Bayanların en büyük hayallerinden birisi evlenerek yuva sahibi olmaktır. Uygun bir aday ile tanışılıp evlilik için karar alındığı andan itibaren düğün hazırlıkları başlamaktadır. Düğünden farklı olarak birde kına gecesi vardır. Düğünden önce baba evindeki son gecede yapılan kına, oldukça duygu yüklü ve anlamlı bir törendir. Kına yakmak eski geleneklerdendir. Kına yakmanın eşleri sevgili yaptığına ve kötülüklerden koruduğuna inanılmaktadır. Bazı bölgelerde gelin ve damat beraber kına gecesine katılırken, bazı bölgelerde ise sadece gelin katılmadır.

Bu gecede gelin, damat ve misafirlerin ellerine kına yakılmaktadır. Kına gecesi evlenen çiftler için çok önemli bir organizasyondur. Düğünler için olduğu gibi kına gecesi içinde organizasyon şirketleri bulunmaktadır. Kına gecesinin yapılacağı yere, uygulamalara göre farklılık gösteren kına organizasyon paketleri bulunmaktadır.

Kına Organizasyon Paketleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Evlilik kararından sonra kına gecesinin nasıl olacağı konusu düşünülmektedir. Ne giyilir, nerede yapılır, gecede neler olmalı, yemek verilecek mi gibi birçok konu değerlendirilmektedir. Tatlı bir telaş veren bu soruları cevabı aslında çok basittir. Fakat yinede dikkatli olunmalıdır. Öncelikle kına gecesinde yapılacak etkinlikler için bütçe belirlenmelidir. Bütçe belirlendikten sonra artık kına organizasyon paketleri araştırılmaya başlanılmalıdır. Her bütçeye göre paketler mevcuttur. Burada önemli olan kına gecesinde neler istendiğidir. Yapılacak mekan çok önemlidir.eskiden gelinin evinde yapılırken, şimdi ise bu durum değişti. Salonlarda, çay bahçesinde, restoranlarda yapılmaya başladı. Son durum ise otel ve yalı gibi mekanlarda da yapılmaktadır. Bir başka konu ise yemekli mi olacak, misafirlere ne ikram edilecek gibi sorulardır.

Kına Organizasyon Paketleri

Kına organizasyon paketleri bir noktada sizin yerinize düşünmüş olmaktadır. Birçok seçeneği bulunan paketler aklınızda olmayan seçenekleri de önünüze koymakta ve bu seçenekleri de düşünmenizi sağlamaktadır. Burada önemli olan iki konu vardır; bunlardan birincisi nasıl bir kına gecesi istiyorsunuz? İkincisi ise bütçeniz ne kadar? Bütçenizi belirledikten sonra bütçenize paketleri incelemeye başlamalısınız. Kınanın yapılacağı mekan çok önemlidir. Bütçenize göre en güzel mekanı seçmeli, mekanın özelliklerini öğrenmeli hatta bizzat giderek yerinde görmelisiniz. Eğer yemekli bir paket seçmiş iseniz verilecek yemek seçeneklerine dikkat etmelisiniz. Size sunulan seçenekleri güzelce incelemelisiniz.

Kına Organizasyon Paketleri İçerisindeki Seçenekler

Kına Organizasyon Paketleri

Sizin için çok önemli bir gün olan kına için organizasyon şirketleri bulunmakta ve bu şirketler kına organizasyon paketleri ile size seçenekler sunmaktadır. Bu paketlerde davetlilerin karşılanmasından, halay mendillerine kadar en ince ayrıntılar düşünülmektedir. Bazı paketlerde gelinin bu gecede giyeceği özel kıyafet olan bindallı dahilken bazısında dahil değildir. Aynı şekilde damat içinde özel kıyafetler içeren paketler mevcuttur. Gelinin arkadaşları için özel kıyafetler sunan, davetlilere dağıtılacak hediyeleri içerisinde barındıran paketler vardır. Sahneye çıkan geline eşlik edecek nedimelere kadar her şey düşünülmüştür. Prensesler gibi hissetmeniz bu paketlerle artık çok kolay.

Bursa’da yaşıyor ve kına gecenizi de Bursa’da yapmayı düşünüyorsanız, sizi şöyle alalım. 🙂

Yanıtla