Kına organizasyonu düğün öncesi yapılan varlığı çok eski zamanlara dayanan bir törendir. Geleneklerimiz sayesinde günümüze kadar gelen genelde kına gecesi diye bilinen bu tören bir çeşit çiftlerin birbirlerine söz vermesi ve bunu evlilik öncesi yaşadıkları topluma duyurma adına gerçekleşen toplanmalarla başlamış günümüzde şimdiki halini almıştır. Evlilik öncesi aileyle geçirilen son gece olmasından dolayı ne kadar eğlence olursa olsun hüznün de yer aldığı bir gecedir. Özellikle gelin bu gecede ortam ve kına gecesi müziklerinin verdiği havayla mutlaka bu gecede gözyaşı döker.

Kına Tahtı Kiralama Alternatifleri

“Hem ağlarım hem giderim” derler ya, bu ruh halinin tüm katılanların iliklerine kadar hissettiği bu özel gecede organizasyon sahipleri her şeyin mükemmel olmasını isterler. Aslında eski zamanda kız evinde yapılan bu organizasyon günümüzde büyük eğlencelere dönüşmüş durumdadır. Bu nedenle çok daha fazla özen ve planlama isteyen bir organizasyon haline gelmiştir.

Kına Organizasyonu İçin Eksiksiz Hazırlanma

Kına Tahtı Kiralama Alternatifleri

Kına organizasyonu için gerçekleşecek bu büyük eğlence gününde eski zamanlara nazaran bu organizasyonu gerçekleştirmede size gerekli her şeyi sağlayacak organizasyon firmaları bulunmaktadır. Bu organizasyonların mekanda hazırladığı en şaşalı hizmet ise kına tahtıdır. Kına tahtı kiralama şeklinde temin edilebileceği gibi genellikle organizasyon firmalarının hizmetler içerisinde var olan bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Kına tahtı kiralama işlemini organizasyon firması haricinde yaparsanız organizasyon için ayrı tahtın gelmesi için ayrı bir emek harcamanız gerekecektir haliyle.

Kına Tahtı Kiralama İçin Ayrıca Vakit Harcamayın

Kına Tahtı Kiralama Alternatifleri

Kına organizasyonu gerçekleştirmek için belli bir mekanda yani evde yapılmayacak organizasyonlarında kına tahtı geceyi renklendiren ve artık bu organizasyonların olmazsa olmazı olan önemli bir detaydır. Kına tahtı kiralama şeklinde temin edilmek istenirse 300 TL civarında bu hizmeti veren şirketler bulunabilir. Sadece kına tahtı kiralama olacağı İçin vereceğiniz adrese tahtı getirecekler belkide daha öncesinde gözünüzle görme imkanınız bile bulunmayacaktır. Her hazırlık tek bir yerden olmayacağı İçin zamanlama konusunda da sıkıntılar çekilebilmektedir. Mesela; kına tahtının bulunduğu yer etrafında yapılacak süsleme işlemleri illa ki tahtın gelmesine bağlıdır. Kına tahtı kiralama şirketinden taht gelmedikçe bu işlemler de gecikecektir. Zaman kaybının yanı sıra beklemek ve hazırlığın yetişmeyeceğini düşünmek organizasyon sahiplerini oldukça strese sokacak bir durum olacaktır. Stresten ve sıkıntıdan uzak geçmesi gereken bu günü gereksiz yere telaşlı geçirmenize neden olacak bir durum olabilir.

Çeşitli İllerimizde Öne Çıkan Kına Organizasyonu Firmaları

Kına Tahtı Kiralama Alternatifleri

Her şeyin tek bir elden ve düzenli şekilde yürütüleceğine emin olabileceğiniz bir kına organizasyonu İçin bu alanda uzman firmalardan hizmet almanız çok daha iyi olacaktır. Zaten bu şirketler kına, düğün, nişan gibi organizasyonları için çeşitli kampanyalar da yapmaktadırlar. Bu şirketlerin paketleri içinde genel olarak; kına tahtı, gelin kaftanı, gelinin nedimeleri için kaftanlar ve minderler, damat örtüsü, gelin yüz örtüsü ve gül şeklinde el eldiveni, kına tepsisi, kına taçları, halay mendilleri, konuklar için kuru ve yaş kına dağıtımı ve daha kına organizasyonu ile ilgili birçok gerekli malzeme bulunmaktadır.

Kına Tahtı Kiralama Alternatifleri

İstanbul’da önerebileceğimiz organizasyon firmaları; Şişli’de bulunan Show Time Kına Organizasyon kişi başı 200-400 TL , Pendik’de Asır Kına Organizasyon paket şeklinde 1500 TL fiyatındadır. Ankara’da önerebileceğimiz organizasyon firmaları; Altındağ’da bulunan By Kınalı Organizasyon kış ayına özel paket fiyatını 899 TL ye bulabileceğiniz bir firmadır, Yenimahalle’de bulunan Ankara Kına paket şeklinde 1500 TL şeklinde hizmet vermektedir.

Kına Tahtı Kiralama Alternatifleri

Diğer büyük illerimizde de kına organizasyonları için işinde uzman firmaların paket fiyatları hemen hemen aynı seyretmektedir. Kına tahtını ayrı yerden yada diğer gerekli tüm malzemeleri parça parça farklı yerlerden almak yerine tek bir organizasyon firmasıyla anlaşmak sizin için hem zaman kazancı hem de stresten uzak bir kına gecesi yaşamanızı sağlayacak güzel bir alternatif olacaktır.

İzmir kına organizasyonlarıyla ilgili bilgi almak için İzmir Kına Organizasyonu Şirketleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yanıtla