Genelde yaz ve bahar ayları düğünler için ön plana çıkarken, çiftlerin isteklerine göre kış düğünleri de yapılabilmektedir. Sezonun kaçırılmış olması veya çiftlerin kış atmosferini tercih etmesi gibi sebeplerle kışın organize edilecek düğünlerde fiyatlar sezondaki gibi yüksek seyretmez. Bu yüzden çiftler ve düğün sahipleri kış düğünü mekanları bakımından zengin alternatiflere sahip olurlar. Kır düğünü yerine kış düğünlerinde salon düğünleri ön plana çıkmaktadır. Kimi çiftler bu konuda kayak tesislerini bile kış düğünü mekanları arasında değerlendirmektedir. Kış mevsiminin getirdiği romantik hava eşliğinde kış düğünü organizasyonu için Uludağ ve Kartaltepe gibi kayak merkezleri örnek gösterilebilir. Harika nikah masası ve sandalye süslemeleri, davetlilerin masa ve sandalye süslemeleri, gelin yolu, görsel gösteriler (konfeti, volkan, maytap, köpük, sis ve lazer şov) gibi detaylar üzerinde itina ile durulması gereken konulardır. Salon süslemeleri kış düğünlerinde genellikle mevsimin simgeleriyle ve renkleriyle (kırmızı ve yeşil ağırlıklı) kullanılmaktadır. İçecek servisinde sıcak içecekler ağırlıklıdır. Yemekli veya kokteyl ikramlı bir düğün seçeneklerinden biri seçilerek işe başlanabilir. Yemek menülerinde kırmızı ve beyaz et tercihlerinden birinin yapılması söz konusudur.

Kış Düğünü Mekanları Hizmetleri

Kış Düğünü Mekanları Önerileri

Bazı oteller de kış düğünü mekanları konseptinde hizmet verebilmektedirler. Bu kapsamda gelin ve damat ile ailelerinin konaklaması da söz konusu olabiliyor. Şehir veya ülke dışından gelen davetlilere de bu imkan sunulabiliyor. İster kayak merkezi, ister kapalı düğün salonu isterse otellerin sunduğu düğün hizmetleri olsun, düğünlerin olmazsa olmazları bulunuyor. Örneğin masa üstü dekorasyonları için lilyumlar ve güller harika bir görünüm sağlamaktadır. Kapalı düğün salonları hakkında daha fazla bilgi almak ve fiyatlarını incelemek için Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları sayfamıza göz atmanızı öneririz.

Kış Düğünü Mekanları Önerileri

Uzun mumlar da masaya renk katan dekoratif aksesuarlar arasındadır. Mum konusunda “tealight” adı verilen mumlar son dönemde modadır. Özellikle tarçın kokulu olanlar mekana ayrı bir güzellik katmaktadır. Tercihe göre alkollü veya alkolsüz kış düğünü mekanları bulunmaktadır. Dekorasyon konusu kış düğünlerinde düğün mekanlarında daha çok ön plana çıkmaktadır. Kadife tarzı kumaşlar sıklıkla tercih edilir. Kar taneleri şeklinde konfetiler başta olmak üzere, sarı ışık tercihi ve şömine eşliğinde masalsı bir düğün düşünülebilir. Fotoğraf bakımından da kış düğünleri ayrı bir güzelliğe sahiptir. Dış mekan çekimlerinde koru ve ormanlar tercih edilmektedir. Düğün öncesi ve sonrasında yapılan çekimler harika bir hatıra olarak kalmaktadır.

Kış Düğünü Mekanları Fiyatları

Kış Düğünü Mekanları Önerileri

Sezon dışı olduğu için kış düğünü mekanları genel olarak sezona göre düşük seyretmektedir. Ancak talep edilen hizmetlere göre fiyatlar kimi zaman sezonu da geçebilmektedir. Şartlara göre fotoğraf ve video çekimleri konusunda fiyatların artabileceği olasıdır. Davetlilerin sayısı ile mekanın konumu, hizmetleri ve imkanları fiyatlar bakımından önemli etkenlerdir.

Kış Düğünü Mekanları Önerileri

En lüks mekanlarda makul bütçelerle düğün yapmanın yolu erken rezervasyonlardır. Hafta içi düğünler ise fiyatların en düşük seyrettiği düğünlerdir. Yemekli bir kış düğünü hafta sonu yapılırsa kişi başı ortalama fiyatlar 30 TL ile 180 TL arasında değişiklik göstermektedir. Hafta içi bu fiyatların 20 TL ile 150 TL arasında seyrettiği görülmektedir.

Kokteyl bir ikram konsepti söz konusu olduğunda ise hafta sonu fiyatlar 20 TL ile 150 TL arasında seyrederken, hafta içi kişi başı ortalama fiyatlar 15 TL ile 130 TL arasında değişmektedir. Kış düğünleri konusunda, düğün sayısı sezona göre nispeten düşük seyrettiği için pazarlık gücü daha fazla olmaktadır. Bu nedenle pazarlık kabiliyetine sahip çiftler ile düğün sahipleri daha da şanslıdır. Erken rezervasyonların yanı sıra mekanların indirim kampanyaları da söz konusu olmaktadır.

Yanıtla