Düğün öncesi “son dönemeç” olarak nitelendirilebilecek olan kına gecesi özellikle gelinin bu gecede duygusal bir atmosferde bulunması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Günümüze kadar varlığını koruyan söz konusu merasimler kına gecesi hediyeleri ile de hatırlanmaktadır. Bu konuda ilk akla gelen “kına paketleri” olmaktadır. Ambalajının göze çarpıcı bir tasarıma sahip olması önem taşımaktadır. Diğer bir hediye alternatifi ise kına çerezidir. Bu atıştırmalıklarla gecenin yorgunluğu atılabilir. Tekrar oynamak için de enerji gerekir. Kına kurabiyeleri de bu konuda iş görür. Özenle hazırlanan butik kurabiyeler hem göze hem de damak tadına hizmet etmektedir. Yapay veya mevsimine göre gerçek çiçeklerden yapılmış kına taçları bilhassa davetli bekar kızlar için önem taşıyan bir aksesuardır. Bazen kırmızı bir oje bile kına gecesi hediyeleri arasına girebiliyor. Her kadının çantasının olmazsa olmazı olan hoş tasarımlı bir ayna da hediye olarak verilebilir.

Diğer Kına Gecesi Hediyeleri

Kına Gecesi Hediyeleri

Gelinin bekar arkadaşlarına yönelik hazırlanan rozetler, çeşitli renk ve tasarımlarla kına gecesi hediyeleri alternatiflerinden olabiliyor. Son dönemde sunulan hediyeler arasında dekoratif şişeler de bulunuyor. İçine kolonya, kokulu taşlardan veya sıvı sabun konulabiliyor. Lavanta keseleri de hem göze hitap eden hem de güzel kokusuyla burcu burcu kokan bir hediye alternatifidir. Bu hediyeler arasında kitap ayraçları da ayrı bir yer tutuyor. Üzerine gelinin adı ve kına tarihi yazılarak çeşitli renk ve tasarımlarla hediye edilebiliyor. Damak ve göz zevkine hitap eden diğer bir hediye ise lokum kutularıdır. “Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” mesajı veren bu hediye kahve yanında sunulabilir. Güzel bir kına gecesinin anısına çekilen fotoğrafların konulabileceği fotoğraf çerçevesi de unutulmaz bir hediye olabilir. Neşenin ve hüznün bir arada yaşandığı kına gecesinde minik tefler de ellerde “şıkır şıkır” sesiyle harika duracaktır. Bu konuda parmak zilleri de güzel bir alternatif olabilir.

Yeni Nesil Kına Gecesi Hediyeleri

Bazı kına gecesi hediyeleri ise sıra dışı olması nedeniyle çok dikkat çekiyor. Son dönemin trendi rengarenk ve yumuşacık tüylü hediyeler. Minik cam kavanozlara konulan kınalar, kolonyalı minik cam şişeler, fes başlıklı kına kutusu, minyatür kırmızı ve pembe elbisecikler, minik mutfak önlükleri, küçük metal kovada kınalar, metal saplı aynalar, keçe kaftanlar bu günlerde en çok tercih edilen kına gecesi hediyeleri arasındadır. Gelen taleplere istinaden saplı minik davullar da temin edilebiliyor. Kadife malzemeden yapılan nar şeklindeki kına kutuları da dikkat çekmektedir. Buzdolabına yapıştırılarak kına gecesinin uzun süre hatırlanmasını sağlayacak olan magnetler de son dönemin yükselen trendleri arasında geliyor. Magnetin tasarımı ve seçilen renkler önem taşıdığından seçiminin doğru yapılması gerekir. Sıra dışı bir hediye, Hint kınacılarının marifetli ellerinden çıkan ve özellikle bekar kızların ellerine yakılan kınalardır.

Şunlar da ilginizi çekebilir:

Kına Malzemeleri Listesinde Unutmamanız Gerekenler Neler?

 

Kına Gecesi Organizasyonu ve Kına Mekanları Rehberi

 

Yanıtla