Kına gecesi, artık evlenme kararı almış olan çiftlerin daha öncesinde söz ve/veya nişanlarının yapılmasından sonra düğün arifesinde düzenlenen Türk adet, örf ve geleneklerimizde de büyük öneme sahip bir geleneğimizdir. Eskilere dayanan bir geleneğimiz olan kına gecesi, Anadolu’nun farklı bölgelerinde farklı adetlerle gerçekleşen kına gecesi günümüzde de bazı yeniliklere ayak uydurmuş ufak değişikliklerle modern hale gelmiş durumdadır. Hal böyle olunca söz/nişan ya da evlilik kadar önemli olan ve en az onlar kadarda maliyetli olan kına gecesi için farklı kına organizasyon fikirleri de ortaya çıkmıştır.

Kına Organizasyon Fikirleri

Düğüne bir kalan genç çiftler için büyük öneme sahip bu özel gece nerede yapılır, nasıl olması gerek, nelere dikkat edilmesi gerek ve neler giymek gerekir gibi cevaplanması gereken sorular çıkar önümüze. Öncelikle tatlı bir telaş içerisinde olan genç çiftlerin mutlaka dışarıdan gerek fikir olarak gerekse de hazırlık aşamaları için yardım almaları gerekmektedir.

Kına Organizasyon Fikirleri ve Bilmeniz Gerekenler

Kına Organizasyon Fikirleri

Her şeyden önce kına gecesi düzenleyecek çiftelerin öncelikle bütçelerini belirlemesi gerekmektedir. Kına gecesini evde sadece aile fertlerinin katılacağı bir etkinlik mi yoksa daha kapsamlı bir şekilde mi düzenleneceği tamamen kişilerin bütçesine bağlıdır. Bütçesi kısıtlı olanlar ya da kına gecesine çok fazla bütçe ayırmak istemeyenler ufak hazırlıklar yaparak bu işi hem kendi istedikleri gibi hem de çok düşük maliyetlerle yapabilirler. Örneğin; renkli fotoğraf çerçevesi, eğlenceli konuşma balonları, komik maskeler, renkli mumlar ve çeşitli şekillerde kına keseleri gibi birçok şeyi kendiniz yapabilirsiniz.

Kına Organizasyon Fikirleri

Kına gecesinin şaşalı olmamasını isteyen ve sadece geleneklere bağlı kalarak aile fertleri ile düzenleyebilirler. Sevilen yemekler hazırlanıp ikram edilerek, sevilen müzikler eşliğinde eğlenebilirler. Vakti zamanı geldiğinde de kına yakılan sade bir gece de düzenlenebilir. Ancak tamamen faklı bir kına gecesi konsepti düşünüyorsanız kına organizasyon fikirleri oldukça çeşitli ve kişilerin zevklerine göre şekillenebilmektedir.

Kına Organizasyon Fikirleri ile Hayalleri Gerçekleştirmek

Kına Organizasyon Fikirleri

Kına gecesi düzenlemek ve her şeyi ile kendiniz ilgilenmek isteyebilirsiniz. Ancak aynı zamanda düğün hazırlıkları da başladığından bu durum sizi oldukça sıkıntıya sokabilir. Bunun için bu işi yapan profesyonel bir organizasyon ekibi ile anlaşılabilirsiniz. Kendileri ile kına organizasyon fikirleri üzerinde konuşabilirsiniz. Ya da sadece neler talep ettiğinizi onlara söyleyerek büyük bir yükten kurtulabilirsiniz. Örneğin; lüks otellerde, saraylarda, yalılarda, restoranlarda, kır bahçelerinde veyahut hamamlarda farklı konseptlerde kına gecesi düzenleyebilirsiniz. Zaten Kına Organizasyon Fikirleri hakkında A’dan Z’ye her şey olan paketler size sunulacaktır. Son olarak kına gecesi düzenlenirken dikkat edilmesi gereken önemli konuları söyleyecek olursak;

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al
  • bütçe tespiti,
  • nerede, nasıl bir kına yapılmak istendiği,
  • misafirlere neler ikram edileceği,
  • giyilecek kıyafetler,
  • çalınacak müzikler
  • kına yakılırken size eşlik edecek müziklerin seçimi diye başlıca olanları sıralayabiliriz.

İzmir kına organizasyonlarıyla ilgili bilgi almak için İzmir Kına Organizasyonu Şirketleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yanıtla