Avrupa yakasının güzide ilçesi Kağıthane, Bizans döneminde Barbisos olarak anılmış, söylentiye göre İstanbul’un fethi sırasında bir kağıt değirmeni bulunduğundan dolayı Kağıthane adını almıştır. Kağıthane Deresi de adını bu ilçeden alan, Terkos civarından gelip Haliç’e akan bir akarsudur. Sadabad Camii ve Kağıthane Kasr-ı Hümayunu ilçe sınırlarındaki tarihi eserler arasındadır. Bu güzel ilçede pek çok düğün mekanı mevcuttur. Yemekli ve yemeksiz düğün paketleri olan Kağıthane düğün salonları davetlilerin masa ve sandalyeleri süslemeleri, nikah masasının süslenmesi gibi hizmetlerin yanı sıra zengin menüleriyle davetlilerin damak zevkine de hitap etmektedir.

Kağıthane Düğün Salonları

Beyaz et ve kırmızı et menüleriyle birlikte bazı mekanlarda vejetaryenlere, diyabet problemleri olanlara ve çocuklara özel menüler de söz konusu olabiliyor. Diğer düğün organizasyon hizmetleri de Kağıthane düğün salonları tarafından itina ile verilmektedir. Örneğin anı defteri uygulaması son dönemin trendleri arasında yeri olan, davetlilerin çiftler hakkındaki duygu ve düşüncelerini yazdıkları defter ve onun koyulduğu kürsü çoğu düğün paketlerinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra klasik düğün hizmetlerinden masa üstü süslemeleri, sanatçı ve orkestra, düğün yemeği ve pastası da bulunmaktadır.

Kağıthane Düğün Salonları Hizmetleri

Kağıthane Düğün Salonları

Görsel bakımdan düğünlere keyif katan sis makinesi, volkan, kar ve köpük şovları ile lazer gösterileri de son dönemin moda aktivitelerinden olup Kağıthane düğün salonları tarafından da gerçekleştirilmektedir. Yemeklerin bir kısmı açık büfe olarak verilirken, bir kısmı alakart şeklinde sunulmaktadır. Kimi salonlarda araç kiralama ve araç süsleme hizmeti bir arada verilmektedir. Otopark problemi pek yaşanmayan Kağıthane düğün salonları arasında vale hizmeti verenlere de rastlamak mümkündür. Sinevizyon ve projeksiyon konusu da önemli düğün öğelerindendir.

Kağıthane Düğün Salonları

Çiftlerin küçüklük yaşlarından bu yana geçirdikleri hayatın bir özetinin verildiği sinevizyon gösterileri çiftlere, ailelerine ve davetlilere duygu dolu anlar yaşatabilmektedir. Davul ve zurnasız düğün düşünülemez. İstenirse “truss” adlı modern sahne sistemi kurulumu yapılabilmektedir. Ayrıca ses, ışık ve görüntü sistemlerinin de mükemmel olması gerekir. Kağıthane ilçe merkezinde düğün salonları bulunabildiği gibi uzak mesafede de düğün salonları bulunabilmektedir. Bunlar şehir manzaralı, bahçe manzaralı ve park manzaralı olabilmektedir. Düğün salonlarından kimisi kendine ait fiks menüleri sunarken kimi de bu konuda esneklik tanımakta ve menüde değişiklik yapılmasına müsaade etmektedir.

Kağıthane Düğün Salonları Fiyatları

Kağıthane Düğün Salonları

Yemekli bir organizasyon için İstanbul Kağıthane düğün salonları kişi başı hafta sonları 50 TL ile 120 TL arasında değişen fiyat aralığı belirlemiştir. Hafta içinde ise 30 TL ile 80 TL arasında değişen fiyatlar var. Yemekli bir düğün değil de kokteyl tarzı ikramlı bir düğün düşünüldüğünde ise hafta sonları kişi başı fiyatlar 30 TL ile 80 TL, hafta içi ise 20 TL ile 70 TL arasında seyretmektedir. Bu fiyatlara fotoğraf ve video hizmetleri dahil değil. Bunun için ayrı çekim hizmeti ya dışarıdan alınmakta ya da düğün salonları tarafından ekstra hizmet olarak ücretlendirilmektedir.

Kağıthane Düğün Salonları

Fotoğraflar arasında seçilen örneklerle albüm yapılması söz konusudur. Çeşitli kalitede kağıtlara basılan albümler düğünün bir ömür hatırlanması için harika bir anı niteliğini kazanmaktadır. Öte yandan düğünde çekilen videolardan oluşturulan klip ve belgeseller de aynı amaca hizmet etmektedir. Hatta dış mekan çekimleri için İstanbul’un harika manzaraları bulunan yerlerine gidilmesi de söz konusu olabilmektedir. Düğün öncesi, düğün sırası ve düğün sonrası çekim hizmetleri mevcut olup, dış mekanda çekilecek video ve fotoğraflar için yurt dışına da gidilmesi söz konusu olabilmektedir.

İstanbul’daki bazı popüler düğün mekanlarını incelemek için İstanbul’un En Popüler Düğün Mekanları sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla