Adını yanı başındaki gölden alan Küçükçekmece düğün salonları bakımından zengindir. TEM otoyolunun geçmesiyle önemini artıran Küçükçekmece düğün konusunda da önemli mekanlara sahiptir. Düğün salonlarının bazıları otellere ait olmaktadır. Kimi düğün mekanları ise kır düğünü tesisleri olup, açık havada harika bir düğün yapılabilmektedir. Açılır kapanır sistemleri sayesinde şiddetli rüzgar veya yağmur halinde bile düğünü tamamına erdirilebilmektedir.

Söz konusu Küçükçekmece düğün salonları yemekli düğün hizmeti verebildiği gibi kokteyl konseptli bir düğün de organize edebilmektedir. Yemekli düğünlerde çeşitli menüler söz konusu olabiliyor. Et yemeğinin arkasından gelen ara sıcaklar ile salata ve tatlı çeşitleriyle harika menüler oluşturulabilir. Kimi mekanlar vejetaryen, diyabet, diyet ve çocuk menü gibi alternatifler getirebilmektedirler. Kimi kendi listesini asla değiştirmezken, kimi de çiftler ve düğün sahiplerinin taleplerine istinaden menüden bir parça tadılması da söz konusu olabilmektedir. Mekanların genelinde engelli girişi vardır. Bazı salonların kendilerine ait otoparkı olduğu gibi bazıları ise hemen yakınlarındaki otoparkları kullanabilmektedirler. Bunun için de vale hizmeti verenlerin sayısı fazladır.

Küçükçekmece Düğün Salonları

Küçükçekmece Düğün Salonları ve Hizmetler

Küçükçekmece Düğün Salonları

Yemekler kimi Küçükçekmece düğün salonları tarafından açık büfe veya alakart şeklinde verilmektedir. Kimi zaman ise sadece mekan kiralaması yapılmakta olup, bu durumda catering firmalarından hizmet alınarak kalifiye personel ile sunulması sağlanacaktır. Konumu itibariyle çeşitli manzaralara sahip olan Küçükçekmece düğün salonları sundukları hizmete göre farklı fiyatlara sahiptir. Bazı mekanların açık ve kapalı alanları olabiliyor. Kimileri tarihi mekanların içerisinde yer alırken kimileri de panoramik açıdan mükemmel manzaralara sahip olabiliyor.

Küçükçekmece Düğün Salonları

Harika masa ve sandalye süslemelerinin yanı sıra volkan, konfeti, sis – kar – köpük gösterileri, barkovizyon gösterisi, nikah masası süslemeleri, sahne – ses – ışık hizmetleri temel düğün salonu hizmetleri arasındadır. Mekanların bazılarında çocuklar için parklar ve palyaçolar ile çılgın vakitler geçirilebiliyor. Kum ve yüz boyama gibi aktivitelerin yanı sıra diğer oyunlar da onların hoşça zaman geçirmesine ve büyüklerinin rahat bir düğün geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Evcil hayvan getirilmesi konusunda kısıtlamalara giden kimi mekanlar buna ilaveten havai fişek atılmasına da müsaade etmemektedir. Servis ve müzik saat 23-24 gibi bitmektedir.

Küçükçekmece Düğün Salonları ve Fiyatları

Küçükçekmece Düğün Salonları

Temel düğün organizasyonu haricinde verilen hizmetlerle birlikte Küçükçekmece düğün salonları fiyatları farklılaşmaktadır. Bunda düğünün konsepti ve zamanlaması en önemli etkendir. Konsept olarak yemekli bir düğün arzu edenler, menü tercihi yapmak durumundadırlar. Menüde değişiklik yapmak söz konusu olabilmektedir. Fiyat bakımından genelde kişi başı fiyatlar söz konusudur. Buna göre hafta sonu düğün tercihi yaparak yemekli bir düğün isteyenler için kişi başı fiyatlar 50 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Hafta içi ise bu fiyatlar yemekli bir düğün için 30 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.

Yemekli bir düğün yerine kokteyl bir düğün konsepti benimseyenler için ise hafta sonu fiyatları kişi başı 30 TL ile 180 TL arasında seyrederken hafta içi bu fiyatlar 20 TL ile 150 TL bandında seyretmektedir. Kimi düğün salonları kendisi fotoğraf ve video hizmeti verirken, kimileri de bu konuyu düğün sahiplerinin tercihine bırakmaktadır. Bu durumda ise fotoğraf ve video çekimleri için profesyonel çekim ekipleri ile anlaşma söz konusu olmaktadır. İç mekan ve dış mekanlarda çekimler yapılarak düğünün yıllarca hatırlanması amaçlanır. Videolar kısaltılarak düğün klipleri ve belgeselleri, fotoğraflardan seçkiler oluşturularak harika baskılı albümler oluşturulması söz konusudur.

İstanbul’daki bazı popüler düğün mekanlarını incelemek için İstanbul’un En Popüler Düğün Mekanları sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla