Damatlardan çok gelinler için duyguların coştuğu bir zaman dilimi olan kına geceleri doğru bir organizasyonla adeta ölümsüzleştirilebilir. Baba ocağından ayrılmanın verdiği hüzün ve geleceğe doğru beslenen ümit ve heyecan bu gecede birbirine karışır. Kadife/atlastan yapılan harika işlemlere sahip bir “bindallı” kına gecesi için vazgeçilmez bir unsurdur. Kenar oyasından bezin kalitesine kadar düşünülmüş bir duvak da mükemmelliği ayrıntıda arayanlar için bir tercih sebebi olabiliyor. Kına için tepsi ve davetlilere dağıtılacak kına malzemeleri de önemli detaylar arasındadır. Son dönemde çeşitli tasarımlarla kına hediyeleri çeşitlilik göstermektedir. Bu da kına gecesi organizasyon fiyatları trendini etkilemektedir. Kınanın kalitesi de göz ardı edilmeyecek hususlar arasında başlarda gelir. Kınanın geleneksel yanı olduğu gibi dini de bir önemi bulunmaktadır. Kınanın güzelliği, gençliği ve “nikâh sevgisini” artırdığına inanılır. Afrika ve Uzakdoğu ülkelerinde bol yetişen kına ağacından elde edilen kına, sağlık yönünden de önem taşır. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve kalp ritmini düzenleyici etkiye sahiptir. Kına, kimliği temsil eden ve estetik görünüm sağlamasıyla uzun yıllar korunan bir geleneğin, kültürün adı olmuştur.

Kına Gecesi Organizasyon Fiyatları ve Hizmetler

Kına Gecesi Organizasyon Fiyatları

Kimileri kına gecesi organizasyonu yerine “bekârlığa veda partisi” gibi son dönemde rastlanabilen etkinlikler tercih etse de kına gecesi varlığını sürdürecektir. Bu konuda her kültürün kendine has geleneği olsa da temel konular aynıdır. Söz konusu kına gecesi organizasyonlarında fiyatlar, sunulan hizmetlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çeşitli paketler halinde kına gecesi hizmeti sunulmaktadır. Bunlar mini paket, ekonomik paket, standart paket, süper paket, gelin hamamı paketi gibi çeşitli adlar altında gerçekleştirilmektedir. Küçük paketlerde 2 veya 3 kişilik geleneksel kıyafetli kına gecesi ekibi, gül suyu ve lokum eşliğinde misafirlerin karşılanması, gelin çıkışı merasimi, kına keseleri, davul gösterileri, kına kemeri, volkan ve konfeti hizmetleri bulunmaktadır. Talep durumuna göre bu hizmetler çeşitlendirilip miktarları da artırılabilmektedir. Bu husus da kına gecesi organizasyon fiyatları artışı şeklinde bütçeye yansıyacağından bütçe işinde önemli veriler olmaktadır. Paketler dâhilinde hizmetler arttıkça fiyatlar da doğal olarak etkilenecektir. Bu artışın davetli ve düğün sahipleri için memnuniyet artışı olması da organizasyon firmasının yeteneğine ve deneyimine bağlı olmaktadır.

Kına Gecesi Organizasyon Fiyatları ile Diğer Hususlar

Kına Gecesi Organizasyon Fiyatları

Büyük paketler kına gecesi organizasyon fiyatları hususunda bütçeyi artıran ve memnuniyeti de doğrudan artırması beklenen hizmetlerden oluşur. Örneğin büyük paketlerde genellikle 5-6 kişiden oluşan ve koreografi yeteneklerine sahip kına ekibi, geleneksel kına seremonisi, gelin bindallısı ve kaftanı, testi kırma ritüeli, damat için cepken, fes, kavuk ve kaftan takımı, talebe göre özel gösteriler (oryantal, zenne vb.) yer minderi, sultan sofrası, Hint kınacısı bulunmaktadır. Tercih edilen hizmetlerin kapsamına göre değişen kına gecesi organizasyon fiyatları talebe göre bayan DJ, kahveci güzeli, geleneksel kostümüyle Osmanlı şerbetçisi, davetlilere dağıtılacak küçük tefler gibi opsiyonlarla yukarı çıkacaktır. Bazı kına organizasyonlarında ise ışıklandırılmış dilek ağacına yer verilmesi atmosferi değiştirmekte ve ağaca asılan küçük notlarla güzel bir hatıra olmaktadır. Yine davetlilere dağıtılan el gülleri, el mumları, kına kesecikleri, ikram edilen gül suyu ve lokumlar da geceye anlam katmaktadır. Gelin yolu, volkan ve konfetiler, halay mendilleri, kına tepsisi, kına mendilleri, damada omuz örtüsü, gelin yüz örtüsü ve eldivenler, harika bir kına gecesi için ufak ama bir ömür unutulmayacak anılar doğuracak etmenlerdir. Bu nedenle her bir detay önem taşımakta ve deneyim gerektirmektedir.

Kına paketleri ve organizasyon fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla