Gelinlik aksesuarları denildiğinde eskiden akla ilk gelen birbirinden farklı duvak modelleri idi. Fakat günümüzde çiçekli duvak modelleri dışında birbirinden değişik gelin tacı çiçeği modelleri de karşımıza çıkmakta. Duvaklar zaman içerisinde gelinliklerin ayrılmaz bir parçası halini almış durumda. Zaman içerisinde birbirine uyumlu gelin tacı ve çiçeği de aynı duvaklar gibi gelinlik modasının vazgeçilmezlerinden olabilir. Kim bilir?

Gelinlik Saçı Modelleri ve Gelin Başı Fiyatlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Özellikle romantik ve bohem düğünlerde görmeye alıştığımız gelin tacı çiçeği modelleri zamanla daha geniş bir yelpazeye sahip olacak gibi görünüyor. Konsept düğünlerden balolara gelin tacı çiçeği modelleri gelinlerin saçlarını güzelleştirmeye devam edecek. Bu yazımızda sizlerle 2019 gelin çiçek tacı modelleri ile gelin çiçeği ve tacı fiyatları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

2019 Gelin Çiçek Tacı Modelleri Arasından Öne Çıkanlar

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gelin tacı çiçeği modelleri arasından seçim yaparken düğün konseptiniz ve gelinlik modelinize uygun olanı seçmelisiniz. İsterseniz aynı gelinliğiniz gibi beyazlar ile bezenmiş çiçekli gelin tacı modellerine göz atabilirsiniz. Ama gelinliğinize renk katmak, canlı çiçekler ile daha naturel görünmek isteyebilirsiniz. O zaman renkli ve canlı çiçek kullanılarak yapılmış çiçekli gelin tacı modelleri de tercih edebilirsiniz. Gelin tacı çiçeği bitkisi ile süslenen taçların birbirinden güzel modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Tacınızda isterseniz gerçek çiçekler kullanabilir, isterseniz de kuru dallar ya da yapay çiçekler tercih edebilirsiniz. Tacınızın görünüşünün nasıl olması isterseniz o şekilde düzenlenmiş bir taç seçmelisiniz. Sade ve naturel taçlardan ya da gösterişli, büyük taçlardan hangisi sizi yansıtıyor ise o sizin olmalı. Online satış sitelerinde kolaylıkla bulabileceğiniz gelin tacı çiçeği modelleri tek satılabildiği gibi gelin taç ve çiçek takım modelleri de hanımlara sunulmakta.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gelin tacı çiçeği modelleri genellikle modadan çok kişinin kendi beğenilerine göre şekilleniyor. Fakat gelin tacı ve çiçeği arasındaki uyumun her daim moda olduğunu belirtmeden geçmemek gerekir. Gelin çiçeği ile aynı çiçekler ile süslenmiş çiçekli gelin tacı modelleri en sık kullanılan tarz olarak karşımıza çıkıyor.

2019 Gelin Çiçek Tacı Modelleri Nerede Bulunur?

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Yurtiçi ve yurtdışı e-ticaret sitelerinde bir çok çiçekli gelin tacı modelleri karşınıza çıkacaktır. Beğeninize en uygun çiçekli gelin tacını bu sitelerden seçebilirsiniz. Fakat yurt dışından alışveriş yapacaksanız olabildiğince erken sipariş etmenizde fayda var. Kargonun gecikme ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Bunun dışında gelinlik satan mağazalar ya da el işi satan butiklerde de çiçekli gelin tacı modelleri bulabilirsiniz. Gelin buketi ve tacı set halinde de satılmakta. Gelin adaylarına daha büyük bir kolaylık sağlayan bu tarz site ve mağazalardan beğendiğinizi seçebilirsiniz. İkisinin birbirine uyumlu olması için siz de gelin buketi ve tacı set olarak alabilirsiniz.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Hem kendi düğününüzde bir size ait bir dokunuş olsun hem de yakın arkadaşlarınız ile eğlenmek istiyorsanız tacınızı da kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. İlla online satış sitelerinde yada butiklerde var olan modellerden seçim yapmak zorunda değilsiniz. Eğer tacı gördüğünüzde “Beni satın al!” demiyorsa size işe koyulmanın tam zamanı. Kendinizi en iyi şekilde yansıtabileceğinizi düşündüğünüz bir taç tasarlamak sandığınız kadar zor değil. Hem bunu yaparken arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Hem kendinize hem de nedimelerinize bu tarz saç çiçekleri tasarlayabilirsiniz. Bunun için sahip olmanız gereken malzemeler de çok zor bulunan malzemeler değil. Çiçekli gelin tacı yapımı konusunda kendisine güvenen kadınlarımız kolları sıvamaya başlasın.

Çiçekli Gelin Tacı Yapımı Nasıldır?

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Çiçekli gelin tacı modelleri doğa ile aranızda bağ kurmanızı sağlayan bir aksesuar olarak gelinliğinizi tamamlayacaktır. Tacını kendisi yapmak isteyen kadınların izlemesi gereken adımlar çok basittir. Kendi istediğiniz gelin tacı çiçeği bitkisi ile süsleyeceğiniz tacınız tamamen sizi yansıtacaktır. Bir kaç saat içerisinde kendiniz için mükemmel bir taç hazırlayabilirsiniz. Peki bu adımlar neler?

1. Araştırın ve Kafanızdaki Şablonu Oluşturun.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Öncelikle online satış yapan mağazaların sitelerinden ya da bloglardan çiçekli gelin tacı modellerine göz atmak ile işe başlayabilirsiniz. Bu işlem kafanızda ki tacın şablonunu çıkarmanız için size yardımcı olur. Daha sonrasında bir liste yaparak eksiklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Ondan sonra da tuhafiyelerde, kumaşçılarda, çiçekçilerde aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Hatta işi biraz büyüterek gelin çiçeğinizi de kendiniz tasarlayabilirsiniz.

2. Planlı Hareket Edin, Eksiklerinizi Tamamlayın.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Şablonunuza bakarak bir alınacaklar listesi oluşturun. Bu sayede birbirine uygun renk ve kumaşları kombinlemeniz daha kolay olacaktır. Tüller, kumaşlar kurdeleler dışında küçük steampunk dişliler, deniz kabukları, doğal taşlar ya da kristaller gibi birbirinden farklı materyali kullanabilirsiniz. Örneğin yapay, kuru çiçek kullanarak sonbahar havasında bir taç hazırlamak istiyorsunuz. O zaman çiçeğinize en uygun kumaş ve aksesuarları bulmanız gerek. Örneğin kuru dallar, toprak rengi tüller ya da kumaşlar, kurdele yerine keten ipleri birlikte kullanabilirsiniz. Tüm bunlar için biraz araştırma yapmanız yeterli.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Mesela sıcak renklerin yoğun olduğu bir aranjmana keten gibi kumaşlar çok yakışacaktır. Yeşil tonları ve kahve tonları da ilkbahar ya da sonbahar görünüşü katmanıza yardımcı olur. Kış mevsiminde evlenecekseniz de beyaz çiçeklerin arasına küçük yıldızlar, kırmızı kurdeleler kullanarak yılbaşı mutluluğunu devam ettirebilirsiniz.

3. Tacın İskeletini Oluşturun.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gelin tacı ve çiçeği yapmadan önce ilk ihtiyacınız olan şey tel. Çok ince ya da çok kalın olmaması gereken bu tel için lehim teli iyi bir seçenek olabilir. Sert bir tel kullanırsanız birleştirmek zor olabilir. Aynı zamanda doğru birleştirmezseniz de canınızı acıtabilir. Bu nedenle hem çiçeklerin ağırlığını kaldırabilecek hem de kafanızı acıtmayacak bir lehim teli kullanabilirsiniz. Kolay şekil alıp zor bozulan bir formu olan lehim telini tacın kafanızda duracağı şekilde bükerek form kazandırmak ile işe başlayın. Kabaca bir kaç kat olmak üzere şeklini verdikten sonra birleşim yerlerini bant yardımı ile kapatın ki açılmasın. Tül, kumaş ya da keten ip gibi bir materyal kullanarak teli kamufle edebilirsiniz. Bu sayede tacınızın ilk adımını başarıyla tamamlamış olacaksınız.

4. Kendi Zevkiniz Doğrultusunda Süsleyin.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

İskeletini oluşturduğunuz tacınızın süslemesi tamamen sizin zevkinize kalmış. İnternetten bulduğunuz bir modeli örnek alarak tacınızı süsleyebilirsiniz. Tasarım ve göz zevkinize güveniyorsanız da tamamen kendi zevkiniz doğrultusunda bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer el çabukluğuna sahip iseniz ve nedimeleriniz ile uyumlu olmak isterseniz onlara da kendiniz için yaptığınız tacın farklı renklerini hediye edebilirsiniz.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeğinizi de tacınıza uygun dizayn etmek sizin elinizde. Bunun için de aynı metodları izlemeniz mümkün. İsterseniz tanıdığınız bir çiçekçiden de yardım isteyebilirsiniz. Gelin tacı ve çiçeği uyumlu olması size yetmediyse damat yaka çiçeği ve nedime çiçekleri de yapabilirsiniz. Elbette yoğun düğün temposunda hepsine zaman ayıramayacak olabilirsiniz. Eh, yakın arkadaşlar da bugünler için değil mi?

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Eğer yakın arkadaşınız evleniyor ise ve siz de ona jest yapmak istiyorsanız ona gelin tacı ve çiçeği hazırlayabilirsiniz. Kendisine belli etmeden nasıl bir model istediğini öğrenip hemen işe koyulun. Gelin çiçekli taç modelleri arasından beğendiğini en yakın arkadaşı tarafından yapıldığını öğrenince çok mutlu olacaktır. Kendiniz için de aynı çiçeklerden ya da aksesuarlardan bir nedime bilekliği, sağdıç için ise bir yaka çiçeği yapabilirsiniz.

Bohem Gelinlere Bohem Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Açık alanda, arkadaşlarınız ile daha samimi bir düğün hayal ediyorsanız bohem bir düğün planlamış olabilirsiniz. Eğer gösterişli değil, sade ve rahat bir gelinlik tercih ettiyseniz bohem bir taç ile duru güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Tercih edeceğiniz gelin tacı ve çiçeği daha soft tonlarda olabilir. Kuru çiçek ve dallar, yumuşak tüller tacınız ve gelinliğinize yakışacaktır.

Romantik Bir Gelin Tacına Kimse Hayır Diyemez

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Danteller ve güpürler romantik gelinliklerin olmazsa olmazıdır. Gerçek çiçekten gelin tacı danteller ile bezenmiş gelinliğinize çok yakışacaktır. Gelin taç ve çiçek takımı modelleri arasından daha sade olanlarını tercih edebilirsiniz. Böylece çiçekli duvak modellerini de kullanma şansınız olacaktır. Beyaz, tek sıra bir taç ile etrafı çiçekli duvak modelleri birbirini tamamlayacaktır.

Fantastik Kitap Karakteri Gibi Hissetmek İsteyenler Buraya!

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Konsept bir düğün yapmayı düşünüyorsanız kitap ve filmlerden esinlenerek bir gelin tacı takabilirsiniz. İsterseniz gelin tacı çiçeği bitkisi kullanarak canlı çiçek ya da kuru çiçek ile bezenmiş bir taç takabilirsiniz. Fakat gümüş çiçeklerden oluşan zaif bir taç kullanmakta bir başka alternatifiniz olabilir. Alın kısmı hoş kıvrımlardan oluşan, arka kısımları ise zrif çiçek ve taşlar ile süslenmiş taçlara online satış yapan sitelerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Birbirinden Değişik Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Tacınız istediğiniz kadar gösterişli ya da sade olabilir. Aynı şey gelin çiçeğiniz için de geçerlidir. Büyük bir taç tercih edecek kadınlar gelinliklerini sade seçebilirler. Her ikisi de gösterişli olursa göz yorucu durabilir. Bu nedenle gelinlik ya da saçınız olabildiğince sade olmalıdır. Peri gibi görünmek isterseniz elbisenizi sade tacınızı gösterişli seçme bir alternatiftir. Sade bir taç tercih ederseniz de dantel detaylı ya da gösterişli bir gelinlik seçilebilirsiniz. Parıltılı bir taç prenses gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Kış Gelinleri İçin Önerileri

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Soğuk günlerin rengi olan mavi, uyuyan doğanın rengi yeşil ve kar beyazın uyumunu tacınıza taşıyarak tam bir kış gelini olabilirsiniz. Renkli, küçük kozalaklar, kış mevsiminde bile yeşilliğini kaybetmeyen çamların yaprakları ile süslenmiş bir taç uzun kollu gelinliğiniz ile içinizi ısıtmaya yetecektir.

Gelinlik Başörtünüzü Çiçekler İle Süsleyin

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Tesettür gelinlikler için olan gelin tacı çiçeği modelleri diğerlerinden hiçbir farklılık göstermiyor. İstediğiniz tacı başörtüsünün üzerine takabilir, kendi tacınızı yapabilirsiniz. Gelin taç ve çiçek takım modelleri tesettür gelinliklerde de sıkça görülmekte

Gelin Tacı ve Çiçeği Kullanacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gelin tacı tek başına kullanılabileceği gibi ona uygun duvak modelleri ile de kullanılabilir. Tacınızın güzelliğini kapatmayacak, sade bir tül duvak tercih edebilirsiniz. Etrafı küçük çiçekli duvak modelleri gelin tacının üzerine örtülebilecek şekilde hafif olmalıdır. Fazla ağır duvaklar hem tacınızın formunu hem de saçlarınızı bozabilir.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Kuru çiçek tercih ettiyseniz duvak kullanımı sakıncalı olabilir. Çiçek yaprakları duvak ne kadar hafif olursa olsun aralarına takılıp dökülebilir. Saçlarınızın arasına kaçan kuru yapraklar da hoş bir görüntü vermez. Bu nedenle canlı çiçek kullanılan gelin taçları için duvak kullanılabilir. Ama düğününüz sonbaharda olacaksa ve kuru çiçeklerden bir taç takmak istiyorsanız duvağı kafa üzerinden değil, tacınızın altından geçirebilirsiniz.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Gerçek çiçekten gelin tacı takacak kadınların da dikkat etmesi gereken nokta çiçeklerin solmamasıdır. Bu nedenle tacınızı (eğer kendiniz yapacaksanız) son dakikaya bırakabilirsiniz. Eğer gerçek çiçekten gelin tacını sabahtan hazırlarsanız da üzerine sprey yardımı ile su püskürterek dolaba ya da serin bir yere koyarak muhafaza edebilirsiniz.

Gelin Tacı Çiçeği Modelleri

Saç tokaları ile saçınıza sabitleyebileceğiniz gelin tacı çiçeği modelleri arasında boncuk çiçek ile yapılanlar olduğunu da unutmayın. Çiçek formunda boncuk ve aksesuarlar ile sade ve ışıltılı bir görünüm elde eden bu taçlar beyaz içindeki duru güzelliğinize mütevazı bir şıklık katacaktır. Daha fazla model görmek isterseniz En Güzel Gelin Tacı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Böylece farklı modeller arasından eleyip istediğiniz modeli bulabilirsiniz!

 

Övünç Ege

Yanıtla