ki renkli fonunuz ile tüm nişan fotoğraflarınız muhteşem çıkacaktır.

makrome-dugun-nisan-konsepti (3)

Nişan organizasyonundan sonra misafirlerinize özel gecenizden birer anı bırakmak isterseniz makrome ipler imdadınıza yetişebilir. Makrome bileklikler ya da anahtarlıklar misafirlerinizin her zaman yanlarında taşıyabileceği şık ve farklı birer hediye olacaktır. Yanlarına iliştireceğiniz adınız ve nişan tarihinizi içeren etiket ile de enfes bir nişan hediyeliği elde edebilirsiniz.

Daha büyük ve iddialı gerçekleşecek nişan organizasyonlarında da makrome ipler ile hazırlanmış pek çok detay yaratabilirsiniz. Yine makrome ip ile hazırlanmış bir arka fonu dış mekan nişan organizasyonunuz için de tercih edebilirsiniz. Hatta bu seferki daha da büyük olabilir! Özellikle açık mekan tercih edecek çiftler, dekorlarına makrome ipinden hazırlanan romantik bir salıncak da ekleyebilirler. Nişan fotoğrafları için efsane bir açı yaratacak bu makrome salıncak ile eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Yine nişan davetlileriniz de bu otantik salıncak ile eğlenerek bu güzel gönü bol bol fotoğraf ile ölümsüzleştirebilir.

Makrome Düğün Konseptleri

makrome-dugun-nisan-konsepti (4)

Bohem ve rustik düğün teması hayranı olan gelin ve damat adayları buraya! Makrome ipi ve birkaç teorik düğüm bilgisi ile benzersiz bir düğün atmosferine sahip olabilirsiniz. Birbirinden yaratıcı makrome düğün konseptleri hakkında alacağınız birkaç faydalı bilgi en özel gününüzü komple değiştirecek. Özellikle kır düğünü ve sahil düğünlerinde sıklıkla tercih edilen bohem esintiler, düğün atmosferini yaratıcı ve özel kılmaktadır. Yeniliklere açık, enerjik ve romantik çiftlerin bir numaralı tercihi bohem konseptler nikah şekerlerinden arka fon tercihlerine kadar yansıyabilmektedir.

Tıpkı makrome nişan konseptlerinde olduğu gibi dilediğiniz düğüm tekniğini tercih ederek muhteşem bir düğün takısı elde edebilirsiniz. Makrome düğün takınızı kimi zaman püskül kimi zaman ise tül detayları ile zenginleştirebilirsiniz. Kır düğünlerinde püskül ve tüle ek olarak iri bahar çiçeklerini de tercih ederek düğün atmosferinizin bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Düğün arka fonunu dilediğiniz desen ve makrome ip rengi ile tercih ettikten sonra sıra diğer detaylara gelmektedir.

Kır Düğünlerinin Bohem Süslemesi

makrome-dugun-nisan-konsepti (13)

Kır düğünlerinden devam edecek olursak, ağaçlardan sarkacak birkaç şık makrome süse kimse hayır demez diye düşünüyoruz. Aşırıya kaçmadan, kararında makrome ağaç süsleri ile düğün alanını rüya gibi bir hale getirebilirsiniz. Masa süslemelerinizde de tercihinizi makrome süslemelerden yana kullanabilirsiniz. Sandalye arkalıkları ve şamdanların süslemelerinde de yine kibar ve şık makrome süslemeleri tercih edebilirsiniz. Nikah masası sandalyelerinde kullanabileceğiniz makrome sandalye süslemelerini biraz daha fazla bir ücret ödeyerek tüm konuklarınızın sandalyelerinde de kullanabilirsiniz. Sizlere biraz daha fazla maliyeti olacak bu süsleme ile görsel bir şölen yaşayabilirsiniz. Makrome ipinden yapılmış salıncakları, makrome düğün konseptleri içinde de sayabiliriz. Kır düğünleri başta olmak üzere tercih edilen makrome ipinden yapılmış salıncaklar, düğün atmosferinizi renklendirecektir. Tüm sevdikleriniz de makrome salıncağınızın keyfini çıkaracaktır.

makrome-dugun-nisan-konsepti (26)

Bohem tarzda zarif gelinliğinize ekleyeceğiniz makrome saç aksesuarları ile de büyülü görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Doğal görünümünüzü tamamlayabileceğiniz makrome ipinden saç aksesuarlarını tercih ederek düğün konseptinize uyum sağlayabilirsiniz. Bohem konseptinize tamamen uyum sağlayarak gecenizi bir peri masalıymışçasına yaşayabilirsiniz. Nikah töreninizin anısına sevdikleriniz ile paylaşacağınız nikah şekerlerinin tasarımında da makrome iplerden faydalanabilirsiniz. Geleneksel nikah şekeri anlayışınızı değiştirecek yaratıcı makrome nikah şekeri süslemeleri ile sevdiklerinize özel bir armağan sunabilirsiniz.

Tüm makrome düğün konseptlerinde makrome süslerinizi daha da gösterişli hale getirmeyi ihmal etmeyin. Canlı ya da cansız çiçekler, geometrik kasnaklar, yeşil yapraklar, püsküller ve tüller makrome süslemelerinize renk katacaktır. Özellikle beyaz ya da kemik rengi tercih edilen makrome süslemeleri dilediğiniz renk ile yaratabileceğinizi unutmayın. Fakat bu romantik ve şık atmosferi abartısız ve göz yormadan uyguladığınız takdirde çok daha başarılı bir sonuç alabilirsiniz.

Romantik Bir Konsept İçin Makrome Detaylar

makrome-dugun-nisan-konsepti (16)

Başta nişan ve düğün olmak üzere dilediğiniz her organizasyon için makrome süsleme detaylarından faydalanabilirsiniz. Yukarıda saydığımız makrome nişan ve düğün konseptlerinde birlikte kullanabileceğiniz en yaratıcı fikirleri aşağıda sıralayacağız. Bu makrome süsleme fikirlerinden en beğendiğinizi ya da sizlere ilham olacak başka fikirlerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın. Birbirinden iddialı makrome nişan ve düğün konsept fikirlerinizi paylaşmanız için sizleri yorumlar kısmımızda bekliyoruz.

makrome-dugun-nisan-konsepti (20)

  • Nişan ya da düğün pastanıza makrome süsleme eklemek ister misiniz? Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Daha önce de söylediğimiz gibi hayal etmenin sınırı olmadığı sürece düğün konseptlerinde de sınır olmayacaktır. Dilediğiniz her detayı makrome ipler ile güzelleştirebilirsiniz. Nişan ya da düğün pastanıza da ekleyeceğiniz makrome detaylar ile organizasyon konseptinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Kapalı mekan içerisinde gerçekleştireceğiniz bohem ve şık organizasyonlarda tavandan sarkıtacağınız rengarenk çiçekli saksıları makrome ile süsleyebilirsiniz. Makrome ipler ile sallandıracağınız saksılar, rengarenk çiçekleri taşırken mekanınızı hayranlık ile seyredeceksiniz.
  • Tavandan sallandırdığınız makrome ipler illa ki saksı taşımak zorunda da değildir. Dilerseniz düş kapanına benzeyen makrome süsler de tasarlayabilirsiniz. Kasnaklar yardımı ile hazırlayabileceğiniz makrome süsler yemek masalarının üstünde eşsiz bir görünüm yaratacaktır.

makrome-dugun-nisan-konsepti (9)

  • Tıpkı arka fonunuza benzer olarak hazırlatacağınız makrome bir pano ile sevdiklerinizden harika hatıralar toplayabilirsiniz! Hazırlatacağınız ekstra bir arka fon, minik kağıtlar ve mandallar ile ziyaretçilerinizden sizler için birkaç cümle isteyebilirsiniz. Böylece nişan ya da düğün organizasyonunuzdan harika hatıralar toplayabilirsiniz.
  • Arka fon ya da sadece belirli bir yükseklikten sarkan makrome süsleme aracılığı ile sevdiğiniz kişi ile biriktirdiğiniz güzel anıları paylaşabilirsiniz. Bir ağaçtan ya da belirli bir yükseklikten sarkıtılacak makrome süslemenize polaroid şekilde hatıralarınızı ekleyebilirsiniz. Mutlu bir geleceğe uzanan serüveninizi tüm sevdikleriniz ile paylaşmanız için makrome ipler hizmetinizde!
  • Yukarıda bahsettiğimiz panonun hemen yanına bir polaroid makine bırakarak misafirlerinizin sizlere yeni hatıralar bırakmasını sağlayabilirsiniz. Muhteşem düğün ya da nişan organizasyonunuzda ne kadar mutlu olduklarını belgeleyerek bu makrome panoya asmalarını rica edebilirsiniz.

Muhteşem Detaylarla Misafirlerinizi Büyüleyin

makrome-dugun-nisan-konsepti (27)

  • Düğün buketinizde de makrome iplere yer var! Düğün buketinizin sap kısmını sarabileceğiniz birbirinden şık makrome düğün buketi süsleri ile sıradan düğün buketlerine meydan okuyacaksınız. Dilediğiniz düğüm çeşitleri ve dilediğiniz düğüm sıklığı ile buketinize uygun bir makrome düğün buketi süsüne kavuşabilirsiniz. Düğün buketinizin yoğunluğuna ve içerdiği çiçeklerin renklerine göre makrome deseninize karar verebilirsiniz. Düğün buketinizin makrome süslemesinde aşırıya kaçmamaya özen göstermeyi unutmayın.
  • Hazır çiçeklerden bahsetmişken bir makrome dekor önerisi daha! Hazırlatacağınız basit bir makrome arka fon ile çiçek panosu yaratabilirsiniz. Kafesli düğüm teknikleri kullanarak kafeslerin içerisine birer çiçek iliştirebilirsiniz. Düğün ya da nişanınızın renk ve konseptine uygun çiçekler ile enfes bir fotoğraf köşesi daha elde edebilirsiniz.

makrome-dugun-nisan-konsepti (8)

  • Nişan ya da düğün geceniz için hazırladığınız yemek masalarına biraz daha makrome detay katmadan olmaz. Cam fanuslar içerisine koyacağınız mumlar ve fanusu saran makrome süsleme ile romantik mumluklar elde edebilirsiniz. Masadaki tona ve genel konseptinize uyum sağlayacak bu detay için ihtiyacınız olan şeyler; mum, cam fanus ve makrome ipler.
  • Şık bir mumluk tasarlamak için cam fanusun yanı sıra sıradan kavanozları da tercih edebilirsiniz. Farklı boy ve büyüklükteki kavanozların içine yine boylarına uygun mumlar ekleyerek düğün mekanınızın çeşitli yerlerine koyabilirsiniz. Tüm kavanozları birbirinden farklı makrome desen ile hazırlayarak romantik havayı tüm düğün atmosferinize yayabilirsiniz.

Dipnot: Bohem tarzda gerçekleşecek bir nişan ya da düğün organizasyonuna bir davetli olarak katılacaksanız size ayrıca bir önerimiz var. Makrome ipleri ile hazırlanmış çantaları kombininiz ile tamamlayarak atmosfere uyum sağlayabilirsiniz. Hatıra fotoğraflarınızla da görenleri büyüleyebilirsiniz.

Makrome Dünyası

makrome-dugun-nisan-konsepti (21)

Ev dekorasyonundan düğün dekorasyonuna kadar kullanabileceğiniz makrome süslemeler ile bulunduğunuz mekanı farklı kılabilirsiniz. Bir defa makrome süs kullanmak istedikten sonra devamını getirmek isteyeceğiniz makrome süslemeler ile eşsiz bir atmosfer yakalayacaksınız.

Makrome süslemelerin eşsiz dünyası hayal gücünüze ve yaratıcılığınız ile genişlemektedir. İnternet aracılığı ile bulabileceğiniz pek çok kendin yap videoları mevcuttur. Makrome düğüm tekniklerinin çoğunu internet üzerindeki bu videoları inceleyerek kendiniz de yapabilirsiniz. Önce daha basit düğüm metotlarını öğrenip uygulamaya çalışmalısınız. Bu bir bileklik ya da anahtar süsü olabilmektedir. Daha sonra duvarınız için tasarlayabileceğiniz makrome duvar süsü ile yeteneklerinizi biraz daha zorlayabilirsiniz. Pek çok makrome düğün ya da nişan konseptlerini kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bu size biraz zaman kaybı yaratacaktır.

makrome-dugun-nisan-konsepti (6)

Arka fon, salıncak ve daha farklı dekor örnekleri profesyonel dokunuşlar ile hazırlanmalıdır. Tüm gecenizde görünecek ve tüm fotoğraflarınızı önünde çektireceğiniz fonların kusursuzca hazırlanmasını tavsiye etmekteyiz. Fakat dilerseniz davetli masalarınızdaki mumluklar için ufak makrome süslemeleri kendiniz kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Böylece en özel gecenize emek vererek hazırladığınız dekorlar eşlik edebilir. Ya da nişan organizasyonunuz sonrasında sevdiklerinize sunacağınız makrome bileklikleri kendiniz kolaylıkla ve keyifle hazırlayabilirsiniz.

Büyük makrome nişan ya da düğün konseptlerinin yanı sıra ufak makrome süslemelerini de tercih edebilirsiniz. Örneğin zarif ve bohem gelinliğinizi makrome ipler ile tasarlanmış el yapımı bir küpe ile tamamlayabilirsiniz. Bu ince ve şık detay ile havalı görünümünüzü zenginleştirebilirsiniz. Makrome düğün ve nişan konseptleri gelin ve damadın giyim detaylarından mumluklara kadar uzamaktadır. Nikah şekeri, nişan hediyeleri, mumluklar, avizeler, arka fon, gelin buketi ve daha hayal bile edemeyeceğiniz noktada makrome ipler tercih edilmektedir.

Makrome Detaylı Organizasyonlar

makrome-dugun-nisan-konsepti (7)

Sizler de makrome ipleri ve desenlerinin sihirli dünyasında kayboldunuz değil mi? Peki bu otantik esintiler içerisinde harika bir düğün ya da nişan organizasyonu gerçekleştirmek için ne yapmalısınız? Öğrenmek istiyorsanız yazımızın kalan kısmını inceleyebilirsiniz.

Makrome süslemeleri bohem ve rustik konseptli tasarlanan nişan veya düğün organizasyonları içinde daha şık görünmektedir. Doğa ile iç içe ve sahil kenarı organizasyonlarında makrome süslemelere sıklıkla rastlamaktayız. Sizler de makrome ipinden salıncaklara, şık makrome mumluklara ve makrome arka fonlara aşık olduysanız düğün ya da nişan konseptinizi bu doğrultuda oluşturmalısınız. Şık bir havuz başı düğün organizasyonunda makrome detaylı süsler sırıtacaktır. Bu nedenle doğru düğün mekanı ve düğün konseptinizi önceden kararlaştırmalısınız. Makrome süslemeler ile benzersiz düğün veya nişan konsepti geliştirmek için kır düğünleri ve sahil mekanları sizler için ideal olacaktır. Kır düğünü mekanınıza hala karar vermediyseniz en güzel mekanlar için buraya tıklayabilirsiniz.

makrome-dugun-nisan-konsepti (17)

Kapalı mekanlar içerisinde ise özellikle ahşap düğün mekanları ile dilediğiniz atmosferi yakalayabilirsiniz. Sadece yazın da değil kışın şömine eşliğinde ahşap bir düğün mekanında makrome detaylarınız ile herkesi büyüleyebilirsiniz. Eğer makrome detaylar sizleri de etkisi altına aldıysa gelin hemen sizlere en uygun düğün veya nişan mekanına aramaya birlikte koyulalım! Rustik Düğün Konsepti yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

İster evinizde ister en özel gününüzde kullanabileceğiniz makrome detayları sizler de çok beğendiyseniz bizler ile paylaşmayı ihmal etmeyin. Hangi makrome süsleme çeşidini daha çok beğendiğinizi aşağıya yazabilirsiniz. Kendi makrome süsleme fikrinizi de başkalarına ilham vermek adına yorum kısmına yazabilirsiniz. Makrome konsepti ile çok uyumlu birbirinden şık düğün davetiyesi modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla