Kına gecesi organizasyonu konusu gündeme geldiyse ve panik içerisinde “Kına gecesi nasıl yapılır?”, “Kına gecesi adetleri nelerdir?” ve “Geline kına nasıl yakılır?” gibi pek çok soru kafanı kurcalıyorsa zaman az kaldır demektir.

Kına gecesi yaklaştıkça paniğin artıyorsa öncelikle derin bir nefes al ve sakinleş. Çünkü senin eğlenmen ve mutlu olman gereken olaylardan söz ediyoruz. Strese hiç lüzum yok. Kolayca tüm detayları halledebilirsiniz. Bu konuda aile büyüklerinin önerilerini de dinlemelisin ama genel olarak son zamanlarda karşımıza çıkan kına gecesi trendlerini de burada bulabilirsin. Sakinleştiysen hadi şimdi başlayalım kına gecesi organizasyonu yapmaya!

Bütçenize Göre Alternatifleri Değerlendirin

kina-gecesi-organizasyonu-nasil-yapilir

Öncelikle bütçe belirlenmelidir ve belirlenen bütçeye uygun seçimler yapılmalı yani diğer adımlar buna göre atılmalıdır. Kına gecesi malzemeleri seçilirken, kına gecesi mekanları incelenirken ve hatta kına gecesi sürprizleri planlanırken, bütçe gözetilerek hazırlık yapılmalıdır. İzmir kına organizasyon şirketleri bu süreci kolaylaştırıcı etki sağlayarak önemli bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Kına gecesinde neler yapılır, bütçenize göre tespit edebilirsiniz. İlk seçim mekana yönelik olacaktır. Kapalı bir salon, mevsime göre açık mekanlar ve küçük gruplar için restoranlar ya da gelin evi uygun birer kına gecesi mekanı olacaktır. Kına gecesi için değişik hediyeler hazırlamak ve misafirlere dağıtmak, gecenin önemli bir adeti haline gelmiş durumda. Siz de bütçenize uygun olarak, lokum, magnet, kitap ayracı, lavanta kesesi, çerez ve benzeri daha pek çok hediyelik hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra fiyat olarak daha yüksek olan seçimler de sizi bekliyor.

Mekanınızı Konseptinize Göre Seçin

kina-gecesi-organizasyonu-nasil-yapilir2

Kına gecesine çokça önem verenler için ve hatta bunun hayalini kuranlar için oteller harika birer seçenek olabilir. Oldukça gösterişli ve hafızalara kazınacak bir kına gecesi organize edebilirsiniz. Sıcak ve samimi bir eğlence isterseniz ise evde dahi kına gecesi yapmanız mümkün. Kısacası konu kına gecesine verdiğiniz önem ve de hayalleriniz ile doğru orantılı olarak şekillenecektir. Mekan seçiminin ardından mekana uygun kaftan seçimi kına gecesi organizasyonu için önemli bir parçadır. Ancak kına müzikleri kesinlikle unutulmaması gereken bir detay. Son zamanlarda kına gecesi Yeşim Salkım parçası ile akıllarda yer etse de diğer bir taraftan kına gecesi türküsü de tercih edebilirsiniz. Gelin kınası yakılırken ise ailenizin, yörenizin geleneklerini izleyebilir, hint kınasını tercih edebilir ve hatta kına gecenize bu işin uzmanını da davet edebilirsiniz. Tam da bu noktada son zamanların kına gecesi trendi olan henna artistlerden söz edelim.

Henna Artist Nedir?

kina-gecesi-organizasyonu-nasil-yapilir1

Eğer siz de kına gecesinde değişik neler yapılır, farklı bir organizasyon için neler tercih edilebilir diye soruyorsanız, henna artist ile birlikte kına gecenizi çok farklı ve unutulmaz kılabilirsiniz. Kına sanatçısı olarak tanımlanan bu kişiler, desenleri ile göz kamaştıran hint kınaları yapacak ve misafirlerinizi de gecenin hatırası olan kınalar ile süsleyecektir. Diğer taraftan değişik organizasyon detaylarından biri de hint kınası konsepti olabilir. Özellikle Buse Terim ile birlikte bir moda haline gelen akım, farklılık peşinde olanlar için cazip bir seçenektir. Kına gecesi için ayrı bir davetiye bastırmak pek de karşılaşılan bir şey değil belki ama siz ayrı bir kına gecesi davetiyesi, akılda kalan özel bir tasarım ile misafirlerinize güzel birer hatıra bırakabilirsiniz. Davetiyenizi bir dekor ürünü olarak tasarlayabilir, bir fotoğraf çerçevesi kullanabilir ve davetinizi de bu ürüne iliştirebilirsiniz. Böylece sizin kına gecesi davetiyeniz, geceye damgasını vuracak, henüz kına gecesi tarihi gelmeden çok konuşulacak ve merak uyandıracaktır.

Düğün müziklerinizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Farklı ve özel bir kına gecesi organizasyonu için organizasyon firmalarına başvurmayı unutmayın!

Kına Gecesi Mekanları Kına Organizasyon Firmaları

Yanıtla