Bir sembol olarak çok şey ifade eden gelinlikler, genç kızların rüyası olduğu kadar modeli konusunda fazlasıyla kafa yordukları bir meseledir. Beyaz rengiyle masumiyetin ve saflığın bir göstergesi olarak kabul edilen gelinlik konusunda yerli ve yabancı tasarımcılara ait yüzlerce gelinlik modeli vardır. Bunlardan bilinenleri, dantelli gelinlikler, kabarık gelinlikler, balık gelinlikler, straplez gelinlikler, kayık yakalı gelinlikler, A kesimli gelinlikler, romantik tasarımlı gelinlikler, yarım balık gelinlikler, “vintage” denilen klasik gelinlikler, taş işlemeli gelinliklerdir.

Gelinlik Modeli Çeşitleri

Bunlarla birlikte özellikle yabancı tasarımcıların adını taşıyan gelinlik modeli çeşitleri vardır. Son dönemde “minimalist” ve sade gelinlikler ilgi çekmektedir. Bu sitil organizasyon firmaları tarafından salon süslemelerine de yansıtılmaktadır. Her tasarımcı kendi sitiline göre farklı gelinlikler tasarlamakta ve genç kızların beğenisine sunmaktadır. Hafif ve balık modeller de oldukça beğenilmektedir. Duvak konusu ise gelinliğe uyumlu olması zorunlu bir geleneksel değeri ifade eder.

Gelinlik Modeli Trendi

Gelinlik Modeli Çeşitleri

Gelinin gelinlik seçimi esnasındaki psikolojisi gelinlik modeli seçiminde en kritik husustur. Ne tür bir gelinlik giyeceğine karar vermiş olmalıdır. Rahatlık ise gelinlik konusunda en önemli mevzulardandır. Zira düğün boyunca hareketli zamanlar onları beklemektedir. Gelinin karakterini de yansıttığı kabul edilen gelinlik çeşitlerinin, gelinin boyuna ve vücut şekline bağlı olarak tercih edilmesi son derece doğaldır. Ancak kabarık gelinlik modeli beli kalın gelinlere ve büyük göğüslere sahip olanlara asla tavsiye edilmiyor.

Gelinlik Modeli Çeşitleri

Bu konuda kendini en iyi “gelinin kendisi” bilir. Bazı gelinler tasarım konusunda trendleri takip etmede ve yakalamada hüner sahibidir. Gelinin doğal görünümü temel esastır. İpek tüller ve ipek şifonlar talebe göre gelinliği harika gösteren detaylar arasındadır. Pliseler, Fransız dantelleri ve özel işlemeler rüyaları süsleyen o gelinliğin ana temaları olabilir. Sırt ve kol detaylar da üzerinde durulması gereken konulardandır. Balık kesimler ve az kabarık gelinlikler modadır.

Gelinlik Modeli Fikirleri

Gelinlik Modeli Çeşitleri

Gelinliğin etek kısmında ışıltılı taş süslemeler son dönemde trend gelinlik modeli alternatifleri arasında yer almaktadır. Saçın tasarımına da bu durum yansıtılabiliyor. Makyaj ve saç tavsiyeleri de en az gelinliğin modeli kadar önem taşımaktadır. Doğru makyaj ve saç tasarımı olmaksızın harika bir gelinlik elde edilmiş olması imkansızdır. Duvak, aksesuarlar ve gelinliğin uyumu çok önemlidir.

Gelinlik Modeli Çeşitleri

Genel itibariyle saçlar toplu, yarı toplu ve açık olarak üçe ayrılmaktadır. Balerin topuzları da günümüzün trend gelin saç modelleri arasında yer alır. Gelinin boyu ve vücut yapısının yanı sıra ten rengi de öneme sahiptir. Vücuttaki kusurları örtmede büyük öneme sahip olan bu modeller, denenmek üzere gelinleri beklemektedir. Son dönemde optik beyaz, straplez ve aşırı kabarık gelinlikler modadır. Çok sayıda alternatiften en uygununu seçmek bazen çok vakit almaktadır. Kimi modellerde ise büyük fiyonklar oldukça dikkat çekmektedir. Diğer gelinlik modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla