Kına gecesi organizasyonu geleneğimizin en önemli parçalarından biri olarak bilhassa kız tarafı için anlamlı bir organizasyondur. Günümüzde “erkek kınası” adı altında da organizasyonlar yapılsa da kına gecesinden kast edilen gelinlere özel gecelerdir. Aileden ayrılmanın hüznü ile sevdiğinin yanında yeni bir hayatın verdiği heyecan bir arada yaşanır. Ağıtlar yakıldığı gibi oyun havaları eşliğinde eğlence de kına gecelerinin olmazsa olmazlarındandır. Bunun için kına gecesi mekanları bir hayli önem taşıyor. Bu heyecana ve hüzne tanıklık edecek mekanın geleneklere göre hizmetlere ve donanımlara sahip olması bekleniyor. Mekanın konumu da seçim kriterlerinin başında gelmektedir. Trafiğin az olduğu ve herkesin rahatlıkla ulaşabileceği kına gecesi mekanları haliyle daha çok rağbet görmektedir. Açık havada kına gecesi arzu edenler kır düğünü ve havuz başı konseptli mekanları tercih etmektedir. Ayrıca söz konusu yerin kapasitesi de önem taşıyor. Davetlilerin sayısına göre tercihin yapılması önemli. Kına gecesinin yapılacağı mekana jara vermeden önce kına gecesi için konsept önerileri de mutlaka değerlendirilmeli.

Kına Gecesi Mekanları ve Sunulan Hizmetler

Kına Gecesi Mekanları

Kına gecesi mekanları tercih edilen konsepte göre birçok farklı hizmet seçeneği sunuyor. (Açık alan ve kapalı alan kapasitesi, varsa konaklama kapasitesi, otopark kapasitesi, ışık – sahne – ses sistemi bilgisi, engelli girişi olup olmadığı, menü değiştirme opsiyonu, özel menüler: diyabet, çocuk menüsü, vejetaryen menü vb). Kına organizasyonu hizmeti alacakların önceden bu mekanları gezerek doğru bilgiler edinmeleri şarttır. Bu güzel gecenin kötü sürprizlerle hatırlanmasını kimse istemez. Yemek seçiminden sahne dekorasyonuna, bindallı ve kaftan kıyafetinden oyun havalarına kadar detaylar görüşülmeli ve fiyat alınmalıdır. Kına gecesi malzemeleri de bu nedenle önemli bir detay. Bazı oteller de kına gecesi hizmeti veren mekanlar arasında sayılabilir. Düğün hizmetleri kapsamında kına gecesinin organizasyonunu da üstlenebilmektedirler. Otelde kına gecesi organizasyonunun en büyük avantajlarından biri de gelin ve damadın yanı sıra ailelerinin de konaklama imkanının olması. Davetli başına yapılan fiyatlandırma en sağlıklı fiyat alma yöntemi olarak dikkat çekiyor. Kaliteden de ödün vermemek adına almak istediğiniz hizmetleri eksiksiz anlatmak, hayalini kurduğunuz kına gecesi konseptini mekana yansıtarak kişi başı fiyat almanız önem taşıyor.

En Ucuz Kına Gecesi Mekanları

Kına Gecesi Mekanları

Her ilimizde çeşitli büyüklükte kına gecesi mekanları bulunmaktadır. Doğru bir araştırma ve sonrasında iyi bir değerlendirmeyle hayalinizdeki kına gecesi mekanını bulabilmeniz elbette mümkün. Gelin ve damat tarafının memnun kalacağı, beklenti ve ihtiyaçların giderildiği bir kına gecesi herkesin idealidir. Düğün tarihi kesinleştikten sonra yapılacak ilk iş bu mekanların ayarlanması olmalıdır. Kına kıyafetleri seçimi de önemli olduğundan, süreçte buna da vakit ayırılmalı. Bindallı kiralama söz konusu olabildiği gibi kiralık abiye tercih edenlere de rastlanabilmektedir. Kimileri de satın alma yoluna giderek anı olarak saklayabilmektedirler. Kumaşın kalitesi ve işlemenin niteliği bu mekanların sunduğu hizmetin kalitesini ortaya koymaktadır. Kına gecesinde servis edilecek ikramlar ve kına hediyeleri de kaliteyi yansıtan diğer unsurlar arasındadır. Bazı mekanlar sıra dışı hediyeler vererek bu anlamlı geceye ayrı bir renk katmakta, kimi de görsel şölenler, yüz boyama ve palyaçolar eşliğinde çocuklara da onlara has hizmetler sunabilmektedir.

Kına organizasyonlarıyla ilgili detaylı bilgi almak ve daha çok fikir sahibi olmak için Kına Gecesi Organizasyonu Hakkında Her Şey yazımıza göz atabilirsiniz.

Yanıtla