Gelinlik içine giyilecek olan iç çamaşırını seçmek, gelin adayı olarak bu süreçte yapacağınız en heyecan verici şeylerden biridir. Elbette ki de iç çamaşırı seçimi olduğu için bu seçim tamamıyla kişisel bir şeydir. Her ne kadar iç çamaşırı seçimi kişisel bir konu olsa da, gelinliğinizin kusursuz bir görünüme kavuşabilmesi için doğru iç çamaşırı önemlidir. Bu nedenle özellikle gelinlik modelinize uygun ve o modeli destekleyecek bir iç çamaşırı seçmeniz gereklidir. Hem merak etmeyin, düğünden sonra isterseniz, müstakbel eşinizi şaşırtmak için farklı gelin iç çamaşırı seçimleri yapabilme fırsatını kendinize yaratabilirsiniz. Neticesinde düğün gününüz, hayatınızın en özel günlerinden bir tanesi! Bu özel günü hayallerinizi yansıtacak bir iç giyimle süslemek kusursuz görünmek ve gününüzü renklendirmek için hiç fena olmayacaktır, öyle değil mi?

gelin-ic-camasiri (19)

Düğün Buketi düğün hazırlıkları organizasyon ekibi olarak gelin iç çamaşırı seti dosyasını masaya yatırıyoruz! Bu başlığımızın altında, gelinlik modellerine göre gelinlik iç çamaşırı seti ve gelinlik iç giyim çeyizlik set önerilerimizi detaylıca bulabilirsiniz. Ekipçe, Düğün Buketi düğün hazırlıkları rehberi başlığını sürekli güncel tutuyor, düğün hazırlıklarınızda akıllıca seçimler yapabilmeniz için sizlere profesyonel fikirler sunuyoruz. Siz de Düğün Hazırlıkları Rehberi başlığımıza göz atarak, gelinlik, düğün konsepti, nikah şekeri, çeyiz alışverişi gibi birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Düğün organizasyonları hususunda aklınıza takılacak sorular için ise wedding planner ekibimiz ile bir telefon ile iletişime geçebileceğinizin altını çizmek isteriz. Şimdi gelin tüm bunları bir kenara bırakalım ve düğün gününüzde içinizdeki gizli şıklığı ortaya çıkaracak gelinlik iç çamaşırı modellerini inceleyelim. Kusursuz bir görünüm, gelinlik için iç çamaşırı seçiminde kusursuz seçimle elde edilir, öyle değil mi?

Kusursuz Gelinlik İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

gelin-ic-camasiri (3)

Düğün alışverişi sırasında siz de fark edeceksiniz ki, piyasada birbirinden farklı tarzda gelinlik altına giyilecek iç çamaşırı modelleri ve gelinlik iç çamaşır takımı alternatifleri bulunmaktadır. Çeşitliliğin bu kadar fazla olduğu iç çamaşırı dünyasında kendinizi kaybetmemeniz, düğün alışverişinizi kolaylaştıracak ve düğün gününüzde kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Gelinlik iç giyim büstiyer, jartiyer, sütyen, body, korse gibi birbirinden heyecan verici modellerden meydana gelmektedir. Tamam, her gelinlik iç çamaşırı modeli tek başına apayrı güzellikte! Ama unutmayın ki, gelinliğinizin modelini tamamlayacak ve destekleyecek bir gelinlik iç çamaşırı modeli kusursuz görünmenizin yegâne anahtarıdır. Hem düğün gecenize heyecan ve hareket katmak için, daha özel seçimler yapabilmek de tamamıyla size kalmış, öyle değil mi?

Hangi Gelinliğe Hangi İç Çamaşırı Uygundur?

gelin-ic-camasiri (8)

Gelinlik modeline göre gelin iç çamaşırı seti seçimi, hayallerinizi süsleyen gelinliğin bedeninizde kusursuz bir duruşa sahip olabilmesi için oldukça önemlidir. Doğru sütyen, külot, büstiyer ve jartiyer seçimi, kusurlarınızı profesyonel şekilde kamufle edecek, bedeninizin en güzel yanlarının gelinlikle bir bütün olarak görünmesine fırsat tanıyacaktır. Yani aslında düğün gününüzde kusursuz bir görünüme sahip olabilmenin yolu makyaj ve gelinlikten önce gelin iç çamaşırı seti seçiminizden geçmektedir. Gelinlik için iç çamaşırı tercihinizi, gelinlik modeli kararınızdan hemen sonra yapmanız, kesinlikle akıllıca olacaktır. Bu sayede gelinlik dekoltenizi tamamlayan, içten içe öz güveninizi tazeleyen, sizi büyüleyici görünüme kavuşturan gelin iç çamaşırı seti seçiminizi yapmış olacaksınız.

Şimdi gelin hangi gelinlik için hangi iç çamaşırı modelleri uygundur, yakından inceleyelim. Gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri o kadar çeşitli ki, kabul ediyoruz bunların arasından seçim yapmak oldukça zor. A kesimden prenses modele, balık modelden kısa gelinliğe, dekolteli, transparan, straplez gelinlikten payetli gelinlik modellerine uyumlu iç çamaşırı model alternatifleri oldukça fazla. İşte gelinlik modelinizi kusursuz olarak tamamlayacak gelin iç çamaşırı seti önerilerimiz:

A Kesim Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

gelin-ic-camasiri (3)

A kesim gelinlik modelleri, bedenin üst kısmı oturan, belden itibaren hafif bir açılmayla şekillendirilmiş eteğe sahip olan sade tasarım gelinliklerdendir. A kesim gelinlik modellerinde gelinlik iç çamaşırı seçiminizdeki kriterler, gelinliğin kumaşı, eteğinin nereden itibaren açılıyor olması, yakası ve dekolte ayrıntılarıdır. Bu gibi ayrıntılara dikkat ettiğinizde, tıpkı prenses model kabarık gelinlik içine giyilecek gelinlik iç çamaşırı modellerindeki kadar özgürsünüz aslında. Korseli, büstiyerli, straplez gelin iç çamaşırı seti modelleri demin bahsettiğimiz kriterleri göz önünde bulundurarak a kesim gelinliklerin altına rahatlıkla giyebileceğiniz tarzlardır.

Prenses Gelinlik İçine Giyilebilecek Çamaşır Modelleri

Prenses gelinlikler, üstü bedene büstiyer olarak yapışan, beli kavrayan ve belden itibaren geniş bir şekilde aşağı doğru açılan gelinlik modellerindendir. Birçok prenses model gelinliğin üst tasarımı zaten yapısal olarak bir korse ya da büstiyer formundadır. Eğer sizin gelinliğiniz korseli tasarıma sahip bir prenses gelinlik modeliyse, gelin iç çamaşırı seti seçiminizde dekolteyle uyumlu olmak şartıyla özgürsünüz. Ama prenses gelinliğiniz korseli büstiyere sahip tasarımdan oluşmuyorsa, gelinliğinizin rengine ve dekoltesine uyumlu korseli büstiyerli gelin iç çamaşırı seti almalısınız.

Prenses gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modellerinin külot seçiminde de serbest olduğunuzu belirtelim. G-string, tanga, brazillian… Seçim tamamiyle size kalmış; çünkü prenses gelinliğin eteği öyle kabarık ki, külot izinizin dışarıdan belli olması neredeyse imkansız.

Balık Gelinlik için İç Çamaşırı Modelleri

gelin-ic-camasiri (5)

Balık kesim gelinlikler, özellikle bedeni tam olarak kavrayan, dizden itibaren balık kuyruğu gibi eteği açılan modellerdir. Bu gelinlik modelleri bedene tam olarak yapışıyor olduğundan dolayı, gelinliğin altına giyilecek gelin iç çamaşırı seti seçiminde çok dikkatli davranılmalıdır. Fırfır, dantel, işleme gibi ayrıntılara sahip olan gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri arasından bir seçim yapmak, gelinliği giydiğinizde potluk yapabilecektir. Bedeni kusursuzca sarması beklenen balık gelinlik ile iç çamaşırı potlukları kabul edelim ki hiç hoş görünmeyecektir. Bu nedenle balık gelinlik gibi bedeni tam saran gelinlik iç giyim modelleri sade, az işlemeli bir tasarıma sahip olmalıdır. İnce tül detaylara sahip gelinlik iç çamaşırı modelleri hem şık bir görünüm elde etmenizi hem de çamaşırın izlerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

gelin-ic-camasiri (20)

Bedeni balık kesim gelinlikler gibi saran gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri arasında diğer gözde olan tarz, korseli gelin iç giyim modelleridir. Özellikle göbek ve yan yağları belirgin olan kadınların tercihi olan gelinlik iç çamaşırı korseli stiller, bedeni adeta bir kum saati görünümüne kavuşturmaktadır. Bu kum saati görüntüsü de esasında balık model gelinliklerin ideal görünümüdür. Hem günümüzde, büstiyer sütyen görünümlü korseli gelin iç giyim setleri oldukça yaratıcı ve çekici formlarda tasarlanmaktadır. Bu nedenle sakın aklınıza korseli gelinlik iç çamaşırı modeli seçtiğiniz için iç giyiminizle kötü görüneceğiniz gelmesin!

Mini Gelinliklerle Giyilebilecek İç Çamaşırları Stilleri

gelin-ic-camasiri (2)

Mini gelinlik modelleri, gelinlik seçimiyle farkını yansıtmak ve özellikle de retro bir görünüm elde etmek isteyenlerin en gözde tercihlerindendir. Kısa gelinlikler, kabarık, dar kesim ya da kloş olarak tasarlanabilmektedir. Elbette modelinin yine en büyük belirleyicisi gelinliğin dikildiği kumaş, gelinliğin tasarımı ve tasarımındaki dekolte ayrıntılarıdır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, mini gelinlik için iç çamaşırı seçiminizi yapabilirsiniz.

gelin-ic-camasiri (6)

Mini gelinlik modelleri, ilgiyi bedenin bacak kısmına yönlendirecek gelinlik tasarımlarındandır. Bu nedenle kısa gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri içerisinden detayları çorapta toplayan tasarımları tercih ederek, gelinliğinizi jartiyer çorabınızla tamamlayabilirsiniz. Elbette ille de gelin için iç çamaşırı seti seçiminiz jartiyerli yapmak durumunda değilsiniz! Desenli ya da desensiz, beyaz, ekru veya ten rengi külotlu çoraplar da mini gelinliğinizi tamamlayacaktır. Hatta külotlu çorap seçiminizi vücut çorabı olanlardan yaparak, düğün gecenize renk de katabilirsiniz, hem de düğün boyunca bu ayrıntıyı hiç kimse anlayamaz!

Asimetrik Kesim Gelinlik İç Çamaşırı Tarzları

gelin-ic-camasiri (11)

Önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri genel olarak asimetrik kesim ya da geometrik kesim gelinlikler olarak adlandırılmaktadır. Marjinal, eğlenmekten keyif alan gelin adaylarının gözde tercihlerinden biri olan asimetrik kesim gelinlikler, alternatif aksesuarlarla tamamlandığında, gelinliğin ruhu tam olarak ortaya çıkarılabilmektedir. Bu alternatif aksesuarlar; şapka, duvak, ayakkabı, buket olabileceği gibi, gelinliği tamamlayacak jartiyer, büstiyer veya sütyen de olabilir. Özellikle gelinlik iç giyim takım seçiminizin gelinliğinizi tamamlamasını ve enerjik ruhunuzu yansıtmasını istiyorsanız, farklı renkler, tüller ve danteller sizin için doğru olacaktır. Özellikle önü kısa olan asimetrik gelinliklerle, hoş ayrıntılara sahip jartiyer çoraplı gelin iç çamaşırı takımı alternatiflerine mutlaka göz atmanızı öneririz.

Transparan Gelinliklerle Giyilebilecek İç Çamaşırları

gelin-ic-camasiri-9

Düğün gününde biraz cesaretten yana olan gelinlerin tercihi olan transparan gelinlik, altına giyilen iç çamaşırı modelleri ile kusursuz görünüme kavuşabilmektedir. Örneğin, belinin yan kısımları transparan detaylı olan gelinlikten görünecek bir külot detayı, transparanın gelinliğe kattığı büyüyü bir anda ortadan kaldıracaktır. Gelinliğinizde transparan ayrıntılar hayalini kuruyorsanız, öncelikle gelinlik modelinizi netleştirmeniz, doğru bir gelin iç çamaşırı seti için atacağınız ilk adım olmalıdır. Sonrasında transparan ayrıntıların gelinlikteki bölgelerini göz önünde bulundurarak gelinlik için iç çamaşırı modelinize rahatlıkla karar verebileceksinizdir.

gelin-ic-camasiri (18)

Göğüs ya da bel gölgesinde transparan veya dekolte ayrıntısı olan gelinliklerin içine, yapışkanlı, askısız sütyenler seçilebilir. Aynı şekilde bel ve bacak kısımlarında transparan detayları olan gelinliklerin içine yine yapışkanlı, kenarları olmayan külotlar uygun olacaktır. Yapışkanlı çamaşırlardan hoşlanmıyor veya onlarla rahat edebileceğinizi düşünmüyorsanız, gelinliğin transparan tülüyle aynı renkte hazırlanmış gelin iç çamaşırı seti tercih edebilirsiniz.

Dekolteli Gelinliklerle Tercih Edilebilecek İç Çamaşırları

gelin-ic-camasiri (17)

Dekolteli gelinlik modelleri de tıpkı transparan ayrıntılara sahip gelinlik modelleri gibi, cesur gelinlerin tercihleri arasındadır. Ve tıpkı transparan detaylarda olduğu gibi kusursuz dekolte elde edebilmek için, gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri de cesur olmalıdır. Cesur ve dekolteyle uyumlu olan gelinlik iç çamaşırı seti, hem bedeninizi toparlayacak hem de kusursuz bir dekolte elde etmenizi sağlayacaktır. Dekolteye uyumlu korseli iç çamaşırı modelleri, yapışkanlı sütyen ve külotlar, transparan vücut çorapları, dekolteli gelinliklerle tercih edilebilecek iç çamaşırları olarak sayılabilir.

Büyük Beden Gelin İç Çamaşırı Önerileri

gelin-ic-camasiri (12)

Bedeninizin 42 bedenin üstünde olması, hayatınızın en özel günü olan düğün gününüzde hayallerinizi süsleyen gelinliği giyemeyeceğiniz anlamına kesinlikle gelmiyor! Vücut hatlarınıza ve zevklerinize uygun bir şekilde tasarlanmış olan büyük beden gelinlikler, büyüleyici bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Hem gelinliğin altına giyilen iç çamaşırı modelleri arasından seçim yaparken, korseli tasarımlara yönelerek güzelliğinize güzellik katabilmeniz mümkün! Korse dedik diye sakin aklınıza geleneksel korseler gelmesin! Gelinlik için iç çamaşırı modelleri olarak tasarlanan korseler öyle çekici ki, görünüm olarak korsesiz tasarımlardan neredeyse farksız!

gelin-ic-camasiri (14)

Büyük beden gelinlik iç çamaşırı seçiminiz için önünüzde o kadar çok alternatif var ki, sakın telaşlanmayın! Bedeninizi kum saati görünümüne kavuşturacak çekici korseler, retro tasarım yüksek bel yine korseli külotlar, göğüslerinizi dikleştiren sütyenler… Hemen hepsi bedeninizi dilediğiniz forma sokabilmenize fırsat tanıyacak gelin iç çamaşırı seti örneklerinden. Siz yeter ki düğün gününüzün özelliğine ve büyüsüne kendinizi kaptırın. Küçük dokunuşlarla güzelliğinize güzellik katacak iç çamaşırı modelleri ile zaten karşılaşacaksınızdır…

Gelinliğin Altına Giyilen İç Çamaşırı Fiyatları

gelin-ic-camasiri (4)

Çeyiz ve gelinlik alışverişinin en heyecan verici en özel anlarından biri, gelinliğin altına giyilen iç çamaşırı modelleri arasından seçim anıdır. Bu seçim süreci hem çok zevkli hem de zaman zaman kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu nedenle tıpkı tüm düğün hazırlıkları sürecinde olduğu gibi, hayallerinizden ilham alarak gelin iç çamaşırı listesi ve modellerine göz atmanız faydanıza olacaktır. Piyasada birbirinden farklı özellikte ve kalitede gelinlik iç çamaşırı markaları mevcuttur. Tüm bunlar arasından sizi en mutlu edecek olan seçimi yapabilmek için elbette düğün bütçenize uygun gelin iç çamaşır takım alternatiflerine yoğunlaşmanız gerekecektir. Zira kabul edelim ki, düğün hazırlıkları bütçesini aşmamak, ileride yaşaması ihtimal olacak birçok stresi ortadan kaldıracaktır.

gelin-ic-camasiri (7)

Gelinlik iç çamaşırı modelleri ve fiyatları, markaya, moda trendlerine ve tasarımcısına göre değişmektedir. Yeni İnci gelin iç çamaşırı ve nbb gelinlik iç çamaşırı markaları, gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri olarak zengin alternatiflere sahiptir. Bu markalardan gelinliğin altına giyilen iç çamaşırı fiyatları olarak her bütçeye uygun gelinlik iç giyim modelleri bulabilmek mümkündür. Bunların yanında daha lüks sayılabilecek gelinlik iç çamaşırı markaları da bulunmaktadır. Özel tasarımcıların koleksiyonlarını sergiledikleri gelinlik iç çamaşırı satan butikleri de saymadan geçmemek gerek. Gelinliğin altına giyilen iç çamaşırı fiyatları özel butiklerde bilindik markalara nazaran yüksek sayılsa da, bedeninize özel olarak tasarlanma lüksünü de beraberinde getirmektedir. Gelinlik iç çamaşırı fiyatları markaya göre değişse de, gelin iç çamaşırı seti alışverişinizi yapmadan markaların internet sitesinden ve gelinlikçinizden fikir alarak karlı çıkabilirsiniz.

Gelinlik Çamaşırı Alışverişinde 6 Altın Kural

gelin-ic-camasiri (16)

  • Gelinlik mi gelinlik iç çamaşırı mı? İç çamaşırı seçiminiz, gelinliğinizin bedeninizde nasıl duracağını belirleyecek temel şeylerin başında gelmektedir. Bu sebeple gelinlik iç çamaşırınızı gelinliğinize göre seçmek kesinlikle doğru bir hareket olacaktır sizin için.
  • Gelinliğimin seçimi sırasında yanımda farklı gelin iç çamaşırı modelleri bulundurmalı mıyım? Gelinliğinizi seçmek üzere alışverişine giderken, doğru bir gelinliğin tercihini yapabilmek için yanınızda farklı tarzlarda iç çamaşırı takımları bulundurmalısınız. Bu, hem bedeninizi iyi tanımanızı hem de gelinliğinizin nasıl kusursuz görüneceği hususunda fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.
  • Gelin iç çamaşırı seti alışverişimi ne zaman yapmalıyım? Gelinliğinizin modelinizi kesinleştirir kesinleştirmez, modaevindeki stilistlerin de önerilerini göz önünde bulundurarak iç çamaşırı takımınızı satın alabilirsiniz.
  • Gelin iç çamaşır takımı nerede satılır? Gelin iç çamaşırı seti ve gelinlik için iç çamaşırı modellerini nereden satın alacağınız esasında, gerçekten neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Alışveriş merkezlerindeki butiklerde ve büyük markalarda çeşitli gelinliğin altına giyilen iç çamaşırı modelleri bulabilmek mümkündür. Ancak çok kişisel ve özel bir gelinlik iç çamaşırı seçimi yapmanız gerekiyorsa özel tasarım yapan bir butiğe gitmek size daha uygun olacaktır. Gelinlik iç çamaşırı modellerinde özel tasarım yapan butikler, kişiselleştirilmiş hizmet sunduğundan, çamaşırınız ve bedeniniz arasında kusursuz uyumu yakalayabilmenize fırsat tanıyacaktır.

gelin-ic-camasiri (13)

  • Göbek bölgemi inceltmek ve belimi ince göstermek için nasıl bir set seçmeliyim? Özellikle gelinliğin içine giyilebilecek ve bel bölümünüzü inceltecek birçok seçenek var. O nedenle bu konuda şanslısınız! Korseler, alttan çıtçıtlı badiler, yüksek bel retro model külotlar, göbek ve yan yağlarınızı kamufle edecek ve ince bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Gelinlik iç çamaşırı seçimim hangi renk olmalı? Gelinlikler, alternatif renk tasarımların haricinde genel olarak fildişi, beyaz ya da krem renkte tasarlanmaktadır. Dolayısıyla idealde transparan, bej, krem ya da uçuk pastel tonlardaki gelin iç çamaşırı seti doğru bir seçim olacaktır. Bu konuda aklınız çok karışırsa, ten renginize en yakın tonlardaki gelinlik için iç çamaşırı modellerine yönelerek, seçiminizin doğru olduğundan emin olabilirsiniz.

En Özel Gecenize Seçiminizle Heyecan Katın

Düğün gününüzde giyeceğiniz gelinlik kadar, gelinliğinizin içine tercih edeceğiniz iç çamaşırınız da oldukça önemlidir. Zira bu tercihiniz öncelikle hayallerinizi süsleyen gelinliğinizin, düğün gününüzde tam manasıyla üzerinizde kusursuz görünmesi için ilk adım olacaktır. Hem bu kusursuz görünümünüz ile, bedeninizde vurgulamak istediğiniz yanları öne çıkarıp, göstermek istemediklerinizi ise gizleyebilme şansını elde etmiş olacaksınız. Bu nedenle gelinlik iç çamaşırı seti seçimi yaparken, özellikle düğün kutlamanız sırasında giyeceğiniz çamaşırların gelinliğinizi tamamlar nitelikte olması önemlidir. Minimal Gelinlik yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Peki siz hangi gelinlik modelini tercih ettiniz? Yorumlarınız diğer gelin adaylarına ilham vermesi açısından oldukça önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Düğününüzden önce kız arkadaşlarınızla hamamda eğlenceli bir bekarlığa veda partisi vermek ister misiniz? O halde şehrinizdeki en iyi gelin hamamlarını incelemek için sizi böyle alalım.

Yanıtla