Organizasyon şirketleri bugün çeşitli etkinlik ve aktivitelerin en başarılı şekilde sunulması için hayati rol oynayan organizasyonlardır. Son derece deneyimli ve kalifiye çalışanların koordineli bir şekilde hareket etmesini zorunlu kılar. Bu koordinasyon sağlanmadığı takdirde ilgili etkinlik hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Bu yüzden organizasyonlarda bir koordinatör olması zorunludur. Diğer bir zorunluluk ise organizasyon konusunda çıkabilecek problemlere karşı organizasyon hizmeti sözleşmesinin imzalanmasıdır. Kötü sürprizler yaşanmamasını garantiye almanın yolu budur.

İstanbul Organizasyon Şirketleri

İşte bu konuda İstanbul organizasyon şirketleri kır düğününden mezuniyet gecesine, baby shower’dan kına gecesine kadar çeşitli kategorilerde organizasyon hizmeti sunmaktadır. Etkinliğin başarısını etkileyen konular arasında şirketlerin zamanında haberdar edilmesi de bulunuyor. Az bir süre kala bu hizmetin alınmasına karar verilmesi şirketi sıkıntıya sokacağı gibi organizasyon sahiplerini de strese sokacaktır. Söz konusu İstanbul organizasyon şirketleri tarafından verilen hizmetlerden bazıları balayı, havai fişek, barkovizyon, catering, mekan süsleme, sünnetler, nişan töreni, bayi toplantıları, LCV hizmeti, DJ, açılış organizasyonları, davetler, resepsiyonlar, kurumsal toplantılar, partiler şeklinde sıralanabilir. Kimi şirketler bunlara ilaveten doğum günleri, piknikler, fotoğraf ve video çekimleri, ışık – ses – sahne düzeni hizmeti de veriyor.

İstanbul Organizasyon Şirketleri ve Hizmetleri

İstanbul Organizasyon Şirketleri

Anadolu ve Avrupa yakasında çeşitli hizmetler veren İstanbul organizasyon şirketleri bulunmaktadır. Bunlar müşteri memnuniyeti odaklı çalışma tarzları ile en iyi hizmeti vermenin sözünü veriyorlar. Organizasyonun tipine göre kalifiye personele de sahip olan İstanbul organizasyon şirketleri ile en az 3-4 hafta önceden görüşülerek detayların halledilmesi gerekmektedir. Özellikle bahar ve yaz aylarındaki organizasyonlara yoğun talep olduğundan ekipmanların ve personelin müsait olduğu zamanların tespiti önem kazanmaktadır.

Örneğin kına gecesi söz konusu olduğunda, bindallıdan kına tepsisine, kına hediyelerinden gelin duvağına kadar pek çok aksesuarların organizasyona kısa bir süre kala temin edilmiş olması hayati önem kazanmaktadır. Aksi halde ilgili organizasyon eksik kalacak ve kötü bir anı olarak belleklerde yer alacaktır. Öbür yandan bir bayi açılış organizasyonunda yaşanabilecek bir eksiklik firmanın imajını yerle bir edecektir. Video ve kamera çekiminin önemi ise herkes için geçerlidir. Romantik olduğu kadar eğlence dolu bir düğün gecesinin önemli detayları için mutlaka kaliteli video ve fotoğraf çekimine büyük ihtiyaç bulunmaktadır.

İstanbul Organizasyon Şirketleri ve Fiyatları

İstanbul Organizasyon Şirketleri

Yukarıda belirtilen organizasyonları yapan İstanbul organizasyon şirketleri çok sayıda etkinlik organize ettikleri için fiyat konusunda farklı eğilimlere gitmişlerdir. Nişan ile kına organizasyonu ne kadar farklı bir hizmet ise balayı ile sünnet organizasyonu da birbirinden farklı malzemelerin ve hizmetlerin kullanıldığı etkinliklerdir. Kullanılan malzemelerin niteliği ve sayısı fiyatlar konusunda temel etmenler arasında yer almaktadır. Organizasyonun tipine göre kişi başı fiyatlar 20-75 TL arasında değişmektedir. Önemli olan hangi organizasyonun yapılacağıdır.

Beklenti ve ihtiyaçların tam olarak ortaya konulduğu, detayların ayrıntılı bir biçimde ortaya konularak bir sözleşme çerçevesinde imza altına alınması hem organizatörleri hem de organizasyon sahiplerini memnun edecektir. Örneğin düğün fotoğrafları göz önüne alındığında dış mekan çekimi, düğün salonu çekimi, düğün sonrası çekimler düğünün yıllar sonra bile anılmasında yardımcı olacaktır. Kimi firmalar bu hizmet için çifti yurt dışına çıkarmakta ve harika tarihi ve doğa güzellikler eşliğinde, güzel senaryolarla çekim yapabilmektedir. Kimi ise düğün alışverişinden ilk dansa kadarki kısmı videoya alıp, bunlardan düğün klibi yapmakta, kimi de çekilen yüzlerce fotoğraf arasında “albüme girecekleri” seçerek harika bir düğün albümü yapmaktadır. Önemli olan organizasyonun ne zaman, nasıl ve kimlerle yapılacağı sorularının cevaplarını bulmasıdır.

Ayrıca İstanbul’daki nikah salonları, yemekli düğün mekanları ve düğün salonları için inceleyebileceğiniz yazılarımız;

1- İstanbul Nikah Salonları

2- İstanbul Yemekli Düğün Mekanları

3- İstanbul Düğün Salonları

Yanıtla