İzmir düğün salonu fiyatları hakkında bir bilgi sahibi değilseniz okumaya devam ediniz. Evlenecek çiftler için çok fazla seçenek bulunurken. Her seçenek için farklı fiyat görmek mümkün. Düğünün yapılacağı mekan, düğüne gelecek davetli sayısı, yemekli servis, yemeksiz servis gibi faktörler yapılacak düğünün fiyatlarını belirlemektedir. Eğer mekanın sağladığı hizmetlere ekstra olarak talepleriniz varsa, izmir düğün mekanları bunlarda size belirlenen fiyatlardan ayrı bir şekilde listeleme yapacaktır.

Beğendiğiniz düğün salonları ayırdığınız bütçeyi aşıyorsa bile alternatif olarak bulabileceğiniz düğün salonları bulunmakta. Hayalinizdeki düğünün sizin için maliyeti nedir öğrenmek istiyorsanız. Gelin İzmir düğün salonu fiyatları araştırmamıza göz atalım.

Restaurantlar

Restaurantta düğün, davetli sayısı az olan çiftlerin tercih ettiği konseptlerden biri. 50 kişiden 500 kişiye kadar ağırlama kapasitesine sahiptirler. Restaurantları tercih edecek olanlar kişi başı 25 TL ile 90 TL arasında bir fiyata yemekli servis ile davetlerini gerçekleştirebilirler. Fiyatlardaki değişiklikler ise seçilen yiyecek ve içecek ile doğrudan orantılıdır. Genel verilen fiyatların içinde yiyecek içecek ve masa süslemeleri bulunmakta. İzmir düğün salonu fiyatları için araştırma yaparken İzmir ilinde bulunan düğün organizasyonu gerçekleştirebilecek restaurantları da göz önüne alabilirsiniz.

Kulüp ve Davet Alanları

İzmir Düğün Salonu Fiyatları

İzmir ilinde bulunan kulüp ve davet alanlarına baktığımızda davetli kapasiteleri yemekli veya kokteyl oluşuna göre değişiyor. Aynı zamanda kapalı alan ve açık alan seçimlerinde de davetli kapasitesi değişmekte. Açık alanda yemekli bir düğün daveti 300 ila 950 arasında değişirken kokteyl için 350 ila 2000 arasında olabilmekte. Kapalı bir alan tercih edilecekse davetli kapasitesi daha aşağılara düşmekte bu rakamlar yemekli düğün 100 ila 650 kokteyller için 150 ila 1000 arasında değişiyor. Yemekli düğünlerde kişi başı fiyatlar 50-160 arasında değişirken kokteyl düğünlerde 30-80 tl arasında bulmak mümkün. Davetlerde fiyatları etkileyen diğer faktörler ise alkol olup olmaması, yiyecek içecek seçimi, müzik grubu olarak söyleyebiliriz.

Oteller

Davetli kapasitesi olarak diğer mekanlara nazaran daha yüksek rakamlar göreceğimiz oteller de İzmir düğün salonu fiyatları incelememize dahil oluyor. Açık alan, kapalı alan, yemekli, kokteyl seçenekleri ile davetli sayısı değişiklik gösteriyor. Açık alanda yapılacak yemekli bir düğüne gelebilecek davetli sayısı 150 ila 1000 iken kokteyl bir düğün için bu rakam 150 ila 1500 arasında değişiyor. Kapalı alanda yemekli bir düğün yapılacaksa 100 ila 500 kokteyl servis için 100 ila 700 kişiye ulaşabilmekte. Kokteyl servisler de 30 TL ila 100 TL arası olurken yemekli servisler de 50 TL ila 200 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Otelde düğün fiyatları da seçeneklere göre değişiyor. Yemekli servis, kokteyl, alkol, müzik, açık alan, kapalı alan fiyatları fazlasıyla etkilemekte.

Kır Düğünü Mekanları

İzmir Düğün Salonu Fiyatları

Herkesin hayali olan kır düğünü fiyatlarını incelemesek olmazdı. 3000 davetliyi ağırlayabilecek kapasitede kır düğünü salonları bulunmakta. Kişi başı ödenecek fiyat 20 TL de olabiliyorken 150 TL fiyatını görmek de mümkün. Bir kır düğünü için süsleme ayrıca fiyata etki etmektedir.

İzmir düğün salonu fiyatları için incelememizi mekanlar için ortalama fiyat vererek gösterdik. Genel olarak fiyatlara etki edecek olan faktörleri şöyle bir daha söyleyelim. Davetli sayısı, yemek seçimi, içecek seçimi, alkollü servis, müzik, süsleme ve fiyata etki eden en önemli faktörlerden birisi düğün tarihidir. Düğün tarihleri mevsimine göre hafta için ve hafta sonu oluşuna göre oldukça farklılık gösteriyor.

Ayrıca, İzmir’de bulunan gelinlik firmaları hakkında fikir edinmek için sizleri İzmir Gelinlik Firmaları ve Modelleri adlı yazımızı okumaya davet ediyoruz!

Yanıtla