Pırlanta yüzük tercihinizi alışılmışın dışında, şık ve farklı bir modelden yana kullanmak isterseniz baget yüzük tasarımlarına mutlaka göz atın deriz. Pırlanta tektaş yüzük denildiğinde akla bu zamana dek hep yuvarlak kesim klasik tektaş yüzükler gelmekteydi. Ancak işin açığı mücevherat tasarımındaki değişiklikler ve modanın gelişmesi ile pırlanta tektaş modellerinde de artık farklı modeller ve model kesimleri denenmektedir. İşte baget kesim pırlanta tektaş modelleri günümüzde farklı tasarım arayışında olanların en çok tercih ettiği yüzük tasarımlarından biridir.

Baget kesim tektaş pırlanta yüzük modelleri özellikle son zamanlarda evlilik teklifleri, anneler günü, sevgililer günü, doğum günü gibi özel günlerde en çok tercih edilen modellerdendir. Tarzı ile farklılığı, tercihleri ile klasiği benimseyen kadınlar için baget yüzük pırlanta modelleri kesinlikle doğru tercihtir. Baget yüzük tektaş modellerini, fiyatları ve genel özellikleri ile bu dosyamızda sizin için derledik. Baget kesim tektaş pırlanta yüzükler hakkında detaylı bilgi edinmek ve modelleri incelemek için dosyamızı incelemeye devam edin, mücevher modasını yakalayın!

Pırlanta Baget Yüzük Özellikleri Nelerdir?

Baget yüzük modelleri, pırlanta kesimi özel yapılmış, büyük ölçekteki dikdörtgen bir pırlanta ve çevresinde küçük pırlanta taşlar ile bezeli şekilde tasarlanmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere, baget yüzükler uzun, ince, dikdörtgen forma sahiptir; ama pırlanta yüzük tasarımlarının zenginleşmesiyle kare formlarda da imal edilebilmektedir. Genellemek gerekirse, temel olarak pırlanta baget yüzük tasarımları, dikey, sert ve dört köşeli büyük tektaş forma sahiptir. Alışılmış yuvarlak model tektaş yüzüklerin parlaklığı gerçek bir klasiktir; ancak baget kesim pırlanta yüzüklerin de kendine has, bambaşka, özel bir parlaklığı bulunmaktadır. Zira biliyorsunuz, pırlanta taşların parlaklık ve ışığı yansıtma özellikleri elmas taşların kesim biçimleri ve yüzeylerindeki şekillerinden meydana gelmektedir.

Günümüzde mücevher meraklıları tarafından oldukça fazla tercih edilen baget kesim tektaş pırlanta yüzükler, özel kesime sahip elmaslardan meydana gelmektedir. Baget yüzük için hazırlanmış olan pırlanta tektaş elmasların yüzeyi, klasik tektaş kesimlerine göre daha düzdür ve kesimleri de düz çizgilerden oluşmaktadır. Dolayısıyla baget yüzük tektaş pırlanta kesimlerinde, sanki bir arada karşı karşıya bulunan aynalar misali, prizmatik yansıma oyunları elde edilmektedir.  İşte tektaş pırlanta baget yüzük modellerinin ayrıcalığı da buradan gelmektedir; yani baget kesim parlaklığı değil, ışık oyunlarıyla ön plana çıkmaktadır. Dikey dikdörtgen dört köşeli tektaş pırlanta, yüzük tasarımcılarının hayal gücüne göre, minik yuvarlak pırlantalarla, gümüş veya altın çerçeveler ile çevrelenebilmektedir.

Uygun Fiyatları Olan Baget Kesim Yüzükler

Pırlanta tektaş yüzük modellerinin, ister baget kesim ister yuvarlak kesime sahip olsun genel olarak diğer mücevherlere nazaran fiyatları yüksektir. Bunun sebebi, açıktır ki, tüm dünya genelinde elmas rezervinin azlığı ve pırlanta taşların bin bir zorluklarla ulaşılan elmaslardan meydana gelmesidir. Hal böyle olunca, dünyada sayılı miktarda bulunan bir taştan meydana getirilmiş olan bir mücevherat, hediye edilecek kişiye kendisini özel hissettirecek bir ayrıntıya dönüşmektedir. Pırlanta tektaş yüzük, elbette hediyeyi seçen ve satın alan kişinin de sevgisini karşısındakine en özel bir şekilde sunabilmesine imkan sağlamaktadır.

Fiyatları her ne kadar diğer taşlara göre yüksek olan pırlanta tektaş yüzükler, imal edildikleri yüzük materyallerine göre değişken ücretlere satılabilmektedir. Baget yüzük fiyatları ayrıca, dikdörtgen pırlanta tektaşın büyüklüğü ve onun çevresindeki yuvarlak minik pırlanta taşların sayısına göre de değişmektedir. Bu nedenle asla ve asla baget kesim pırlanta tektaş bir yüzük için ulaşılmaz fiyatları vardır diye düşünmeyin! Zira piyasada her bütçeye ve her zevke uygun tektaş pırlanta baget yüzük modelleri bulabilmek mümkündür. Gümüş, beyaz altın veya düşük ayar sarı altından meydana gelen yüzük halkasına ve çerçevesine sahip baget yüzükler fiyatları açısından uygundur.

 

Pırlanta tektaş baget yüzük tercihinizi evlilik ya da söz yüzüğü olarak tercih edecekseniz, sitemizde bulunan alyans modellerine de mutlaka göz atın deriz. Tektaş pırlanta baget yüzük modelleri hakkında aklınıza takılan bilgilere ekibimizle bir telefonla iletişime geçerek ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca birbirinden ünlü pırlanta ve mücevher markalarının cazip fiyatları ile sundukları kampanyaları takip ederek tektaş baget yüzüğünüzü avantajlı olarak satın alabilirsiniz. Özellikle Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde büyük pırlanta markaları kaçırılmayacak indirimler ya da hediyeli satışlar yapmaktadır.

En Güzel Pırlanta Baget Yüzük Modelleri

 

Mücevherat tercihi kesinlikle bireysel ve kişiye özeldir; dolayısıyla esasında pırlanta takılar için genellenebilecek bir güzellikten bahsetmek, değişen zevklere haksızlık etmek olacaktır. Modellemeler her zevke hitap edebilecek kadar çeşitliliğe sahip olsa da, pırlanta tektaş  baget yüzük modelleri neredeyse klasikleşecek genel bir tasarıma kavuşturulmuştur. Tektaş baget yüzük modellerinin klasikleşen formu, başat olarak dört köşeli dikey dikdörtgen kesim pırlanta taştan meydana gelmektedir. Dolayısıyla merkezinde dikey dikdörtgen ya da dört köşe büyük bir tektaş pırlanta bulunması, baget yüzük modelinin belirleyicisi niteliğindedir. Tektaş yüzüğün geri kalan tasarımındaki ayrıntılar ise, tamamıyla tasarımcıya ve onu parmağında büyük bir zevk ile taşıyacak olan size kalmıştır.

Son zamanlarda baget kesim pırlanta tektaş yüzükler, klasik yuvarlak kesimlere nazaran daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Pırlanta tektaş baget yüzük tasarımları, son zamanların takı ve  mücevher modasında belirleyici ve çarpıcı bir dönüşüm yaratmıştır. Pırlanta baget kesim tektaş yüzük modelleri iri ve gösterişli formu ile adeta görenlerin tekrar dönüp bakmak isteyecekleri doğal bir güzelliğe sahiptir. Dolayısıyla takıları ile ışığını yansıtmayı ve günün trendlerini yakalamayı seven kadınların bir numaralı yüzük tercihlerinden biri olmuştur baget kesim tektaş yüzükler. Sofistike şıklığa sahip olan pırlanta tektaş baget yüzük modelleri, yüzük halkası çevresindeki tasarımlar, tektaşın büyüklüğü ve renk skalasına göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin renkli tektaş baget yüzük tasarımları, alışılmışın dışına çıkmak isteyenler için oldukça doğru bir yüzük tercihi olacaktır.

Parmağınıza Yakışan Form

Pırlanta baget yüzük modelleri, dört köşeden meydana gelmektedir; ancak takıda daha yuvarlak formları sevenlerdenseniz size göre de bir baget yüzük modeli var! Oda nesi, dediğinizi duyar gibiyiz, sıkı durun: Oval baget kesim pırlanta yüzükler! Evet yanlış duymadınız! Baget kesim tektaş, oval bir formda minik pırlantalar ile çerçeveleniyor ve karşımıza pırlanta oval baget yüzük olarak çıkıyor! Bu muhteşem tasarım, yumuşatılmış formunun içerisinde, baget kesim pırlantanın kendine kas şıklığını ön plana çıkarıyor.

Pırlanta tektaş, yarım tur ya da tam tur baget yüzük modellerinin en güzellerini, çeşitli özel tasarım mücevherat mağazaları ve kuyumcularda bulabilirsiniz. Günümüzde en beğenilen baget yüzük modelleri Atasay, Zen, Altınbaş, Koçak Gold, Blue Diamond, Swarovski, So Chic ve Favori gibi markalarda mevcuttur. Dolayısıyla pırlanta baget yüzük modelinize karar vermeden önce markaların ve özel tasarımcıların tektaş yüzük koleksiyonlarına mutlaka göz atmanız gerekmektedir. Bu küçük araştırma, hem pırlanta alışverişinizde doğru fiyatları ile karlı çıkmanızı hem de en güzel tektaş yüzüğe ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tam Tur Pırlanta Baget Yüzük Tasarımları

Tektaş yüzüklerin en güzel tamamlayıcıları hiç kuşkusuz ki pırlanta tamtur yüzüklerdir. Tamtur pırlanta yüzük tercihinizi, tektaş yüzüğünüzü tamamlayacak şekilde ikinci bir yüzük olarak satın alabilirsiniz. İkinci yüzük tercihi genellikle, nişan ya da evlilik teklifinde tektaş yüzük hediyesinden sonra düğünde tamtur pırlanta yüzük ile tamamlanmak istendiğinde yapılmaktadır. İkinci yüzük tercih etmek istemezseniz, yuvarlak ya da baget  kesim tektaşınızı tamtur pırlanta ile çevreleyen modellerden yana da seçim yapabilirsiniz. Fiyatları açısından yarım tur pırlanta yüzüklere göre nispeten daha yüksek olan tam tur pırlanta yüzükler, oldukça kıymetli mücevherlerdendir. Ancak yine de çeşitli pırlanta tasarım markalarında, her cebe uygun tektaş ve tamtur pırlanta yüzük bulabilmek mümkündür.

Tamtur pırlanta yüzükler, taş kesimlerine göre adlandırılmaktadır. Prenses, markiz, baget ve yuvarlak kesime sahip tamtur olarak tasarlanan pırlantalar, yüzüğe kendine has bir şıklık katmaktadır. Tektaş baget yüzük için tamamlayıcı olacak en özel yüzük, yine baget kesim pırlantalardan oluşan tamtur yüzük modelleridir. Farklı boyutları ve karat ağırlığına göre fiyatları değişen baget kesim pırlanta yüzükler, tasarımları ile adeta büyüleyici bir niteliğe sahiptir. Özellikle tektaş pırlanta tutkunuz varsa, baget kesim pırlanta yüzük modellerine muhakkak göz atmanızı; baget yüzük tasarımınızı tamamlayacak bir tamtur yüzük satın almanızı öneririz. Zira kesimleri, karat ağırlığı, pırlanta taş sayısı, tasarımı ve yüzük materyaline göre binlerce farklı tasarımda tamtur baget yüzük bulabilmeniz mümkündür.

Yarım Tur Baget Kesim Pırlanta Yüzükler

Pırlanta tektaş baget yüzük modellerini tamamlayıcı şık bir tasarım da yarım tur pırlanta yüzüklerdir. Tıpkı tamtur pırlanta yüzüklerde olduğu gibi, yarım tur pırlanta yüzük tercihinizi ayrı olarak seçebilir, iki yüzük kullanımınızla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. iki ayrı yüzük istemiyorsanız, yarım tur baget kesim pırlanta yüzükleri mutlaka incelemelisiniz! Bir yüzük çemberi üzerinde iri bir baget tektaş ve çevresinde yarım tur dönen baget kesim pırlantalardan oluşan tasarımlar sizin için ideal olacaktır.

Trio baget yüzük modelleri, pırlanta yarım tur yüzük modelleri arasında en çok sevilen ve en çok tercih edilen yüzük tasarımlarındandır. Mini baget kesim pırlantalardan meydana gelen yarım tur pırlanta yüzükler ise, sade ve şık bir görünüm elde edebilmenizi sağlayacaktır. Özellikle günlük kullanımlarınız için, iri tektaş baget yüzük modelleri yerine, tam tur veya yarım tur mini baget kesim pırlanta yüzükleri tercih edebilirsiniz. Zira yarım tur veya tam tur pırlanta baget kesim yüzüğünüzü özel günlerinizde dilerseniz gösterişli bir tektaş pırlanta baget yüzük ile tamamlayabilirsiniz.

Mücevherlerinizdeki Farklılık: Özel Baget Yüzük Modelleri

 

İster alyans olarak tercih edin ister özel gün hatırası, pırlanta tektaş yüzük tam anlamıyla bir klasiktir; dolayısıyla vazgeçilmezdir. Önceleri yalnızca yuvarlak kesim tektaş pırlanta yüzükler varken, günümüzde baget, markiz, oval gibi taş kesimlerine sahip pırlanta yüzük tasarımları bulunmaktadır. Bu çeşitlilik, kabul edelim ki, mücevherat dünyası ve pahalı ziynet eşyaları sevenler için mutluluk verici olmuştur. Zira artık yüzük modelleri birkaç tasarım ve tasarımcının belirleyiciliği etrafında dönmekten kurtulmuştur. İşte pırlanta tektaş baget yüzük modelleri, klasik yuvarlak kesim pırlantalara en fazla fark atan pırlanta kesimlerine sahip olan tasarımlardır. Hal böyle olunca tarzının farklılığını mücevherat tercihleri ile yansıtmayı sevenler, pırlanta tektaş baget yüzük modellerini tercih etmeye başlamışlardır.

Pırlanta baget yüzük modellerini sayarken elbette yalnızca tektaş değil, tam tur veya yarım tur baget yüzük modellerini de es geçmemek gerekir! Öyle değil mi? Pırlanta baget yüzük modelinde farklılığı arayanlar için bir diğer önemli nokta da yüzük çemberinin hangi materyalden meydana geldiğidir. Gümüş, rose, kırmızı veya beyaz altın yüzük çemberine nakşedilmiş pırlanta baget kesim taşlar, her birinde ayrı bir görkeme sahip olmaktadır. Ayrıca değerli farklı ve renkli taşlarla tamamlanan baget kesim tektaş yüzük modelleri yine takılarıyla özgün görünüm yaratmayı sevenler için bire birdir.

 

Tektaş Pırlanta Yüzük Alacaklara Tavsiyelerimiz Var!

 • Mücevherat amaçlı hazırlanan pırlanta taşların değerleri renk kategorilerine göre değişmektedir. D, E, F renk kategorisinde bulunan pırlantalar, renksiz ve piyasadaki en değerli pırlanta taşlar olarak bilinmektedir. Bu nedenle pırlanta tektaş yuvarlak ya da baget yüzük satın alacakken mutlaka satıcınıza pırlantanızın renk kategorisini sormalısınız.
 • Pırlanta taşın kıymetini renk kategorisi haricinde karat ağırlığı belirlemektedir. Satın aldığınız pırlanta baget yüzük tasarımının karat ağırlığını belgeleyen sertifikasını mutlaka kuyumcunuzdan talep etmelisiniz.
 • Baget kesim pırlanta tektaş yüzük tasarımları, özel kesim elmaslar arasındadır. Parlaklığı klasik yuvarlak kesim tektaş pırlanta yüzüklere göre daha az olsa da, baget kesim pırlanta tektaşlar, prizmatik bir ışık yansıması yapabilmektedir.

 • Pırlanta tektaş yüzük modelleri piyasada çok farklı fiyatları ile satın alınabilmektedir. Pırlanta tektaş baget yüzük fiyatları, halkasının gümüş olması veya altın ayarı, tam ya da yarım tur pırlanta taş içermesine göre belirlenir. Düşük ayar altın veya gümüş yüzük halkasına sahip baget yüzük tercih ederek, fiyatları daha uygun; pırlantası daha kıymetli bir yüzük satın alabilirsiniz. Zira bu tercihiniz ile, harcamanızı gerçekten kıymetli olan baget kesim pırlanta taşa yapmış olur ve alışverişinizde daha karlı çıkabilirsiniz.
 • Pırlanta baget yüzük modelleri, evlilik teklifi, nişan, kına, doğum günü, Anneler Günü ve evlilik hediyesi olarak tercih edilebilecek birer klasiktirler.

Ayrıca…

 • Pırlanta baget yüzük modelleri, iri baget kesim tektaş olarak tasarlanabildiği gibi, mini boyda dikdörtgen, oval veya kare kesimlerle de hazırlanabilmektedir.
 • Elmas, doğada uzun yıllar içerisinde meydana gelen, içerisinde çeşitli mineraller bulunduran değerli bir madendir. Bu nedenle de çeşitli oranlarda lekelidirler. Fiyatları, lekelerinin azlığına göre yükselen pırlanta tektaş baget yüzük modelleri, iç içe aynaları anımsatan taş kesimi ile adeta büyüleyicidirler.
 • Tektaş pırlanta yüzük tercihinizde güzellik ölçütünüz parlaklık ise, baget kesim pırlanta karat ağırlığı boyutunu büyük seçmenizde fayda vardır. Yuvarlak kesim tektaş pırlantalara göre parlaklığı daha az olan baget kesim pırlanta taşlar, ışıltılısını karat ağırlığından almaktadır.

 • Tektaş pırlanta baget yüzük ile yuvarlak kesim pırlanta yüzük ışıltısı, elmasın kesiliş tarzına göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla her iki tasarım pırlanta modelinde de kendine özgü bir ışıltı ve parlaklık yakalanmaktadır.
 • Pırlanta tektaş baget yüzük hediyenizi mutlaka şık bir kutu ile sevdiğiniz kişiye sunmaya özen göstermelisiniz. Özellikle kapağı açıldığında pırlantanın ışıltısını gözler önüne seren minik lambası bulunan mücevher kutuları, pırlanta tektaş yüzük hediyeniz için olmazsa olmazdır.

Sevginin en şık ve en klasik göstergesi olan tektaş pırlanta yüzük, onlarca yıldır evlilik törenleri ve aşk itiraflarının baş rolündedir. Klasik yuvarlak kesim tektaş pırlantalar, tasarım çeşitliliği sayesinde yerini baget kesim pırlanta tektaş yüzük modellerine bırakmaya başlamıştır. Özel tasarım mücevher mağazaları ve en popüler takı markalarının özgün koleksiyonlarında pırlanta tektaş baget yüzük modellerinden mutlaka kendinize uygun bir tasarım bulabilirsiniz. Ayrıca fiyatları ile de her cebe uygun pırlanta baget yüzük modelleri bulabilmeniz mümkündür. Pırlanta tektaş baget yüzük tercihinizi alyans amaçlı yapacaksanız, sitemizde bulunan alyans dosyasını mutlaka incelemenizi öneririz. Çeşitlilik bu kadar fazlayken ve tektaş baget yüzüğün güzelliği dillere destan iken, sizin gönlünü nasıl bir modelden yana? Tektaştan önce düşünmeniz gereken bir şey var: Alyanslar! Sizleri En Güzel Alyans Modelleri ve Fiyatları sayfamıza alalım, böylece modelleri inceleyip fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz…

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Baget kesim tektaş yüzükler şıklığınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayacak. Peki düğün mekanınızı da bu şıklıkta tercih etmek ister misiniz? Şehrinizdeki en lüks düğün mekanlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 1. Avatar
  Buse buket

  Merhaba. Ortalama 5-6 ince uzun baget ve bircok kucuk pirlantadan olusan baget kesim yuzukte evlilik yuzugu olarak kullanilabilir mi? (Merkezinde bir tek buyuk tas olmadan, sadece ince uzun birkac bagetin yan yana gelisi ile olusmus bir yuzuk kastettigim ve cevresini saran kucuk kucuk yuvarlak pirlantalar.)
  Yazinizdan anladigim kadari ile ‘baget tek tas’ diyorsunuz yani merkezde buyuk bir tas olmamasi, birkac ince uzun bagetin yan yana gelmesinden olusmasi, o yuzugu bir evlilik tek tasi yapmiyor sanirim?? Ama yine de bu tip bir model evlilik teklifi icin uygun mudur? Ben sanirim bu ayrimi anlayadim sadece. Merkezde buyuk bir tek tasin olmadigi baget model yuzukler de evlilik yuzugu mudur sorum bu. (Ortada 3 dikey ve altinda ustunde 2 ser yatay baget dusunun, toplam 7 baget ve o bagetleri cepe cevre saran kucuk tasli pirlantalar gibi..)

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar Buse Hanım,
  Merkezinde taşı bulunan baget pırlanta yüzükler genel olarak evlilik teklifi için tercih ediliyor. Evlilik teklifi yüzüğünüzü düğün sonrası alyans olarak kullanmaya devam etmek isterseniz, günlük kullanıma daha uygun olan küçük taşlı alyans ya da tamtur modelleri tercih edebilirsiniz. Baget kesimler sade alyans modelleri ile kusursuz uyum sağlar. Düğününüz sonrasında hem alyansınızı hem de baget yüzüğünüzü birlikte kullanabilirsiniz. Mutlu günler dileriz! 🙂

Yanıtla