“Evlilik teklifi nasıl yapılır?” Sorusuna bir cevap arıyorsanız yazımızda adım adım hepsini anlatmaya çalışacağız. Her şeyden önce tebrikler, evliliğe giden yolda ilk adımı atmaya hazırlanıyorsunuz demektir. Peki erkekler için bir karmaşa olarak görülen evlilik teklifi nasıl yapılır? Bu soruya cevap bulmak hiç de zor değil. Kadınlar kendilerini gelinlik içinde hayal ederken, kurdukları bir hayal daha vardır; evlilik teklifini alacağı an. Kadınlar için bu kadar önemli olan evlilik teklifini öyle bir kenara atmak olmaz. Dikkatlice düşünülüp planlaması iyi yapılmalıdır. Seçimlerinizi iyi yaparsanız karşınızdakinden “evet” cevabını almak hiç de zor olmayacaktır. Seçimlerinizi yaparken karşınızdakinin beklentilerini anlamaya çalışın. Hayalinde aldığı evlilik teklifini kendisine sorarak öğrenebilirsiniz. Sürpriz evlenme teklifi planlıyorsanız bunu ona sormak, şüphelenmesine sebep olacaktır. En doğru bilgiye yakın arkadaşlarına sorarak ulaşabilirsiniz. Bilgileri edindikten sonra sıra teklifi ne zaman yapacağınıza geliyor.

GELİNLİK

Sana Uygun Gelinlik Modelini Bulalım!

Düğününde nasıl bir gelinlik giyeceksin? Geleneksel bir gelin misin yoksa modern bir gelin mi? Testi çöz ve sana en yakışacak gelinliği söyleyelim.

BALAYI

Bize Düğününden Bahset Sana En Uygun Balayını Planlayalım!

Sen sadece arkana yaslanıp bize hayalindeki düğününden söz et, biz de sana en uygun balayını söyleyelim.

KINA GECESİ

Kına Temana Birlikte Karar Verelim!

Kına gecenin teması nasıl olmalı? Testi hemen çöz ve sana en uygun kına konseptini öğren!

EV DEKORASYONU

Düğünü Tasarla Sana En Uygun Ev Dekorasyon Stilini Söyleyelim!

Düğün tercihlerine göre sana en uygun dekorasyon stilini söylüyoruz. Hemen testi çöz ve dekorasyon tarzını beraber keşfedelim.

DÜĞÜN

Düğün Konseptin Ne Olmalı?

Düğününü nasıl bir konseptte planlamak istersin? Seni en iyi yansıtacak düğün konseptini keşfetmek için hemen testi çöz.

SAÇ MODELİ

Düğününde Yapman Gereken Saç Modelini Söylüyoruz!

En özel gününde mükemmel görünmek için nasıl bir saç modeli tercih etmelisin? Testi çöz ve sana en yakışacak saç modelini beraber keşfedelim!

Doğru Zamanda Evlilik Teklifi Nasıl Edilir?

“Evlilik teklifi nasıl yapılır?” Sorusuna aradığınız cevabı bulmak için teklifi ne zaman yapacağınıza karar vermeniz gereklidir. Karşınızdaki kişinin müsait olduğu zamanı bulmanız planınızın alt üst olmasına engel olacaktır. Acele etmeyin ve doğru zamanı bekleyin. Karşınızdakinin hazır olduğunu anlamak için ona sorular sorabilirsiniz. Her şeyden emin olduktan sonra harekete geçmemek için bir sebep olmayacaktır. Teklifi gerçekleştireceğiniz anın, kafanızda oluşan bir modeli varsa hava durumunu da göz önüne alırsanız iyi edersiniz. Dışarıda bir teklif etmeyi düşünüyorsanız hava durumunu takip etmeniz sizin için iyi olacaktır. Mumlar, güller hazırlayacağınız bir teklifte hepsinin berbat olmasını istemeyiz. Zamanı belirledikten sonra sıra teklifi edeceğiniz yere geliyor.

Evlilik Teklifi Yapılacak Yerler

Mekan seçimi planlamadaki önemli adımlardan birisidir. Mekanı seçmek tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor. Deniz kenarında, evde, restaurant da ya da ilk tanıştığınız mekan bile olabilir. Bu seçim tamamen size kalmış. Çok fazla alternatifiniz olan yer bulunmaktadır. Karar vermekte zorlanıyorsanız, önce evde mi yoksa dışarıda mı yapacağınıza karar vererek aramanızı daraltmaya başlayabilirsiniz. Mekan seçiminiz ister ev, ister dışarısı olsun süslemeler yaparak ortamı daha da güzel hale getirebilirsiniz. Mekan ayarlamalarınız da tamamsa sırada teklifi ederken vereceğiniz hediye hangisi olmalıdır ona bakalım.

Hediye Seçimi

Evlilik Teklifi Hediye Seçimi

“Evlilik teklifi nasıl edilir?” Sorusuna yavaşça kafanızda cevaplar oluştuğunu düşünüyoruz. Teklif sırasında karşınızdakine hediye vermemek olmaz. Evlilik teklifi yapılırken yüzük birinci alabileceğiniz hediye olacaktır. Bunun yanında ekstra hediyeler de verebilirsiniz. Çikolata, oyuncak ayı, kolye gibi… Seçiminizi yaparken yine karşınızdakini düşünerek yapın. Özellikle yüzük alacaksanız erkeklerin bu konuda estetik anlayışı kadınlara göre farklı olduğu için seçimi yapmadan önce bir kadına danışmanız hediyenizi garanti altına alacaktır. Evlilik teklif ederken gelinlik, araba, ev gibi pahalı hediyeler de alarak seçim yapabilirsiniz. Hediye seçiminize de karar verdikten sonra; sıra doğru sözleri söylemeye geliyor.

Doğru Sözlerle Evlilik Teklifi Nasıl Edilir?

Belki de en heyecan verici kısım olan “benimle evlenir misin?” sorusunu sormak olacaktır. Bu soruyu sorabilmek için doğru anı beklemelisiniz ve soruyu hangi kelimeleri kullanarak soracağınıza karar vermelisiniz. Bu soruyu sormanın binlerce farklı yolu var. Hatta ağzınızı açmadan bile yapabilirsiniz. Söz seçimini yaparken ilişkinize, karşınızdakine ve hazırladığınız evlilik teklifine göre hareket ederseniz doğru kelimeleri seçeceğinizden eminiz. Gerisi sizin tarzınıza kalmış sade, romantik ya da uzun bir şiir okuyarak teklifinizi yapabilirsiniz.

İşte sizlere yardımcı olacağından emin olduğumuz iki yazımız:

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al
  1. “Evet” Cevabı Almanız İçin Evlilik Teklifi Önerileri
  2. Evlilik Teklifi Paketi ile İhtiyacınız Olan Her Şey

Her şey tamamsa hazırlıklara başlayabilirsiniz. Umarız evlilik teklifi nasıl yapılır? Sorusuna bir cevap bulabilmişsinizdir ve kafanızda bir şeyler oluşmaya başlamıştır.

Yanıtla