Gelin Saç Aksesuarları

Son yıllarda gelinlerin saçları birbirinden hoş gelin saç aksesuarları ve bu aksesuarlara uyumlu duvaklara emanet. Hem gelinliğinizi tamamlayan hem de gelinlerimize farklı bir tarz katan bu aksesuarlar ile saçınıza istediğiniz havayı katabilirsiniz. İsterseniz çiçekler ile baharın tazeliğini isterseniz de inciler ile naif bir şıklığı saçınıza taşıyabilirsiniz. Gelinliğinize uygun olarak seçeceğiniz gelin saç aksesuarları ile güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak gelinliğinize karar vermeniz gerekmekte. Daha sonrasında ise gelinlik modelinize ve düğün temanıza uygun saç aksesuarınızı rahatlıkla seçebilirsiniz. Sizler ile bu sene de oldukça popüler olacağını düşündüğünüz gelin saç aksesuarları modelleri ve gelin saç aksesuarları modasını masaya yatırdık.

Gelin Saç Aksesuarları Modelleri

2019’un gelinleri bu sene de saçlarındaki gelin saç aksesuarları ile göz dolduracak. Birbirinden farklı model ve renk seçeneği ile bu aksesuarlar ile sizler de hem tarzınızı hem de farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Gelinlik ve duvak renginize uygun gelin saç aksesuarları ile gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer sade bir duvak tercih ettiyseniz duvağınızı ister naif isterseniz de gösterişli bir saç aksesuarı ile tamamlamanız mümkün. Küçük beyaz çiçekler ve tüller birbirlerine en çok yakışan ikili. Eğer gelinliğiniz romantik bir modelse bu tarz saç aksesuarları çok yakışacaktır. İsterseniz saçınızı ensede dağınık topuz yaparak bu tarz gelin saç aksesuarı modelleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz de saçlarınızı kalın ve dağınık örgü yaptırarak saç aksesuarını saçınızın uygun bölümüne taktırabilirsiniz.

Saç modelinize ve aksesuarınıza kuaförünüz ile karar verebilirsiniz. İsterseniz gelin saç aksesuarı ve duvağınızı birleşik kullanma şansınız var. Fakat saç modelinize göre duvağınızı saçınızın altına taktırabilir, saç aksesuarınızı ise üstte bırakabilirsiniz. Dalgalı saçlarınız varsa dağınık topunuza uygun, kıvrımlı gelin saç aksesuarları tercih edebilirsiniz. Bu aksesuarların dilerseniz taşlı seçeneklerini dilerseniz de sade seçenekleri mevcut. Gelinliğinize en çok yakışacağını düşündüğünüz gelin saç aksesuarı modelleri ve tasarımlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Zarif Gelin Saç Aksesuarı Modelleri

Eğer duru güzelliğinizi ön plana çıkarmak isterseniz ince ve zarif modelleri tercih etmelisiniz. Eğer ince ve yumuşak kumaştan bir gelinliğiniz varsa özellikle bu modelleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ve makyajınızı olabildiğince doğal tercih ederek saç aksesuarınızı küpeleriniz ile tamamlayabilirsiniz. Özellikle parıltılı küçük taşlar ve inciler ile kullanılan bu gelin saç aksesuarları, doğal ve zarif olmak isteyen gelinler için ideal. Eğer alın bandı şeklinde olan modellerden kullanmak isterseniz saçınızın ön kısmını toplamanız gerekebilir. Ama önünüze düşen perçemlerinizden vazgeçmek istemezseniz de bu zarif modellerin arkada kullanılanları da mevcut. Sade, tül bir duvak ile birlikte bu modelleri de tercih edebilirsiniz.

Büyük ve Görkemli Taçlar

Sadelikten hoşlanmayan, düğün gecesi tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyen gelin adayları ise görkemli taçlara göz atmalı. Birbirinden farklı modelleri ile büyük ve görkemli taçlar her tarzda geline yakışacaktır. Romantik gelinliklerden A kesim gelinliklere, prenses modellerden bohem gelinliklere kadar her tarz gelinlik bu aksesuarlar ile uyumludur. Gelin saç aksesuarı modelleri arasından en dikkat edilmesi gerekenlerden biri olan görkemli modeller gelinliğinize uyduğu zaman inanılmaz görünecektir. Eğer çok görkemli bir gelinliğiniz yoksa gelin saç aksesuarı ya da takılarınızı istediğiniz gibi gösterişli yapabilirsiniz. Elbette tarzına dikkat etmek koşulu ile.

Birkaç sıra bant ya da taç şeklinde olan modelleri tercih ederseniz saçınızı bu bandın ya da tacın içinde topuz yaptırabilirsiniz. Alt kısımlarını isteseniz omuzlarınıza da bırakabileceğiniz bu tarz gelin saç aksesuarları modelleri sizlere birçok saç stili yapma imkânı sunar. Saç modelinizin saç aksesuarınızdan daha gösterişli olmaması hem dikkatleri aksesuara çeker hem de güzelliğinize güzellik katar. Gösterişli saç aksesuarınızın tarzına uygun bir saç modeli yaptırarak bütünlük sağlayabilirsiniz. Örneğin tacınız dantelli bir modelse saçınızı romantik modellerden yaptırmanız daha uygun olabilir. Aynı şekilde deniz çağrışımlı aksesuarlarda da dağınık topuzlar, örgüler ve suç dalgaları oldukça iyi seçimler.

Duvağınızın üzerine prenses tacı şeklinde gelin saç aksesuarları arıyorsanız karşınıza birçok model çıkabilir. Biraz araştırma ile hem sade modellerini hem de gösterişli modellerini bulabilirsiniz. Bu tarz gelin saç aksesuarları sadece parlak taşlı modellerden de oluşmamakta. Daha mat modeller ve daha otantik stiller de karşınıza çıkacaktır. Gelinliğinizin ve düğününüzüz tarzına uygun olanı seçmek ise size kalmış. Prenses kesim, gösterişli gelinliklere oldukça yakışan bu tarz gelin saç aksesuarı modelleri, doğal göz makyajı ve kırmızı, bordo, mürdüm gibi rujlar ile de birbirine yakışmakta. Sade duvaklar ile birbirine uyumlu olan bu aksesuarlar ile gösterişli bir duvak kullanmak isterseniz de saç aksesuarınıza uyumlu bir duvak tercih etmeniz gerekli.

Farklı Modelleri Birleştirin!

Gelinlik, duvak, gelin saç aksesuarı modelleri derken her şeyin birbiri ile uyumlu olması gerektiğini söyledik. Peki, hiç mi farklı modelleri karıştıramayacağız? Cevap basit, elbette karıştırabiliriz. Ama uyumlu olması koşuluyla. Örneğin denizden gelen malzemeleri bir arada kullanabilir; bunu da tül, dantel ya da kurdele ile tamamlayabiliriz. Denizyıldızları arasında incileri bulunan gelin saç aksesuarları modelleri ile danteller birbirine oldukça yakışmakta. Daha salaş bir görünüm isterseniz tacınızı kurdele ile kafanıza bağlayabilirsiniz. İsterseniz de aralarını tül ile destekleyerek daha gösterişli bir model haline getirebilirsiniz.

Tel, pul, tül gibi malzemeleri de birbirine uyumlu renkler tercih ederek bir arada kullanabilirsiniz. Eğer farklı renklerde gelin saç aksesuarları beğeniyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Örneğin bembeyaz bir duvak ve gelinlik ile kırık beyaz bir saç aksesuarı yan yana güzel olmayacaktır. Bu nedenle ya bu aksesuarı tercih etmemelisiniz ya da duvağınızda olabildiğince uzakta kullanmalısınız. Altın rengi, tüllü bir model tercih ederseniz ve duvağınız da tüllüyse aksesuarı saçınızın üst bölümünde kullanabilirsiniz. Duvak kullanmama şansınız varsa bu tarz bir aksesuar ile geceyi tamamlamanız da mümkün. Birbirine yakın renklerde oluşan bu risk, canlı renklerde ise göze batmamakta.

Denizden Gelen Şıklık: İnci

İncinin zarifliği çoğu model gelinlik ve saç modeli ile yakışmakta. Gelin saç aksesuarları inci detaylı olacak olan gelinler romantik saç modellerine yönelebilirler. Özellikle dökümlü ve sallantılı saç aksesuarı modelleri ile çok yakışan romantik gelinlikler, duru güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır. Saçlarınızı su dalgası, dağınık topuz ya da örgü yaptırarak incili modelleri kullanabilirsiniz. Daha sade görünmek isteyen gelin adaylarının tercihi olan bu tip modeller size naif bir hava katacaktır. Aralarında parlak taşları olan incili modelleri ya da üzerinde sadece inci olan modelleri seçebilirsiniz. Zarif modeller arasında oldukça popüler olan incili modeller, doğal makyajlar ve diğer aksesuarlar ile de uyumludur.

Hem inci kullanmak hem de daha gösterişli görünmek isterseniz de birçok model bulabilirsiniz. Genellikle danteller ile birlikte kullanılan gösterişli incili modeller, sadece gelin saç aksesuarları olarak değil, şapka ve bant olarak da kullanılmakta. Kıvrımlı ve saçınızın içerisine tam olarak oturacağı modeller ile ister prenses model gelinlikler isterseniz de daha salaş gelinlikler ile birlikte kullanabilirsiniz. Eğer dantelli ve incili gelin saç aksesuarları tercih etmek istiyorsanız duvağınızın kenar dantelleri ile saç aksesuarınızın dantelini birbiri ile aynı ya da çok benzer seçebilirsiniz. Başka bir şekilde kullanımı ise küçük incili, sade bir duvak ile kullanımı olabilir. Seçim tamamen sizin.

Rengarenk Saç Aksesuarlarıyla Farkınızı Ortaya Koyun

Eğer yaz mevsiminde, kumsalda ya da havuz başında evlenmeyi planlıyorsanız mercanlı saç aksesuarları tercih edebilirsiniz. Hem bu senenin moda rengi mercanı kullanmış hem de farklı bir model seçmiş olacaksınız. Eğer bu tarz doğal malzemelerden gelin saç aksesuarları beğeniyorsanız doğal bir gelinlik, saç ve makyaj tercih etmelisiniz. Bu sayede hem duru güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz hem de bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu tarz renkli modellerin canlı ve dinamik yapısı sizleri düğününüzde oldukça enerjik ve mutlu yapacaktır. Eğer sıcak renklerden gelin saç aksesuarları tercih ederseniz aynı renk ruj ya da allık kullanabilirsiniz. Saç aksesuarınıza uygun bir gelin çiçeği ile de son dokunuşu yapmanız mümkün.

Doğal Gelinlere Çiçekli Aksesuarlar

Çiçekler baharın müjdecisi olarak düğünlerin de vazgeçilmezi. Siz de çiçekleri sadece buketinizde değil, aynı zamanda saçınızda da kullanabilirsiniz. Gelin saç aksesuarları arasından bu tarz modeller bu sene de oldukça popüler olacaktır. Taç şeklinde ya da ensenizde duvağınızın hemen üzerinde bu çiçekli modelleri tercih edebilirsiniz. Genellikle kır düğünleri, kumsal düğünleri ya da havuz başı düğünlerde tercih edilen çiçekli gelin taçları isterseniz rengarenk isterseniz tek renk olabilir. Beyaz çiçekler ve yeşil yapraklardan oluşan sade gelin taçları özellikle romantik ya da A kesim gelinlik modelleri ile uyum göstermekte. Renkli çiçeklerden oluşan taçlar ise isterseniz gösterişli isterseniz de sade olabilir.

Gelin başı aksesuarları tesettür gelinlikler ile de kullanılabilmekte. Çiçekli modelleri tercih etmek isterseniz renkli modeller hem gelinliğinize ayrı bir hava katacaktır hem de enerjisi ile sizleri mutlu edecektir. Sade bir gelin makyajı ile tamamlayabileceğiniz bu gelin başı için aksesuarlar elinizdeki buket ile uyumlu olduğunda güzelliğinizi katlayacaktır. Hatta eşinizin cep çiçeğinde de aksesuar ve buketiniz ile aynı çiçeği kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Farklı çiçekleri birlikte kullanabileceğiniz bu gelin saç aksesuarları modelleri her tür gelinliğe kolayca uyum sağlayacaktır. Gösterişli ve dinamik görünmek isteyen gelinler, çiçekli gelin saç aksesuarları tam size göre.

Alın Bantları ile Nostaljik Bir Görünüm

Alnınızı ve saçınızın önünü kapatan gelin saç aksesuarları ile nostaljik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Vintage bir gelinlik tercih etmek isterseniz bu tarz gelin saç aksesuarları modelleri tam size göre olacaktır. İsterseniz gelinliğinizin renginde, bir model seçebilirsiniz. Püsküllü, kısa gelinlikler ile özellikle uyum sağlayan bu modeller tüllü, dantelli ve taşlı seçenekleri ile göz doldurmakta. Eğer biraz canlılık ve renk katmak isterseniz de renkli tüyler, taşlar ve boncuklar olan gelin saç aksesuarları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Bu modeller ile özellikle buğulu göz makyajları mükemmel bir uyum yakalamakta. Kırmızı renk ruj ve hafif göz makyajı ise bir başka seçeneğiniz.

Tesettür Gelinlikler İçin Gelin Başı Aksesuarları

Gelin başı aksesuarları tesettür gelinlikler ile de sıkça kullanılmakta. İsterseniz sade isterseniz gösterişli bir model tercih edebilirsiniz. Taşlı modelleri alın kısmınızdan sarkıtarak otantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha enerjik bir görünüm için ise daha önce bahsettiğimiz çiçekli modelleri kullanabilirsiniz. Dantel ve tül gibi mat seçenekler yerine daha ışıltılı ya da renkli modellerin sizlere yakışacağınız düşünüyoruz. Duvağınızı dantelli seçerek taşlı bir aksesuar kullanabilirsiniz. Otantik bir tarz yaratmak isteyen gelinler için alında bulunan saç aksesuarları mükemmel seçim olabilir. Taşlı bir model seçmek istemezseniz desenli, gümüş modeller de kullanabilirsiniz. Daha sade ama kesinlikle gösterişli olmak isteyenler gümüş modellere bakmadan geçmemeli.

Prenses tacı şeklindeki gelin saç aksesuarları da kullanabilirsiniz. İsterseniz prenses tacı şeklinde isterseniz de taşlı ve çiçekli olan modelleri seçebilirsiniz. Gelinliğiniz ve duvağınız gibi bembeyaz bir model seçerek beyazlar içerisinde bir prenses gibi görünmeniz mümkün. İsterseniz taşlı ve gösterişli bir model de seçme şansınız var. Genellikle parlak şekilde tasarlanan bu tarz gelin başı için aksesuarlar gelinliğinizde bulunan işlemelere uygun olduğu sürece hiçbir sorun yaşamazsınız. Eğer taşlı bir gelinlik tercih ettiyseniz taşlarınızın parlaklığı ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bazı taşlar beyaz parlarken bazıları griye yakın bir tonda olmakta. Siz de hem gelinliğiniz hem de gelin başı aksesuarlarınızı tercih ederken bu uyuma dikkat etmelisiniz.

Gelin Saç Aksesuarları Nereden Alınır?

Gelin saç aksesuarları online satış mağazalarından rahatlıkla temin edebileceğiniz ürünlerdir. Aynı zamanda şehrinizde bulunan gelinlik mağazaları ya da gelinlik aksesuarları satan yerlerden de bulabilirsiniz. Gelin saç aksesuarları Eminönü gibi toptancıların bulunduğu yerler de birbirinden farklı seçenekleri ile bulunur. Sizler de hayallerinizdeki gelin saç aksesuarları modelleri bulmak isterseniz bu yerlere bakabilirsiniz. Gelin saç aksesuarları Eminönü dışında yerlerde de kolayca bulabileceğiniz ürünler. Ankara’da Ulus, İzmir’de Kemeraltı bu yerlerde sadece bazıları. Bu mekanlarda tam aradığınız gibi bir model bulacağınıza eminiz. Eğer bulamazsanız da gelin saç aksesuarları online satış mağazalarında illa ki size göre bir model olacaktır. Peki, ya yoksa?

Gelin Saç Aksesuarları Yapımı Kolay Mıdır?

İnternette ya da mağazalarda isteklerinize uygun gelin saç aksesuarları bulamasıysanız kendiniz yapabilirsiniz. Sadece istediğini bulamayan gelinler değil, kendi yaptığı aksesuarı takmak isteyen gelinler de bu yolu izleyebilir. İlk bakışta göze zor görünse de yaparken oldukça zevk alacağınıza eminiz. Hatta gaza gelip gelin çiçeği, damat çiçeği ve nedimeleriniz ve sağdıçlarınız için de küçük çiçekler yapabilirsiniz. Bu işi tek başınıza yapmak istemezseniz en yakın arkadaşlarınızı çağırarak bunu eğlenceli bir aktiviteye de dönüştürebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey beğendiğiniz modeli bulmak ve yaratıcılığınızı konuşturmak.

Bazı modeller için hazır taçlar ya da iskeletler satılmakta. Bu malzemeleri toptancılardan ya da düğün, kına, nişan malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. İstediğiniz saç aksesuarının ne olduğuna karar verdikten sonra bu iskeleti alıp üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Gelin tacı mı istiyorsunuz? Yoksa saç tarağı mı? Belki de kendi saç bandınızı ya da küçük bir şapka yapmak istersiniz. Gerekli malzemeleri alarak yapamayacağınız şey yok.

Aradığınız Her Şey Düğün Buketi’nde

Düğününüze dair aradığınız ne varsa Düğün Buketi’nde bulabilirsiniz. Düğün organizasyonundan kıyafet seçimlerine kadar aklınıza takılan her soruya yanıt burada. Düğün Buketi olarak sizlerin mutluluğu için elimizden geleni yapıyoruz. Eğer siz de gelin saç aksesuarları arasından seçim yaparak gelinliğinizi renklendirmek istiyorsanız bu yazımızın size faydalı olmuş olmasını dileriz. Eğer gelin saç aksesuarları çiçek ve doğal olmalı derseniz sizleri “Gelinlerin Son Moda Aksesuarı: Gelin Tacı Çiçeği Modelleri” yazımıza da bekleriz. Özellikle bahar aylarında tercih edilen çiçekli saç aksesuarları hakkında daha fazla bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Farklı gelin saç aksesuarları hakkında bilgi almak için ise “Gelin Tacı Modelleri” yazımıza göz atabilirsiniz. Hangi taca hangi saç modeli yakışır? Hangi gelinliklere hangi model gelin saç aksesuarları gider? Bu ve buna benzer sorularınıza yanıtı, hatta çok daha fazlasını sitemizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde düğününüz için ihtiyacınız olan tüm desteği bulacaksınız. Düğün firmalarından mekanlara kadar birçok seçenek için Düğün Buketi en iyi tercih.

Yanıtla