Kına gecesi organizasyonu söz konusu olduğunda akla farklı konseptler ve birbirinden eğlenceli temalar geliyor. Kına gecesi organizasyon firmaları her yıl yaratıcı fikirleri ve süslemeleri ile kına trendlerini belirliyor. Osmanlı temalı kına gecesi, Hint temalı kına gecesi, modern kına gecesi derken bu yıl bizleri yepyeni bir konsept bekliyor: Kleopatra temalı kına gecesi!

Antik Mısır konsepti dekorasyonu ile Kleopatra temalı kına gecesi organizasyonu bu yılın kına trendleri arasına girdi bile!

Antik Mısır’ın kuşkusuz gelmiş geçmiş en güçlü kraliçelerinden olan Kleopatra ve ihtişamlı tarzından ilham alan bu kına gecesi temasında her detay dönemin ruhunu yansıtıyor. Geçen yılın sonlarına doğru yavaş yavaş yayılmaya başlayan bu trendi kına gecesi konseptlerinde bol bol göreceğiz. Peki Kleopatra temalı kına organizasyonu konsepti nasıl yapılır? Mekan süslemesi ve organizasyon ayrıntıları nasıl olmalıdır? Kleopatra temalı kına gecesi konsepti elbiseleri, saç ve makyaj uygulaması nasıl olmalıdır?

1. Kleopatra Temalı Kına Gecesi Konsepti Nasıl Yapılır?

Kleopatra temalı kına organizasyonunda mavi ve altın sarısı tonları öne çıkıyor.

Antik Mısır İmparatorluğu’nun en güçlü kadın karakterlerinden olan ve Helenistik Dönem’e damgasını vurmuş büyük kraliçe Kleopatra’yı duymayanımız yoktur. Güzelliği ve yönetimdeki gücü ile ünü dünya çapına yayılan kraliçe Kleopatra; moda, sanat ve edebiyat dünyasına uzun yıllar boyunca ilham kaynağı oldu. Kleopatra temalı kına gecesi konsepti, özellikle luxury bir organizasyon planlayan gelin adaylarına tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan kına gecesi organizasyonu firmaları, Kleopatra ve Antik Mısır konseptine uygun birbirinden şık dekorasyon seçenekleri hazırlıyor.

Temaya uygun masa süslemesinde Antik Mısır büstlerini kullanabilirsiniz.

Kleopatra temalı kına gecesi konseptinde ilk öne çıkan detay, her ayrıntının Antik Mısır’ın ihtişamlı döneminden ilham alması oluyor. Antik Mısır sanatı, perspektif çizimlerin yanı sıra kırmızı ve mavinin en canlı tonları ile öne çıkıyor. Kırmızı ve mavi tonlarına ek olarak detaylarda kullanılan altın rengi ve parlak yaldızlar genel itibariyle kına gecesinin ana renkleri olabilir. Kraliçe Kleopatra’ya yakışır bir kına tahtı ve ikram servisleriniz için seçtiğiniz altın rengi tonlarında tabak ve kadehler de elbette temanın tamamlayıcısı olacaktır. Kına tahtı süslemenizde ise turkuaz tonları tercih edebilirsiniz. Şimdi mekan süslemesinin ayrıntılarına geçelim.

· Mekan Süslemesi

Konsepte uygun süsleme fikirleri için kına organizasyon firmalarından destek alabilirsiniz.

Kleopatra temalı kına gecesi organizasyonu organizasyonu oldukça gösterişli süsleme ve dekorasyon detayları ile öne çıkıyor. Temaya uygun olarak hazırlanan dekorların mekana yerleştirilmesi de oldukça önemli. Bu noktada kına gecesi organizasyonu firmaları sizlere yardımcı olacaktır. Mekan girişine hazırlatacağınız kına afişi tasarımızda da yine konsepte uygun yazı fontları ve renkleri kullanabilirsiniz. Unutmayın, bu konsepte uyum oldukça önemli!

Masa dekorasyonu temanın olmazsa olmaz parçalarından biri.

Kleopatra temasının en önemli detaylarından biri de elbette renk uyumu! Mısır mavisi olarak adlandırılan mavi tonuna ek olarak kırmızı, turuncu ve parlak sarı tonları temanızın tamamlayıcısı olabilir. Yine bu renklere ek seçtiğiniz kumaşlar da dönemin ruhunu yansıtmalı. Parlak olarak öne çıkmasını istediğiniz bölgelerde saten kumaşı tercih ederken, kına tahtı ve masa üstü örtülerinde tül kumaşları seçebilirsiniz. Mekan aksesuarlarında dönemin ruhuna uygun model ve heykeller tercih edebilirsiniz. Örneğin mekan giriş kapısının iki yanına Antik Mısır’da kutsal sayılan kedilerin tanrısı Bastet’in modellerini koyarak misafirlerinize şık bir karşılama sunabilirsiniz.

· Organizasyon Detayları

Dönemin sembolleri dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olabilir.

Mekan süslemesinin ardından sıra elbette organizasyon detaylarına geliyor. Kleopatra temalı kına gecesi konseptinizde ikram ve hediyelik gibi ayrıntıların da konsepti yansıtması gerekiyor. Davetlilerinize dönemin antik ruhunu yansıtan altın yıldızlı kaselerde meyve ikramları ve yine altın yaldızlı kadehlerde içecek ikramları sunabilirsiniz. Egzotik meyveler ve farklı kokteyller gecenizin teması ile hem uyumlu olacak hem de davetlilerinizi kraliçe gibi hissettirecektir.

Kına hediyelikleri konusunda oldukça yaratıcı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Kleopatra temalı kına gecesi konseptinde davetlilerinize dağıtacağınız hediyelikleriniz de oldukça önemli. Mısır piramitlerinden ilham alarak hazırlanan şekerleme kutuları ya da Kleopatra figürünün yer aldığı anahtarlıklar oldukça şık bir alternatif olacaktır. Yine bunlara ek olarak Nil Nehri anahtarı şeklinde tasarlanan, altın yaldızlı ve isminize özel hazırlanmış magnetleri de tercih edebilirsiniz. Dönemin ruhunu yansıtan bu birbirinden yaratıcı hediyelikler ile gecenizi davetlileriniz için unutulmaz kılabilirsiniz.

Papirüs şeklinde tasarlanmış kına davetiyeleri Kleopatra temalı kına geceniz için oldukça yaratıcı bir fikir olacaktır.

Bu şık organizasyonu misafirlerinize duyurmak için seçtiğiniz davetiye modeli de oldukça önemli. Kına davetiyesi modelinizi yine dönem temasına uygun olarak papirüs şeklinde tasarlatabilirsiniz. Temaya uygun yazı fontu ve Antik Mısır hiyerogliflerinden semboller kullanarak hazırlattığınız bu yaratıcı davetiye modellerini misafirleriniz bir ömür boyu saklayacaktır. Organizasyon detayları belirlediğinize göre artık kına gecesi elbisenize karar verme zamanı!

2. Kleopatra Temalı Kına Gecesi Elbiseleri

Beyaz rengin ağırlıkta olduğu kına abiyeleri altın sarısı aksesuarlar ile tamamlanıyor.

Kleopatra temalı kına gecesi konseptinde kına abiyesi seçimiz de oldukça önemli. Kraliçe Kleopatra’nın dönem elbiselerinden ilham alarak üretilen abiye modelleri ile gecenin konseptine oldukça uyumlu bir görünüme sahip olabilirsiniz. Genelde beyaz kumaşların kullandığı bu abiye modellerini altın kemer, gerdanlık ve kol aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz. Abiyenizin kumaşını saten veya ipekli tercih edebilirsiniz. Helen ve salaş kesim modeller bu konsepte en uygun abiye tasarımları olacaktır.

Antik Mısır’ın modasını yansıtan abiyelerinizi pelerinli olarak tercih edebilirsiniz.

Kleopatra temalı kına geceniz için abiye seçiminizde beyaz renge alternatif olarak dore, sarı ve mavi tonlarını da tercih edebilirsiniz. Kına abiye modelinize ekletebileceğiniz pelerinler de oldukça şık görünecektir. Uzun kuşaklar ve parlak bel kemerleri de temaya uygun abiye modelinizin tamamlayıcısı olabilir.

3. Kleopatra Temasına Uygun Kına Gecesi Saçı ve Makyajı Uygulaması

· Makyaj

Kleopatra’nın gözleri öne çıkarak makyaj stilinde mavi, altın tonları ve eyeliner kullanımı öne çıkıyor.

Antik Mısır’ın unutulmaz kraliçesi Kleopatra’nın muhteşem güzelliğini öne çıkaran makyaj tarzını bilmeyen yoktur. Gözleri öne çıkaran makyaj uygulaması, elmacık kemiklerini ortaya çıkaran kontür uygulaması ve nude tonlarında rujlar bu makyaj stilinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Elbette kendinizi Kleopatra gibi hissetmek istiyorsanız, bu konseptte onun stilini yansıtan ikonik makyaj tarzını tercih etmelisiniz.

Göz kapaklarınıza uyguladığınız parlak far ile bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Kleopatra temasına uygun göz makyajında doğal ve koyu kaş görünümü öne çıkıyor. Göz makyajının tamamlayıcısı olarak mavi tonlarında far ile göz kapaklarınıza gölgelendirme uygulayabilirsiniz. Kuyruklu eyeliner uygulaması ile bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz. Kirpiklerin de oldukça öne çıktığı Antik Mısır makyajında doğal görünümlü takma kirpikler tercih edebilirsiniz. Cilt tonunuz ile uyumlu fondöten ve elmacık kemiklerinizi öne çıkacak bir yüz kontürü uygulaması da Kleopatra görünümünüzü tamamlayabilir. Dudaklarınızda ise mat tonlarda canlı kırmızıları tercih edebilirsiniz.

· Saç

Elizabeth Taylor’ın Cleopatra filmindeki muhteşem saç stilinden ilham alabilirsiniz.

Sıra Kleopatra temalı kına gecesi konseptiniz için tercih edebileceğiniz saç modellerine geldi! Antik Mısır büstlerinde Kleopatra genelde başlıkla temsil edilse de piramitler içerisinde bulunan temsillerde düz, siyah ve kahküllü saçlarıyla resmedilir. Antik Mısır ile özdeşleşen kahküller elbette bu tema için oldukça uygun olacaktır. Omuz hizasında, düz, kahküllü ve siyah saçlarınızla Kleopatra’nın ikonik görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer düğününüzden önce saçlarınıza kahkül kesimi yaptırmak istemezseniz peruk veya sahte kahküllerden yararlanabilirsiniz.

Altın başlıklar ve saç aksesuarları ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Saç modelinizde kullanacağınız aksesuarlarda Antik Mısır’ın firavun başlıklarından veya Kleopatra’nın taçlarından ilham alabilirsiniz. Altın sarısı renginde tercih edeceğiniz, değerli taşlar ile süslenmiş başlık ve taçlarla kraliçe görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Saç zincirleri ve halka saç tokaları da oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Saç aralarınıza ekleteceğiniz ara örgülerin arasından ince altın zincirler geçirebilirsiniz.

4. Kleopatra Temalı Kına Gecesi Hangi Mekanlarda Yapılır?

Tercihini kapalı alanlardan yana kullanan gelin adayları otellerin balo salonlarını değerlendirebilir.

Kleopatra temalı kına gecesi organizasyonunuzu açık ve kapalı davet alanları bünyesinde hayata geçirebilirsiniz. Büyük otellerin balo salonları kapalı alanda kına gecesi organizasyonu düzenlemek isteyen gelin adayları tarafından oldukça rağbet görüyor. Kapalı alan dekorasyonu konusunda organizasyon firmaları ile anlaşmalı olarak çalışan oteller, ekstra hizmetleri ile de gecenizi unutulmaz kılıyor.

Konsept kına gecesi organizasyonunuzu sahilde hayata geçirebilirsiniz.

Kapalı alan tercih etmeyen gelin adayları tercihlerini sahilde ve deniz kenarında organizasyon hizmeti veren mekanlardan yana kullanabilir. Temanın öne çıkan renkleri sarı ve mavinin birleştiği kumsallar, özellikle yaz aylarında organizasyon planlayan gelin adaylarının hayallerindeki mekanlar olacaktır. Kumsal üzerine kurulmuş kına tahtı ve ışıklandırmalar ile unutulmaz bir kına gecesi organizasyonuna imza atabilirsiniz.

Kleopatra temalı kına gecesi, bu yılın kına konseptlerine damgasını vuracak gibi görünüyor. Farklı konseptlerden hoşlanan ve kendini kraliçeler gibi hissetmek isteyen gelin adayları tercihini bu şık konseptten yana kullanabilirler. Kleopatra kına gecesi teması dekorasyon ve organizasyon planlaması ile ilgili kına organizasyon firmalarından destek alabilirsiniz. Peki siz Kleopatra temalı kına gecesi kına gecesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu temayı kına gecenizde uygulamak ister miydiniz? Fikirleriniz diğer gelin adaylarımıza ilham vermesi açısından oldukça önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yanıtla