Kına gecesi organizasyonu yapmayı düşünüyorsunuz ve nereden başlayacağınız hakkında bir fikriniz yok ise okumaya devam edin. Bugüne kadar gelmiş olan geleneklerimizden birisi de kına gecesidir. Bu güzel gecede hüzün de mutluluk da birlikte yaşanmaktadır. Bu gece sizin için bu kadar önemli iken imkanlar el verdiği sürece kusursuz olmasını istersiniz değil mi? Öncelikle kına gecesi organizasyonu için bir bütçe ayırmanız iyi olur. Düğün öncesi kendinizi zora sokmak istemezsiniz. Kına geceniz iyi planlanmaz ise beklenmedik harcamalarınız olacaktır. Bu neden ile önceden belirlediğiniz şekilde hareket ederek istediğiniz gibi kına gecesine sahip olabilirsiniz.

Kına Gecesi Organizasyonu Nerede Yapılır?

Kına gecesine davet ettiğiniz kişi sayısı bu noktada çok önemlidir. Kına geceleri bir mekan yerine evlerde de gerçekleştirilebilmekte. Eğer geceyi düzenlemek istediğiniz ev davetli sayısını ağırlayabilecek kapasitede ise eviniz tercih etmeniz sizin için daha hesaplı olacaktır. Davetli sayısı fazla ise geceyi bir mekanda gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz mekan kına gecenizi yapmak istediğiniz konsepte uygun olmalıdır. Geleneksel tarzda istiyorsanız daha tarihi görünümlü bir yer seçebilirsiniz. Modern tarzda bir kına gecesi yapmayı düşünüyorsanız bu seçiminize uygun bir mekan olmalıdır. Aklınıza sadece kapalı mekanlar gelmesin kına geceleri için dış mekanlar da tercih edilebilmekte. Evinizde kına gecesi organizasyonu yapmayı düşünüyorsanız aklınızda bulunsun kına gecenizi evinizde gerçekleştiren firmalar bulunmakta. Eğer çevreniz de bu konuda tecrübeli biri yoksa bir eksiklik olacağını düşünüyorsanız gecenizi organizasyon firmalarına teslim edebilirsiniz.

Kına Gecesi Organizasyonu İçin Kimler Davet Edilir?

Davetliler olmadan olmaz tabi. Kına gecesi organizasyonu için davetiye bastırmadan olmaz demiyoruz. Eğer bastırmak isterseniz fazlasıyla çeşit bulunmakta. Kına gecesi bayanlara özel bir gece olduğundan erkek, kız tarafının arkadaşları ve akrabalarını davet edebilirsiniz.

Kına Gecesi Organizasyonu İçin Yemek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kına gecelerinde adetlerimize göre içecek ve kuru yemiş ikram edilir. Yine de konukların acıkmış olma ihtimallerine karşı gün yemeklerinde olduğu gibi tercihler yapabilirsiniz. Aperatifler, zeytinyağlılar, ara sıcaklar gibi yemekleri açık büfe şeklinde servis edebilirsiniz. Akrabalardan ve yakın çevreden bu yemeklerin hazırlanılması istenebilir. Böylelikle kına gecesinde daha samimi bir ortam oluşacaktır.

Kına Gecesi Organizasyonu İçin Ne Giyilir?

Kına gecesi organizasyonu denince aklımıza gelen belli başlı giysiler bulunmakta. Gecenin başlangıcında abiye sonrasında kına yakılacağı zaman kaftan ya da bindallı adındaki kına gecesi kıyafetleri giyilir. Tabi ki siz düzenleyeceğiniz kına gecesinin temasına, konseptine uygun olmasına dikkat edin.

Kına Gecesi İçin Kullanılacak Malzemeler Nelerdir?

Kına gecesinin olmazsa olmazı geceye has bazı kına gecesi malzemeleri bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını yazarak işinizi kolaylaştırırız umarım. El gülü, el mumu, kına tacı, kutu kına, kına tacı, halay mendili, konuşma balonu, nedime bilekliği, fotoğraf çerçevesi, tef, kına tepsisi, gelin yüz örtüsü, volkan ve konfeti, çerez kaseleri, testi, yaş kına olarak söyleyebiliriz. Kına gecenizde misafirlerinize vereceğiniz hediyeler vardır birde. Bu hediyeler konukların günlük hayatlarından kullanabileceği hediyeler olarak seçebilirsiniz.

Kına Organizasyonu Hakkında Her Şey

Son olaraksa kına gecenizi ölümsüzleştirecek profesyonel bir ekip. Kına gecesi organizasyonu için kiralayabileceğiniz bir ekip fotoğraf ve video çekimi konusunda sizi rahatlatacaktır. Umarız kına geceniz unutulmayacak güzel bir hatıra olarak kalır.

Kına gecesi mekanları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizleri Kına Gecesi Mekanları ve Sunulan Hizmetler sayfamıza da bekleriz.

Yanıtla