Düğün günü yaklaşırken kısa saçlı gelin adaylarının aklına takılan birçok soru olduğunu biliyoruz. Kendinize uygun kısa gelin saçı modelini daha bulamadıysanız yazımıza göz atmanızda fayda var. Unutmayın ki her gelin uzun saçlı olmak zorunda değil. Tarzınızı yansıtabileceğiniz birçok farklı kısa gelin saçı modeli bulabilirsiniz. En trend kısa gelin saçı modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için sizi yazımızın devamında bekliyoruz.

Kısa Gelin Saçı Modelinde Nelere Dikkat Edilir?

Kısa saç modern görünümü ve rahat kullanımıyla sıkça tercih ediliyor. Fakat iş düğün telaşına geldiğinde kısa gelin saçı modelleri bulmak biraz meşakkatli olabilir. Seçimlerinizi kolaylaştırmak için size birkaç önerimiz var. Yüz hatlarını ön plana çıkarmak ya da kamufle etmek için farklı kısa saç modelleri kullanabilirsiniz. Örneğin alnınız genişse kahküllü bir model seçebilirsiniz. Yüzünüz uzunsa çok kısa saç modellerinden kaçınmalısınız. Bob model ya da omuzlarınızın üzerinde biten küt modeller size daha çok yakışacaktır. Dilerseniz ensenizde küçük bir topuz yaptırabilir ya da topuz süngeri kullanabilirsiniz.

Pixie model kısa saçlara da kolay şekil verilebilmekte. Biraz köpük biraz sprey ile şık bir pixie model kısa gelin saçı elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu tarz kısacık saçlarınızı farklı aksesuarlar ile tamamlayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Kullanacağınız duvak ve taç seçenekleri sizin için güzel bir alternatif olacaktır.

En Popüler Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa gelin saçı modelleri özellikle toplama işlemi yapılan modellerde biraz uğraştırıcı görünse de bittiğinde oldukça zarif görünür. İnce işçilik ve fazla uğraş gerektireceği için kısa gelin saçı modeliniz için profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Bu nedenle profesyonel yardım almanız sizin açınızdan da yararlı olacaktır. Elbette çok kısa maskülen saçlar için böyle bir uğraşa girmenize gerek kalmayabilir.

Biz de sizin için kısa gelin saçı modellerini boyutlarına göre sınıflandırdık. Saç boyunuza en yakın bölümden fikir alabilirsiniz. Aksesuar seçimleri, duvak önerileri ve diğer püf noktalarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Orta Boy Gelin Saçı Modelleri

Orta boy gelin saçı çok kısa gelin saçı modellerine oranla daha fazla seçeneğe sahip olarak görülebilir. Daha kolay şekil verebileceğiniz orta boy saçlarınıza dilerseniz topuz yapabilir ya da saç bandı yardımıyla toplayabilirsiniz. Elbette su dalgası ya da kırık fön gibi seçenekleriniz de mevcut. Saçınızı toplamamayı tercih ederek saçınızda çiçekler ve ışıltılı tokalara yer verebilirsiniz. Gelinliğinizin modeline uygun olarak farklı aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.

Bu tarz saç modelleri ile saç bandı ya da yan yana uyumlu saç tokalarının kullanımı oldukça sık tercih ediliyor. Saçınıza bunlar ile hem şık bir dokunuş yapabilir hem de aralardan çıkması muhtemel saçlarınızı kamufle edebilirsiniz.

Küt Gelin Saçı Modelleri

Orta boy modellerden olan küt modeller, özellikle düz saçlarda oldukça modern bir duruş sergilemekte. Dilerseniz saçlarınıza dalga ile hacim vererek daha romantik bir görünüm de elde edebilirsiniz. Özellikle bohem gelinliklerde kullanabileceğiniz bu model farklı saç aksesuarları ile desteklendiğinde sizlere duru bir şıklık katacaktır.

Saç renginize bağlı olarak koyu ya da açık renklerde bir aksesuar tercih edebilirsiniz. Dilerseniz işlemeli metal bantlar bu noktada işinize yarayabilir. Çiçek desenli, yaprak desenli ya da düz bantlar küt gelin saçı için enfes görünen aksesuarlardandır. Nikah kepi ve taçlarda seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Arkası Kısa Önü Uzun Gelin Saçı

Arkası kısa önü uzun saç modelleri “Bob” model olarak da bilinmekte. Bu tarz bir saç modelini düz ve açık kullanarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha nostaljik bir görünüm için ise 20’lerin romantik saç stillerinden ilham alanız mümkün.

Vintage gelinlik tercih eden gelinler iri dalgalar ve kıvrımlı toplama modelleri ile gelinliğine uyumlu bir saç modeli yaptırabilir. Dilerseniz düz ya da kabarık kullanabileceğiniz bu saç modeli ile gelin taçları da oldukça zarif olacaktır. Günlük hayatınızda da kolay kullanabileceğiniz bu model, gelin saçı olarak da oldukça kullanışlı ve şık.

Şapkalı Kısa Gelin Başı

Kafes duvak aplike edilmiş şapkalar özellikle kısa gelin saç isteyen kadınlara oldukça yakışıyor. Birbirinden farklı şapka modellerini bu tarz bir kafes ekletebilirsiniz. Yüzünüze uygun tüllü, şifon ve saten detaylı şapkalar oldukça zarif görünecektir. Hem farklı hem de zarif görünmek isteyen kadınlar şapkalı kısa gelin başı modelleri arasından seçimlerini yapabilir. Özellikle göğüs bölgesi biraz kapalı olan gelinlikler ile şapkalar birlikte oldukça romantik ve zarif bir uyum yakalıyor.

Kısa Gelin Saçı Saç Aksesuarları

Kısa gelin saçı modelleri özellikle çiçekli taç ve bantlar ile oldukça uyumlu olacaktır. Kısa gelin saçı maşa ile dalgalı hale getirildikten sonra çiçekli bir taç ile oldukça naif ve şık bir hale gelebilir. Saçınızı toplamanıza da gerek yok. Bu bantları saç modelinize göre dilerseniz saçınızın arkasında bırakabilir ya da tepesinde kullanabilirsiniz. Gelinlik modelinize göre yapacağınız çiçek tacı konumlandırılması ile nostaljik, bohem ya da modern görünebilirsiniz. Rahat bir görüntü veren bu saç modeli ile salaş gelinlik modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Saçınızı ensenizde örgüler ya da dalgalar ile topladıktan sonra saç bandı yardımıyla şık bir kısa gelin saçı elde edebilirsiniz. Tam alnınızdan geniş ve işlemeli bir bant tercih ederseniz bu sizi daha nostaljik gösterecektir. Fakat daha modern bir duruş isterseniz ince bantları tercih etmelisiniz. Zarif desenli saç bantı modellerinin saçınızın arasında duran parlak çiçekler gibi durmasını isterseniz saçınız ile bandın aralarını kamufle etmeniz gerekir. Klasik bir kısa gelin saçı modelini farklı bir boyuta sokan bu tarz aksesuarlar ile hem kendinizi yansıtabilir hem de farklı olabilirsiniz.

En güzel gelin saçı aksesuarlarını Yuvanıkur.com’dan alabilirsiniz.

Gelin Saçı Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Gelin saçı ve makyajı genellikle paketler halinde sunuluyor. Ortalama 600 TL’den başlayan fiyatları değerlendirebilirsiniz. Saç tasarımlardan fiyatlarda artış olabileceği gibi kısa gelin saçı modelleri daha uygun fiyatlarla sunuluyor. Aksesuar talep ederseniz fiyatlar artabilir. Aksesuarınızı kendiniz tasarlayabilir ya da satın alabilirsiniz.

En başarılı gelin saçı ve makyajı firmaları burada!  

Kısa gelin saçı modellerini sizin için araştırdık ve birçok öneride bulunduk. Saç boyunuza ve yüzünüze uygun seçimler yaparak hayal ettiğiniz modeli tasarlayabilirsiniz. Aksesuar ve duvak seçimleri ile dikkat çekici olmanız mümkün.

Düğün hazırlıklarında destek almak isterseniz danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. En sevdiğiniz gelin saçı modelini bizimle paylaşmayı unutmayın. 😊

Yanıtla