Her genç kızın ve erkeğin rüyası elbette harika bir düğünle yeni bir hayata başlamaktır. Bunun için gereken en önemli unsur rüya gibi bir düğündür. Bu amaçla pek çok düğün salonu çeşitli paketler halinde hizmet vermektedir. Küçük bir düğün paketinden komple düğün paketi hizmetlerine kadar çeşitli kategoriler bulunmaktadır. Sandalye ve masa giydirmeleri, nikâh masası, canlı çiçekler, gelin yolu, karşılama hostesleri, ses ve görüntü sistemi, volkan gösterisi, kırmızı halı ve tül süslemeler standart bir paketin içeriğinde bulunan hizmetlerdir. Düğün pastası, ikram servisi de bu paketler dâhilindedir. Diğer paketler ise miktarlar artırılarak ve ilave hizmetlerle çeşitlenmektedir. Bazı komple düğün paketleri içerisinde yurt dışı düğünleri de bulunmaktadır. Belirlenen bir ülkede yapılan düğün törenleri genelde konsolosluklar kanalıyla yapılan düğün törenleri şeklinde olmaktadır. Gurbetçiler arasında da tercih edilebilmektedir. Kimi düğün paketleri fotoğraf ve video hizmetlerini de içerir. Balon süsleme ve canlı çiçeklerle de düğünün daha renklenmesi amaçlanmaktadır.

Komple Düğün Paketi İçerikleri

 

Bazı paketlerde ise araç giydirme hizmeti var. Panoramik albüm ve albüm çantasının yanı sıra takı sandığı ve “gelin alma” merasiminden düğün çıkışına kadar çeşitli süreçlerde kamera ile fotoğraf çekimi söz konusu olabilmektedir. Davul ve zurna ekibi de düğün paketleri içinde yerini almıştır. Bazı düğün salonları yemek hizmetini düğün salonu kirasından ayrı tutmakta, kimi de kişi başı fiyat belirlemektedir. Bunun için düğün paketinin içeriğinin incelenmesi ve imza altına alınması tavsiye edilir. Düğün organizasyon firmalarından bazıları ise çift kameralı düğün çekimi yapmaktadırlar. Kuaför süreci dahil düğünün geneli kameraya alınarak daha sonra montajlanmak suretiyle kısa film veya klip yapılabilmektedir. Anı defteri hizmetiyle günün anlam ve önemine dair davetli görüşleri alınabilmektedir. Lazer ışık gösterisi ise az da olsa bu paketlere giren diğer bir hizmettir. Son zamanların trendi olan sinevizyon gösterisi de gelin ve damadın küçüklüğünden düğün gününe kadarki yaşam serüvenlerini göstermektedir. Düğün paketlerinden bazılarında Osmanlı macunu ve şerbetçisi, uçan baloncular, yüz boyama ve diğer aktiviteler ve palyaçolar yer alabilmektedir.

Komple Düğün Paketi Fiyatları

Komple Düğün Paketi

Düğün öncesi, düğün esnası ve düğün sonrası hizmetleri içeren çeşitli komple düğün paketi bulunmaktadır. Komple paketlere isteğe göre köpük ve kar püskürtme, sis, konfeti, volkan gibi görsel ve eğlenceli hizmetler konulabiliyor. Ses, görüntü, ışık ve orkestra düğün sahiplerinin talebine göre çeşitli konfigürasyonlarda sunulabilmektedir. Sanatçı temini konusunda kimi düğün salonları kendi kadrosunda bulunanları sunarken, kimileri de portföyünde bulunan yöresel ve ünlü sanatçılarla irtibat kurdurmaktadır.

Yemekli bir düğün paketi kapsamında birbirinden lezzetli yemekler, içecekler ve tatlılar davetlilere sunulmaktadır. İslami bir paketten bahsedilecek olursa, ilahi, kaside, Kur’an okuma, semazen gösterisi de paket içeriklerinin başında gelmektedir. Düğün öncesinde gelin ve damatla katalog çekimleri yapılabildiği gibi düğün sonrasında bu hizmet verilebilmektedir. Bilindiği gibi fotoğraflar bir düğünü unutulmaz kılan en önemli hususlar arasında gelmektedir. Doğru açıdan çekilmesi gerektiği gibi baskısının da kusursuz olması ve kaliteli kâğıtlara basılı olması şarttır. Albüm hizmetleri de bulunan bazı düğün salonları, düğündeki unutulmaz anları ölümsüzleştirme adına mühim bir hizmettir. Bazı düğün organizasyonlarında albüm tasarımlarına da gelin ve damat birlikte karar vermektedir.

Yanıtla