Damatlık alışverişine çıkıldığı zaman ilk elinizin gittiği renk koyu renkler olsa da açık renk damatlık modelleri de aklınızın ucunda bulunmalı. Açık renk damatlık denildiği zaman pantolon ceket takımı açık renk olan modellerin yanı sıra sadece ceket rengi açık renk olan modeller de düşünülmeli. Bu yazımızda “Açık renk damatlık modelleri kimlere yakışır?” ve “Açık renk nasıl damatlık nasıl kombinlenir?” konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Chuck Bass’ten moda dersi! Yayınlandığı dönemde ekranları ele geçiren Gossip Girl Dizisi’nin, keskin stiliyle akılda kalan kötü çocuğu rolündeki Ed Westwick, setteki bu pozunda somon blazer ceketle kırmızı kravat kullanarak yine sınırları zorlamış ve başarılı bir tarzla karşımıza çıkmış.

2018 açık renk damatlık modelleri ve fiyatları diğer damatlık fiyatlarından çokta farklı değil. Fiyatlandırma konusunda önemli olan damatlığınızın modeli. Eğer sade bir açık renk damatlık tercih edecekseniz elbette fiyatı daha uygun olacaktır. Ama fiyattan önce düşünülmesi gereken konu damatlığınızı ceket ve ayakkabı ile kombinleyebilmenizdir.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Altınyıldız yeni sezon tasarımlarında açık renk damatlık modellerine yer veriyor.

Açık renk damatlık konusunda en can sıkıcı olabilecek konu ayakkabı rengidir. Açık rengin altına koyu renk ayakkabı giymek istemeyen çok erkek olacaktır. Kontrast oluşturmayı sevmeyenlerin damatlık ve ayakkabı seçiminde kahve tonlarını kullanması onları daha rahat ettirecektir. Kırık beyaz ya da beyaz bir damatlığın altına giydiğiniz siyah ayakkabınızı siyah bir papyon ile tamamlayabilirsiniz. Siyah detayları bulunan bir ceket tercih etmeniz de bir başka seçenek olabilir.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Brides dergisinde yer alan bu damatlık modeli Chris Spira Photography’nin objektifinden.

Sarar ve Altınyıldız markalarının beyaz damatlık modeli bu konuda güzel bir örnek. Siyah pantolon ve siyah yaka detaylı beyaz ceket kombini tam da bizim anlatmak istediğimiz. Canlı renklerdeki açık renk damatlık modelleri düğün gününüzdeki eğlenceli yanınızı ortaya çıkarabilir. Siyah ya da lacivert bir pantolon ile açık mavi bir ceketi birbirine uydurabilirsiniz.

Açık Renk Damatlık Tercih Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Açık Renk Damatlık Modelleri
Brides Dergisi‘ne yansıyan renkli bir düğün fotoğrafı hem size açık renk damatlıklar hakkında bilgi verecek hem de düğün konsepti hakkında…

Düğün gününüzde en önemli olan şeylerden birisi de gelin ile damadın uyumudur. Bu nedenle damatlığınızın gelinlik ile uyumlu olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer eşiniz gelinliğini daha klasik bir model olarak belirlediyse ona uygun açık renk damatlık tercih etmelisiniz. Açık renk damatlık kombinlerken renklerin ve kumaşların uyumuna dikkat etmelisiniz. Ceket ve pantolonunuzu farklı mağazalardan alma şansınızı göz önünde bulundurarak buna dikkat etmelisiniz. Bu yüzden öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Belinda ve Ben’in İngiliz Taşra Düğünü, Brick House Farm,  Kent. Fotoğraflar: Emma Case – Vintage Düğün dosyası: Ruffled Blog

Açık renk kirlenmeye müsait olduğu için dikkatli olmalısınız. Eğer lekelemeye dikkat etmeye ekstra bir efor harcamak istemiyorsanız canlı renkli, desenli kumaşlara yönelebilirsiniz. Ya da Ceket tercihinizi açık renk tutup pantolonda koyu renkler tercih edebilirsiniz. Eğer ten renginiz çok soluk ise bej, kırık beyaz ve açık sarı tonlarında ceket ve pantolonlar sizi daha soluk gösterecektir.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Damatlığım tümüyle beyaz bir tasarıma sahip olsun diyenleri buraya alalım!

Bu nedenle daha canlı renklerde ceket kullanarak hem ten renginizi öne çıkartabilir hem de hasta gibi görünmenin önüne geçebilirsiniz. Koyu ten renkli bir erkek iseniz renk konusunda daha özgürsünüz. Soluk renklerden canlı renklere kadar hiç bir renk teninizde sırıtmayacaktır. Fakat çok fazla rengi ve deseni birbirine karıştırmamaya özen gösterin. Aksi taktirde göz yorucu görünebilirsiniz.

Açık Renk Damatlık Modelleri İçin Aksesuar Önerileri

Genellikle beyaz renk gömlekler ile yakışan açık renk damatlıklardan beyaz rengi tercih ederseniz siyah bir gömlekle de denemeyi ihmal etmeyin. Boynunuza takacağınız güzel bir yaka iğnesi size ayrı bir hava katabilir. İnternetten kolayca bulabileceğiniz yaka iğnelerini isterseniz eşinizin gelinliğinde de küçük bir detay olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede uyumunuz bir kat daha artacaktır. Unutmayın küçük detaylar büyük güzellikler yaratır.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Ottavio Nuccio‘nun 2018 Barok Koleksiyonunda yer alan harika bir tasarım!

Canlı renklerdeki açık renk damatlık modelleri daha enerjik göründükleri için desenli cep mendilleri, kravatlar ve papyonlar ile sıkça kombinlenir. Eğer beyaz bir frak tercih ederseniz beyaz bir kuşak ve cep saati sizi oldukça havalı gösterecektir. Şapka, eldiven ve baston da kullanabileceğiniz diğer aksesuarlar arasında. Bu tarz damatlıklar hoşunuza gidiyorsa “Standardın Dışına Çıkmak İsteyenler İçin Farklı ve Değişik Damatlık Modelleri” yazımıza göz atmayı unutmayın.

Açık Renk Damatlık Modelleri
Klasik lacivertten de vazgeçmem açık renk damatlık da isterim diyen damat adaylarımız buraya!

Avva, Fabrika, Altınyıldız damatlık ve Ramsey damatlık gibi mağazalarda açık renk damatlıkları kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer yazıdan sonra siz de kararınızı açık renk bir damatlıktan yana kullanacaksanız bizler ile paylaşmayı unutmayın. Hangi açık renkler size göre?

 

Övünç Ege

Yanıtla