Yaz düğünleri hızla devam ediyor. Düğün mekanına, gelinliğinize, ayakkabınıza ve hatta saç modelinize kadar karar verdiniz. Unutmayın ki ufak bir detay da olsa gelin buketi seçimi de oldukça önemli. Bu yazımızda ise aşkı ve zerafeti temsil eden, lale gelin çiçeğini tercih etmeyi düşünenlere tavsiyeler vereceğiz.

Gelin Çiçeği Modelleri ve Fiyatlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Lale Gelin Çiçeği
Flowers By Marianne

Eğer canlı çiçek kullanacaksanız, mevsimine göre çiçek seçmeniz gerekir. Lale, ilkbahar aylarında açan bir çiçektir. Bu sebeple lale çiçeği, bahar ve yaz aylarında kullanılır. Sade ve şık gelinlikleri tercih eden hanımlar asaletini beyaz lale gelin çiçeğiyle taçlandırabilirler.


Fine Art America 

Gelin çiçeğini hatıra olarak saklamak istiyorsanız ise yapma çiçeklere yönelmelisiniz. Son yıllarda kağıt, sahte olduğu belli olan, bir süre sonra toz tutan yapay çiçeklerin yerini; silikon, dokunduğunuzda bile gerçeğiyle ayırt edilemeyen, ıslak çiçekler aldı. Birçok gelin adayı gelin buketini anı olarak saklamak için eve götürür. Siz de ıslak lale gelin çiçeğinizi düğün sonrasında evinize götürüp; bozulmadan, yıllarca rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Lale Gelin Buketi Yapımı ve Islak Lale Gelin Buketi Yapımı

Lale Gelin Çiçeği

Bütçeniz kısıtlıysa veya kendi çiçeğinizi kendiniz tasarlamak istiyorsanız, rahatlıkla yapabilirsiniz. Islak lale gelin buketi yapımı veya lale gelin buketi yapımı; aslında ana malzemenin farklı olması dışında ikisinin de yapımı aynı. Yapay veya canlı çiçek kullanımına karar verdikten sonra, sadece lale kullanarak mı yoksa araya farklı çiçekler de koyarak mı buket hazırlayacaksınız, ona karar vermelisiniz. Karar tamamen sizin zevkinize kalmış durumda. Yine de kolaj buketlerin de çok şık durduğunu söyleyelim.


Silk Wedding Designs 

Lalelerinizin rengini de seçtikten sonra bir araya getirip, saplarını sarmalısınız. Sarmak için tül, saten veya dantel gibi daha özel kumaşları kullanabilirsiniz. Sade bir kır düğünü yapacaksanız ise hasır gibi daha doğal ve yine şık duran alternatif seçeneklere yönelebilirsiniz. Gelinliğinizde kullanılan kumaşları tercih ederek bütünlük yaratabilirsiniz. Tabi damat adayını da unutmamak lazım. Buketinizde kullanacağınız lalelerden birinin dal kısmını süsleyerek, damat yaka çiçeğini de hazırlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi lale gelin çiçeği yapımı oldukça kolay.

Lale Gelin Çiçeği Modelleri

Lale Gelin Çiçeği
Away Wedding

Sadece lalelerden veya laleli kolajlardan oluşturabileceğiniz lale gelin çiçek modelleri var. Sadece lale kullanmak istiyorsanız yukarıdaki gibi farklı renklerdeki laleleri bir araya getirebilirsiniz. Düğünün konseptine göre kullanacağınız lale rengini seçebilirsiniz. Mesela masaların mor detaylarla süslendiği bir düğün için mor lale gelin çiçeği doğru bir tercih olacaktır.


Bunches Direct

Renkleri düğün konseptine göre seçebileceğiniz gibi renklerin temsil ettiği anlamlara göre de seçebilirsiniz. Örneğin kırmızı lale sevgi anlamını taşır. Kırmızı lale gelin çiçeği, düğün için oldukça anlamlı olacaktır. Huzurun rengi olan maviyi de unutmamak lazım, gerçekten çok hoş görünen bebek mavisi laleler var. Mavi lale gelin çiçeğinin kolajlarına bakmadan karar vermeyin deriz.

Lale Gelin Çiçeği

Daha geleneksel buket modelleri hoşunuza gidiyorsa, kurutulmuş çiçekler lalelerin etrafını saracak veya aralarına koyulacak şekilde kendi buketinizi tasarlayabilirsiniz. Özellikle ıslak lale gelin çiçeği kullanacaksanız, kurutulmuş çiçeklerin kullanıldığı bir kolaj yapay lale gelin çiçeğini daha gerçekçi gösterecektir. Beyaz veya pembe lale gelin çiçeği hangi renk olursa olsun doğru bir kolaj her zaman çok iyi görünür.


Arabia Weddings

Lale çeşitlerini; ıslak lale gelin çiçeği, canlı gelin çiçeği gibi seçenekleri sizlere sunduk. Beyaz lale gelin çiçeği ise renk seçiminde bizim favorimiz oldu. Peki siz hangi renk, hangi tür laleleri beğendiniz? Hangisini kullanmayı düşünüyorsunuz? Lütfen bize yorum yazmaktan çekinmeyin. Lale dışında daha fazla canlı çiçek modeline bakmak isterseniz de Canlı Gelin Çiçeği yazımıza göz atabilirsiniz!

Nil Güllü

Yanıtla