Hayatlarını birleştirme kararı alarak evlilik yolunda ilk adımı atan çiftleri bekleyen stresli süreçlerin başında düğün gelmektedir. En iyi düğün salonu seçilmeli ve o gece harika geçmelidir. Çekilen video ve fotoğraflarla uzun yıllar hatırlanmalıdır. Bunun bilincinde olan İstanbul düğün salonları verdiği hizmetlerle gelin ve damadın o hayal ettikleri düğünü yaşatmayı vaat etmektedir. İstanbul’un her iki yakasında da çeşitli temalarda, dekorasyonlarda düğün salonları bulunmaktadır.

Önemli olan taleplerin karşılanarak harika bir düğün günü/gecesi yaşanmasıdır. Piyanist şantöründen yapay kar ve sise, konfeti gösterisinden düğün pastasına kadar her şey mükemmel olmalıdır. Yer volkanı, sinevizyon, gelin yolu süslemeleri, bay ve bayan garson/hostes derken İstanbul düğün salonları verdiği hizmetlerle davetlilere güzel bir düğün için ne gerekiyorsa sunma çabasındadır.

İstanbul Anadolu Yakası Düğün Salonları

İstanbul Düğün Salonları

Anadolu yakasının her semtinde bir düğün salonu bulunabiliyor. Deniz manzaralısından kır düğününe, teras salondan, klasik kapalı alan düğün salonlarına kadar Anadolu yakası düğün salonları mevcuttur. Bazıları fotoğraf ve video işini gelin ve damada bırakırken kimi de düğün öncesi, düğün esnası ve düğün sonrası hizmetlerle “komple” bir paket sunmaktadır. Paketlerin kimi yemekli, bazıları ise yemeksiz, atıştırmalık servisli olmaktadır. Yemekli olanlar tavuk veya dana/kuzu eti şeklinde ana yemek çıkarmaktadır. Kavurma, fırında et, rosto, sarma gibi çeşitli sunumlarla servis edilmektedir.

İstanbul Düğün Salonları

Ara sıcak olarak genelde börek sunan yemekli İstanbul düğün salonları mevsim meyvelerinden oluşan tabak ikramı yapmaktadır. Yanında salata ve pilav ikramı da sunuluyor. Fotoğraf konusunda bazı salonlar ise dış mekan fotoğraf çekimi hizmeti de vermektedir. Düğün kameramanının yanı sıra düğün salonunda DJ bulunduran salonlar da rağbet görmektedir. Çeşitli kapasitelerde çok sayıda düğün salonu bulunduran İstanbul’da otopark konusu önem taşımaktadır.

İstanbul Avrupa Yakası Düğün Salonları

İstanbul Düğün Salonları

Avrupa yakası düğün salonları konusunda en önemli tavsiyelerden biri otopark konusudur. Ulaşım konusunda sorunlu olan ve otopark kapasitesi çok sınırlı olan düğün salonları pek tercih edilmez. Bazı düğün salonları ücretsiz vale hizmeti vermektedir. Bu şekilde düğün sahipleri ve davetliler hiç vakit kaybı yaşamadan düğüne katılabilirler. Düğün salonunun davetli ağırlama kapasitesi de önemli bir konudur. İstanbul’da 150 kişilik düğün salonları bulunabildiği gibi 1500 kişilik düğün salonları da yer almaktadır. Bunun için davetli sayısı tahmini doğru yapılmalıdır. Diğer bir konu ise ne tür düğün istenildiğinin gelin, damat ve düğün sahipleri (kayınvalide, kayınbaba vb.) ile birlikte kararlaştırılmasıdır. Sunulması istenilen hizmetler de listenelerek veya düğün salonunun kataloğu üzerinden seçilerek netleştirilmelidir. Bu şekilde düğün gecesinde ne gibi ikramlar yapılacağı, düğünün başlangıç ve bitiş saatleri, orkestra ve sanatçının repertuarına kadar büyük ve küçük detaylar görüşülmelidir.

Ayrıca İstanbul’daki nikah salonları, yemekli düğün mekanları ve organizasyon şirketleri için inceleyebileceğiniz yazılarımız;

1- İstanbul Nikah Salonları

2- İstanbul Yemekli Düğün Mekanları

3- İstanbul Organizasyon Şirketleri ve Fiyatları

Yanıtla