Bizans döneminde “Aetos” yani Kartal adını alan ilçe, İstanbul’un güzide yerleşim yerlerinden biri olup bugün 500 bin civarındaki nüfusuyla dikkat çeken bir ilçe konumundadır. Kartal’da, düğün, nişan, sünnet, mezuniyet töreni, balolar gibi merasimlerin yapılabildiği pek çok mekan bulunmaktadır. Bazı oteller, restoranlar ve sosyal tesisler de bu hizmeti verebilmektedir. Bu konuda Kartal kına mekanları nitelikli hizmeti, deneyimli ve güler yüzlü personeli, kaliteli ses, ışık ve sahne düzeni ile harika bir kına gecesi yaşanması için gereken her unsura sahiptir.

Geleneksel değerini halen koruyan kına geceleri, gelin başta olmak üzere duyguların farklı boyutlarda yoğunlaştığı, hüznü ve sevinci aynı anda yaşatan istisnai zamanlardır. Geleneklere saygı çerçevesi içerisinde duygusal ve eğlenceli bir kına gecesi geçirmek Kartal kına mekanları açısından mümkündür. Kına tepsisinden bindallı ve kaftan kıyafetine, hediyelik kuru kına keseciklerinden el teflerine kadar bütün kına gecesi malzemeleri özenli bir organizasyonla yerine getirilmektedir. Geceye anlam katan bir diğer husus ise süsleme çeşitleridir. Masa ve sandalyeler ile mekanın süslenmesi önem taşır.

Kartal Kına Mekanları Hizmetleri

Kartal Kına Mekanları Alternatifleri

Son günlerde kına gecelerinde Osmanlı motifleri revaçtadır. Bu konuda da yetenek, birikim ve personele sahip Kartal kına mekanları gelinin tahtı, cibinliği, mekan aksesuarları, kına ekibi, kına süslemeleri, davul gösterileri, misafir karşılaması, minder ve taht, volkan, köpük ve kar gösterileri, konfetiler, kına ritüeli gibi kına gecesi organizasyonu hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra gelin çıkışları, yüz örtüsü, antik desenli kına tepsisi, gelinin tefi, el gülleri, el mendilleri, nedimelere tef, kuru ve yaş kına ikramı, Hint kınacısı tarafından dekoratif desenlerde yakılan kınalar diğer hizmetler arasında sayılabilir.

Kartal Kına Mekanları Alternatifleri

Talebe göre kına gecesinde sahneye oryantal veya zenne çıkarılabiliyor. Oryantal kemeri, çılgın kına hediyeleri ve çekimler (video ve fotoğraf) diğer ekstra hizmetler arasında yer alır. Damadın da kına gecesine katıldığı kına geceleri de bulunmaktadır. Bunun için damadın kaftanı, gömleği, kavuğu veya fesi gibi aksesuar ve kıyafetler Kartal kına mekanları tarafından tedarik edilebilmektedir. Kimi kına geceleri ise bekarlığa veda gecesi ve after party gibi yeni nesil eğlencelere sahne olmaktadır. Kına organizasyonlarından bazıları ise sadece mekan kiralaması yapmakta olup diğer hizmetlerin dışarıdan alınması söz konusu olabilmektedir.

Kartal Kına Mekanları Fiyatları

Kartal Kına Mekanları Alternatifleri

Mekanlar kına gecesi paketleri adı altında çeşitli fiyatlar sunmaktadır. Örneğin kına ekibinin sayısı, gelin dışında bindallı giydirilecek yakın arkadaşların sayısı, görsel şovlarda kullanılacak volkan, maytap, konfeti vb. giderler, ikramlar, kına hediyeliklerinin sayısı ve niteliği fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Mekanların bazıları tarihi öneme sahip olduğundan, kimi pahalı bir otelin tesisi olduğundan, kimi de iddialı manzaraları ile fiyat farklılaştırmaları yoluna gidebilmektedir. Bu nedenle Kartal kına mekanları ile kına gecesi öncesi detaylı görüşülme yapılması, ihtiyaç duyulan hizmetler ile imkanlar karşılaştırılarak, bir anlaşma düzenlenmesi tavsiye edilmektedir. Bu sayede kına gecesi hem çiftler, hem de mekan sahipleri için sorunsuz geçecektir.

Kına organizasyon fiyatları kişi başı ortalama için 50 TL – 80 TL arasında değişmektedir. Kapasiteler ise 150-500 kişi aralığındadır. Mekanlarda otopark ücretsiz olup, mekanın vale hizmeti olup olmadığı sorulmalıdır. Fotoğraf ve video çekimi konusunda mekanların bazıları bu hizmetleri sunar, bazıları da işi profesyonellere yönlendirir. Kına gecesi çekimlerinden sonra videolardan klipler, fotoğraflardan ise albümler yapılabilmektedir. Diğer önemli bir husus ise bazı mekanların havai fişek atılmasına veya evcil hayvana müsaade etmediğidir.

Ayrıca bakınız;

1- En Kaliteli Kartal Düğün Salonları ve Fiyatları

2- En İyi Kartal Nişan Mekanları

3- Kartal Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

4- Kartal Düğün Salonları ve Hizmet Seçenekleri

Yanıtla