Düğün günü yaklaşırken kısa saçlı gelin adaylarının aklına takılan birçok soru olduğunu biliyoruz. Saçınızı nasıl toplatacağınız, nasıl günlük kullanımdan farklı bir görünüm verebileceğiniz ya da duvağınızı nasıl takacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Uzun saçlı gelin başı modellerine içiniz gidiyorsa ve kendinize uygun kısa gelin saçı modelini daha bulamadıysanız yazımıza göz atmanızda fayda var. Unutmayın ki her gelin uzun saçlı olmak zorunda değil. Tarzınızı yansıtabileceğiniz birçok farklı kısa gelin saçı modeli bulabilirsiniz. Ayrıca kısa gelin saçı modelleri farklı saç aksesuarları ile de kullanılabilme imkanı sunmakta. Eğer siz de kısa saçlı bir gelin adayıysanız yazımıza göz atmadan karar vermeyin. Ama illa ki saçınızı topuz yaptırmak isterseniz onun da çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.  2019’un en trend kısa gelin saçı modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için buyurun yazımıza.

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kısa Gelin Saçı Kullanmak İsteyenler Buraya

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kısa saçlar kullanımı zaman zaman zor olan, alışkın olmayan kişilerin bu zahmetten hiç hoşlanmayacağı modellerdir. Fakat kısa saç kullanmaya alışkınsanız sizin için Dünya’nın kullanımı en rahat saç modeli kısa saç modelleridir. Fakat iş düğün telaşına gediğinde kısa gelin saçı modelleri bulmak zor olabilir. Bu nedenle strese girebilirsiniz. Ama buna kesinlikle gerek yok. Kısa saç modeli tercih edecek kadınlara birkaç önerimiz var. İlk olarak kısa saçlı kadınlar için öncelikle saç modeli ve kısalığına uygun bir gelin başı modeli seçmelerini öneririz. Yüz hatlarını ön plana çıkarmak ya da kamufle etmek için farklı kısa saç modelleri kullanabilirsiniz.

Örneğin alnınız genişse kahküllü bir model seçebilirsiniz. Yüzünüz uzunsa çok kısa saç modellerinden kaçınmalısınız. Bob model ya da omuzlarınızın üzerinde biten küt modeller size daha çok yakışacaktır. Eğer kısa saçlarınızı düğününüzde uzatmak isterseniz saçınıza ek yaptırmanız bir seçenek. Özellikle saçınızı açık kullanacaksanız ek yaptırmanız gerekebilir. Fakat topuz düşünüyorsanız ve saçınız orta boya yakınsa buna gerek bile yok. Dilerseniz ensenizde küçük bir topuz yaptırabilir ya da topuz süngeri kullanabilirsiniz.

Kısa Gelin Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kısa gelin saçı modelleri özellikle toplama işlemi yapılan modellerde biraz uğraştırıcı görünse de bittiğinde enfes görünürler. İnce işçilik ve fazla uğraş gerektireceği için kısa gelin saçı modelinizi evde kendiniz yapmaktansa kuaförünüze danışmanızda fayda var. Kısa gelin saçınızı evde kendiniz yapmak isterseniz bir sürü tel toka kullanmak zorunda kalabilirsiniz ve bu da hiç hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Bu nedenle profesyonel yardım almanız sizin açınızdan da yararlı olacaktır. Elbette çok kısa maskülen saçlar için böyle bir uğraşa girmenize gerek kalmayabilir. Pixie model kısa saçlara kolay şekil verilebilmekte. Biraz köpük biraz sprey ile şık bir pixie model kısa gelin saçı elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu tarz kısacık saçlarınızı farklı aksesuarlar ile tamamlayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Orta Boy Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Orta boy gelin saçı çok kısa gelin saçı modellerine oranla daha fazla seçeneğe sahip olarak görülebilir. Daha kolay şekil verebileceğiniz orta boy saçlarınıza dilerseniz topuz yapabilir ya da saç bandı yardımıyla toplayabilirsiniz. Elbette su dalgası ya da kırık fön gibi seçenekleriniz de mevcut. Saçınızı toplamamayı tercih ederek saçınızın aralarına çiçekler yerleştirebilirsiniz. Gelinliğinizin modeline uygun olarak farklı aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Bu tarz saç modelleri ile saç bandı ya da yan yana uyumlu saç tokalarının kullanımı oldukça sık görülmekte. Saçınıza bunlar ile hem şık bir dokunuş yapabilir hem de aralardan çıkması muhtemel saçlarınızı kamufle edebilirsiniz.

Küt Gelin Saçı

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Orta boy modellerden olan küt modeller, özellikle düz saçlarda oldukça modern bir duruş sergilemekte. Dilerseniz saçlarınıza dalga ile hacim vererek daha romantik bir görünüm de elde edebilirsiniz. Özellikle bohem gelinliklerde kullanabileceğiniz bu model farklı saç aksesuarları ile desteklendiğinde sizlere duru bir şıklık katacaktır. Saç renginize bağlı olarak koyu ya da açık renklerde bir aksesuar tercih edebilirsiniz. Dilerseniz işlemeli metal bantlar bu noktada işinize yarayabilir. Çiçek desenli, yaprak desenli ya da düz bantlar küt gelin saçı için enfes görünen aksesuarlardandır. Kısa saça kullanabileceğiniz aksesuarları yazımızın devamında mevcut.

Arkası Kısa Önü Uzun Gelin Saçı

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Bir zamanların Victoria Beckham modeli olarak bilinen arkası kısa önü uzun saç modelleri “Bob” model olarak da bilinmekte. Bu tarz bir saç modelini düz ve açık kullanarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha nostaljik bir görünüm için ise 20’lerin romantik saç stillerinden ilham alanız mümkün. Nostaljik gelinlik tercih eden kadınlar iri dalgalar ve kıvrımlı toplama modelleri ile gelinliğine uyumlu bir saç modeli yaptırabilir. Dilerseniz düz ya da kabarık kullanabileceğiniz bu saç modeli ile gelin taçları da oldukça şık görünmekte. Günlük hayatınızda da kolay kullanabileceğiniz bu model, gelin saçı olarak da oldukça kullanışlı ve şık.

Kısa Saçlı Ünlüler

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Ünlüler arasında kısa saçın rahatlığı ve şıklığından vazgeçmeyen en ünlü isimlerden birisi kuşkusuz Victoria Beckham. Posh Spice takma adı ile tanınan Victoria Beckham, 1999 yılında gerçekleşen düğününde de kısa saçı tercih etmişti. Kemikli yüz hatlarına sahip Victoria Beckham’ın kullandığı kısa saç modelleri yuvarlak, oval ve kalp yüz hatlarına da oldukça yakışmakta. Yüz şekliniz Victoria Beckham gibi sert hatlara sahipse bu modeller size biraz sert bir imaj verebilir. Eğer yüzünüz yuvarlak şekle sahipse bu tarz modeller sizi Victoria Beckham’dan daha sevimli gösterecektir.

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Anne Hathaway’de Hollywood’un kısa saç kullanmış en ünlü kadınlarından. Genellikle uzun saç tercih etse de kısacık saçlarıyla da gördüğümüz oyuncunun yüz tipine benzer bir yüz tipiniz varsa saçınızı kısa kestirmekten korkmanıza gerek yok. Oval yüz hatlarına sahip olan Hattaway, kahküllü kullandığı pixie saçları ile oldukça şık görünüyor. Bu tarz yüz tipine sahip kadınlar alın genişliklerine bağlı olarak kahüllerini istedikleri kadar uzatabilirler. Dilerseniz kısa kahküller ya da göz hizanıza kadar gelen kahküller kullanabilirsiniz. Bu kesimde kısa kahküller daha modern bir duruş kazandırırken uzun kahküller daha romantik görünmekte.

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Eğer Kirsten Dunst gibi yuvarlak bir yüz hattınız varsa uzun kahküller ve orta boy saç kesimi ile dolgun yanaklarınızı kamufle edebilirsiniz. Saçınızı dağınık toplayarak gelin tacı ile süsleyebilirsiniz. Saçınızı sıkıca toplamak yerine daha salaş modellere yönelmeniz sizi daha şık gösterecektir. Saçınızı dilediğiniz aksesuar ile taçlandırabilirsiniz. Yuvarlak yüz hattına en uygun gelin saçı ve makyajı için “Yuvarlak Yüz Şekline Göre Gelin Saçı ve Makyajı” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Emma Watson gibi kalp yüz şekline sahip kadınlar da kısa saçı rahatlıkla kullanabilirler. Volümlü ve canlı saçlara sahipseniz kalp yüz tipinde kısa saç size yakışacaktır. Yuvarlak yüz tipinde olduğu gibi bu yüz tipinde sıkı topuzlar ya da atkuyruklarından kaçınmanız gerekiyor. Kalp yüz tipine her boy saçın yakıştığının bir kanıtı olan Emma Watson’ın şu ana kadar hemen hemen her boyda saçı oldu ve hepsi de birbirinden güzeldi. Eğer kalp tipinde yüzünüz varsa ve daha kısa modeller istiyorsanız Emma Watson’ı kendinize model olarak alabilirsiniz.

Kısa Gelin Saçı Saç Aksesuarları

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kısa gelin saçı modelleri özellikle çiçekli taç ve bantlar ile oldukça uyumlu olacaktır. Kısa gelin saçı maşa ile dalgalı hale getirildikten sonra çiçekli bir taç ile oldukça naif ve şık bir hale gelebilir. Saçınızı toplamanıza da gerek yok. Bu bantları saç modelinize göre dilerseniz kafanızın arkasında bırakabilir ya da tepesinde bulunabilir. Gelinlik modelinize göre yapacağınız çiçek tacı konumlandırılması ile nostaljik, bohem ya da modern görünebilirsiniz. Rahat bir görüntü veren bu saç modeli ile salaş gelinlik modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Saç Bantı ile Farklı Dokunuşlar

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Saçınızı ensenizde örgüler ya da dalgalar ile birlikte topladıktan sonra saç bantı yardımıyla şık bir kısa gelin saçı elde edebilirsiniz. Tam alnınızdan geniş ve işlemeli bir bant tercih ederseniz bu sizi daha nostaljik gösterecektir. Fakat daha modern bir duruş isterseniz ince bantları tercih etmelisiniz. Zarif desenli saç bantı modellerinin saçınızın arasında duran parlak çiçekler gibi durmasını isterseniz saçınız ile bandın aralarını kamufle etmeniz gerekir. Klasik bir kısa gelin saçı modelini farklı bir boyuta sokan bu tarz aksesuarlar ile hem kendinizi yansıtabilir hem de farklı olabilirsiniz.

Şapkalı Kısa Gelin Başı

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kafes duvak aplike edilmiş şapkalar özellikle kısa gelin saç isteyen kadınlara oldukça yakışmakta. Birbirinden farklı şapka modellerini bu tarz bir kafes ekleterek ya da mağazalardan bu modellere bakarak yüz tipinize uygun bir model bulabilirsiniz. Hem farklı hem de zarif görünmek isteyen kadınlar şapkalı kısa gelin başı modelleri arasından seçimlerini yapabilir. Özellikle göğüs bölgesi biraz kapalı olan gelinlikler ile şapkalar birlikte oldukça romantik ve zarif durmakta.

Duvaklı Kısa Saç Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kısa gelin saçı modelleri uzun duvaklar yerine daha kısa duvaklar ile birlikte kullanıldığında oldukça hoş görünmekte. Geleneksel bir zariflik katan bu tarz duvaklar size göre değilse o zaman taç duvaklar işinizi kolaylaştıracaktır. Taçlara aplike edilen bu duvaklardan birini tercih edecekseniz de çok uzun olmamasını tavsiye ederiz.

Çok Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

“Gelin dediğin uzun saçlı olur” yerine “Gelin istediği gibi olur” düşüncesini kabul eden gelin adayları buraya. Gelinler çok kısa maskülen kesimler ile de oldukça şık görünmekte. Eğer çok kısa saç modelleri kullanıyorsanız saç bandı ya da taç yerine kafes duvak ya da küçük şapkalar tercih edebilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Yapımı

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Kısa saç topuz yapımı biraz zahmetli bir iş olabilir. Elbette bu istediğiniz topuz tipine göre değişir. Eğer ensede salaş bir küçük topuz isterseniz bunu elde etmeniz daha zahmetsiz olacaktır. Bu tarz salaş topuzlarda örgüler en büyük yardımcınız olabilir. Boyuna bağlı olarak kısa gelin saçı su dalgası gibi modelleri yaptırmak için elverişsiz olabilir. Yine de dilerseniz ek yaptırabilir ya da saçınız çene hizasındaysa kırık fön çektirebilirsiniz. Kısa gelin saçı topuz modelleri yaparken ihtiyacınız olan biraz tel toka, küçük lastik toka, sprey ve tarak. Elbette hayalinizdeki saç modeline göre bu malzemeler değişiklik gösterebilir. Kısa saça topuz yapmak için saçınızı ensede toplayarak küçük bir topuz yapabilirsiniz. Dilerseniz iki yandan salaş bir şekilde örerek bu örgülerinize topuz şekil de verebilirsiniz. Topuz süngeri kullanarak ise daha dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca Dağınık Topuz Modelleri: Eskimeyen Moda yazımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz!

Sizin Tercihiniz Hangisi?

Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019

Birbirinden farklı kısa gelin saçı modelleri farklı tarz ve duruşları ile 2019’un gelin adaylarını oldukça cezbedecek gibi duruyor. Eğer kısa saçlı bir gelin adayıysanız sizler de bu modellerden birisini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz beğenilerinize göre aksesuarlar ile güzelleştirebileceğiniz kısa gelin saçı modelinizi seçtiyseniz bizler ile paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yanıtla