Açık havada yeşil çimler üzerinde bir kır düğünü çiftler için güzel bir fikir gibi görünse de yaz ve bahar ayları için uygun düğün konsepti olduğu bilinmektedir. Sonbahar ve kış aylarının yanı sıra yaz ve ilkbaharlarda da düğün hizmeti verebilen kapalı düğün mekanları çiftlere ve davetlilere en mükemmel düğünü yaşatmanın sözünü vermektedirler.

Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları

Profesyonel bir hizmet anlayışını zorunlu kılan düğün organizasyonları, servis konusunda deneyimli ve güler yüzlü personel istihdam etmeyi zorunlu kılar. Kimi kapalı düğün mekanları teras ve diğer açık alanlara sahip olarak tasarlanmış olabiliyor. Kapalı mekanlarda en çok talep gören husus kolonsuz veya az kolonlu mekanlardır. Bu şekilde akustiğin yanı sıra iyi bir görüş yakalanabilir.

Kapalı Düğün Mekanları ve Hizmetleri

Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları

Bebekli annelere bebek bakım alanı ve çocuklara ise park ve palyaçolar söz konusu olabilmektedir. Çocuk dostu mekanlardan olması beklenen kapalı düğün mekanları arasında bazıları pamuk şeker arabası, Osmanlı macuncusu ve şerbetçisi, patlamış / haşlanmış mısır tezgahlarına sahip olmaktadır. Orkestra konusunda da zengin repertuar sahibi olunması beklenmektedir. Bu şekilde her yöreden çalınabilecek ve söylenebilecek şarkılar ve türküler eşliğinde harika kapalı düğün mekanları hizmeti almak mümkün olmaktadır.

Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları

Karadeniz’in horonundan Ankara’nın oyun havasına kadar zengin bir repertuar bulunduran orkestralar bir adım öndedir. Kimi mekanlarda DJ hizmeti sağlanmakta, istek parçalar rahatlıkla çalınabilmektedir. Sandalye ve masa modelleri ile süslemeleri düğün organizasyonları bakımından önem taşır. Nikah masası ve sandalyeleri, davetlilerin masa ve sandalyelerinin süslemeleri ve giydirmeleri, masa üstü süslemeleri, gelin yolu da önem taşıyan diğer detaylardır. Kimi mekanlar sadece yer kiralaması yapılarak yemek ve diğer hususlarda dışarıdan yardım alınması söz konusu olabiliyor. Bu da ayrıca sorulması gereken bir durumdur.

Kapalı Düğün Mekanları ve Fiyatları

Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları

İster kır düğünü olsun isterse kapalı düğün mekanları olsun, fiyatlar sunulan hizmetlere, düğünün gününe, sezonuna, mekanın kapasitesine ve düğünün konseptine bağlı olarak değişmektedir. Hafta içi yapılacak düğünler, hafta sonu düğünlerine göre daha avantajlıdır. Aynı şekilde yaz ve ilkbahar mevsimi düğünleri “sezon” mevsimlerdir.

Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları

Kapasite konusu da düğünün yemekli mi yoksa kokteyl tadında mı olacağına bağlıdır. Yemekli bir düğün hafta sonu düşünüldüğü takdirde kişi başı fiyatlar 30 TL’den başlamak üzere 300 TL’ye kadar çıkmaktadır. Düğünün hafta içi bir güne ayarlanması halinde kişi başı 20 TL ile 200 TL arasında fiyatlar söz konusudur. Yemek yerine kokteyl tarzı menülerle ikramlıklar tercih edildiğinde hafta sonu 25 TL ile 180 TL civarında seyreden rakamlar, hafta içi günlerde 20 TL ile 120 TL arasında değişiklik arz etmektedir.

Kapalı Düğün Mekanları Fiyatları

Fotoğraf ve video çekim hizmetlerinin ayrıca değerlendirilmesi gerekmektedir. Zira bazı mekanlar bu hizmetleri fiyatlara dahil ederken, kimileri ekstra olarak kabul etmekte, kimisi de dışarıdan çekim hizmeti alınması gerektiğini söylerler. Çekim konusunda da iç mekan çekimlerinin yanı sıra düğün öncesi ve düğün sonrası çekimler de yapılmaktadır. Kuaförden ilk dansa kadar düğünün her aşaması çekilerek videolardan klip, fotoğraflardan ise albüm yapılabilmektedir.

Eğer sizin düğününüz de kış aylarındaysa ve kapalı mekan düşünüyorsanız, Kış Düğünü Mekanları Önerileri sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz!

Yanıtla