Kadınların vücutlarını tam olarak ortaya çıkartan, asil bir hava kata en havalı tasarımlardan biri kadife abiye ve nişanlık modelleri. Çok uzun yıllardır modanın vazgeçilmez unsuru olan kadife detay, tek başına kumaş türü ile bile göz alıcı bir havaya sahip.

Hemen hemen her aksesuarla uyumlu olan ve davetlerin vazgeçilmezi haline gelen kadife abiye ve nişanlık modelleri ile bir anda göz alıcı bir havaya bürünebilirsiniz. Genelde kış dönemlerinde tercih edilen ve kadife yapısı gereği sıcaklatan bir model olsa da artık bu devir de kapandı.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Farklı yapılarda ve detaylarda tasarlanan kadife abiye ve nişanlık modelleri, gelin adaylarının ya da davetli kadınların sıcaktan bunalmadan, yaz kış giymelerini sağlıyor. Büyük davetlerin ve kutlamaların vazgeçilmez parçalarından olan kadife modelleri farklı seçeneklerde hem mağazalarda hem internette bulabilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

En güzel kadife abiye modelleri 2018 yılında da en çok tercih edilenler arasında. 2018 abiye modasında farklı renklerde ve modellerde bulunan kadife abiyelerin yanında bluz seçenekleri ile de farklı kombinler yapabilirsiniz. Genelde iki parça tulum ya da etek modellerinde kullanılan kadife bluzlar dekolte ayrıntısı ile birlikte tek başına ön plana çıkıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Nişan Elbiselerinde Yeni Trend

Kadife abiye ve nişanlık modelleri aynı zamanda düz ayakkabılarla da tamamlanan, göz alıcı seçenekler arasında. Genellikle uzun elbise modellerinde kullanılan kadife kumaş, dekolte bakımından da göğüs, sırt ve bacağı açıkta bırakmaya oldukça uygun.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife abiye modelleri sadece çok önemli düğün ve kutlamalar için değil, gece eğlencelerinde de tercih ediliyor. Genç kadınların bordo, mor gibi koyu tonlarda giydiği kadife abiyeler gece elbisesi olarak da mağazalarda yerini alıyor. Son dönemlerin vazgeçilmezi olan tulumlarda da kadife detayları görebilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

2018 yılının yaz kış modellerine bakıldığında, kadifenin zirveden inmediğini söylemek mümkün. Mevsim ne olursa olsun cazibeli bir hava katan modeller, 2018 kadife abiye elbiseler kategorisi içinde yerini alıyor. Fiyat aralıkları da değişiklik gösteren bu modelleri, internet üzerinden uygun seçeneklerle bulabilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Genelde kadınlar abiye kıyafetleri deneyerek almak istese de mağazalardaki modellerin bedenlerine uygun olarak online alışveriş imkanından yararlanabilirsiniz. Özellikle yaz döneminde büyük bir indirime giren kadife abiye ve nişanlık modelleri için hem mağazaların kendi sitelerinden hem de Tozlu, Sefamerve, Hepsiburada gibi adreslerden yararlanabilirsiniz. İçinize sinmesi açısından markanın mağazasında deneme yaptıktan sonra da internet üzerinden satışa sunulan elbiseyi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife abiye nişanlık modelleri arasında yer alan tasarımlardan daha detaylı bahsetmek gerekiyor. Renk konusunda en çok bordo, siyah ve mor ön plana çıksa da model bakımından çeşitlilik gösteriyor. Kadife gece kıyafetleri ve modelleri arasında uzun, kapalı, kadife balık kesim, kısa, bluz ve büyük beden seçenekleri yer alıyor. İki parça için de uygun kreasyonlar sağlayan kadife kumaş türü ile sadelikten uzaklaşmadan göz alıcı hale bürünebilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife modellerin yıllardın klasikleşen modellerinden biri de uzun elbiseler. Genelde ağır ve oturaklı davetlerde tercih edilen uzun kadife abiye, çok az miktarda takı ile süslenerek, kadınların baş döndürücü güzellikte olmasına yardımcı oluyor. Birbirinden farklı detaylarla süslenebilen uzun kadife abiyeler, küçük taşlar eşliğinde de hazır hale gelebiliyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Askılı uzun elbise tercih edenler için ince bir şekilde işlenen parlak boncuklar ile canlı hale geliyor. Sadece askılarda ya da etek kısmında yer alan işlemelerin bile yeterli olduğu kadife abiyeler ile asil bir havaya sahip olabilirsiniz. Uzun kadife elbiselere en çok yakışan detaylardan biri de çok küçük el çantaları. Zaten göz dolduran bir elbisenin yanında göze batmayacak renkte ve boyutta küçük bir çanta ile kusursuz bir hale gelebilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun kadife elbiselere en çok yakışan detaylardan biri de derin dekolte. Kadınların genelde bacak ve göğüs kısmında tercih ettikleri açıklık, abartıya kaçmadan modellerin içinde yerini alıyor. Genelde yarım, dize kadar olan yırtmaçlar kadife elbiselerde tercih edilmiyor. Bacağın üst kısmına kadar uzanan derin yırtmaç ve hafif dökümlü göğüs dekoltesi uzun kadife elbiselerin vazgeçilmezi. Uzun kadife abiye modellerinde en zarif duran renkler ise siyah ve bordo.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kapalı Kadife Abiyeler

Uzun kadife abiyeler dendiğinde akla bu kategori gelse de model açısından oldukça büyük farklılık gösteriyor. Yine son dönemlerde farklı bir hava katan kapalı kadife abiyeler genelde uzun kollu ve bileklere kadar uzun tercih ediliyor. Bazı modellerde kabarık omuz detayı da kadınlara güçlü ve cazibeli bir hava katıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Genelde bu modeller kış düğünlerinde ya da kış organizasyonlarında tercih edilse de ince kumaş tercih edilmesi durumunda yazın da kullanıma açık olarak vitrinlerde yerini alıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kapalı kadife abiyeler için en çok tercih edilen renkler arasında da koyu mavi ya da parlement mavisi bulunuyor. Bu modellerde ise takı ve aksesuar seçimine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Genelde sade bir çift küpe ile tercih edilen bu modeller, fazla takı ile birleştiğinde abartılı bir hal alıyor. Bu açıdan kapalı kadife abiyeler için kesinlikle doğru aksesuar seçimleri yapılması gerekiyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kapalı kadife abiyeler dendiğinde tesettür modellerini de unutmamak gerekiyor. Tesettür giyim dünyasında da yerini sağlama alan kadife abiye ya da nişanlık modelleri ile ihtişamlı bir hale bürünmek mümkün. Tesettür kapalı abiye modelleri Sefamerve gibi sitelerde oldukça uygun fiyatlarla ve kadınları rahat ettirecek şekilde satışa sunuluyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tesettür modellerin kapalı kadife abiyelerden tek farklı daha dökümlü ve vücut hatlarını çok çıkarmadan kesimlerine özen gösterilmesi. Bu şekilde abiyeler ya da nişanlıklarda da en çok tercih edilen tesettür tasarımlarının arasında kadife detayı yer alıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife Balık Kesim

Balık kesim modası son senelerde azalsa da yine de oldukça göz önünde yer alıyor. Özellikle kadife ile birleşerek daha da göz alıcı hale gelen balık kesim modeller genelde kış düğünlerinin vazgeçilmezi.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife balık kesim modeller içerisinde yer alan renkler genelde karmaşadan uzak ve sade olması için siyah tonlarında tercih ediliyor. Kumaşın ağırlığı ve balık kesimin modernize edişi ile uyum sağlayan siyah renkteki elbiseler ile gece bütün dikkatleri üzerinizde toplamanıza yardımcı oluyor.

Kısa Kadife Abiyeler

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife elbisenin geçmişten bugüne macerasına bakıldığında hep uzun elbiseler ön plana çıkıyor. Buna rağmen, yeni tasarımlar neticesinde kısa kadife abiyeler de davetlerde en çok tercih edilen modeller arasına girmeyi başardı. Özellikle tamamen dar ve kolları uzun fakat mini olan elbiseler, ünlüler dünyasında da çok fazla tercih ediliyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kısa kadife abiyeler içinde öne çıkan noktalardan biri de sırt dekoltesi. Boynu ve kolları tamamen kapatan, bir yandan da sırtı tamamen açıkta bırakan derin dekolte ile kadifenin verdiği ağırlığı bir nebze hafifletebilir ve hoş bir görünüm kazanabilirsiniz. Kısa kadife abiyeler içinde straplez ya da ince askılı modeller de mevcut. Yaz düğünlerinde ya da kutlamalarda, genç kadınlar mini kadife elbise tercihlerini genelde bordo renginden yana yapıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadife Bluz

İki parça abiye ve nişanlık modellerinin göz önünde olmaya başlaması ile birlikte farklı tarzlarda üstler de kendini göstermeye başladı. Yazın en çok tercih edilen ise göbeği açık, askılı kadife bluz modelleri oluyor. Dar uzun etek ya da pantolon üzerinde hem spor bir o kadar da resmi duran kadife bluz kombinleri ile rahatlık ve şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Genelde daha sade görünmek isteyenlerin tercih ettiği iki parça abiye modellerinde fazla abartıya kaçmadan, sadece kadife bluz ile dengeyi tutturabilirsiniz. Kadife bluz için renk tonları yine koyu olsa da alt parça ile tezatlık yaratacak detaylar da ön plana çıkıyor. Kadife bluzlar, iki parça modelleri tamamlamak için en önemli seçenekler arasında. İnternet üzerinde çok uygun fiyata bulabileceğiniz kadife bluz ile bir sonraki davetiniz için de kreasyonunuza katabilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Büyük Beden Kadife Abiye

Kadife dendiğinde kadınların aklına kusurları örtmekten çok daha iri gösteren modeller geliyor. Eskiden sadece vücuda oturan modeller göz önünde olduğu için bu algının olduğunu söylemek mümkün. Şimdilerde ise her vücut formuna göre farklı tarzlarda dikilen büyük beden kadife abiyeler mağazalarda yerini alıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kadınların cesaret bulmasını ve her haliyle güzel olduğunu fark etmesine yardımcı olan büyük beden kadife abiyeleri istediğiniz stil ve renk oranında bulabilirsiniz. Rahat etmek için yapmanız gereken tek şey, gerçekten vücudunuza uygun olan kadife abiye modeli bulmak. Kendinize göre bir form satın aldıktan sonra, büyük beden kadife abiyeniz ile davette hiçbir kusurunuzu saklamaya çalışmak zorunda kalmadan boy gösterebilirsiniz.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Gece elbisesi, düğün, nişan, kutlama, mezuniyet elbisesi olarak farklı kullanım alanları bulunan kadife abiye ve nişanlık modelleri sayesinde, hiçbir ekstra çabaya gerek kalmadan gecenin yıldızı olabilirsiniz. Hiçbir takı ya da aksesuar almadan bile ağırlığını ortaya koyan kadife elbiseler, 2018 modası içerisinde de sizleri bekliyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

İnternet dünyasında yer alan uygun fiyat seçenekleri ve birbirinden zarif modelleri bir araya getirerek, uzun vadede modası geçmeyecek olan abiyeler sizin olabilir. Davetlerin en şık kadını olmak için kadife abiyeler bir numaralı seçeneğiniz olacak. Kadife abiye seçerken vücut formunuza uygun karar vermeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri
i ağırlığının yanında çok rüküş takılara da izin vermeyen kadife doku için oldukça sade aksesuarlar seçmeniz gerekiyor. Dekoltenin bulunduğu yere göze ince bir takı ile kadife elbiselerinizi bir anda farklı bir havaya sokabilirsiniz. Online mağazalarda ya da toplu satış yapan sitelerde kadife elbise satın al seçeneklerine tıkladıktan sonra, önünüze serilen binlerce marka içinden istediğiniz modeli seçmek size kalıyor.

Kadife Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bedenlerine ve formlarına göre örneklerle gösterilen kadife elbiseleri, üzerinize denemeye gerek kalmadan bile anında sipariş edebilirsiniz. Yine de garantiye almak isterseniz mağazada deneme işlemi yaptıktan sonra online olarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kadife kumaş ile bambaşka bir hava estiren retro abiye modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gökçe Türkmen

Yanıtla