Tarihi düğün mekanları, unutulmaz bir düğün organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftler tarafından tercih ediliyor. Özellikle İstanbul’un tarihi düğün mekanları, görkemli saraylar, tarihi dokusuyla kasırlar ve Boğaz’ın ihtişamına eşlik eden yalılardan oluşuyor. Bu yazımızda tarihi mekanlarda düğün yapmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen çiftler için İstanbul’un en çok tercih edilen saray, kasır ve yalılarını bir araya getirdik. İşte hayallerinizdeki düğün, kına ya da nişan organizasyonunu gerçekleştirebileceğiniz İstanbul’un tarihi düğün mekanları…

Çırağan Sarayı

Çırağan Sarayı Düğün Fiyatları

Tarihin izlerinin her köşesine sindiği Çırağan Sarayı, modern dokunuşlarla Çırağan Palace Kempinski İstanbul adıyla çiftlere unutulmaz bir atmosfer sunuyor. 1000 kişiye kadar düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapabilen Çırağan Sarayı, düğün planlama, düğün organizasyon ve tüm detaylar için kendi bünyesinde hizmet veriyor.

Yemek alternatifleri ve düğün pastası için de deneyimli şeflere güvenebileceğiniz bir hizmet sunan Çırağan Sarayı, tarihi mekanlarda düğün denince ilk akla gelen mekanlardan biri. Düğün sonrası ise size özel hazırlanan balayı odasında balayınızın ilk gününü geçirebilirsiniz.

Çırağan Sarayı Düğün Fiyatları (2020)

Çırağan Sarayı düğün fiyatları davetli sayınızdan düğün tarihinize, almak istediğiniz hizmetlerden konaklama seçeneklerine varana kadar birçok farklı seçeneğe göre değişkenlik gösteriyor.

  • Yemekli kişi başı başlangıç fiyatları 260 Euro
  • Süsleme ve orkestra hizmeti için ayrı fiyatlandırma yapılan Çırağan Saray’ında, Düğün orkestrası için 100.000 TL gözden çıkartmalısınız. Düğün orkestra ücreti çağırmak istediğiniz özel konuk sanatçıya göre değişkenlik gösterebilir.

İstanbul’un en lüks düğün mekanları arasında yer alan Çırağan Sarayı’ndan . Hayallerindeki düğünü gerçekleştirmek için Çırağan Sarayı’ndan teklif alabilirsin.

Sait Halim Paşa Yalısı

sait-halim-pasa-yalisi-dugun

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sait Halim Paşa Yalısı, Boğaz’ın büyüleyici atmosferinde eşsiz bir mekan. Boğaz boyunca uzanan rıhtımı ve iskelesi, yaz düğünlerinde denizden ulaşıma olanak veriyor. Böylece mekana muhteşem bir giriş yapabilirsiniz.

Kış düğünleri için de tarihi dokusunu koruyan salonları, mekanın her mevsim düğün yapılabilecek bir mekan olmasını sağlıyor. Sait Halim Paşa düğün fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için mekandan ücretsiz fiyat teklifi alarak farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Sait Halim Paşa Yalısı’nda konaklama ayrıcalığı ise yalnızca burada düğününü yapan çiftlere ait. Düğününüzden hemen sonra Boğaz manzaralı balayı suitinizde evli bir çift olarak ilk gününüzü yaşayabilir, sabah kahvaltınızı Boğaz’da baş başa yapabilirsiniz.

Sait Halim Paşa Yalısı Düğün Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor? (2020)

Boğaz manzaralı en çok tercih edilen lüks düğün mekanlarından biri olan Sait Halim Paşa’da düğün fiyatları yemekli / yemeksiz seçeneklerinin hafta içi ve hafta sonu tercihine göre değişiyor. Gündüz kokteyl düğünleri hafta içi ve hafta sonu farketmeksizin 315 + kdv’den başlıyor.

Menü SeçeneğiHafta İçiHafta Sonu
Yemekli450 TL650 TL
Kokteyl315 TL315 TL

Hidiv Kasrı

Beltur tarafından işletilen birçok tarihi mekandan biri olan Hidiv Kasrı, Beykoz Çubuklu sırtlarında 1907 yılında İtalyan Mimar Delfo Seminati tarafından inşa edilmiş görkemli bir yapıdır. Sonrasında restore edilerek günümüzdeki haline kavuşan Hidiv Kasrı, Beltur aracılığıyla düğün, davet ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Birçok farklı etkinlik ve yemek salonu bulunan Hidiv Kasrı, muhteşem mimarisi ve tarihiyle evlenecek çiftleri bekliyor.

Hidiv Kasrı Düğün Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor? (2020)

Deniz ve boğaz manzaralı Beykoz bölgesi’nin en çok tercih edilen lüks düğün mekanlarından biri olan Hidiv Kasr’ında kişi başı başlangıç fiyatlarını aşağıda sizin derledik. Açık alan kapasitesi 1.000 kişiye kadar ulaşırken; kapalı alan kapasitesi 400 kişiye kadar çıkabiliyor.

Menü SeçeneğiHafta İçiHafta Sonu
Yemekli100 TL150 TL
Kokteyl100 TL150 TL

Adile Sultan Sarayı

1800’lü yıllardan bu yana tarihe eşlik eden Adile Sultan Sarayı, Boğaz’a yukarıdan bakan konumu ve yaz düğünleri için ideal avlusu ile kilise düzeni nikahlar ve sonrasında kokteyl ve yemek servisiyle unutulmaz bir düğün organizasyonu için misafirlerini bekliyor.

Kış düğünleri için de yine Boğaz manzaralı, altın varaklı ve yüksek tavanlı iç salonları ile tarihi düğün mekanları arasındaki yerini alıyor. Seçkin lezzetler sunan mutfağı, Adile Sultan Sarayı’nı yemekli düğün organizasyonları için ideal mekanlardan biri haline getiriyor.

Fuat Paşa Yalısı

fuat-pasa-yalisi-dugun

Düğün organizasyonunun çiftlerin en özel günleri olduğu bilinciyle eksiksiz bir düğün için hizmet veren Fuat Paşa Yalısı, misafirlerini muhteşem bir girişle karşılıyor. Düğün organizasyonu için birçok farklı paket sunan mekan aynı zamanda nişan, sünnet ve kına gecesi organizasyonu için de hizmet veriyor.

Paşa Salonu ve Atrium adı verilen iki ayrı etkinlik alanı bulunan mekan, 300 kişiyi ağırlayabiliyor.

Düğün organizasyonu paketlerinde karşılama kokteyl ikramlarından ana yemeğe, balayı odası ve nikah süslemelerinden hazırlık odası ve misafir karşılamaya kadar birçok hizmet sunan Fuat Paşa Yalısı, unutulmaz bir düğün için eksiksiz bir organizasyon sunuyor. Paketlere dahil olmayan hizmetler arasında ise DJ, ses ve ışık sistemi, düğün fotoğrafçısı gibi hizmetler bulunuyor. Tabi mekanla bu hizmetler için de görüşerek tüm detayların eksiksiz olduğu bir düğün organizasyonuna imza atabilirsiniz.

Esma Sultan Yalısı

esma-sultan-yalisi-dugun

The Marmara Esma Sultan adıyla hizmet veren Esma Sultan Yalısı, cam ve çelik ile yaniden düzenlenmiş iç mekanı ve Boğaz’ın güzelliğine açılan dış mekanı ile düğün organizasyonları için hizmet veriyor.

Boğaz’ın ve köprü ışıklarının eşlik ettiği muhteşem yaz düğünleri için en çok tercih edilen tarihi düğün mekanlarından biri olan Esma Sultan Yalısı, düğün organizasyonu konusunda profesyonel destek veren bir ekibe de sahip.

Esma Sultan Yalısı düğün paketi içinde yalının kullanımı, yemek servisi, düğün pastası, özel hazırlanma odaları, gelin ve damada yardımcı olacak nedime ve düğün sonrası The Marmara Taksim balayı süitinde konaklama bulunuyor.

Esma Sultan Yalısı 2000 m2’yi aşan dış mekanında 1000 kişilik yemekli bir düğün organizasyonuna ev sahipliği yapabiliyor. Bu sayı kokteyl düzeninde 3000’e kadar çıkabiliyor. İç mekanda ise organizasyona göre 300 kişiden 600 kişiye varabilen kapasitesiyle kış düğünleri için de ideal tarihi düğün mekanları arasında.

Küçüksu Kasrı

kucuksu-kasri-dugun

Çoğu çiftin hayalini süsleyen Küçüksu Kasrı’nın Bizans dönemine kadar uzanan bir tarihi var. Restore edildikten sonra değerli sanat eserleriyle muhteşem detaylara sahip salonları ile hizmet veriyor. TBMM Milli Saraylar tarafından işletilen Küçüksu Kasrı, tarihi düğün mekanları denince İstanbul’da en çok rağbet gören mekanlar arasında. Hem yaz düğünleri hem de kış düğünleri için farklı alternatifler sunabilen mekan, evlenecek çiftlere kapılarını açmış durumda.

Beylerbeyi Sarayı

beylerbeyi-sarayi-dugun

Farklı etkinlikler için birçok farklı mekana sahip Beylerbeyi Sarayı, Deniz Köşkleri, Set Bahçeleri, Mermer Köşk, Sarı Köşk ve Has Ahır Köşkü ile misafirlerine kapılarını açıyor. Örneği Osmanlı padişahlarının sayfiye mekanı olarak düşünülmüş ve inşa edilmiş olan Beylerbeyi Sarayı. İhtişamlı iç mekanlara ve yaz düğünlerine ev sahipliği yapan bir avluya sahip. Anadolu yakasının en güzel noktalarından birinde bulunan saray, sarayda düğün hayali kuran misafirlerini bekliyor.

Four Seasons Hotel

four-seasons-hotel-dugun

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin şık bir yapıya dönüştüğü Four Seasons Hotel Bosphorus, hayal edebileceğiniz en güzel düğünlere ev sahipliği yapıyor. Boğaz’ın en güzel lokasyonlarından birinde yer alan bir mekan. Baştan aşağıya bir düğün organizasyonu için aklınıza gelebilecek her detayı kendi bünyesindeki danışmanları ile tasarlıyor. İster yaz, ister kış aylarında olsun, İstanbul’un en güzel tarihi düğün mekanlarından biri olan Four Seasons’ta hayyallerinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz.

Türk ve dünya mutfağından seçkilerle lezzet dolu bir mutfağa sahip otelin, farklı kapasitelere sahip birçok etkinlik alanı bulunuyor. Davetli sayınıza ve tasarladığınız konsepte göre, profesyonel organizasyon ekibiyle mekanınıza karar verip, unutulmaz bir düğün için ilk adımı atabilirsiniz. Mekanın yemekli düzende en yüksek kapasiteye sahip mekanı “Atik Pasha Grand Ballroom”. Bilinen adıyla Atik Paşa Balo Salonu 1000 m2 alanda 700 kişiye kadar yemekli davetlere ev sahipliği yapabiliyor.

Les Ottomans Hotel

les-ottomans-dugun

Zamanında İstanbul’un en prestijli yalılarından biri olan Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı, sahibesinin ince zevkine göre yeniden düzenlenmiş ve bugünkü halini alarak Les Ottomans olarak hizmet vermeye başlamıştır. Avrupa yakası Kuruçeşme sahilinde yer alan otel, tarihi düğün mekanları arasında adından söz ettiriyor.

Bosfor, Sultan Meryem & Nigar ve Has Oda olmak üzere düğün organizasyonları için 3 farklı mekanı bulunan Les Ottomans, her mekanında farklı konseptlerde düğün organizasyonları için misafirlerini ağırlıyor.

Örneğin 550 m2 alanda kokteyl düzeninde 500, yemek düzeninde 300 kişiyi ağırlayabilen Bosfor. Boğaz manzarası ve havuzu ile yaz düğünleri için tercih edilen bir mekan. 145 m2 alana sahip ve 250 kişiye kadar kapasitesi olan Sultan Nigar & Meryem ise göz alıcı davetler için şık bir ortam sunuyor. 130 kişilik kokteyl, 80 kişilik yemekli davet kapasitesiyle Has Oda ise Boğaz’ın harika manzarasıyla bütünleşmiş durumda. Osmanlı dokusuyla, geleneksel renklerin harmanlandığı sıcak bir atmosfer sunuyor.

İstanbul’da bazı bölgelerdeki düğün mekanlarını incelemek isterseniz;

1- Esenler Düğün Salonu Fiyatları

2- En İyi Sefaköy Düğün Salonları

3- Üsküdar Düğün Salonları

4- Ataşehir Düğün Salonları

5- Sarıyer Düğün Salonları 

yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yanıtla