İstanbul’da düğün mekanlarını karşılaştırırken elbette en önemli değişkenlerden biri mekan fiyatları. Özellikle düğün mekanının lokasyonu ve fiyatı, düğün mekanı seçiminde çok önemli bir rol oynuyor. Düğününü İstanbul’da yapacak çiftler için kapsamlı bir araştırma yaptık ve İstanbul düğün mekanları ve 2020 fiyatlarına dair güncel bir liste hazırladık. Kır düğünü mekanlarının bölgelere göre dağılımı ve fiyatlarını karşılaştırdığımız yazıdan sonra şimdi de, tüm İstanbul düğün mekanları ve fiyatlarını karşılaştırıyoruz. Bu yazımızda otel düğünleri için hangi bölgelerin daha çok tercih edildiğini, Boğaz manzaralı ya da Boğaz’a kıyısı olan düğün mekanlarını, sosyal tesisler ve çok tercih edilen davet alanlarını, İstanbul’un en iyi düğün mekanları ve fiyatlarını karşılaştıracağız. Böylece belirlediğiniz bölge ve konsepte göre minimum düğün fiyatlarını kolayca görebileceksiniz.

Kır düğünü mekanları İstanbul için elbette en çok tercih edilen düğün konseptlerinin başında geliyor. Ancak İstanbul düğün mekanları kır düğünü mekanlarından ibaret değil. Daha çok üst segment kabul edebileceğimiz kulüpler ve davet alanları, İstanbul için kır düğününden sonra en çok tercih edilen mekanlardan. Bunları otellerin balo salonları ya da etkinlik alanları takip ediyor. İstanbul düğün mekanları arasında fiyatları açısından diğerlerinden epeyce yukarıda konumlanmış, Boğaz’daki düğün mekanları ve tarihi mekanlar da bulunuyor. Sait Halim Paşa Yalısı, Esma Sultan Yalısı gibi tarihi düğün mekanları bu yazımızın sonunda ayrıca ele alınacak.

İstanbul Anadolu Yakası Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

İstanbul Anadolu yakası düğün mekanları, bulundukları bölgeye göre farklı konseptlerde karşımıza çıkıyor. Örneğin Beykoz düğün mekanları genellikle kır düğünleri için tercih edilirken Üsküdar düğün mekanları daha çok davet alanları ve tarihi düğün mekanları olarak dikkat çekiyor. Ayrıca daha iç kesimlerde bulunan 5 yıldızlı oteller de düğün mekanları arasında önemli bir hacme sahip.

Beykoz Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

Beykoz daha çok kır düğünü mekanlarını barındırmasıyla, İstanbul’da kır düğünlerinin Sarıyer ile beraber en çok tercih edilen bölgelerinden biri. Özellikle Polonezköy düğün mekanları, kır düğünü konsepti için adeta birer marka olmuş durumdalar. Bir yandan da Boğaz’a kıyısı olan Beykoz’da tarihi düğün mekanları da bulunuyor. İşte bu iki konseptteki Beykoz düğün mekanlarının 2020 fiyatları…

Beykoz Kır Düğünü Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Beykoz Tarihi Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 100-150 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 80-100 TL

Beykoz’da öne çıkan tarihi düğün mekanları ise Mihrabat Korusu, Hidiv Kasrı ve Kalender Paşa Sarayı. Hidiv Kasrı ise yukarıdaki minimum fiyatları sağlaması açısından bu Beykoz’da tarihi düğün mekanlarını araştıran çiftler için önemli. Mihrabat Korusu ve Kalender Paşa Sarayı düğün fiyatları, yukarıdaki minimum fiyatlara göre biraz daha yüksek seyrediyor.

Üsküdar Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Üsküdar Beykoz’a göre daha merkezi oluşu ve Boğaz’a kıyı olan mekanlara ev sahipliği yapışıyla çiftler için farklı seçenekler sunuyor. Beykoz’da olduğu gibi Üsküdar’da da tarihi düğün mekanlarına sıkça rastlıyoruz. Burada da elbette kır düğünü mekanları var ancak Üsküdar düğün mekanları ve fiyatları için daha çok davet alanları ve tarihi düğün mekanları öne çıkıyor.

Yukarıda verdiğimiz fiyatlar Üsküdar düğün mekanları arasında en uygun fiyatlarla öne çıkan mekanlara dair fiyat listesi. Üsküdar’daki oteller ya da tarihi düğün mekanlarının fiyatları elbette hizmet kalitesi ve mekanın konseptine göre bu rakamlardan daha yüksek bir noktada. Örneğin Cemile Sultan Korusu, Sakine Hanım Yalısı ya da Kız Kulesi’nde yemekli bir düğün için kişi başı minimum 150-200 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Üsküdar düğün mekanları fiyatları arasında en yüksek rakamlarla karşılaştığımız mekan ise Adile Sultan Sarayı. Adile Sultan Sarayı’nda hafta sonu yemekli düğün organizasyonu yapmanın kişi başı maliyeti 300-400 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Buradan da anlaşılabileceği gibi, özellikle tarihi mekanların fiyatları diğer düğün mekanlarına göre oldukça farklı konumlanmış durumda. Dolayısıyla bölge bölge düğün mekanlarının fiyatlarını verirken o bölgedeki düğün mekanlarının ortalama minimum kişi başı fiyatlarını paylaşıyoruz. Bu mekanlar, her bölge için hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebileceğiniz seçkin mekanlar. Tarihi düğün mekanları ya da çok üst segmentte yer alan düğün mekanlarını ve fiyatlarını ise ayrıca paylaşmaya çalışacağız. Böylece hem bölgedeki en pahalı düğün mekanlarının fiyatlarını görebilir, hem de bölgede en çok tercih edilen ve yüksek kalite standartlarına sahip düğün mekanlarının fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL

Kadıköy düğün mekanları arasında sosyal tesislerden otellere, kulüpler ve davet alanlarından restaurantlara kadar muhteşem bir düğün organizasyonuna imza atabileceğiniz mekanlar bulunuyor. Kadıköy’de hafta sonu yemekli bir düğün organizasyonu için ise ortalama 80-100 TL’yi gözden çıkarmak gerek.

Kadıköy düğün mekanları arasından öne çıkan mekanlardan biri İstanbul Yelken Kulübü. Caddebostan sahilinde bulunan İstanbul Yelken Kulübü düğün fiyatları ise hafta sonu için kişi başı 150-200 TL’den başlıyor. Bu bölgede öne çıkan ve düğün organizasyonları için en çok tercih edilen oteller ise Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, Dedeman Bostancı İstanbul ve Hilton İstanbul Kozyatağı. Bu otellerde yemekli bir düğün için ise kişi başı ortalama 100-150 TL gibi bir rakam göze çarpıyor.

Maltepe Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Maltepe, düğün mekanları açısından oldukça zengin bir bölge. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki Maltepe düğün mekanları arasından bütçenize uygun bir mekan mutlaka bulabilirsiniz. Maltepe’nin kır düğünü konseptinde bir düğün yapmak isteyenler için doğru bir seçenek olduğunu söyleyemeyiz. Nitekim öne çıkan Maltepe düğün mekanları daha çok davet alanları, oteller ve sosyal tesisler olarak göze çarpıyor. Maltepe düğün mekanları arasından öne çıkan mekanlar arasında en yüksek fiyat ise hafta sonu kişi başı yemekli bir düğün için 100-150 TL aralığını geçmiyor. Buna dayanarak Maltepe için, hem kaliteli hem de bütçe dostu düğün mekanlarını barındırdığını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Kartal Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Kartal düğün mekanları daha çok oteller ve nikah sonrası yemeği için uygun atmosfer sunan restaurant ve davet alanları olarak öne çıkıyor. Kartal’ı İstanbul düğün mekanları içinde uygun seçenekler sunan bir bölge olarak değerlendirebiliriz. Yemekli düğün organizasyonu için 100-150 TL aralığında fiyat alabileceğiniz 5 yıldızlı otellerin yanında 50-80 TL aralığında oldukça iyi standartlara sahip birçok düğün mekanı bulmak mümkün. Bu nedenle Kartal düğün mekanları fiyatları İstanbul’un diğer bölgelerine göre Maltepe ile beraber uygun seçenekler sunuyor.

Pendik Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL

Pendik düğün mekanları içerisinde en büyük payı oteller alıyor. Havaalanına ve etkinlik merkezlerine yakınlığıyla Pendik, yüksek kaliteli otellerin de sıkça karşımıza çıktığı bir bölge. Bu nedenle Pendik’te düğünler için de otellerin daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Hafta sonu yemekli bir düğün organizasyonu için kişi başı en fazla 100-150 TL aralığında bir fiyatla karşılaştık. Dolayısıyla otel düğünü düşünen çiftler için Pendik ideal düğün mekanları sunuyor diyebiliriz.

İstanbul Avrupa Yakası Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

Geldik Avrupa yakası düğün mekanları fiyatlarına… İstanbul kır düğünü mekanlarının fiyatlarını verdiğimiz yazımızda olduğu gibi burada da ilk olarak Sarıyer’den başlayacağız. Çünkü tüm düğün mekanları içinde Sarıyer oldukça fazla seçenek sunuyor. Özellikle İstanbul’un en gözde tarihi düğün mekanlarından birkaçına ev sahipliği yapan Sarıyer, ayrıca birçok davet alanı ve kır düğünü mekanını da bünyesinde barındırıyor.

Sarıyer Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL

Neredeyse her konsept için bir mekan alternatifi sunan Sarıyer, bütçe olarak da geniş bir yelpazeye hizmet veriyor. Sait Halim Paşa Yalısı gibi çok özel mekanları bu listenin dışında tutarsak, bu minimum fiyatların haricinde hayalinizdeki düğün için hafta sonu 100-150 TL aralığında çok iyi düğün mekanlarıyla karşılaşıyoruz. İstanbul’un en iyi düğün mekanları arasında sayabileceğimiz Sait Halim Paşa Yalısı’nda bir düğün için ise kişi başı 300-400 TL gibi rakamları düşünmeniz gerekiyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Sarıyer düğün mekanları fiyatları, geniş bir yelpazede her konseptte mekan bulabileceğiniz gerçeğini de göz önünde bulundurursak, birçok farklı seçenek sunuyor. Bunlar arasından size en uygun düğün mekanını bulmak için “Sarıyer Düğün Mekanları” sayfamızı ziyaret edebilir, mekanlardan ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Avcılar Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Avcılar ve çevresi, hem Avrupa yakasında önemli bir merkez oluşu hem de Marmara Denizi’ne kıyısı oluşu nedeniyle farklı düğün mekanlarını kolayca bulabileceğiniz bir bölge. Daha çok kır düğünü mekanlarıyla bilinen Avcılar, aynı zamanda davet alanlarına da ev sahipliği yapıyor. Yine de Avcılar düğün mekanları denince ilk aklımıza gelen konsept tabi ki kır düğünleri. Avcılar düğün mekanları fiyatlarının hafta sonu yemekli bir düğün organizasyonu için 50-80 TL aralığını çok geçmediğini görüyoruz. İyi bir araştırma yaparak hayalinizdeki düğün mekanını çok yüksek bütçeler ayırmadan Avcılar’da bulabilirsiniz.

Beylikdüzü Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Beylikdüzü düğün mekanları fiyatları için de Avcılar’a benzer bir sonuçla karşı karşıyayız. Yine kır düğünü mekanlarının çoğunlukta olduğu bölgede otel ve davet alanlarına da rastlamak mümkün.

Büyükçekmece Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL

Büyükçekmece düğün mekanları fiyatları 2020 yılında da İstanbul’da hem kalite hem de konsept olarak bir adım öne çıkıyor diyebiliriz. Büyükçekmece’de servet ödemeden ister göl kenarında yeşille iç içe bir atmosferde, isterseniz de Marmara Denizi’nin muhteşem manzarasına karşı yemekli bir düğün organizasyonu gerçekleştirmeniz mümkün. Kır düğünleriyle öne çıkan Büyükçekmece’de deniz manzaralı davet alanları düğünler için ikinci büyük payı alıyor.

Bakırköy Düğün Mekanları 2020 Fiyatları

 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 80-100 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: 50-80 TL

Avrupa yakasının en merkezi yerlerinden birinde konumlanmış olan Bakırköy, düğün mekanları için de bir merkez haline gelmiş durumda. Özellikle otel ve davet alanları arayan çiftler için son derece güzel mekan alternatifleri sunuyor. Bakırköy düğün mekanları fiyatları daha batıda kalan ilçelere göre daha yüksek görünse de lokasyon avantajı ve mekanların konseptleri göz önünde bulundurulduğunda çiftler için ideal bölgelerden biri.

Bakırköy düğün mekanları arasında gerek fiyatı gerekse kalite standardı ile Hyatt Regency öne çıkıyor. Hyatt Regency Bakırköy’de yemekli bir düğün organizasyonu içinse ayırmanız gereken kişi başı bütçe 200 ila 300 TL arasında değişiyor.

İstanbul’un En İyi Düğün Mekanları

İstanbul’da özellikle boğaz şeridinde düğünler için diğer düğün mekanlarına göre çok üst segmentte yer alan, gerek fiyatları gerekse mekanın atmosferi açısından ayrı bir yerde değerlendirmemiz gereken mekanlar var. Sait Halim Paşa Yalısı, The Grand Tarabya Hotel, The Marmara Esma Sultan Yalısı, Suada Club ve Soho House İstanbul bunlardan yalnızca birkaçı. İstanbul’un en iyi düğün mekanları listesinde yer alan bu mekanlarda yemekli bir düğün organizasyonu için kişi başı 300-400 TL aralığında bir fiyat karşımıza çıkıyor.

Size En Uygun Mekanı Nasıl Bulabilirsiniz?

Size en uygun düğün mekanını bulmak, mekanların fiyatları karşılaştırmak ve ücretsiz fiyat teklifi almak için mekanların sayfalarını ziyaret ederek “Fiyat Teklif Formu”nu doldurmanız yeterli. Mekanların fotoğraflarına, özelliklerine, açık ve kapalı alan kapasitelerine ve yorumlarına erişebileceğiniz gibi mekan yetkilisi ile de kolayca iletişim kurarak sorularınızı sorabilirsiniz.

İstanbul Düğün Mekanları” sayfamızı ziyaret ederek dilediğiniz bölgedeki düğün mekanlarının tümüne kolayca ulaşabilirsiniz.

DüğünBuketi.com mutluluğa attığınız her adımda yanınızda!

Kır düğünlerinden kopamıyorsanız, sizleri İstanbul Kır Düğünü Mekanları ve 2020 Fiyatları sayfamıza da bekleriz. Birbirinden güzel kır düğün mekanını görmek ve fiyatlar hakkında fikir edinmek için bir göz atmanızı öneriyoruz!

Yanıtla