Düğünlerle birlikte gelin adayları için heyecanlı süreç başladı. Özellikle kadınların detaylarda boğulduğu bu stresli süreçte, düğün müziği, düğün mekanı, ilk dans, ikramlar gelinlik derken düğün hazırlıklarını bitirdiğiniz sanmayın. Küçük detayların başladığı bu süreçte, gelinliğinizi tamamlayacak olan gelin tacı seçimi çok önemli bir noktada bulunuyor. Bu noktada gelin tacınızı seçerken püf noktalara da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Gelin tacı modelleri ile ilgili oluşturduğumuz yazımız ile sizlere yardımcı olmak isteriz! Gelin tacını en güzel ve saçı bozmayacak şekilde yerleştirmek için mutlaka profesyonel gelin saçı kuaförünüzden yardım alın.

En İyi Gelin Saçı ve Makyajı Kuaförlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Gelin Tacı Modelleri

Özellikle gelin tacı modellerinde taşlı, kristal detayların yanı sıra çiçekli gelin tacı tercih edecekseniz mevsime ve modaya uygun çiçekleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bu yazımızda gelin tacı, gelin tacı modelleri, hangi saça ve gelinliğe hangi model gelin tacının kullanılmasından gelin tacı fiyatlarına kadar her detayı sizlerle paylaşacağız.

Gelinliğinizle Uyumu Yakalamaya Özen Gösterin

Gelin Tacı Modelleri

Bir gelinin her anında yanında olan gelin tacı her zaman zarafetin, asaletin simgesidir. Takıldığı andan itibaren, gelin adayını bir prenses, peri kızı ya da tanrıça gibi hissettirebilme yeteneğine sahiptir. Gelinlikle bütünleşen ve doğru kullanıldığı takdirde baş döndüren bir aksesuar olarak karşımıza çıkar. Gelinler için gelin tacı seçiminde en iyi model kaliteli, parlak ve zarif taşlarla süslenmiş, el yapımı taçlar olarak karşımıza çıkar. En özel gününde bir yıldız gibi parlamak isteyen gelinler, gelin tacıyla ilgi odağı olurken, bu noktada tüm detaylarla uyum yakalamak zorundadır.

Gelin Tacı Modelleri ile Sınırsız Seçeneğe Sahipsiniz

Gelin Tacı Modelleri

Gelin taçları genel olarak, incilerle süslenen gelin tacı, taşlı gelin tacı, kristal taşlarla yapılan gelin tacı, swarovski taşlı gelin tacı, bohem model gelin tacı, çiçekli ve canlı çiçekli gelin tacı, Helenistik ve antik dönem yansımalı gelin tacı, prenses gelin tacı, vintage gelin tacı, tül yarım şapka gelin tacı olarak ayrılır. Bu seçenekler içerisinde gelinliğinize göre gelin tacı modellerine bakmadan önce yaptırmak istediğiniz gelin saçına göre gelin tacı seçmelisiniz.

Saç ve Gelin Tacı Modellerinin Uyumuna Özen Gösterin

Gelin Tacı Modelleri

Saça göre gelin tacı seçimi ile ilgili detaylara ve püf noktalarına gelmeden önce bir gelin tacı nasıl olmalıdır, hangi malzemeler kullanılmalıdır onlara değineceğiz. Öncelikle gelin tacının gelinliğin tamamlayıcısı ve gelinin göz kamaştırıcı gözükmesini sağladığını söylemiştik. Bu noktada gelin taçlarının dikkat çekmeyi başaran ve gösterişli olan detaylarla yapılanları genellikle tercih edilir. Burada büyük gelin tacı kullanarak bu gösterişe kavuşacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü iyi seçilen bir gelin sacı modeline takılan küçük bir saç tokası bile sizin ışıldamanıza yeterli olacaktır. Gelin tacı seçimizde taçta yer alan taşların kaliteli olması önceliğiniz olmalıdır. Eğer gelin tacınızdaki herhangi bir taş düğün anında düşerse en özel gününüzde kötü bir anı yaratabilirsiniz.

Gelin Tacınızla Saç Provası Yapın

Gelin Tacı Modelleri

Düğün hazırlıklar sırasında gelinlerin en büyük yanlışı gelinliğe uygun bir gelin tacı modeli seçmeleridir. Ancak burada asıl önemli olan gelin saçına uygun bir taç modeli kullanmaktır. Bu nedenle düğünden önce gelin tacınızla birlikte bir düğün saçı provası almak o gün işinizi garantiye almanıza yardımcı olacaktır. Aksi durumda gelin tacını takabilmek için yüz hatlarınıza uymayan bir saç modeli yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Burada gelin saçınızı yaptırırken gelinlik ve düğün konseptini de göz önünden ayırmayın. Bu bütünlüğü sağlayarak göz kamaştırıcı bir gelin olmanız kaçınılmaz olacak.

Saç Modellerine Göre Hangi Gelin Tacı Seçilmelidir?

Dalgalı ve açık saç modeline uygun gelin taçları:

Gelin Tacı Modelleri

Yaka kısmı açık, dekolte ya da straplez bir gelinlik tercih ettiyseniz açık ve dalgalı gelin saçı modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu saç modeline en uygun gelin tacı ise çiçekli gelin tacı olabilir. Eğer gelinliğiniz prenses ya da balık modeliyse çiçekli gelin tacı kullanmak istemeyebilirsiniz. Burada taşlı, incili aksesuarlar kullanılarak yapılan gelin tacı modellerinden istediğinizi seçebilirseniz. Ancak üçüncü bir alternatifiniz olduğunu unutmayın. Bu da saçınızı sağ ya da sol tarafa atarak kullanabileceğiniz saç tokası modelleridir. Bu saç tokalarıyla parlak ve zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İnci süslemelerle örgülü gelin saçı uyumunu yakalayın!

Gelin Tacı Modelleri

Örgülü gelin saçı son dönemlerde helen, bohem ya da kır düğünü tarzlarında sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle salaş örgülerle yapılan saç modellerinde kır çiçekleri ya da mevsim çiçekleri kullanılmaya başlandı. Ancak gelin tacı tercihini çiçekten yana kullanmak istemeyen gelin adayları tercihini inciler, parlak taşlı saç zincirleri ve saç aksesuarlarından yana kullanıyor. Burada örgülerin arasına inciler ya da örgü modelinin başladığı yerlere küçük çiçekler yerleştirerek antik yunan gelin saçı modellerine yaklaşabilirsiniz. Bu noktada helen tacını da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Klasik gelin topuzu için gösterişli taşlar kullanabilirsiniz.

Gelin Tacı Modelleri

En özel gününü bir prenses gibi geçirmek isteyen gelin adayları için klasik gelin tacı modelleri vazgeçilmezdir. Bu gelin tacının en iyi görünmesine yardımcı olacak saç modeli ise tabi ki tepeden gelin topuzlarıdır. Burada yüz tipinize uygun topuz çeşidini tercih ettikten sonra gelin tacınızı seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise taş kullanımı ve tacın hacmi. Kraliçe gelin tacı, prenses gelin tacı ve incili gelin taçları sizler için en ideal gelin tacı modelleridir.

Dağınık gelin topuzuna zarif gelin taçları:

Gelin Tacı Modelleri

Son dönemlerde ense hizasında yapılan gelin saçı modelleri ön plana çıkmaya başladı. Burada yapılan topuz modelleri örgüyle ya da kulak üstünden serbest bırakılan modellerle çeşitlendi. Özellikle helen ve bohem gelinliklerde kullanılan bu saç modelinde tercih edilen gelin tacı modelleri ise gelinlik ve saç modeliyle uyum yakalayan zarif gelin taçları ve saç tokaları olmalı. Bu saç modelinde tüllü gelin şapkaları da kullanabilirsiniz. Vintage bir gelinlikle bütünleşecek olan bu gelin tacıyla farklılık yaratabileceğinizi unutmayın.

Yandan topladığınız saç modeline saç tokası tercih edebilirsiniz.

Gelin Tacı Modelleri

Son dönemlerde klasik gelin çizgisinden çıkmak isteyen gelin adaylarının kullandığı gelin saçı modeli yandan dağını topuzlardır. Bu modele en yakışan gelin tacı aksesuarı ise taşlı ya da incili saç tokalarıdır. Saçın yoğunluğunun bir tarafa yüklendiği bu modelde ışıltı, gösterişli tasarım bir saç tokası sizi gecenin ilgi odağı haline getirecektir.

Düz saça çiçekli gelin tacı modelleri:

Gelin Tacı Modelleri

Genellikle nikah yapan gelinler nikah kıyafetinde aşırıya kaçmaz, saç modelinde ise düz fön tercih edebilir. Ancak bu sadeliği çiçekli gelin tacıyla renklendirmek mümkün. Atkuyruğu modellerinde ise arif bir gelin tacıyla ışıltınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Burada taç ve saç uyumunun yanında küpe ve kolye uyumuna da dikkat etmelisiniz. Ayrıca gelin tacı derken sadece gümüş ve kristal taşları kullanmak zorunda değilsiniz. Zümrüt, akik, mavi tonlarındaki taşlardan tasarlanan gelin tacı ve tokalarını da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Klasik çizgiden sıyrılın, farkınızı yaratın!

Gelin Tacı Modelleri

Klasik gelinlerden değilim, en özel günümde fark yaratmak istiyorum, kalıplar bana göre değil diyorsanız bu kısmı okumadan geçmeyin. Çünkü bohem, vintage ve helen dönemini yansıtan gelin tacı modelleri tam da size göre. Bohem tarzı 1960’larla birlikte hippi olarak adlandırılan toplulukla ortaya çıkan bir tarzdır. Bohem kelime kökeni olarak her zaman doğal tarzı yansıtır. Yapaylıktan uzak, doğadan esinlenilmiş kavram olarak karşımıza çıkar. Son dönemlerde moda sektörü içerisinde de gösterişten uzak doğaya ve doğala doğru bir dönüş başladığını inkar edemeyiz. Bu tarz dönüşümüyle birlikte bohem tarzının da kendini modanın her alanında göstermesi kaçınılmaz bir son oldu.

Çiçeklerin ruhu gelin tacında hayat buluyor.

Gelin Tacı Modelleri

Bohem tarzı gelinlerde kullanılan detaylar gösteriş ve taşlardan uzak, çiçeklerle süslenen isteğe göre küçük ya da büyük olarak tercih edilen gelin taçlarıdır. Peki, gelin tacında kullanılan bu çiçeklerin esin kaynağı, ana tarihi nedir? Öncelikle gelin tacında kullanılan çiçeklerin geçmişi eski tarihlere kadar dayanır. Özellikle İskandinav ülkeleri ve Eski Roma imparatorluğu dönemlerinde evlilik yaşına gelen genç kadınlar için kötü ruh ve şanslardan arınma ve korunma yolu için tasarlandığı rivayet edilir. Günümüzde gelin tacında kullanılan çiçeklere bu şekilde bir anlam yüklenmese bile bu gelin tacı modelleri gelinler için ilk seçenekler arasında yer almayı başarıyor.

Çiçekli Gelin Tacı Modellerinde Hangi Çiçekler Kullanılmalı?

İlkbahar düğünlerinde tacınızı renklendirin!

Gelin Tacı Modelleri

İlkbahar mevsimi kır düğünü ve bohem düğünü yapmak isteyenler için en uygun mevsimdir. Bu dönemde gelin tacında çiçek kullanmak isteyen gelin adayları için en şanslı mevsim. Çeşitli kokularda, göz kamaştıran çiçekler sizleri bekliyor. İlkbahar düğünlerinde kullanılan gelin tacı çiçekleri ise şu şekildedir: Nergis, sümbül, leylak, gül ve lale. Yaz mevsimlerinde kullanılacak olan çiçekler ise şu şekildedir: Kasımpatı, kız gözü, yıldız çiçeği, kirpi otu, gaurai medine çiçeği, aşil çiçeği, petunya, gül, papatya, leylak…

Gelin Tacı Modelleri

Sonbahar düğünlerinde kullanılan gelin tacı modellerinde ise genellikle turuncu ve tonlarındaki çiçekler kullanılır. Burada rustik trendi ön plana çıkar. Bebek nefesi çiçeği, krizantemi akasya, ortanca, menekşe çiçekleri gelin tacı modellerinde yer alır. Bu mevsimde kuru ot ve kozalaklara da gelin tacında yer verilebilir. Diğer üç mevsime göre taze çiçek çeşitlerinin az olduğu kış mevsiminde ise kırmızı gül, mor lale, beyaz çiçekler ve kuru dallarla gelin taçları yapılmaktadır.

Kendi gelin tacınızı kendiniz tasarlayın!

Düğünümde en güzel hatırayı kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Burada ya gelin çiçeği ya da gelin tacınızı tasarlamak istediğinizde işinizin o kadar da zor olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Yapay çiçekler, canlı çiçekler, inci ya da taş kullanarak en özel anınızı tasarlayabileceğiniz ip uçlarını sizinle paylaşacağız.

Gelin Tacı Modelleri

El yapımı gelin tacı için yapay çiçek kullanmak isteyenler buraya. İlk olarak yarım taç ya da saç bandı olarak kullanılabilecek bir gelin tacı modeli seçmelisiniz. Gelin tacı malzemelerinizi en az bir hafta öncesinden almayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde düğün hazırlıkları telaşı içerisinde en önemli aksesuarınızdan mahrum olabilirsiniz.

Gelin tacı için malzemeler:

• Likralı esnek bir kumaş ya da demir saç tacı.
• Kumaş, tül, çiçek,inci ya da kristal taşlar
• Simli aksesuaralar
• Tutkal veya yapıştırıcı
• Tel

İlk aşamada süslemelerini kullanacağınız alt tabakayı hazırlamaktır. Eğer demir saç tacı üzerine bir tasarım yapmak istiyorsanız ve çiçekli gelibn tacı istiyorsanız alt tabana çiçeklere uygun renklerde bir kumaş seçmelisiniz. Rdından kullanmak istediğiniz çiçekleri istediğiniz şekilde tutkal ya da ya silikon yardımıyla yapıştrın ve sizi yansıtan gelin tacınızı hazırlayın.

Gelin Tacı Modelleri

Evde taşlı bir gelin tacı tasarlamak istiyorsanız burada ince bir tele geçirdiğiniz inci ya da taşları demir tacın etrafına dolayın. Bu süsleme işlemini kat kat yaparsanız tacınız daha gösterişli ve ışıltılı olacaktır.

Gelin Tacı Nereden Alınır? Fiyatları Nedir?

Gelin Tacı Modelleri

Gelin tacı için sınırsız bir seçeneğe sahip olduğunuzu unutmayın. Eğer evde kendi tacınızı tasarlamayacaksanız, internet sitelerinden sipariş verebilirsiniz. Ancak o sitenin güvenilir olmasına dikkat edin. Bu yüzden bilinirliği olan siteleri tercih edin. Gelin tacını alabileceğiniz bir diğer sçenek ise gelinliğinizi aldığınız moda evi. Buradan hem hazır hem de gelinliğinize uygun gelin tacını yeniden tasarlayarak istediğiniz görünümü kavuşabilirsiniz. Gelin tacı fiyatları ise 50 ila 150 lira arasında değişmektedir. Eğer özel taşlardan yapılan bir taç hayal ediyorsanız burada bin lirayı gözden çıkarmalısınız. Aynı zamanda yurt dışındaki sitelerde  de 150 dolar ile 350 dolar arasında fiyatlarla şık ve gösterişli gelin taçlarına kavuşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gelin Tacı Modelleri Nelerdir?

  • Prenses Gelin Tacı Modelleri

Gelin Tacı Modelleri

Her dönemde moda olmayı başaran ve ilk tercih olma hakkını elinde tutan prenses taçları bu senen de en çok tercih edilen gelin tacı olarak karşımıza çıkıyor. En özel gününde kendinizi bir prenses gibi hissetmek istiyorsanız, tepeden topuz gelin saçı modeli ve ışıltılı gelinliğinizle bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

  • Kış Gelin Tacı Modelleri

Gelin Tacı Modelleri

Kuş düğünlerinde kristal boncuklar ve taşlarla hazırlanan zarif bir taçla ışıldayacaksınız. Bu zarif gelin tacı modelleri özellikle kış düğünlerinde at kuyruğu ya da dağınık topuz saç modellerinde gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

  • Helenistik Gelin Tacı Modelleri

Gelin Tacı Modelleri

Helenistik gelin tacı modellerinde genellikle altın rengi kullanılır. Zeytin dalları ve yapraklar bu gelin tacı modelinin vazgeçilmezidir. Bu gelin tacının gelinlikle ve saçla uyumu kadar mekanla ahengi de göz önüne alınmalıdır Tarihi bir yalı, taş duvarlarla çevrili bir mekanda düğününüzü yapmayı planlıyorsanız, Helenistik gelin tacıyla konsept bir düğün gerçekleştirebilirsiniz.

  • Zarif Gelin Tacı Modelleri

Gelin Tacı Modelleri

Son dönemlerde abartıdan uzak, klasik düğün mekanlarından sıyrılıp, kır düğünlerine koşan gelin adaylarının hem gelinlik hem de gelin tacı seçimlerinde büyük bir dönüşüm yaşandı. Bu dönüşümle birlikte zarif, ince taşlar ve inci boncuklarla süslenmiş, saçta ışıltılar yaratan gelin taçları ve saç tokaları tercih edilmeye başladı. Özellikle örgü gelin saçı modellerinde de kullanılan bu moda, gelin tacı kullanmak istemeyen gelinler için pratik ve şık bir çözüm oldu.

  • Çiçek Gelin Taçları

Gelin Tacı Modelleri

Gelin tacı demişken kristal, taş, gösteriş ve ışıltıdan uzak gelinlerin vazgeçilmezi çiçekli gelin taçları da bu sezon en yüksek tren noktasına ulaştı. Beyaz gelinlikte adeta gökkuşağı etkisi yaratan bu gelin tacı modelleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilmeye başlıyor. Taze çiçekler ve tohumlarının yanında kuru dal ve kuru bitkilerle tasarlanan bu taçlar artık çok moda. İşte sizin için en uygun, 2019 yılının en çok tercih edilen çiçekli gelin taçları…

Gelin Tacı Modelleri Yerine Saç Tokası Tercih Etmek İsteyenler

Gelin Tacı Modelleri

Gelin tacı her gelin adayının gelinliğinin tamamlayıcısı olarak görülürken, kimi gelin adayları için abartı olarak görülür. Bu yüzden çoğu gelin, gelin tacı yerine şık ve zarif dokunuşlarla üretilen saç tokalarını tercih eder. İnci, kristal taş, swarosvski detaylarla yapılan bu taç tokaları aynı zamanda farklı renk taşlarla da yapılabilir.

Gelin Tacı Modelleri

Vintage gelinlik tercih eden gelin adayları için eskitilmiş gümüş rengindeki saç tokaları da son zamanlarda sıkça tercih edilmeye başladı. Özellikle örgü ve dağınık topuz saç modellerinin içerisine yerleştirilen saç tokalarının aynı zamanda tek bir yana hacim verilen saç modellerinde de kullanıldığı zaman çok iyi göründüğünden emin olabilirsiniz. Sizin için en çok tercih edilen saç tokası modellerini buraya bırakıyoruz. 2019’un yeni trendleri için ise 2019 Gelin Tacı Çiçeği Modelleri sayfamızı beğenilerinize sunuyoruz.

Yanıtla