Nişanlık ve abiyede kısa modeller tercih etmek 2019 yılının en büyük trendlerinden biri haline geldi ve  doğal olarak kafamızda tek bir soru var: ‘Kısa abiye ve nişanlık modelleri şıklık ve zarafetten ödün vermek midir?’. Cevabı çok basit: Kesinlikle hayır! 2019 sezonunda kısa abiye ve nişanlık modelleri ışıltılı, şık ve muhteşemler.

Gelinlik Modelleri ve Moda Evleri sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz!

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

En büyük avantajına gelecek olursak, size gece boyu hareket özgürlüğü sağlayarak dans pistinin kraliçesi olmanız garantili. Günümüzde düğünlerin kaçınılmaz bir şekilde birbirine benzemeye başladığını düşünürsek, size farklılık sağlayacak kısa abiye ve nişanlık modellerini bu yazımızda bir araya getirdik.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye Elbise Modelleri: Geçici Bir Trend Mi Yoksa Yeni bir Yaşam Tarzı Mı?

 2019 yılı kısa abiye elbise modellerinin moda sektöründe bağımsızlığını ilan edip nihayet kendi başına var olan, temel bir kategori haline geldiği ve kendini kanıtladığı yıl oldu diyebiliriz. Biraz trendin gelişme sürecine bakacak olursak 2016 sonbahar sezonda podyumda bol bol kısa kokteyl elbiseler, arkası uzun önü kısa asimetrik modeller ve iki parçadan oluşan şık takımlar görmüştük.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bu trendi ilk uygulayan en büyük moda evlerinden biri Oscar De la Renta ilk defa imza stili olan İspanyol Flamenko’sundan uzaklaşmış ve dönemin Kreatif Direktörü Fransız Peter Copping marka ile özdeşleşmiş fırfırlı abiye tasarımlarının yanı sıra modern kısa abiye elbise modellerine ağırlık vermelerini şehirli kadının değişen ihtiyaç ve siluetine bağlamıştır.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Olağanı Olağanüstü Kılmak

Belki de yaşam tarzlarımızda meydana gelen dramatik ve hızlı değişiklerle beraber peri masallarında ve Marie Antoinette döneminin şaşalı, göz kamaştıran uzun ve kabarık elbise modellerinin artık nesli tükenmekte diyebiliriz. Büyük şehirlerin eklektik kültür yapısı, iş ve özel hayatın gittikçe iki ayrı olgu olmaktan çok, işimizin yaşamımız haline geldiği bir zaman diliminde, kadınlar abiye elbise seçimlerinde de daha özgün ve rahat tercihlere yöneliyorlar.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Günlük giyimde görmeye alışkın olduğumuz yarım kol, kayık yaka gibi modeller kısa abiye ve nişanlık modellerinde yer bulurken; tek omuz, straplez, kısa kollu veya uzun kollu kısa elbise gibi modern çizgileri yeni sezonda daha sık görebiliyoruz. Hızlı ve modern şehir siluetine gene modern ve şehirli olan kısa abiye ve nişanlık modelleri daha çok yakışıyor sanki. Üstelik bu kadar eğlenceli ve yaratıcı model varken kısa abiye ve nişanlık modellerinin cazibesine karşı koymak çok zor görünüyor.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Günümüzde güpür, şifon veya tüllü abartılı modellerin uzun boydaki abiye modelleri gittikçe daha az tercih edilirken; kadınlar genç, kısa ve dar abiye modellerine gene saymış olduğumuz geleneksel kumaşlarla harmanlayarak daha çok yöneliyor. Yaşam tarzımızdaki bu kalıcı değişimler, 2019 yılında kadınlara daha hafif ve daha özgün olan nişanlık ve abiyede kısa modellerin kalıcılığını ispatlayacak gibi görünüyor.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Nişanlık ve Abiyede Kısa Modeller, Klasikten Vazgeçemeyenlere de Göz Kırpıyor

Kısa abiye ve nişanlık modelleri sadece modern şehirli kadınlar için yapıldı demek pek doğru olmaz. Biliyoruz ki içimizdeki prenses yaşıyor ve yaşayacak, sadece şato yerine apartmanda ve prens yerine bir avukatla evleniyor olma ihtimaline karşılık bizim önerimiz onu modernize etmeniz. Bunun için de en sağlam duruş, özel gecelerinizde kısa abiye ve elbise modellerinden tercih kullanmak olacaktır. Alıştığımız kısa kollu abiyelerimizin yanına 2019 sezonunun kısa abiye elbise modellerini eklemenin vakti geldi.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Özel gecelerde tarzına gıpta ile bakılan biri olmak her kadının hayalidir. Bu yüzden şıklık ve asaletinden ödün vermek istemeyenler için, daha klasik çizgilerin kısa abiye elbise modelleri ile 2019 sezonundaki yorumlarına da yazımızda yer verdik. Uzun abiye elbise modellerinin olmazsa olmazları olan, dantel ve şifonun vaz geçilmez şıklığı; mor ve fuşya gibi genç ve iddialı renkler; lacivert ve zümrüt yeşili gibi ağır tonlar kısa abiye ve nişanlık modellerine 2019 sezonunda bol bol uyarlanmışlar.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Saks mavisinin asaletini şık gümüş takılarla eşleştirebilir, pudra renginin sadeliğini dantelli modellerle zenginleştirip genç ve sade bir görüntüye sahip olabilir veya işlemeli, taşlı ve payetli yeni sezon kısa abiye modellerini siyah veya beyazın sadeliği ile dengeleyebilirsiniz. Kısa abiye ve nişanlık modelleri denince akla ilk gelen kabarık prenses model kısa elbise olsa da nişanlık ve abiyede kısa modeller 2019 sezonunda o kadar eğlenceli ve çeşitli ki, isterseniz bir tulum veya iki parça modelle trendi yakalayabilir ve davetlilerinizi sadeliğiniz ile kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye Elbise Modellerini Giyme Sanatı

‘Düğün gecemde kısa bir gelinlik giymekten pişman olur muyum?’ Bu sorunun cevabı düğün mekanına, zamanına, davetli profiline ve en önemlisi giyecek olan kişiye göre değişecektir. Gene de kendi cevabınızı bulmanız yolunda ilk adımı atmanız için sizlere bir artılar ve eksiler listesi hazırladık.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bazı kadınlar gelinliklerini çocukluklarından itibaren defalarca hayal dünyalarında tasarlarken, bazıları ise pekte üzerinde düşünmezler. Bir abiye ararken günlük yaşamınızdaki stiliniz büyük önem taşıyor. Aynı zamanda gelinler bedenlerine, bütçelerine ve etkinlik planlarına uyan modeller istiyorlar. Eskiden kadınlar için kıyafet konusunda kurallar çok daha katıydı ve çok daha az seçenek vardı; bununla birlikte modern gelinler elbiseleri de dahil bir çok konuda nişan ve düğünlerini hemen hemen her alanda kişiselleştirebiliyorlar.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Sonuç olarak artık kadınlar için çok daha fazla seçenek mevcut ve bazılarımız geleneksel uzun elbise yerine kısa abiye ve nişanlık modellerini tercih etmek isteyebilirler. Sizde özel günlerde nişanlık ve abiyede kısa modelleri düşünüyorsanız beraber artı ve eksilerine bir göz atalım.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye ve Nişanlık Modellerinin Avantajları

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa abiye elbise modellerini tercih etmenin ilk avantajı daha fazla hareket özgürlüğünüzün olması. Fotoğraf çekerken, arabadan inerken ve binerken, davet alanında yürürken hatta dans ederken ani dönüşler yaparken ayağınıza takılacak ağır ve dar bir kumaş parçasının olmadığını bir düşünsenize! İkinci avantajı genelde uzun elbise modellerinden daha ucuz olmaları.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa abiye ve nişanlık modellerin fiyatlarının daha uygun olmasının yanı sıra bir diğer artısı bu tarz elbiselerin online satın alma yaptığınız durumlarda bedeninize uyma ihtimalinin daha yüksek olması. Uzun abiye elbiseler çoğu zaman kişinin vücut ölçülerine özel kesimde üretilmesi gerekirken, kısa abiye ve nişanlık modellerinde hedefi tutturmak daha kolay. Kısa abiye elbise modellerinin bir diğer avantajı tekrar giyebilecek olmanız. Uzun beyaz bir abiye ne kadar sade olursa olsun her zaman bir gelinliği andırır.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Krem veya beyaz kısa abiye ve nişanlık modellerini ise rahatlıkla kokteyllerde ve yaz davetlerinde giyerek değerlendirebilirsiniz. Tipik ve uzun abiye elbise modelleri genellikle bir defa giyilir, başkalarının aklında daha kalıcı olur ve terzinin bu modelleri farklılaştırması pek kolay değildir. Fakat yeni sezonda kısa abiye modellerini şık doğum günleri, iş yemekleri ve hatta bu modellerle terzilerin oynaması daha kolay olduğundan biraz yorum ve aksesuar farkı katarak aynı arkadaş ortamlarında defalarca özel günlerde giyebilirsiniz.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye ve Nişanlık Modellerinin Dezavantajları

Birazda nişanlık ve abiyede kısa modelleri tercih etmenin eksi yönlerine bakalım. Geleneğe aykırıdırlar; öncelikle kısa abiye ve nişanlık modellerini düğün gününüzde tercih etmeniz aileniz ve arkadaşlarınız tarafından biraz tuhaf karşılanabilir ve hatta pişman olmamanız için sizi yolunuzdan geri çevirmek için ikna etmeye çalışabilirler.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

En cesaretli ve farklı olmak isteyen kadınlar için bile kısa abiye elbise modellerini giymek biraz riskli olabilir. Bir diğer dezavantajına bakacak olursak, özellikle gelinlik olarak değerlendirmek isterseniz uzun ve geleneksel modellere kıyasla nişanlık ve abiyede kısa modeller arasında bir gelinliğe uyacak daha az seçeneğiniz olacaktır. Son olarak kısa abiye ve nişanlık modellerinden birini tercih etmeniz halinde, kıyafetiniz etkinliğinizin konsepti üzerinde de belirleyici bir rol oynayacaktır.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Her ne kadar zevkli ve ince işli bir model seçseniz de kısa abiye elbise modelleri kır veya plaj düğünü gibi daha rahat ve hafif bir konsepti gerektirir. Eğer aradığınız aileniz ve arkadaşlarınızla unutulmaz ve eğlenceli bir gece geçirmek ise siz tereddüt etmeden tercihinizi 2019 senesinde nişanlık ve abiye de kısa modellerden yana kullanın ve trendi kaçırmayın deriz. Eğer düğününüzde kısa gelinlik giymek size göre değilse belki yeni sezon kısa abiye trendini Nişan, Bekarlığa Veda Partisi veya Bridal Shower’da değerlendirebilirsiniz.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye ve Nişanlık Modellerinde Bu Sene Neler Var?

Öncelikle söylemeliyiz ki ister büyük beden kısa abiye, ister kısa dar bir model arıyor olun, önünüzde kocaman bir seçenek havuzu var. Kısa kollu abiyelere artık tamamen alıştık ve bu tarz modelleri rahatlıkla bulabiliyoruz. Kısa kollu abiyenin bazen modelden çok rengi önem taşıyabiliyor, aynı şekilde kısa abiye elbise modellerinde de çok fazla renk ve model seçeneği mevcut.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Nişanlık ve abiyede kısa modellerin 2019 sezonunda öne çıkmasının bir başka sebebi de daha taze ve daha duyusal olması. Duyulara daha çok hitap ediyor, sizi daha samimi ve olduğunuz gibi resmediyor. Uzun abiyelerin günlük yaşantı ve gerçek halimizden kopuk görüntüsünün yerini kendini değer katmayan tutumlardan uzaklaştırmış bir kadın imajı alıyor. Üstelik daha hafif ve daha neşeli bir deneyimden yana olan bu kadınlar kendilerini kısa abiye ve nişanlık modellerinde ifade etmek için çok fazla seçeneğe sahipler.

 Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Peki Ya Gelinlik Olarak Kısa Abiye Elbise Modellerine Ne Dersiniz?

 Sezonun kısa abiye elbise modelleri sadece kısa abiye ve nişanlık modelleri ile sınırlı değil. Neden en özel gecenizde de tercihinizi arkası uzun önü kısa bir modelle taçlandırmayasınız ki? Belki de sizi en iyi yansıtan elbise beyaz ve şık bir kısa abiye ve nişanlık modeli olabilir.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Biraz cesaret ve dünyaca ünlü moda tasarımcılarından alacağınız ilhamla sezonun en şık ve unutulmaz gelini siz olabilirsiniz. Eğer düğününüzde kısa abiye ve nişanlık modellerini tercih etmek biraz fazla radikal bir karar gibi geliyorsa belki düğün sonrası after party için kıyafetinizi seçerken yeni sezon kısa abiye modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Ne de olsa bu modeller adeta dans edilmek için yaratılmışlar!

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Dantel detayların zarafeti ile model tercihiniz ne olursa olsun kısa abiye ve nişanlık modellerinde şıklığı yakalamak gerçekten zor değil. İster after party için, ister nikah töreniniz için tercih edin, gene de bu tasarımları gördükten sonra aklınızın bir köşesinde kısa abiye ve nişanlık modellerinin yer edindiğini itiraf etmelisiniz. Düğününüze taze bir soluk getirmek için ilham kaynağı olacak modellerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Gerçekten Kısa Gelinlik Giyen Gelinler

Gelinler kısa kollu abiyeleri ve kısa abiye elbise modellerini 2019 yılında sıklıkla tercih ediyor. Bu tercihlerinin ana sebebinin samimi ve rahat görünmek olduklarını söylüyorlar. Gerçek hayatta kısa abiye ve nişanlık modelleri içinde ‘Evet’ demiş olan kadınlardan örnek alalım. Resimler oldukça eğlenceli aynı zamanda masal gibi bir tören olduğunu gösteriyor.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa abiye elbise modellerini düğün gününüzde stilinizi tamamlamak için çıkarılabilir tren etek kullanabilirsiniz. Veya elbisenizle kontrast oluşturacak uzun bir duvak ile birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Retro şıklıkta diz altı kabarık bir model tercih ederek daha asil ve 50’li yılların ihtişamını yansıtan bir gelin olabilirsiniz. Biraz ışıltılı kumaşlar tercih etmek hem kısa hem de tatlı olan kısa abiye ve nişanlık modellerine çok yakışacaktır. Sizlerde bu özel gününüzde bu resimlerdeki kadar mutlu ve doğal görünmek istemez misiniz?

Kısa Abiye ve Nişanlık ModelleriKısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye ve Nişanlık Modellerinde Doğru Formu Tercih Etmek

Herhangi bir giysiyi seçerken olduğu gibi, kısa abiye ve nişanlık modelleri arasından birini seçerken de vücut tipinize göre eşleştirmeniz gerekir. Kendini aşağıdaki özelliklerle özdeşleştiren kadınlara 2019 sezonunun kısa abiye ve elbise modelleri kategorisinden giyinmelerini tavsiye ediyoruz:

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

  • Narin vücut yapısı, orta boyun üzerinde ve güzel bacaklara sahip olanlar
  • Enerjik ve aktif karakter yapısında, böylece tüm gün boyunca özgürce hareket edecek olanlar
  • Retro konseptli deniz kenarı veya kır düğünü planlayanlar
  • Özgürlükçü ruhunun farkına varanlar

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Buna ek olarak eğer inceyseniz, çok katmanlı dokular ve kabarık detaylar ile tamamlanan hacimli ve parıltılı kısa abiye tercih edebilirsiniz. Dolgun olan bayanlar nişanlık ve abiyede kısa modellerden 2019 sezonunun dekolteli parçalarını seçebilir. Herkesin dikkatini vücudun üst kısmına odaklamak ve kusurları gizlemek için oldukça yararlı olabilir.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri: Aksesuarla Desteklemek

Kısa bir elbise seçerken üzerinde düşünmeniz gereken şey, görünüşü doğru bir şekilde tamamlamak için gereken aksesuarların seçilmesidir. Cesur ve çılgın bir tarz için, 2019 sezonunda kısa abiye elbise modellerinin altına vintage çizmeler tercih edebilirsiniz. Yine de geleneksel ve şık bir görünüme sahip olmak istiyorsanız kısa abiye ve nişanlık modellerinizi zarif topuklular ve sandaletlerle tamamlayabilirsiniz. Dantel süslemeli veya kar beyazı topuklu ayakkabılar gibi seçeneklerle tamamlayabilirsiniz.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Görünümünüzü renklendirmek için beyaz elbisenin monoton görüntüsünü kemer ile kırabilirsiniz. Genelde ayakkabılarınızı kemerle eşleştirmek mükemmel bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Ayrıcalıklı ve Farklı bir Deneyim

Kısa abiye elbise modelleri 2019’da fark yaratacak ve özellikle yaz ve bahar törenlerine ruhunuzun dinginliğini ve neşesini yansıtacak.  Saks mavi, pudra rengi, pembe, mavi, mor, zümrüt yeşili, lacivert, fuşya ve gri şifon seçimler yapabilirsiniz. Özellikle kısa kollu abiye seçimler sonbahar ve ilk bahar gibi mevsim geçişlerinde en büyük yardımcınız ve kurtarıcınız olacaktır.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Nişanlık ve abiyede kısa modeller 2019 yılında moda dergileri ve podyumları süslüyor. Seçimlerinizde davetleri ışıklandıracak ve arkadaş çevrenizde son derece kendine güvenen ve kendi tarzını bulmuş bir kadın olarak fark edilmenizi sağlayacaktır. Daha önce belirttiğimiz gibi, kısa abiye elbise modelleri 2019’da büyük beden abiye modellerinde de oldukça başarılı ve iddialı.

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Her tarz ve yaşa uyarlanabilen bu trend özellikle büyük bedenler için daha cesur bir seçim olacaktır. Klasikleşmiş büyük beden uzun abiye modellerinin yerine, sizi daha genç ve dinamik gösterecek nişanlık ve abiyede kısa modelleri seçebilirsiniz. 2019 yılında imajınızı güncelleyebilirsiniz. Kısa abiye ve nişanlık modelleri 2019 yılında kendine güvenen ilk tercihleri arasında. Ayrıcalıklı olmak isteyen ve hayatı neşeli karşılayan tüm kadınlara şiddetle tavsiyemizdir!

Kısa Abiye ve Nişanlık Modelleri

Yaz düğününüzde giyebileceğiniz birbirinden güzel değişik modeller için Yazlık Abiye ve Nişanlık Modelleri sayfamıza da bekleriz!

Işınsu Tekin

  1. Avatar
    Gamze

    Bayildim modeller ve yazi cok faydali oldu dugun oncesi hizir gibi yetisti

Yanıtla