Hayatınızın en önemli gününü unutulmaz ve eğlenceli hale getirmek için bebek odası süsleme önerilerine göz atabilirsiniz. Bebeğinizin doğumundan büyümesine kadar olan süreçte odasını süsleyen bu malzemeleri seçerken dikkatli olmalısınız.

Hem sizin zevkinizi yansıtan hem de kullanışlı olduğunda hayat kurtarıcı olan bu dekorlar ile muhteşem odalar tasarlayabilirsiniz. En güzel bebek odası süsleme fikirleri ve malzemeleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. İsterseniz satın alabileceğiniz ya da kendiniz yapabileceğiniz bu süsler ile minik bebeğinizin odası oldukça eğlenceli görünecektir.

Eğer sizler de bebeğinizin odasını nasıl süsleyeceğiniz düşünüyorsanız senenin son moda bebek odası süsleme fikirleri bu yazıda. O zaman hiç vakit kaybetmeden başlayalım.

Bebek Odası Süslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin odasını süslerken özellikle sağlıklı materyalleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Odaya çiçek koymak isterseniz yapay çiçekler kullanmanız gerekir. Canlı çiçek kullanarak odadaki oksijeni azaltmış olursunuz. Bu da bebeğinizin sağlığı için iyi olmayacaktır. Bunun yerine yapay çiçekler ile hoş görüntü yakalayabilirsiniz.

Bebeğinizin sürekli olarak kullanacağı bebek beşiği gibi mobilyaları süslerken dikkatli olmanız gerekir. Koparıp yutabileceği, dolanabileceği ya da sivri ve sert nesneler ile bu tarz mobilyaları süslememenizi öneririz. Önemli olan güzel görüntüden önce bebeğinizin sağlığı.

Bebek odası süsleme malzemeleri seçiminizi yaparken birbiri ile uyumlu malzemeleri kullanmanız gerekir. Yumuşak tüller, bebeğinizin sevebileceği pelüş oyuncaklar, balonlar gibi malzemeleri kullanabilirsiniz.

Genelde kız bebek için pembe, erkek bebek için mavi rengi tercih edilse de bu seçimi yapmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Turuncu, kırmızı, beyaz, siyah, yeşil, mor gibi birçok renk süsleme bulabilirsiniz. Birkaç rengi bir arada da kullanma şansınız var.

Yeni doğan odası süslerken süslemeleri daha sonra da kullanabileceğiniz objelerden seçebilirsiniz. Örneğin duvar süslemeleri daha sonra da kullanabileceğiniz malzemelerden sayılabilir. İsterseniz özel günlerde bu malzemeleri tekrar kullanabilirsiniz ya da odasında sürekli olarak kalabilir.

İsterseniz bebeğinizin adının yazılı olduğu bebek odası duvar süsleri ya da kapı süsleri sonrasında da bebeğinizin odasını süslemeye devam edebilir. Bunun için odanın geneline uygun süsleri seçebilir, bu süsleri yıllarca kullanabilirsiniz.

En Şirin Hoş Geldin

Bebeğinize şirin mi şirin bir hoş geldin demek için hastane odanızı ya da evinizi süsleyebilirsiniz. Son zamanlarda hastane bebek odası süsleme trendi sayesinde birçok süsleme malzemesi bulma imkanınız var.

Hayatınıza girdiği an hayatınızı güzelleştiren bebeğinizin doğum odası süsleri için seçim yaparken nerede olacağınıza dikkat etmeniz gerekir. Eğer hastanede süsleme yapacaksanız hastane beşiği ya da hastanede bulunan mobilyalara uygun seçim yapmalısınız.

Eğer evinizde bebek odasına süsleme yapacaksanız süsleme malzemelerinizi mobilyalarınıza göre seçmelisiniz. Dilediğiniz gibi duvarları delip boyama ihtimaliniz olduğu için bu alanda daha özgür davranabilirsiniz.

Duvar Süsleri ile Odayı Güzelleştirin

Duvar süslerini kullanarak boş kaldığını düşündüğünüz duvarları süsleyebilirsiniz. Bir son dokunuş olan duvar süslerinde bebeğinizin adı yazılı olabilir. Duvar süsleriniz isterseniz satın alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz.

İsterseniz hamilelik dönemlerinizde çekilen fotoğraflar ya da eşiniz ile birlikte bebeğiniz için yaptığınız ortak bir süsleme de olabilir. Çerçeveler, bayraklar, kağıt süsler gibi birçok duvar süsü seçeneğiniz mevcut.

Birbirinden Farklı Kapı Süsleri

Kapı süsleri bebek odaları için süsleme malzemelerinin vazgeçilmezidir. Birbirinden farklı kapı süsleri ile bebeğinizin odasının kapısını süsleyebilirsiniz. Yuvarlak şekildeki kapı süslerini tercih ederseniz kapıyı tül ile kaplayarak daha da gösterişli hale getirebilirsiniz.

Bazı mağazalarda bu süsleri set halinde bulmanız mümkün. İsterseniz duvar süsleri ile kapı süslerini birlikte süsleme seti olarak satın alabilirsiniz. Bu setlerde farklı ürünleri bir arada bulma şansınız var. Örneğin kapı süsü, sepet ve yastık bir arada alabileceğiniz bebek setleri mevcut.

Hastane Bebek Odası Süsleme Fikirleri

Doğum sonrasında bebeğinizi kucağınıza aldığınızda elbette gözünüz başka hiçbir şey görmeyecektir. Yine de sizi ziyarete gelen arkadaşlarınız ve akrabalarınız için hastane bebek odası süsleme fena fikir olmayabilir.

Doğumunuz öncesinde isterseniz bu süsleri kendiniz hazırlayabilir, internetten satın alabilir ya da bu işi yapması için organizasyon firmaları ile görüşebilirsiniz. Bebek odası süsleme işini organizasyon firması ile yapacaksanız sitemizde bulunan “Organizasyon Firmaları” başlığına göz atabilirsiniz.

Hastane bebek odası süsleme denildiğinde akla kapı süsleri, duvar süsleri ve yatak süsleri gibi birçok farklı obje gelmekte. İsterseniz bebeğinizin hastane süsleme cibinliğini güzelce temizledikten sonra evindeki yatağı için de kullanabilirsiniz.  Bu süslemelerden bir kaçını evinizde de kullanmanız bütçe açısından sizleri daha da rahat ettirebilir. Yine de ne olur olmaz diye iyice temizlendiğinden emin olmalısınız.

Hastane Bebek Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hastane odanızı süslerken birkaç yeri es geçmemeniz gerekir. Eğer sade bir süsleme isterseniz yatağınızın baş kısmını, bebek beşiği kısmını ve kapıyı süsleyebilirsiniz. Bu süslemeleri yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey ise uyumlu süsler kullanmanız.

Eğer biraz daha gösterişli bir süsleme isterseniz de duvar süslemeleri kullanabilirsiniz. Balonlar, yapay çiçekler, küçük hediyelikler bu süslemelerden birkaçı. İsterseniz hastane bebek odası süsleme işini sade süslemeler ile halledip ev süslemesi yapabilirsiniz.

İsterseniz misafirlerinizin anılarını yazacağı bir defter de hazırlatmanız mümkün. Konuklarınızdan bebeğinizin adının yazılı olduğu hoş bir deftere yazı yazmalarını rica edebilirsiniz. Böylece bebeğiniz büyüdüğünde ona da hoş bir anı bırakmış olursunuz.

Yeni Doğan Bebek Odası Süsleri

Yeni doğan bebek odası süsleri genellikle üzerinde “Hoş geldin” yazılı süslerden oluşur. İsterseniz bu süsler ile bebeğinizin odasını süsleyebilirsiniz. Hoş geldin yazılı bebek odası duvar süsleri ile bebeğinizin odasının duvarlarını eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Yeni doğan bebeğinizin odasını süslerken süs malzemelerini dikkatli seçmeli ve mikroptan arındırılmış olduğuna emin olmalısınız. Eğer temiz olup olmadıklarına emin olamıyorsanız da süsleme malzemelerini kendiniz yapabilirsiniz.

Yeni doğan bebek odası süsleri denildiğinde akla ilk gelen elbette bebek beşiği süsleridir. Hastane beşiği için tüllerden oluşan hoş bir süsleme tercih edebilirsiniz. Hastanenin sizler için tahsis edeceği hastane beşiğinin ölçülerini alarak ona uygun bir süsleme edinebilirsiniz.

Sadece tül değil, saten de hastane beşiği süslemede kullanılabilir. İsterseniz sevimli bebekler ya da pelüşler ile de beşiği eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bebeğinizin adının baş harfi şeklindeki yastıklar, fiyonklar ve danteller de başka süsleme malzemelerinden sayılabilir.

Doğum odası süsleri ve bebek odası süsleme için süs eşyalarını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız da yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Süslerinizi Sonrasında da Kullanabilirsiniz

Doğum sonrasında kullandığınız süslerin bir kısmını bebeğinizin odasında kalıcı dekorlara dönüştürebilirsiniz. Örneğin duvar ve kapı süsleri yıllarca kullanabileceğiniz süslemelerdir. Bunun yanı sıra perde süslerini de daha sonrasında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Beşik süsü de uzunca bir süre kullanmaya devam edebileceğiniz süsler arasında. Hastane beşiği için yaptırdığınız süsü yeterince uzun yaptıysanız evinizdeki beşik için de kullanabilirsiniz.

Perde süslerinizi de isterseniz daha sonrasında duvar süsü ya da dolap süsü olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. “Hoş geldin” yazılı olan süsler hariç, bebeğinizin adının yazdığı ya da yazısız olan tüm süsler uzunca bir süre sizler ile olmaya devam edebilir.

Bebek Odası Süslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odası süslerken süslerin kullanışlı olması ve bebeğinize zarar vermeyecek nitelikte olması gerekir. Bunun için bebek odası süsleme malzemelerini seçerken dikkatli olmanız gerekir. Bebeğiniz için en iyisini düşündüğünüzü bildiğimizden bu konuyu es geçmeyeceğinizi zaten farkındayız.

Bebek odası süsleme oldukça eğlenceli ve bir o kadar özen gerektiren bir iştir. Özellikle hem kullanışlı hem de güzel malzemeleri seçmek için biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Süsleme malzemeleri seçiminde dayanıklı ve kaliteli malzemeleri kullanırsanız yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bebek odası süslerken sevdiğiniz kişilerden ve ailenizden yardım alarak bunu eğlenceli bir aktiviteye de dönüştürebilirsiniz. Bir Pazar günü eşiniz ve sevdikleriniz ile birlikte süslemeleri yapabilir ve odayı renklendirebilirsiniz. Böylece sevdikleriniz ile birlikte unutulmaz bir anınız daha olmuş olur.

Bebeğinizin doğumundan sonra odasına birlikte çekilmiş fotoğraflarınızı koyabilir, bu fotoğrafları bebek odası duvar süsleri olarak kullanabilirsiniz.

Bol Anı, Bol Fotoğraf

Teknolojinin de gelişmesi ile cep telefonlarımız neredeyse birer profesyonel fotoğraf makinesine dönüşmüş durumda. Sizler de çocuğunuzun birçok fotoğrafını çekiyorsunuzdur. Elbette bunu yapan profesyonel stüdyolar da mevcut.

Elinizdeki bu birçok fotoğrafın baskısını alarak çerçeveletebilir, duvara ya da masaya koyabilirsiniz. Bu sayede baktıkça anılarınızı hatırlayacağınız güzel bir köşe elde etmiş olabilirsiniz. Bebek odası süsleme malzemesi olarak fotoğrafları kullanırsanız bu süslemeyi sürekli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bebek Yatağı Seçimi

Bebek yatağı seçimini yaparken çok küçük bir yatak seçerseniz kısa sürede değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle ergonomik ürünler arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Mesela daha sonrasında parmaklıklarını çıkartabileceğiniz bir beşik seçebilirsiniz.

Bebek beşiği seçiminize uygun süslemeleri ise isterseniz kendiniz yapabilir ya da internet ve mağazalardan satın alabilirsiniz.

Süsleme Malzemeleri Nereden Satın Alınır?

Bebek odası süsleme malzemelerini toptan ya da perakende satış yapan mağazalardan kolayca temin edebilirsiniz. Şehrinizde bulunan bu mağazaları internetten bulabileceğiniz gibi daha önceden doğum yapmış arkadaşlarınıza danışarak da bulabilirsiniz.

Bebek odası süsleme malzemelerini isterseniz internetten de sipariş edebilirsiniz. İnternette birçok süsleme malzemesini kolayca bulabilirsiniz. Malzeme fiyatları şehirden şehre farklılık gösterebilmekte. Fakat internetten verdiğiniz siparişlerde aynı fiyat olduğunu göreceksiniz.

İkiz Bebek Sahibi Çiftler İçin Öneriler

Eğer nur topu gibi ikizleriniz olduysa yapmanız gerekenler ikiye katlanmış gibi görünebilir. Ama bu eğlencenizin de ikiye katlandığını gösterir. Alacağınız her şeyi birbirine benzer ve uyumlu olarak alabilirsiniz. Bu sayede ekstra düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Yıllarca aynı odayı paylaşacak olan ikiz kardeşlerin ikisi de kız ya da ikisi de erkekse işiniz daha kolay Hem oda mobilyaları hem de bebek odası süsleme malzemeleri birebir aynı olabilir. Aynı olmasını istemezseniz de benzer konseptli ürünleri kullanabilirsiniz.

Bir kız bir erkek bebeğiniz olacaksa da her ikisinin de beğenebileceği malzemeler ile odalarını süsleyebilirsiniz. Elbette daha bebek oldukları için bunu anlayamayacaklardır. Fakat ileride kullanmaya devam etmek için turuncu, mor, yeşil gibi renkler ile odalarını süsleyebilirsiniz.

Konsept Odalar için Fikirler

Eğer bebeğinizin odasını konsept bir şekilde süslemek isterseniz odaya uygun doğum odası süsleri seçebilirsiniz. Bu sayede hem doğum sonrası için aldığınız malzemeleri atmak zorunda kalmazsınız hem de bebek odasının sürekli olarak eğlenceli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin uzay temalı bir oda istiyorsanız tavan süsleri ve diğer süsleri karanlıkta parlayan malzemelerden seçebilirsiniz. Raf süslerini, cibinlik ve beşik süslerini yine odaya uygun seçebilirsiniz.

Hayvanlar alemi, süper kahraman, araba temaları gibi seçenekleriniz bulunmakta. İsterseniz kendi temanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Elbette illa ki temalı bir oda da dizayn etmek zorunda değilsiniz.

El Yapımı Bebek Odası Süsleme Fikirleri

El yapımı ürünler her zaman daha özeldir. Sadece sizde bulunan bu ürünler ile kendinizi daha özel hissedebilirsiniz. Kendi yaptığı ürünleri mağazalarda ya da internette satan kişiler ile iletişime geçerek bebeğiniz için süsleme sipariş edebilirsiniz.

Bebeğinizin odasını kendi yaptığınız bebek odası süsleme malzemeleri ile de süsleyebilirsiniz. El yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız kolları sıvayın. Düşünmüyorsanız da sıvayın. Çünkü bu işe giriştikçe ne kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

Yeni Trend: Kendin Yap

Son yıllarda gittikçe artan “Do it yourself” trendi ile insanlar çoğu şeylerini kendileri yapıyor. Peki, siz neden bebek odası süsleme işini bu şekilde yapmıyorsunuz ki? Kendin yap trendi ile hem eğlenceli hem de yaratıcı anılarınız olabilir.

En yakın arkadaşlarınızı, ailenizi ya da eşinizi çağırın yanınıza ve süsleri birlikte yapmayı teklif edin. Kalabalık gruplar ile bunu yapabileceğiniz gibi kendi başınıza da yapabilirsiniz. Bu sayede piyasada olan ürünleri kullanmak zorunda kalmadan kendi zevklerinizde ürünler yapabilirsiniz.

Yapılışı hiç zor olmayan bu süsleri bitirip kendi şaheserinize baktığınızda memnun kalacağınıza eminiz. Hem çocuğunuz için uğraşmış olmanın mutluluğu hem de başarmış olmanın gururu ile yaptığınız işe hayran kalacaksınız.

Bebek odası süsleme farklı fikir ve konseptlerde olabilir. Bu nedenle bu işi yaparken özgür olduğunuzu bilmelisiniz. Farklı fikirler isterseniz ünlüleri instagram gibi sosyal medya hesaplarına bakaran siz de benzer süsler yapabilirsiniz.

Kapı Süsü Yapımı

Kapı süsünü kendiniz yapmak isterseniz bir kasnak ya da bükülebilir sağlam bir boru işinizi görecektir. Boruyu yuvarlak hale getirerek ve yuvarlak haldeki malzemenizi istediğiniz renge boyayarak işe başlayabilirsiniz. İsterseniz tül ve güzel kumaşlar ile de çevreleyebilirsiniz.

Kapı süsünüzün üzerine pelüş aplike edebilirsiniz. Fiyonklar, çeşitli süsleme malzemeleri ya da istediğiniz herhangi bir şey ile kapı süsünüzü tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz kapı süsünüzün altından sarkan püsküller ya da ponponlar ekleyebilirsiniz. Eğer sade bir kapı süsü tasarladıysanız kapınızı tül ile kaplayarak daha gösterişli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dikiş konusuna aşinaysanız bulut, bebek ya da bunlara benzer figürler dikip içini doldurabilirsiniz. Daha sonra yine çift taraflı bant ile bu figürleri duvara sabitleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı çerçeveler ile duvara asmak ya da fotoğraflarınızdan bebeğinizin baş harfini oluşturmak gibi fikirler tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Karton ya da kontrplak üzerine resimlerinizi yapıştırarak duvara bunları asabilirsiniz.

Hoş geldin panolarını ya da yazılarını yapmak da oldukça kolay. Renkli kâğıt ve kartonları istediğiniz şekilde keserek üzerine el yazınız ile hoş geldin yazabilirsiniz. Daha sonra bu kağıtları düzgün bir şekilde kurdele ya da sağlam bir ipe tutturarak duvara asabilirsiniz.

Duvar Süsü Yapımı

Birçok duvar süsü arasından hangisini tercih edeceğinize karar verdikten sonra malzemelerinizi temin ederek işe koyulabilirsiniz. İsterseniz strafordan şekiller keserek bir ip vasıtasıyla tavandan sarkıtabilir ya da çift taraflı bant ile duvara sabitleyebilirsiniz.

Bebek Odası Duvar Süsleri

Bebek odası duvar süsleri, genellikle çevresindeki her şeyi algılayan bebeklere hitap eden özelliklerde tasarlanır. El yapımı veya ahşap bebek odası duvar süsleri, yapılışı veya tasarımı ile çeşit çeşittir. Erkek bebek ve kız bebek için farklı tasarımlar bulunur. Duvar kâğıdı şeklinde bebek odası duvar süsleri, ledli ve isimli duvar süsleri, el yapımı ışıklı süs fikirleri ve daha niceleri… Bebek odası duvar süsleri için Instagram gibi çeşitli platformlarda satın al özelliği vardır. Çeşitli fiyatları ile her bütçeye ve zevke uygun bebek odası için duvar süsleri bulunabilir. Lohusa dönemi öncesi kadınların bebekleri için yaptıkları hazırlıkların en başında bebek odası duvar süsleri gelir.

Bebek Odası Misafiri Sevimli Hayvanlar

Bebek odası duvar süsleri arasında hayvan figürleri önemi bir yer tutar. Birbirinden sevimli çeşitli hayvan figürlerinin olduğu bebek odası için duvar süsleri, bebeğinizi neşelendirebilir. Bir köprü üzerinde sıralanmış sevimli büyük orman hayvanlarını içeren stikerlar, bebek odasını renklendirir. Erkek bebek veya kız bebek odası için kullanılabilir. Çimen üzerinde sıralanan hayvanlara çiçekler, renkli kuşlar ve yapraklar eşlik eder. Bu tür stikerler, çeşitli hayvan ve doğa figürlerini içeren stikerlerın bir araya getirilmesi sonucu el yapımı olarak da tasarlanabilir.

Bebek odası duvar süsleri arasında hem el yapımı hem de hazır tasarımlar çok fazla. Ahşap, plastik veya kâğıt malzemelerden çeşitli hayvan figürleri tasarımları kullanılıyor. Duvar kâğıdı modelleri, isimli duvar süsleri ve ledli hayvan figürleri gibi bebek odası duvar süsleri, çeşitli trendlere göre değişebiliyor. Dinozorlar, filler, aslanlar, zürafalar, geyikler, timsahlar, suaygırları, maymunlar ve tavşanlar… Orman havyaları bebeklerin ilgisini çeken neşeli figürlerdir. Bu sebeple bebek odası için duvar süsleri arasında orman temalı stikerlar ve ahşap el yapımı süsler ağırlıktadır.

Orman figürlü süslerin yapılışı çok zor değil. Herhangi bir kırtasiye veya yapı marketlerden derlenen stikerlar veya ahşap malzemelerle el yapımı bebek odası duvar süsleri elde edilebilir. Dilerseniz ışıklı veya ledli fikirleri de uygulamak mümkün. Lohusa dönemi öncesi kadınların kafasında yer eden konulardan biri de bebek odası duvar süsleri ve bu süslerin nasıl yerleştirileceği meselesidir. Instagram veya bazı sosyal medya platformlarından bebek odası duvar süsleri satın alma seçenekleri oldukça yaygın. Bebek odası için duvar süsleri yapılışı ve fiyatları gibi konularda da bu tür platformlardan bilgi alınabiliyor. Bebek odası duvar süsleri yapımı konusunda çok fazla tecrübeye gerek yok. Çeşitli yönergelerle bebek odası için pratik, el yapımı, ahşap duvar süsleri uygulanabilir. Orman temalı hayvan figürleri içeren bebek odası duvar süsleri fiyatları, ahşap veya el yapımı gibi kriterlere göre değişebiliyor. Bebekler hızla büyürken odalarının duvarlarındaki bebek odası duvar süsleri veya figürlerini anlamlandırmaya çalışırlar. Sevimli orman hayvanları da onlara mutluluk ve huzur verir.

Bebek Odası Duvar Süsleri ve Ağaçlar

Bazı el yapımı veya ahşap duvar süsleri, bebeklere mutluluk ve huzur verir. Sevimli orman hayvanları figürleri gibi ağaçlar da bebek odası için duvar süsleri arasında öncelikli tercihlerden biridir. Hem el yapımı hem de hazır bebek odası duvar süsleri arasında ağaçların yeri başkadır. El yapımı bebek odası için duvar süsleri arasında da ağaçlar başlıca figürlerdendir. Ağaç dalları üzerinde çiçekler, yapraklar ve çeşitli hayvanlar başroldedir. Bebek odası duvar süsleri olarak ahşap el yapımı süslerin yapılışı biraz zaman alabilir. Çünkü başlı başına tasarım yeteneği isteyen bir çalışmadır. Bu yüzden bebek odası duvar süsleri için ağaç veya çalı gibi figürlere ayrı bir özen göstermek gerekir. Çeşitli malzemelerle ahşap veya çeşitli malzemelerden ağaç bebek odası duvar süsleri yapılışı için mevcut yeteneğinizi deneyebilirsiniz. Örneğin; ledli, ışıklı veya isimli duvar süsleri için el yapımı bir ağaç figürü kullanabilirsiniz. Ağacın dallarına led veya ışık asmak kolay olacaktır.

Kız bebek veya erkek bebek için bebek odası duvar süsleri yapımı için çeşitli fikirleri değerlendirmeniz gerekecek! Bunun için Instagram veya benzeri platformlardan fikir alabilirsiniz. Seçeceğiniz ağacın dallarının ve yapraklarının rengi, çevresine yerleştireceğiniz çiçek, hayvan veya evler gibi detaylar da önemli. Bu yüzden bebek odası duvar süsleri yapılışı fikirlerini irdelemelisiniz.

Bebek odası için duvar süsleri seçiminde kullanacağın ağaç figürlerinin ahşap bölümlerinin seçimi, yapılışı ve fiyatları konusunu da değerlendirmelisiniz. Bebek odası duvar süsleri satın alma seçenekleri arasında duvar kağıdı da vardır. Bebek odası için duvar süsleri için duvar kağıdı fiyatları araştırmanızda ağaçlı bir desen seçmek istiyorsanız odanızdaki diğer eşyaların uyumunu gözetmelisiniz. El yapımı ahşap bir süs yapılışı için de odadaki eşyaların tasarımı ve renkleri önemlidir. Bu yüzden onun sevebileceği sevimli ve tatlı süsleri seçmeye çalışın. Sadece duvar değil, bebek odası duvar süsleri için tavanı, kapıları ve hatta pencereleri bile düşünün. Huzur veren ağaç figürlü bebek odası için duvar süsleri, aslında lohusa bir kadının bebeği için gösterdiği hassasiyetin de bir yansımasıdır.

Bebeklerin Sevimli Dostu Mickey Mouse

Bebek odası duvar süsleri ağırlıklı olarak bebeklere huzur veren ve neşelendiren figürler içerir. Mickey Mouse ailesi içeren bebek odası duvar süsleri de bu figürlerden biridir. El yapımı bebek odası duvar süsleri için de Mickey Mouse figürleri ilk sıralarda yer alır. Bebekleri neşelendiren ve eğlenceli bir ortam sağlayan Mickey Mouse ailesi, çeşitli ahşap figürlerle de bir araya getirilebiliyor. Belki yapılışı kolay bebek odası için duvar süsleri arasında sayılamaz. Ancak erkek bebek ve kız bebek için bebek odası duvar süsleri arayan anne ve babaların en çok tercih ettiği figürler olduğunu belirtmek gerekiyor. El yapımı bebek odası duvar süsleri fiyatları için bütçeye uygun bir alternatif olabilir. Instagram gibi sosyal medya alanlarında bu tür süsleri satın al seçenekleri bulunuyor. İsimli duvar süsleri yapımı fikirleri arasında hem yapılışı hem de fiyatları bakımından ideal bebek odası duvar süsleri olarak tercih edilebilir.

Mickey Mouse gibi çizgi karakterlerin stikerları el yapımı ışıklı ve ledli bebek odası için duvar süsleri ile birlikte tasarlanabiliyor. Bu figürlere el yapımı ahşap çeşitli nesneler de eklenebilir. Bebek odası duvar süsleri arasında duvar kağıdı modelleri de önemli bir yer tutuyor. Mickey Mouse gibi dünyaca ünlü karakterlerin yer aldığı duvar kağıdı tasarımlarına ahşap veya el yapımı bebek odası duvar süsleri de entegre edilebiliyor. Bu tür süslerin yapılışı ve fiyatları tasarıma göre değişebilir.

Bebek odası için duvar süsleri yapılışı için kullanılacak malzeme fiyatları da dikkate alınmalıdır. Örneğin; ahşap, plastik ve kağıt ürünlerin bebek odası duvar süsleri olarak değerlendiriliyor. Bu malzemelerin süs olarak yapılışı için farklı aletlere ve el yapımı gereçlerine ihtiyaç vardır. Bu yüzden yapılışı ne kadar zorsa fiyatları da o kadar artacaktır. Çünkü kullanılan malzemelerin, araç ve gereçlerin de fiyatları çıkabilir. Bir yaşına kadar çeşitli renkleri ve figürleri algılamaya başlayan bebekler için duvar süsü yapılışı için bebeğin algılarını da dikkate almak gerekir. Bu yüzden bebekler için Mickey Mouse gibi gülen çizgi karakterler ideal seçenek olabilir.

El Yapımı Bebek Odası Duvar Süsleri

Bebek odaları için  duvar süsleri arasında el yapımı süsler önemli bir yer tutuyor. Kabartmalı hayvanlar, bulutlar, yağmur damlaları, gökkuşağı, yıldızlar, ay ve güneş… Bebek odaları duvar süsleri için hayallerin bile erişemeyeceği kadar çok örnek ve seçenek var. Tatlı, sevimli, gülen, düşen, kalkan ve oynayan… Her bir karakter için farklı bir eylem tasarlanabilir. Duvar kağıdı modellerine uygun ahşap, keçe, kağıt ve hatta lastik süs yapılışı için hem yeteneğinizi hem de hayal gücünüzü kullanmanız gerekecek. Ayrıca, malzeme fiyatları da düşünülmeli! Bu tür el yapımı süsler, hem bebek algısı hem fiyatları hem de yapılışı bakımından tercih sebebi olabiliyor. Örneğin; keçeden kelebekler, eva kağıtlarından gökkuşağı, tüllerden bebekler, kabartma kumaşlardan isimli duvar süsleri, ledli ay ve yıldız figürleri, ışıklı süsler…

Bebek odaları için duvar süsleri seçmeden önce yeteneklerinizi gözden geçirip duvar süsü yapılışı için cesaretinizi toplayabilirsiniz. Bu noktada bir ayrıntıya da dikkat etmek gerekiyor. Bebek odası için duvar süsleri yapılışı ve fiyatları araştırmasında oda sakinini dikkate almak gerekiyor!Erkek bebek odaları için seçilen süsler ile kız bebek duvar süsleri elbette farklı olacaktır.

Bebek odası duvar süsleri yapımı için odadaki eşyaların renkleri ve modellerine göre el yapımı süsler tercih edilebilir. Bunun için Instagram yol gösterici olabilir. Bebek odası için duvar süsleri fikirleri için sınırsız seçenekleri buradan görebilirsiniz. Hem fiyatları hem de yapılışı konusunda fikir de alabilirsiniz. Ahşap bebek odası için duvar süsleri de çok tercih edilen el yapımı süsler arasında yer alıyor. Ahşap çeşitli figürler ve nesneler de bebeklerin algısı üzerinde etkili olabilir. Her nesneyi ve özneyi detaylıca inceleyen bebekler için el yapımı bebek odası duvar süsleri büyük önem arz ediyor. Ahşap, keçe, kağıt veya farklı malzemelerden bebek odası duvar süsleri satın al veya fiyatları seçeneklerinde bu ayrıntıya da dikkat edilmelidir. Bebek, yatağının karşısında duvarda asılı bir nesneye dakikalarca bakabilir. Bu yüzden el yapımı bebek odası için duvar süsleri seçerken sadece fiyatları ve yapılışı değil, içerdiği anlam da çok önemlidir.

Bebeklere Özel Duvar Süsleri

Bebek odası duvar süsleri bebeklerin dikkatini çeker ve hayal dünyalarını geliştirir. Duygusal gelişimine de katkıda bulacak tasarımlar öncelikli olarak tercih edilir. El yapımı veya hazır bebek odası için duvar süsleri arasında stikerlar yaygın olarak kullanılır. Duvar süslerinde erkek bebek için genellikle mavi, beyaz veya pastel yeşil renkler seçilir. Kız bebek için de çoğunlukla pembe, kırmızı tonları, lila veya mor gibi renklerde duvar süsleri tasarlanır. Ev yapımı duvar süsü fikirleri arasında bebeği korkutmayacak büyüklükte ve konseptte süsler tercih edilmelidir. El yapımı veya ahşap süsler de bebek odasını karartmayan, iddiasız modeller olmalıdır. Bebek odası duvar süsleri fiyatları, model, tasarım veya büyüklüğe göre değişir.

İsimli duvar süsleri, ışıklı el yapımı ve ledli ahşap bebek odası duvar süsleri yapılışı ve özelliklerine göre farklı fiyatları içerir.

Bebeklere özel duvar süslerinde genellikle el yapımı, göz nuru tasarımlar yaygındır. Tüller, kumaşlar, keçeler, kağıtlar ve örgüler, el yapımı bebek odası için duvar süsleri tercihinde önemli malzemelerdir. Duvar kâğıdı da bebek odası duvar süsleri için yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Çeşitli figürler barındıran bebek odası duvar kâğıdı, bebeklerin algılarına hitap eden tasarımlar içerir. Bebek odası rengi, teması, bebeğin cinsi ve anne ve babanın tarzı ve zevkine göre yüzlerce model duvar süsü tasarlanabiliyor. Bebek odası için duvar süsleri Instagram gibi platformlarda da yaygındır. Özellikle el yapımı duvar süsleri, bu tür platformlarda hem fiyatları hem tasarımları hem de yapılışı bakımından sayısız seçenek sunar. Duvar süsleri fiyatları, kullanılan malzeme ve yapılan tasarıma göre değişiyor.

Ahşap bir duvar süsü ile kâğıttan tasarlanan bebek odası için duvar süsleri fiyatları ve yapılışı konusunda doğal olarak farklılık vardır. El yapımı bebek odası duvar süsleri de fiyatları bakımından hazır süslere oranla daha uygun olabilmektedir. Üç boyutlu süsler, tablolar, duvar resimleri, stikerlar, askılı süsler ve daha onlarcası… Bebek odası için duvar süsleri seçenekleri arasında sayısız alternatif var. Süs seçiminizde bebeğinizi mutlu edecek modellere yoğunlaşmalısınız. Her şey onun için…

Bebek Odası Duvar Süsleri Çeşitleri

Bebek odası süsleri için alternatifleri değerlendirmeden önce ne istediğinize tam olarak karar vermelisiniz. Yapılışı kolay kâğıt bir süs mü, yapılışı saatlerce süren el yapımı ahşap bir süs mü? Fiyatları konusunda cömertseniz çok fazla seçeneğiniz var. Mobilyalardan tekstillere kadar her detaya uygun konseptte bebek odası süslemesi istiyorsanız, duvar süsleri doğal olarak bu konsepte uymak zorundadır. Bebek odası duvar süsleri ile bebeğinizin odası masallar diyarından bir köşe olabilir.

El yapımı ahşap bir süs bebeğinizin en sevdiği eşya olabilir. İsimli duvar süsleri bebeğinizin ismini kanıksamasına yardımcı olabilir. Ünlü bir çizgi karakter içeren duvar kâğıdı, bebeğinizin ilgiyle izlediği çizgi film ekranına dönebilir. Işıklı hilal ve yıldızlar hem süs hem gece lambası işlevi görebilir. Ledli duvar süsleri, bebeğinizin ilgisini çeker ve izlerken uyumasına yardımcı olabilir. Kız bebek odasında yapılışı kolay bir kumaş süs, duvara anlam katabilir. Erkek bebek odasında yapımı ve fiyatları ile dikkat çeken ahşap bir duvar süsü, oyuncak haline gelebilir.

Bebek odası duvar süsleri fikirleri sınırsız olarak gelişiyor.

Instagram gibi sosyal medya alanlarında ahşap, keçe, kumaş ve çeşitli malzemelerden üretilmiş yüzlerce el yapımı bebek odası duvar süsleri bulabilirsiniz. Her birinin yapılışı ile fiyatları arasında organik bağ vardır. Ahşap bir süsün yapılışı ve fiyatları ile keçeden bir süsün yapılışı ve fiyatları arasında farklar olacaktır. Bebek odası için duvar süsleri arasında sınırsız seçenek var. Bebek odası için duvar süsleri çeşitleri, bebeğin cinsi, oda mobilyaları, tekstil ürünleri ve renklerine göre değişiyor. Yapılışı ve fiyatları açısından da çeşitli ayrılıyor.

Çerçeveler, tablolar, stikerlar, el yapımı süsler ve fabrikasyon süsler olmak üzere binlerce çeşit duvar süsü, bebeklerin ve ebeveynlerin beğenisine sunuluyor. Süslerin yapılışı ve özellikleri, fiyatları etkileyebiliyor. El yapımı ahşap süslerin yapılışı daha fazla zaman aldığı için fiyatları da buna göre belirleniyor. Bebek odası duvar süsleri çeşitleri arasında karar vermek oldukça zor. Acaba bebeğiniz hangisini sevecek? Onu güldürebilecek bir süs bulunabilir mi? Mutlaka vardır! Zevkiniz bebeğinizi mutlaka mutlu edecektir! En Güzel Bebek İsimleri ve Anlamları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz!

Bebek odası için duvar süsleri seçimi ve odaya uygun süs belirlemek sanıldığı kadar kolay değil. Duvar süsleri yapılışı ve ahşap veya farklı malzemeler kullanılması gibi onlarca detayla ilgilenmeniz gerekiyor. DüğünBuketi’nin bebek odası duvar süsleri sayfası bu kararınızda size yardımcı olabilir. Bu sayfada bebek odası için duvar süsleri tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Değerlendirmeleriniz, bebek odası duvar süsleri ve fiyatları araştırması yapan anne ve babalara yardımcı olacaktır! Duvar süsleri bir anlamda bebeğinize verdiğiniz önemin de bir yansımasıdır. Seçilen renkler, figürler, tasarımlar ve kullanılan malzemeler zevkinizi de yansıtır. Bu sebeple özellikle el yapımı bebek odası duvar süsleri seçiminizde dikkatli olmalısınız! Her şey bebeğinizin mutluluğu için…

İkramlarınızı da Süsleyin

Odayı süsledikten sonra sıra geldi ikramlıklara. İsterseniz ikramlıklarınızı koyduğunuz tabakları ve kapları da süsleyebilirsiniz. Bu kapları genel süslemelerinizde kullandığınız kumaşlar ile sarabilir, aralarında bir uyum yakalayabilirsiniz.

Sizin Tercihiniz Ne Oldu?

Kendi zevk ve isteklerinize göre bebek odası süsleme yapabilirsiniz. Hayatınızın en önemli anlarından biri olan doğum sonrasında sevdiklerinizi bebeğiniz ile tanıştırırken yapacağınız süslemeleri merak ediyoruz. Ayrıca kız çocuğunuz için “6 Ay Kınası Nasıl Yapılır” makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Hastanede mi yoksa evde mi süsleme kullandınız? Belki de ikisinde birden. Bizlere fikirlerinizi ve deneyimlerinizi aktarmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bu süslerden sonrasında da kullanmayı planladıklarınız varsa bunları da belirtin. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Birbirinden güzel dekorasyonları sizin için uygulayabilecek bebek organizasyon firmaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Heyecanınız Odanıza Yansısın: Doğum Odası Süsleri yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz! 🙂

Yanıtla