Genel olarak kır düğünü ve salon düğünleri olarak ikiye ayrılan düğünlerde en önemli detay süslemelerdir. Davetlilerin masa ve sandalye süslemeleri, gelin masası süsleme ve mekan süslemeleri, gelin yolu süsleme gibi çeşitli süsleme hizmetleri söz konusudur. Süslemelerin masa çiçeği ile uyumlu olması gerekir. Süslemede kullanılan özel tüllerin sandalye ve masa çiçeği ile bütünlük arz etmesi beklenir.

Çiçek olarak yapay çiçekler gibi canlı çiçeklerin de kullanılması söz konusudur. Düğünlerde davetlilerin en çok dikkatini çeken kısım olan gelin masası, güzel süslenmeli ve uyumlu renkler seçilmelidir. Farklı şekillerde gelin masaları mevcut olduğundan süs aksesuarlarının masa tipi ile de uyumlu olması gerekir. İster açık alanda kır düğünü olsun, isterse salon düğünü olsun durum böyledir. Gelin masasını arkasındaki fonun görüntüsünden çiçeğin görünüm ve kalitesine kadar pek çok unsur gelin masası süsleme konusunda etkileyici rolü olan unsurlardır. Gelin masasının kumaşı da görüntüyü bozmayan kalite ve görünüme sahip olmalı, her daim ütülü olmalıdır.

Gelin Masası Süsleme Alternatifleri

Gelin Masası Süsleme Seçenekleri

Işıklı gelin masaları olduğu gibi çiçekli ve taşlı masalar da söz konusudur. Sade gelin masaları ve alt kısmı açık, taşlı gelin masaları da bulunmaktadır. Alternatif gelin masası süsleme seçeneklerinden biri kır düğünlerinde çiçeklerin kullanılmasıdır. Havuz başı düğünlerinde ise “şaşaalı” aksesuarlar ile ışıltılı malzemeler önerilir. Davetli masalarından görsel olarak daha farklı olması gereken gelin masaları, mekana uygun ışıklandırma veya mumlarla süslenebilir. Dantel masa örtüsüne kırmızı güller bırakılabilir. Beyaz masa örtüsü üzerine farklı renklerdeki kumaşlardan yapılan süsleme aksesuarları ve bunlarla uyumlu bir vazo tercihi yapılabilir.

Açık hava düğün salonları için renk seçimi için yeşil renkler tercih edilebilir. Çiçek olarak da papatya tercih edilebilir. İster sade, isterse gösterişli olsun; gelin masası süsleme için mutlaka çiçekler seçilmelidir. Masa etrafına yapılacak çeşitli süslemelerle görkemli bir gelin masası elde edilebilir. Dantellerle kaplanmış kemerler gelin masasını daha “şatafatlı” gösterecektir. Kimilerine göre gelin masası, düğünün kıyafeti olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle göze hoş gelen süslemeler seçilmeli, diğer düğün dekorları ve mekanla da uyumlu olmalıdır.

Gelin Masası Süsleme Fiyatları

Arka fon modelleri de gelin masası süsleme kadar önemli bir konudur. Gelin masası ile uyumlu olması gereken arka fonlar, led ışıklı ve/veya çiçekli olabilmektedir. Kapitoneli sırt yaslama yerine sahip nikah sandalyeleri de farklı renklerde bulunmakta olup, gayet güzel bir görünüm sergilemektedir. Genel itibariyle gelin yolu ve gelin masası birlikte olacak şekilde fiyat verilmektedir. Bu ikisi için verilen fiyat aralığı 1500 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. Kimi çiçekçi dükkanları da düğün süslemeleri yapmaktadır. Yapay veya canlı çiçek seçimlerinden biriyle harika süslemeler yapılabilmektedir. Masa üstü çiçeği olarak pembe gülleri, beyaz lilyumlar ve karışık renkte diğer çiçekler seçilebilir. Tüller de gelin masalarına çok yakışan aksesuarlar arasında yer alır.

Gelin Masası Süsleme Seçenekleri

Tülün bağlanma şekli de dekora renk katar. Gelin masasının kenarlarına iliştirilebilecek balonlar ise daha renkli bir gelin masası vaat eder. Gelin masası kadar, çiftin oturması için gerekli sandalye ve koltuklar da önemli bir konudur. Kimi kadife kumaştan kapitoneli olarak üretilmekte iken, kimileri de deri kumaş tercihi ile dikkat çekmektedir. Kusursuz bir düğün herkesin hayali olduğu için bu süslemelerin itina ile yapılması gerekir. Süslemeler organizasyonun başarısı demektir.

Kır düğünü hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla