Düğünler geleneksel olarak tertip edilen, çiftlerin birbirlerine sonsuza kadar sadık kalma vaadi verdiği bir ritüeldir. Dünyanın her yerinde düğünler, bulunduğu yörenin kültürüne göre gerçekleştirilir. İyi bir düğün ise iyi bir düğün organizasyonu ile yapılabilmektedir. Bunun için deneyimli ve kaliteli düğün mekanlarına ihtiyaç bulunmaktadır. Yemekli ve yemeksiz (ikramlı) düğünler söz konusu olduğundan bu tercih düğün salonu kararını doğrudan etkileyecektir.

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları ve Fiyatları

İstanbul’da Anadolu yakası yemekli düğün mekanları arasında kapalı alan düğün salonları bulunduğu gibi bir kısmı da kır düğünü mekanları olmaktadır. Kimi Anadolu yakası yemekli düğün mekanları ise hem açık hem kapalı alanlara ve teraslara sahip olabilmektedir. Bu konuda kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerin yanı sıra çeşitli oteller de otelde düğün hizmeti verebilmektedir. Yemekli düğünlerde ise menü içeriğinin yanı sıra servis tarzı ön plana çıkmaktadır.

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları ve Fiyatları

Alakart tarzı sunumdan kokteyle, açık büfeden düğün pilavına kadar pek çok sunum şekli vardır. Alakartta herkesin beğenisini kazanmış türdeki kaliteli yemekler sırayla masalara servis edilir. Kokteylde ise içecekler (alkollü – alkolsüz ya da limitli – limitsiz), peynir, kuruyemiş, mini kekler, cipsler ikram edilebilmektedir.

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları Seçimi

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları ve Fiyatları

Yemek konusunda diğer bir alternatif olan açık büfede ise davetliler self servis olarak yemeklerini alırlar. Bunun için genelde bir limit söz konusu olmamaktadır. Davetli sayısı yemeğin sunuş şekline direkt etki eden bir husustur. Kimse davetli sayısının üzerinde yemek hizmeti almak istemez. Son olarak düğün pilavı söz konusu olduğunda güveçte etli pilav yapılarak ayran ve tatlı ile davetlilere ikram edilmesidir.

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları ve Fiyatları

İstanbul Anadolu yakası yemekli düğün mekanları arasında pek çoğu her türlü yemek sunum çeşidini sergileyebilmektedir. Bu mekanlardan kimi boğaz ve orman manzarası ile dikkat çekmekte, kimi de tarihi mekanları kullandığı için nostaljik bir hava yaratmaktadır. Çeşitli kapasitelerde bulunan Anadolu yakası yemekli düğün mekanları kokteyl ve yemekli oturma düzenine göre kapasiteyi değiştirebilmektedir. Örneğin 300 kişilik kokteyl tarzı oturma planı, yemekli oturma planı ile 200’e düşebilmektedir. Ayrıca bu mekanların manzarası da büyüleyici olabiliyor. Örneğin deniz, şehir, bahçe ve havuz başı gibi manzaraları söz konusu olabiliyor.

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları ve Fiyatları

Anadolu Yakası Yemekli Düğün Mekanları ve Fiyatları

Çeşitli lüks otellerden bazıları düğün hizmeti de verebilmekte olup, çiftler, aileleri ile şehir dışından gelecek misafirlere yönelik “konaklama” hizmeti de düğün paketinin içine konulabilmektedir. Fiyat konusunda Anadolu yakası yemekli düğün mekanları çeşitli paketler halinde çalışmaktadır. Bunun içinde masa ve sandalye süslemeleri, volkan, konfeti, sis gösterisi, gelin yolu, sanatçı ve orkestra, katlı düğün pastaları kesimi gibi standart paketlerin yanı sıra video ve fotoğraf hizmetleri de yer alabilmektedir.

Albüm ve klip talepleri de değerlendirilebilmektedir. Hafta sonu veya hafta içi düğünler yapılmakta olup bu husus fiyatları doğrudan etkilemektedir. Kişi başı fiyatlandırmanın olduğu düğün organizasyonları başlangıç fiyatları yemekli olarak 30-150 TL arasında değişmektedir. Kokteyl ikramlı bir düğün ise kişi başı 25-130 TL arasında seyretmektedir. Fiyatlara ışık, ses ve görüntü sistemleri, süslemeler, giydirmeler dahildir. Kimi mekanlar menüde değişiklik taleplerini olumlu karşılamakta, kimileri fiks menü uygulamakta, kimileri de catering hizmeti alınmasını teşvik etmektedir. Mekanların genelinde engelli girişi mevcut olup, kimilerinde ise “after party” adı verilen düğün sonrası yeni nesil eğlence hizmeti de bulunmaktadır. Diğer bir husus ise mekanların kapanış saatidir. Mekanlar 23-24 saatlerinde servisini sonlandırmakta, bazıları da havai fişeğe müsaade etmemektedir.

Ayrıca İstanbul’daki nikah salonları, düğün salonları ve organizasyon şirketleri için inceleyebileceğiniz yazılarımız;

1- İstanbul Nikah Salonları

2- İstanbul Düğün Salonları

3- İstanbul Organizasyon Şirketleri ve Fiyatları

Yanıtla