Tarihi ve kültürel önemi kadar ekonominin de kalbinin attığı İstanbul, birbirinden özel ve güzel düğünlere sahne olmaktadır. Sadece düğün değil, düğün öncesinde ve sonrasında harika mekanlarıyla etkileyici pozlar yakalamanıza da imkan veriyor. Anadolu ve Avrupa yakalarında İstanbul düğün mekanları bolca bulunmaktadır. Bazı İstanbul düğün mekanları yemekli bir konsept sunmaktadır. Bu kapsamda başlangıç menüsü altında ordövr tabakları bulunabiliyor. Tabakta tavuk jambon, cherry domates, biber dolması, kaşar peyniri, beyaz peynir, tarator, Rus salatası, yaprak sarma, lahana sarması gibi soğuk ikramlar bulunuyor. Ara sıcak menülerde tavuk rulo, su böreği, talaş böreği, ıspanaklı börek ile paçanga böreği, ana yemeklerde ise piliç roti, piliç sarma, tavuk külbastı, tavuk sote gibi “beyaz et menüsü” bulunabiliyor.

İstanbul Düğün Mekanları ve Hizmetleri

İstanbul Düğün Mekanları ve Fiyatları 2018

Menülerde meyve tabağı ve tatlılar da ayrıca sunulmaktadır. Başka bir yemek alternatifinde ise başlangıçtaki ordövr tabağının ardından yukarıdaki ara sıcaklar sunulduktan sonra et kavurma, et sote, dana rosto ve külbastı gibi “kırmızı et menüleri” de İstanbul düğün mekanları dahilinde sunulabiliyor. Bu mekanlarda dikkat edilmesi gereken temel hususlardan biri de sahnenin ve pistin; dolayısıyla salon dekorunun tasarımıdır. Işık kontrol cihazları, tiyatro spotları, aynalı küreler, efekt makineleri (kar, sis, balon, köpük ve konfeti), popüler efekt ışıkları, moving head, DJ ekipmanları en gözde İstanbul düğün salonları mekanlarında mutlaka bulunmaktadır.

Kimi yemekli düğün mekanları ön kokteyl hizmeti kapsamında alkollü ve alkolsüz içecek servisi, cips ve kuruyemiş ikramı yapabiliyor.

Havuz başı düğün mekanları da seçenekler arasında. Bazı oteller düğün hizmeti yanı sıra, gelin ve damat ile ailelerine 2’şer günlük konaklama hizmeti bile vermektedir. Düğün sonrası odaya kahvaltı servisi de bulunabiliyor. Bu nedenle otelde düğün konsepti de tercih edilen seçenekler arasında.

İstanbul Düğün Mekanları ve Fiyatları

İstanbul Düğün Mekanları ve Fiyatları 2018

Sunulan hizmetlere bağlı olarak düğün paketlerine göre İstanbul düğün mekanları fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Örneğin gelin ve damada süit odada konaklama veren beş yıldızlı bir otelde düğün en az 50.000 – 60.000 TL’den başlıyor. Bunda davetlilerin sayısı, düğünün teması, mekanın konumu, talep edilen yan hizmetler doğrudan etkilidir. Sunulan yemeklerin kalitesi artırıldığında bu bedel standart düğün paketini de aşabilir. Kuaför hizmetinden aile fotoğrafına kadar bütün hizmetlerin bulunduğu paketler de çok tercih edilen paketlerdendir. Düğün organizasyonunuzun her aşamasında sizinle ilgilenen birilerini olması, olası sorunların daha hızlı çözülmesini sağlayarak düğününüzün kusursuz geçmesine olanak vermektedir.

İstanbul’daki bazı bölgelerin düğün mekanlarını incelemek isterseniz, sizi Pendik Düğün Salonları ve Fiyatları ve Ümraniye Düğün Salonları ve Fiyatları sayfalarımıza da bekleriz!

Yanıtla