Gelin çiçeğinden, gelin ayakkabısına kadar en ince ayrıntısına kadar düğünlerini tasarlayan gelinler, farklı gelin arabası yazılarına ve süslemelerine de el attı.

Düğün mevsiminin yaklaşması ile birlite çiftlerin düğün hazırlıkları telaşı da böylece başlamış oldu. Çiftlerin bu tatlı telaşına, sosyal medyada yayınlanan gelin arabası yazıları ve süslemeleri de damgayı vurdu. Çiftler el emeği konvoy havlusundan, gelin arabası süsleri yapımına kadar farklı fikirler arayışında.

Peki, en güzel gelin arabası yazıları neler ve gelin arabası süsleme nasıl yapılır? Bugün, düğünbuketi.com olarak bu konuda sizlere faydalı bir içerik hazırladık…

Gelin Arabası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin arabası, düğün organizasyonunun olmazsa olmaz parçalarından biri. Gelinlerin, bir kuğu gibi süzülmesini ve gözlerin üstünde toplanmasını sağlayacak gelin arabasının modelinden süslemesine kadar her detay çok önemli.

İlk olarak; düğün konseptinizi belirledikten sonra, düğün konseptinize uygun gelin arabası modellerine bir göz atın. Kır düğünü konsepti için muhtemelen üstü açık bir araba tercih etmek isteyeceksiniz. Bunun için de gelin arabası kiralama şirketlerinin kataloglarına göz atabilirsiniz. Tabi saatlerce uğraşılmış bir gelin saçı ve makyajı sürecinden sonra daha konforlu seçenekleri de düşünmek isteyebilirsiniz. Nasıl bir gelin arabası istediğinize karar verdikten sonra düğün gününüz için kiralama şirketlerinden fiyat teklifi alarak rezervasyonunuzu oluşturun.

Süslemesiz Gelin Arabası Olmaz

Gelin arabası süsleme işi ise işin diğer boyutu. Süsleme konusunda birçok kiralama şirketi hizmet vermekte; hatta seçtiğiniz araca göre farklı süsleme ve fiyat seçeneklerini de gözden geçirebilirsiniz. Ancak arabanızı kendiniz süslemek ve yaratıcı fikirlerle donatmak istiyorsanız size ufak bir önerimiz var. Düğün mekanınızın süslemesinde kullanacağınız çiçeklerden biraz fazlaca isteyin; bunların bir kısmını gelin arabası süslemesinde de kullanabilrisiniz. Böylece düğün mekanınızın konseptiyle gelin arabanızın konsepti de birbirine uyum sağlayacaktır.

Kış Düğünlerinin Vazgeçilmezi: VIP Gelin Arabası

Özellikle kış düğünlerinde, hava şartları nedeniyle ve de genelde şık düğün salonları ya da balo konseptli düğünlerde daha çok VIP gelin arabası modelleri tercih ediliyor. Çoğunlukla şoförlü olarak kiralanabilen bu VIP araçlar, düğün gününün sabahından gece eve bırakılmanıza ya da after party’nize kadar size eşlik eden şoför seçeneği ile tercih sebebi haline gelen bir seçenek. Şoförlü VIP gelin arabası seçeneği özellikle konforuna önem veren çiftler için de tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek donanımda olmasından ötürü iyi bir seçenek haline geliyor.

Mutluluğunuzu Herkes Duysun, Yaratıcılığınızı Görmeyen Kalmasın

Son olarak, gelin arabası yazıları da bir hayli önemli. Komik gelin arabası yazılarından, romantik ve anlam yüklü olanlarına kadar internette bir yığın içerik bulabilirsiniz. Ancak, benzersiz bir düğünün sahibi olarak, gelin arabası yazınızın da benzersiz olmasına özen göstereceğinize eminiz. Fikir vermesi amacıyla, gelin arabası yazıları arasında en popüler olanları sizler için derledik.

Romantik gelin arabası yazıları

  • “Meleğimi aldım, cennete gidiyorum.”
  • ”Bir dilek tuttum – O da kabul oldu.
  • ”Dünyada bir tane vardı, onu da ben aldım.”

Komik gelin arabası yazıları

  • ”Bir gülüşü var sanırsın Beşiktaş sahaya çıkıyor.”
  • ”Elveda 10.000 sms “
  • ”Tavuk dürüme son”

İlginç gelin arabası yazıları

  • ”235 gün sonra kavuştuk.” (Tanışma tarihinden itibaren gün sayısını yazmak, gelinler tarafından ilginç bulunan bir gelin arabası yazısı.)
  • ”Reklamlar bitti, Film başlıyor.”

Gelin arabası yazı alternatiflerini elbette arttırmak mümkün, eşiniz ile biraz düşününce eminiz ki, sizlerde güzel gelin arabası yazıları bulacaksınız.

Şimdi de sizin için hazırladığımız farklı gelin arabası modellerine bir bakalım. Böylece hem mevsim ve konsepte göre farklı gelin arabası fikirlerini görebilir, hem de yaratıcı ve farklı gelin arabası modelleri ve süslemeleri hakkında bir fikir sahibi olabilrisiniz.

Çeyizinizde mutlaka olması gereken parçaları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla