Düğün hazırlıklarınızın belki de en önemli kararlarından birini verme aşamasındasınız: Kına geceniz nasıl olmalı? Zaten çok yakından biliyorsunuz ki kına gecesi mekanları ile ilgili sayısız seçenek bulunmakta. Şu anda kına gecesi organizasyonunuz ile ilgili düşündüğünüzü bilen arkadaşlarınız ve aileniz her gün çeşit çeşit fikirlerle karşınıza çıkıyor. Ve siz bu kadar çok çeşitli fikirlerin arasından bir tanesinde karar kılmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Belki de şimdi size önereceğimiz fikir, aklınızdaki tüm o ikilemleri bir anda ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır; Hamamda kına gecesi!

En yakın kız arkadaşlarınızla ve ailenizden en sevdiklerinizle kız kıza, çalmalı oynamalı ve bol ikramlı bir organizasyona ne dersiniz? Cevabınız evet ise hamamda kına gecesi etkinliği tam size göre. Hamamda kına gecesi de nasıl olacak? Nasıl olur, neler yapılır, müzikler nasıl ayarlanır, ikramlar nasıl sunulur diye endişeye kapılmayın. Düğün Buketi ailesi olarak sizler için bu konu hakkında çok detaylı bir yazı hazırladık. Siz de tüm meraklarınızı gidermek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak harika bir gelin hamamı için ilk adımı atabilirsiniz.

Hamamda Kına Gecesi Nasıl Olur? Neler Yapılır?

Bu inanılmaz gelin hamamı vasıtasıyla en yakınlarınızla düğün öncesi harika vakitler geçireceksiniz. Sizin de çok yakından tanık olduğunuz gibi düğün hazırlıkları süreci bazen oldukça stresli bir hal alabiliyor. Gelin hamamı organizasyonu ile aslında kendinize ve en sevdiklerinize gereken değeri vermiş ve yorgunlukları üzerinizden atmış olacaksınız. Aslında bu organizasyon sizin için bir nevi bekarlığa veda partisi tadında olacak. Gelin hamamı ile ruhunuzu dinlendirmiş olacaksınız ve düğün gününüze tam enerjiyle başlama fırsatı elde edeceksiniz.

Gelin hamamındaki bir diğer düğün hazırlığı fırsatı ise vücut bakımı ile ilgilidir. Malum düğün günü gelmeden önce cildinizi gelin makyajına hazırlamak için cilt bakımlarına erkenden başlamanız önerilir. Hamamda kına gecesi ise bu noktada sizlere sınırsız fırsatlar sunmuş olacak.

Müzik de tabii ki gelin hamamlarının ve hamamda kına gecelerinin vazgeçilmezleri arasında. Zira gelin hamamı organizasyonu aslında çalgıların devreye girmesi ile birlikte başlar. Müzikle birlikte gelin içeri girer. Bunu sırası ile yıkanma ve kına merasimi takip eder. Bir organizasyon firması ile anlaşmanız durumunda müzik ile ilgili de düşünmenize gerek kalmayacak. Benim zaten bütün eşim dostum çalmaya oynamaya meraklı diyorsanız zaten şanslı bir başlangıç yapmışsınız demektir.

Organizasyon Şirketi İle Anlaşabilirsiniz

Hamamda kına gecesi için bir organizasyon şirketi ile anlaşmanız işinizi gelin hamamı detayları bakımından oldukça kolaylaştıracaktır. Zira gelin hamamı deyince çok çeşitli ritüellerin birbirini sıralaması beklenir. Bir organizasyon şirketi ile anlaştığınızda genelde kına kıyafetinden kına malzemelerine, ikramlardan çalgılara kadar hiçbir detay hakkında düşünmenize gerek kalmaz. Ayrıca otelde gelin hamamı tercih edecekseniz Düğün Buketi’nin bünyesindeki anlaşmalı gelin hamamı mekanları listesini inceleyebilirsiniz. Birçok gelin hamamı mekânı sizler için kına kıyafetini, ikramları, müzik ekibini ayarlar. Birçoğunun bünyesinde masaj hizmeti ve cilt bakım hizmetleri vardır. Bu gelin hamamı mekanları listesini incelemek isterseniz sitemizde ilgili aratmayı yapabilirsiniz. Böylelikle bu organizasyonu gerçekleştirmek istediğiniz şehirdeki en kaliteli mekanlara en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Düğün Buketi misafiri olma ayrıcalığı ile bu en kaliteli gelin hamamı mekanlarını en uygun fiyatlara ve inanılmaz kampanyalar ile ayarlama imkânınız da her zaman olduğu gibi bulunmakta. Düğün Buketi sizlerin yanında olmaya ve sizlere en büyük ayrıcalıkları sunmaya devam ediyor.

Gelin Hamamı Kıyafetleri Nelerdir?

Bu tarihi eğlenceyi gerçekleştirmenin birkaç yolu var. Bir tanesi sadece gelin hamamı gerçekleştirerek sevdiklerinizle birlikte müzik eşliğinde bir hamam etkinliği yapmak. Buna yıkanma, keselenme, cilt bakımları, müzik eşliğinde göbek atma ve ardından acıkan karınların leziz ikramlarla doyurulması dahil olacaktır. İkincisi hem gelin hamamı hem de hamamda kına gecesi merasimi gerçekleştirmektir. Bu organizasyon ise gelin hamamından sonra gelinin bindallısıyla içeri girerek kına yakma etkinliğinden ibarettir. Siz de gelin hamamınızı isteğinize bağlı olarak şekillendirebilirsiniz.

Gelin hamamı ile birlikte hamamda kına gecesi yapacaksanız kıyafet ve malzeme ihtiyacınız değişecektir. Bindallı gibi kına kıyafetinden, kına ayakkabınıza, kınaya ve kına tepsisine kadar genişleyen bir listeyle karşılaşacaksınız. Sadece gelin hamamı yapacaksanız ise ihtiyacınız olan kıyafetlerin başında peştamalin geldiğini göreceksiniz. Gelin hamamı peştemali özel mi olur diye bir soru gelecek aklınıza. Hayır, ama siz kendinizi özel hissetmek istiyorsanız davetlilerinize hediye edeceğiniz peştemalleri bir örnek seçebilir, kendinizinkini ise başka bir renkten tercih edebilirsiniz. Kıyafetinizle ilgili hatırlatacağımız bir diğer nokta ise yanınıza bikini almanızla ilgili olacak. Özellikle daha öneceden edinilmiş bir hamam alışkanlığınız yoksa kendinizi daha rahat hissetmeniz adına yanınızda sade bir bikini götürebilirsiniz.

Malzemeleri Unutmayalım!

Gelin hamamı malzemelerini hamam tası, sabunlar, lif ve keseler takip eder. Hamam tasınız özel olsun istiyorsanız gümüş hamam taslarından altın kaplı hamam taslarına kadar tercih edebileceğiniz çok güzel hamam tasları bulunmakta. Gelin hamamında her detayın göze hitap etmesi çok önemlidir. Bu yüzden sabun deyip geçmemelisiniz. Kullanılacak sabunların üzerine isminizi yazdırabileceğiniz gibi güzel tasarımlardan birini de seçebilirsiniz. Eğer profesyonel bir organizasyon şirketi ile anlaşacaksanız bu detaylar hakkında düşünmenize gerek olmayacak.

Aynı şekilde hamam mekanları da sizlere tüm bu detaylar hakkında yardımcı olacaklardır. Dilediğiniz organizasyon şirketini ya da dilediğiniz hamam mekanları listesini Düğün Buketi’nden bulmanız oldukça kolaydır. Bu seçimi yapmanız sitemiz sayesinde tahmin ettiğinizden çok ama çok daha kolay olacak. Beğendiğiniz firmalar arasında fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz. En son karar kıldığınız ile anlaşmanız da çok kolay olacak. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Unutmayın ki hamam mekanları ile anlaşırken sitemiz misafiri olmanın ayrıcalıklarından sonuna kadar faydalanacaksınız. Düğün hazırlığınızın bu sürecinde de sadece sizlere özel çok özel kampanyalar ve indirimler sizinle olacak.

Gelin Hamamı Hediyeleri

Gelin hamamı hediyeleri gelin hamamı organizasyonunuzun en şeker parçaları olacaklar. Gelin hamamı konseptleri arasından yapacağınız tercihe göre gelin hamamı hediyeleriniz de şekillenecek. Örneğin hamamda kına gecesini de ekleyecekseniz sevdiklerinize vereceğiniz hediyeler arasında kına unutulmayacaklardan bir tanesidir. Ama sadece gelin hamamı yapacaksanız peştamal, sabun ve terlik, gelin hamamı hediyelikleri arasında yer alacak temel malzemelerdir. Yine de siz isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Örneğin herkesin çalgılara eşlik etmesi açısından hediye gruplarına birer çift zil, shaker ya da kastanyet gibi müzik aletleri ekleyebilirsiniz. Böylelikle herkes müziğe katılabilir ve eğlencenin dozunda önemli bir artış gözlemleyebilirsiniz.

Hediyelerinizi daha da çeşitlendirmek istiyorsanız vücut bakımı ile ilgili ürünler de ekleyebilirsiniz. Manikür malzemelerinin bulunduğu şirin ve esprili bir takım hazırlayabilirsiniz. Unutmayın ki gelin hamamınızın en önemli kısımlarından birisi de masaj ve vücut bakımı olacak. Hamam sonrasında kullanılması adına böyle bir hediye oldukça yerinde olacaktır.

Gelin Hamamı İkramları

Gelin hamamı, müzikleri ve eğlencesi ile size ve sevdiklerinize unutulmaz bir gün geçirmenizi sağlayacak. Gelin hamamınızda yıkanma ve çalgılı çengili dans faslından sonra kaybedilen enerjilerin geri kazanılması kaçınılmaz olacaktır. Gelin hamamının vazgeçilmez unsurlarından birisi de ikramlardır. İkramlar anlaşma yaptığınız otel ya da gelin hamamı mekanları tarafından gelin hamamı paketleri dahilinde sizlere sunulacak olabilir. Ama eğer mekâna siz kendiniz yiyecek götürmek istiyorsanız bu konuda size yapacağımız en büyük öneri bunu önceden mekân ile konuşmanız yönünde olacak. Çünkü bazı hamamlara dışarıdan yiyecek getirmek, ya da genel olarak yiyecek getirmek izinli değildir. Eğer bu mekân bir otelse ve bünyesindeki hamamın çok çeşitli bölümleri varsa büyük ihtimalle ikramlar için de bir alanı vardır. Ama her halükârda sizin mekanla bu konuyu detaylı bir şekilde konuşmanız sizin lehinize olacaktır.

Gelin hamamı ikramları arasında zeytinyağlılar, çörekler, börekler, kurabiyeler yer alabilir. Ama ikramlarda olmazsa olmazlar listesine çeşitli meyveleri eklemenizi tavsiye ederiz. Zira hamamda kaybedilen sıvıları yerine koymanın en sağlıklı yolu meyve ve bol sudur.

Hamam Süsleme Fikirleri

Gelin hamamı ya da hamamda kına gecesi etkinliğinizde hamam dekorasyonu da oldukça önemlidir.  Hamamda kına gecesi organizasyonlarında kına gecelerinin ve aynı zamanda aşkın simgesi olan kırmızı tercih edilir. Öncelikle hamamda ikram masası olarak kullanabileceğiniz bir yer seçmelisiniz. Düzenlemeye ve süslemeye de buradan başlayabilirsiniz. Gelin hamamı süsleme aşamasında kırmızı tüllerden ve gül yapraklarından yararlanabilirsiniz. Mumlar da gelin hamamı süslemesinin vazgeçilmez detayları olacaktır. Gelin hamamı için seçeceğiniz mekân eğer tarihi bir hamamsa belki hamamda kına geceleri için süsleme hizmeti vermiyor olabilirler. Böylelikle süslemeyi kendiniz yapmanız gerekebilir. Ama telaşlanmanıza gerek yok. Öncelikle gelin hamamı süslemesini aklınızda canlandırmanızı ve bir gerekli malzemeler listesi çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bu malzemeleri daha iyi tahayyül edebilmeniz için gelin hamamı mekanını önceden ziyaret edip iyice gözlemlemenizi tavsiye ederiz. Dediğimiz gibi malzemelerinizin arasında gül yaprakları, tüller ve mumlar yer alabilir. Sonrasında ikram masasından kurnalara kadar her detayı dilediğiniz gibi süslemek size kalmış.

Gelin Hamamına Kimler Davet Edilir?

Bildiğiniz üzere gelin hamamı geleneği çok eskilere, Osmanlı zamanına dayanan bir gelenek. O zamanlardaki evliliklerin birçoğu görücü usulü ile olduğu için gelin hamamı etkinliklerinin birincil amacı kaynana ile gelin arasındaki ilişkinin kuvvetlenmesiydi. Günümüzde bu özelliğini yitiren gelin hamamı, tek amacı düğün öncesi eğlence olan bir organizasyon. Genelde yakın akrabalar davet edilir. Gelinin annesi, teyzeleri, halaları, kuzenleri ve yakın arkadaşları davet edilir. Ayrıca gelinin arasının iyi olduğu, birlikte gülüp eğlenmeye müsait olan damadın kadın akrabaları da gelin hamamına davet edilir. Dedik ya amaç eğlenmek, böyle olunca da bu organizasyon formalite bir organizasyon olmaktan çıkıp gelinin gönlünce eğlenip kurtlarını dökebileceği bir etkinlik halini alıyor. Böyle olunca da çağrılan kişiler oldukça önem taşıyor. Gelinin yanlarında kendini çok samimi bir ortamda hissedebileceği derecedeki yakın ilişkilerinin olduğu kişiler davet edilmeli. Unutmayın, eğlencede sınır tanımayacaksınız, sizinle birlikte gelin hamamı mekanları yerinden oynayacak!

Gelin hamamı ya da hamamda kına gecesi organizasyonlarını tercih ederek hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel anılara imza atacağınızdan eminiz. Düğün Buketi bu aşamada da sizlerin yanınızda olmaya devam ediyor. Otelde gelin hamamı için ihtiyacınız olan spa merkezli otellere Düğün Buketi aracılığıyla ulaşmanız çok kolay. Düğün Buketi, bünyesinde sayısız gelin hamamı mekânı bulunduruyor. Her biri birbirinden kaliteli hizmetleri ve inanılmaz uygun fiyatları, kına paketleri ile sizlerin huzurunuzda.  Eğer siz de Düğün Buketi misafirleri olarak sahip olduğunuz bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsanız mekân listelerimizi gözden geçirebilirsiniz. Beğendiğiniz mekanlar arasında fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz. En son karar kıldığınız hamamda kına gecesi mekânı ile anlaşma yapmak içinse bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Düğün Buketi ailesi olarak düğün hazırlıklarınızın bu en eğlenceli aşamasında harika bir gelin hamamı gerçekleştirmeniz dileğiyle…

Dünyaca ünlü tasarımcıların en iyi gelinlik kreasyonlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla