Mağazaya girip abiye etek modelleri arasına elinizi uzattığınızda üzerine ne giyeceğinizi bilmiyor musunuz? O zaman bu yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye ederim. 2019 abiye etek modelleri, kombinleri ve fiyatları hakkında olan bu yazımız ile sizlere yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Etek ceket takım kombinleri, tesettür balık modelleri, etek bluz kombinleri ve tek başına etekli abiye modellerine kadar birçok şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Abiye Etek Modelleri
Dolce Gabbana’nın Bahar 2017 koleksiyonu arasında yer alan abiye etek modeli farklı ve sıra dışı tasarımı ile dikkat çekiyor.

Neden Abiye Etek Tercih Etmeliyim?

Abiye Etek Modelleri

Her kadının vücudu aynı değildir. Standart ölçülerde yapılan bir abiye sizin bedeninize uymayabilir. Özellikle vücut ölçülerinizin standardın dışında olduğunu düşünüyorsanız abiye etek kombinleri denemeniz gerekir. Örneğin, uzun boylu ve küçük göğüslü bir kadınsanız abiye elbisenin göğüs kupunun size büyük gelme olasılığı vardır. Onu alıp terziye götürmek ve düzelttirmek için uğraşmak için çok zaman harcamanız gerekir.

Abiye Etek Modelleri

Hem tarzını yansıtabileceğiniz hem de üzerinizde daha iyi oturacak abiye etek bluz kombinleri yapmanız daha rahat etmenizi sağlayabilir. Abiye etek kullanarak tamamen size özel bir tarz yakalayabilirsiniz. İstediğiniz parçaları birleştirerek kimsede olmayacak tamamen size özel bir abiye sahibi olabilirsiniz. Online satış yapan sitelerden alacağınız kıyafet aksesuarları ile geliştirebileceğiniz abiyeniz sizi gecenin en şık kadını haline getirebilir.

Abiye Etek Modelleri Ceket Takım Kombinleri ve Tavsiyeler

Abiye Etek Modelleri
Vogue dergisinde yayınlanan Dolce Gabbana’nın Sonbahar 2017 Koleksiyonundan çarpıcı bir örnek.

Etek ceket takım kombinleri özellikle iş hayatında da kurtarıcımız olarak karşımıza çıkmakta. Peki günlük hayattaki etek ceket takım kombinleri ile abiye olanlar arasında nasıl bir fark olmalı?

1. Aksesuar Kullanın

Abiye Etek Modelleri

Öncelikle abiye olarak kullanacağınız etek ceket takım kombinleri günlük hayatımızda kullandıklarımız kadar sade olmak zorunda değil. Elbette bu tarzınıza bağlı bir durum. Fakat birkaç aksesuar ile günlük kombininizi de gece giyebileceğiniz bir elbiseye dönüştürebilirsiniz. Kemeri kolye, küpe, bileklik ve broş gibi aksesuarlar ile kombininizi canlandırabilirsiniz.

2. Işıltılardan Korkmayın

Abiye Etek Modelleri

Son dönemlerde mağazalarda görmeye başladığımız payetli ve ışıltılı ceketler ile eteğinizi kombinleyebilirsiniz. Özellikle kloş etek, çan etek ya da balon etekli kombinler ile renkli, enerjik ceketler çok uyum sağlamakta. Aynı ışıltıyı etek seçiminizde de kullanabilirsiniz.

3. Farklı tarzları Birleştirebilirsiniz

Abiye Etek Modelleri

Balık ya da kalem etek gibi daha net çizgileri olan parçalarla spor ceketleri birleştirebilirsiniz. Fakat genellikle daha klasik kesim ceketlerin bu tarz etekler ile kullanıldığını söylemeliyim. Yine de tarzınıza güveniyorsanız ve yeniliklere açıksanız neden denemeyesiniz ki?

Abiye Etek Modelleri
Paris Moda Haftası’da öne çıkan 2019 Paris Sokak Stili Koleksiyonundan renkli bir kare.

Bluz mu? Büstiyer mi?

Abiye Etek Modelleri

Etek bluz kombinleri ve etek büstiyer kombinleri de aynı şekilde tarzınızı yansıtabilmenize olanak sağlar. Eteğinizin tarzına göre bluz ya da büstiyer seçimi yapmalısınız. Büstiyer, bluzlara göre daha dar oldukları için ince yapılı kadınlarda daha şık duracaktır. Bol bluzlar ise fazla kilolarınız varsa onları saklamanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle büyük beden kadınlarımız için kullanışlı bir kombindir.

Abiye Etek Modelleri

Etek bluz kombinleri özellikle kalem etekler gibi dar kesim etekler ile yakışmaktadır. Günlük hayatımızda hem alt hem üstte rahat olduğu için bol kesim modelleri tercih edebiliriz. Fakat iş abiye elbiselere geldiğinde bunun yerine zıtlıkları kullanmak daha güzel görünecektir. Elbette prenses kesim tül ya da dantel bir etek ile V yakalı bir bluz kombinleyebilirsiniz. Eğer böyle bir kombin tercih edecekseniz eteğinizi yüksek bel tercih edip bluzunuzu da eteğin içine sokabilirsiniz. Daha detaylı fikir almak için daha önceki “Abiye Bluz Modelleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Abiye Etek Modelleri

Etek büstiyer kombinleri denemek isteyen kadınlar ise etek seçimi konusunda daha çok kumaşa dikkat etmelidir. Kaşe bir eteğin üzerine tül bir büstiyer giyerseniz mevsimler arasında sıkışmış gibi görünebilirsiniz. Bu nedenle birbirine yakın kumaşları tercih etmenizi öneririm. Abiye etek modelleri arasından istediğinizi seçtiniz şimdi sıra kombin yapmaya geldiyse fikir almak için “Büstiyer Abiye Modelleri” yazımıza bakmayı ihmal etmeyin.

Abiye Etek Modelleri Nelerdir?

Abiye Etek Modelleri

Hemen hemen her eteği abiye olarak kullanabilirsiniz. Üzerinize giyeceğiniz parça ve aksesuarlar ile günlük eteklerinizi abiyeye çevirme şansınız var. Eğer iş çıkışı üzerinizi değiştirecek vaktiniz yoksa etek üst kombinler kurtarıcınız olabilir.

Abiye Etek Modelleri

Düz kesim eteklerden sıkıldıysanız etek ucu fırfır detaylı olanları deneyebilirsiniz. Önü kısa arkası uzun volanlı abiye etek modelleri de bir başka tercih. Fakat önü kısa arkası uzun modeller ile kuyruklu modeller birbiri ile karıştırılmamalı. Kuyruklu elbiseler arkanızdan sizi takip eden bir kuyruğa sahiptir. Önünün kısa olmasına gerek yoktur. Önü kısa arkası uzun elbiselerde ise arkada kuyruk bulunabilir. Fakat bu bir zorunluluk değildir. Kuyruk, elbiseden daha uzun olması gereken bir parça kumaşı anlatır.

Abiye Etek Modelleri Boyu Nasıl Olmalıdır?

Abiye Etek Modelleri

Abiye etek denildiği zaman akla ilk olarak uzun abiye etek modelleri gelse de kısa, mini ya da midi boy modellerin de olduğunu unutmamak gerek. Abiye etek boyunuz kombininize ve boyunuza bağlıdır. Boyunuzun kısa olmasından şikayet ediyorsanız kısa abiye etek modelleri arasından tercih edebilirsiniz. Özellikle “Japon Style” tarzda abiye etekler minyon kadınlara çok yakışmakta.

Abiye Etek Modelleri

Uzun etekler kullanmak isterseniz de balık, kalem etek gibi dar kesim yüksek bel etekleri tercih edebilirsiniz. Uzun boylu bir kadınsanız ve kısa etek giymek istiyorsanız çok yüksek topuklu ayakkabılar yerine daha zarif ayakkabıları tercih etmeniz size mütevazı bir şıklık katacaktır.

Abiye Etek Modelleri

Etek üst kombinler aynı renk ya da kumaştan tercih edildiğinde tek parça bir elbise görünümü verebilir. Örneğin siyah, uzun, prenses model bir etek üzerine göbeğinizi açık bırakmayacak bir bluz tercih ederseniz tek parça görünümü yakalayabilirsiniz.

Gece Elbisesinde Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Abiye Etek Modelleri

Etek için kumaş seçimi biraz mevsimsel biraz da eteğin modeline bağlıdır. Mağazalardan alacağınız etekler için bu konu üzerine çalışan tasarımcılar vardır. Ama eteğinizi kendiniz diktirmek isterseniz bu seçimi sizin yapmanız gerekir. Bu durumda model ve renk gibi kumaş seçimi de önemli bir hale gelir.

Abiye Etek Modelleri

Gece elbiselerinde tafta, saten ve şifon en çok tercih edilen kumaşlar arasındadır. Kalıp gibi durmasını istediğiniz eteğiniz için tafta kumaş tercih edebilirsiniz. Parlak bir yapısı olan tafta kumaşı uçuşan bir duruşa sahip olmadığı için fazla kiloları ya da basenleri olan kadınların yardımcısıdır.

Abiye Etek Modelleri

Saten ise kullanımı riskli bir kumaştır. Dikiş hatalarını hemen gösteren saten genellikle zayıf kadınlara yakışan bir kumaş türüdür. Çünkü vücut hatlarını belli eden ince bir yapısı vardır. Dantel ile beraber kullanmayı isterseniz de dantelin ince ve zarif modellerden olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü saten parlaklığı ve dokusu ile yeterince dikkat çekici bir kumaştır.

Abiye Etek Modelleri

Şifon abiye etek içerisine astarla kullanılması gereken bir abiye etek modelidir. Üst bedende omuz kısımlarında, alt beden de ise etek astarının üzerinde etekten daha uzun bir şekilde kullanılır. Tesettür modellerde de sıkça karşımıza çıkan şifon satenden daha uçuşan bir tür kumaştır.

Abiye Etek Modelleri Nerede Bulunur?

Abiye Etek Modelleri

Abiye etek modelleri arasından seçim yapmak istiyorsanız diktirme ya da satın alma olarak iki seçeneğiniz var. Diktirmek istiyorsanız terziniz ile kombininiz hakkında konuşmanız iyi olacaktır. Terzinizin iş tecrübesinden faydalanabilirsiniz. Fakat satın alacaksanız mağazalar ya da online satış yapan site ve sayfalardan faydalanabilirsiniz.

Abiye Etek Modelleri

Tesettür abiye etek modelleri için Modanisa, Sefamerve, Tekbir, Armine, Kayra ve Modaselvim markalarının internet sitelerine bakabilirsiniz. Birbirinden farklı abiye etek modelleri bakabileceğiniz birkaç marka ve site: Koton, Roman, Trendyol,İpekyol, Tozlu, Morhipo.

Yanıtla