Kadıköy gelinlikçilerinin vitrinine yapışmaya başladığımda sanırım altı yaşlarındayım. Bir gün evleneceğime o kadar eminim ki, senelerdir gelinlik bakıyorum. O yüzden gelinlik bakmak benim için düğünden önce yapılacaklar değil, hayat boyu yapılacaklar listemde. Nasıl bir model istediğime dair uzun bir listem var ve eminim bulması zor olacak. Peki, gelinliğimizi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

1) Nasıl?

Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru

Gelinlik seçerken sorulacak ilk soru “Nasıl bir gelinlik istiyorum?“ Romantik ya da sade olabilirsiniz. Bu sizin gününüz.

2) Bu gelinlik beni yansıtıyor mu?

Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru

Düğün planlarken her şeyi aynı anda isteyip bir anda asla istemediğimiz bir gelinlikle baş başa kalabiliyoruz. Gelinliği seçerken anlık heyecanı bir süreliğine sakinleştirip gerçekten bunun “o gelinlik” olup olmadığını sorgulamanız yardımcı olacaktır. Böylece öbürü aklınızda kalmaz.

3) Bu gelinlikle rahat edebilir miyim?

Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru

Zaten bir kaç saat diye düşündüğünüzü biliyorum. Ancak o bir kaç saat oturmayacağınızı ve gelinliğinizin hep üstünüzde olacağını unutmayın. (İstisnalar olabilir .) Oturmayı planlamıyorsanız, çok taşlı ve ağır bir model sizi oldukça yorabilir.

4) Hangi materyal?

Kumaşlar, boncuklar, payetler veya danteller? Hangisine daha yakın hissediyorsunuz? Gelinliğinizi seçerken kumaşlara dikkat etmeyi unutmayın.

5) Vücudum ne diyor?

Diyelim seçim yaparken ikilemde kaldınız. Eminim ikisi de çok güzeldir ancak bazı durumlarda vücudumuzu da dinlememiz gerekir. Hangisinde daha rahatsınız? Cevap tam da orada…

6) Siz ne dersiniz?

Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru

İç sesiniz yüzde seksen ihtimalle haklıdır, geri kalan yüzde yirmi için nedimeleriniz yardım edecektir. Gelinliğinizi seçerken en dürüst arkadaşlarınızı aramayı unutmayın.

7) Fotoğraflarım güzel mi?

Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru

Düğün fotoğraflarınızdaki gelinliğiniz bu olsun mu? Seçim yaparken en heyecanlı dakikalardan biri fotoğraflarda nasıl çıkacağını düşünmektir. Sizi hem heyecanlandırır, hem zor tempoda ayakta kalmanızı kolaylaştırır.

8) Alayım değil mi artık?

Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru

Evet, uzun bir yolun sonucunda o gelinliği seçtiyseniz, lütfen alın.

9) Beğendin mi?

Bundan sonra yapmanız gereken, ilk karşılaşmada eşinizi sakinleştirmek.

BONUS:

gelinlik-secerken-sorulacak-9-soru-bonus-1

Burada belirtmemiş olsam da etiketine de bakmayı unutmayın…

Not: Düğününüz kışın olacaksa Alternatif Kış Gelinlik Modelleri sayfamızdan modelleri inceleyebilirsiniz! 🙂

Yanıtla