Her çiftin hayalinde unutulmaz düğünler var…

Fakat yıllar boyunca kulaktan kulağa konuşulan ve uzun süreler haber manşetlerini meşgul edecek türden düğün organizasyonu gerçekleştirmek pek de kolay olmuyor. Unutulmaz düğünler söz konusu olduğunda ünlüler her zaman bir adım daha öne geçiyor. Kimi zaman bir kraliyet düğünü, kimi zaman da ünlü Hollywood oyuncularının düğünleri akıllarda kaldı. Düğün masrafları, balayı tatil seçimleri, giydikleri gelinlikler ya da olaylı yaşamları ile ünlüler geçmişten günümüze unutmaz evliliklere imza attılar. Hal böyle olunca bu merak edilen birbirinden ışıltılı düğünleri mercek altına almak istedik. İşte en eskisinden en yenisine tüm dünyanın konuştuğu ve hala ilham veren düğünler…

Unutulmaz Düğünler

1. II. Elizabeth ve Yunan Prensi Philip

Zarafet ve asalet yan yana: II. Elizabeth ve Yunan Prensi Philip. İngiltere Prensesi II. Elizabeth, 20 Kasım 1947 yılında Yunan Prensi Philip ile evlendi. İhtişamlı bir düğünle evlenen çiftin düğünü de unutulmaz düğünler arasında ilk sırada yerini aldı.

Prenses Elizabeth’in gelinliği, Norman Hartnell tarafından dikildi. Düğün öncesinde gelinlikle ilgili bilgi verilmedi.  Düğünde gelinliği ve zarafetiyle göz kamaştıran prensesin gelinliğine dair en dikkat çeken şey duvağının başında bulunan pırlanta taç oldu. Bu taç, prensesin büyükannesi Kraliçe Mary’e Victoria’nın hediyesi olan kolyenin pırlantalarıyla süslenmişti. Çift, düğünlerinin ardından şık kraliyet arabalarıyla Londra sokaklarında halkı selamlayarak şehri dolaştı.

2. Lady Diana ve Prens Charles

Lady Diana ve Prens Charles, 1977 yılında tanıştı ve 1980 yılında evlilik kararı aldı. İhtişamlı bir düğünle St. Paul Katedrali’nde dünya evine giren çiftin düğününe 3.500 kişi katıldı. Lady Diana ve Prens Charles’ın düğünü tüm dünyanın gündemindeydi ve ilgiyle takip edildi.

Bu düğünün unutulmazlar arasına girmesini sağlayan en büyük unsur belki de Lady Diana’nın gelinliği olabilir. Krem rengi tafta kumaş ve antika dantel ile tasarlanan görkemli gelinlik Emanuel Modaevi imzası taşıyordu. Gelinliğin 7.5 metre boyundaki kuyruğu için dört nedimeye görev verildi ve ancak taşınabildi. Katedralde gerçekleşen törenin ardından çift, klasik araçlarıyla Buckingham Sarayı’na geldi.

3. Marilyn Monroe ve Arthur Miller

Dünyaca ünlü aktrist Marilyn Monroe ve ünlü yazar Arthur Miller, sade bir düğünle dünya evine girdi. Monroe’nin eşi A. Miller Musevi olduğu için nikahları bir sinagogda gerçekleşti.  Marilyn Monroe, törende zarif, vücuduna yapışan diz altı beyaz bir elbise giydi ve yine zarif bir duvakla gelinliğini tamamladı. Düğün yapmaktan son anda vazgeçen çift, beyaz çiçeklerle süslenmiş spor arabalarına binerek gözden kayboldu.

Böylece düğün ve nikahı mükemmel bir sadelikte gerçekleşen çift, balayını iki hafta olarak planlamıştı ve balayı tatilini Jamaika’da gerçekleştirdi.  Aralarındaki yaş farkıyla dikkat çeken çift, birbirlerini çok sevdiklerini ve söz konusu aşk olunca yaşın önemi olmadığını ifade ediyorlardı.

4. Grace Kelly ve Monako Prensi Rainier

Unutulmaz düğünler arasında bir kraliyet düğünü: Grace Kelly ve Monako Prensi Rainier düğünü.

Çift, 19 Nisan 1956’da Monako’da dünya evine girdi. Oldukça şık, görkemli ve cömert bir düğün gerçekleştirildi. 3.000 nüfuslu Monako’da yaşayan herkes davetliydi. 2.500 kişilik davetli için ikram ve yer planlamasının yanı sıra tüm hazırlıklar fazlasıyla yapıldı ve tüm davetliler en iyi şekilde ağırlandı. Ancak düğünde cömert olan yalnızca çift değildi. Halk, sevilen çifte düğün hediyesi olarak Roll’s Royce bir araba hediye etti. Grace Kelly’nin zamansız tasarıma sahip dantel ve ipek detaylardan oluşan zarif gelinliği bugün bile birçok geline ilham kaynağı oldu.

5. Audrey Hepburn ve Andrea Dotti

Hollywood’un zamansız stil ikonu, zarafetin simgesi Audrey Hepburn ve eşi Andrea Dotti düğünü unutulmaz düğünler listemizde yerini alıyor.

Hepburn, ilk evliliğinin ardından ikinci eşi olan İtalyan Psikiyatrist Andrea Dotti ile 18 Ocak 1969 tarihinde dünya evine girdi. Evlendiğinde 39 yaşında olan Hepburn, güzelliği ve zarafetiyle yine büyülüyordu. Düğününde gelinlik yerine, arkadaşı Hubert de Gvenchy’nin özel tasarımı olan eşarplı pembe dizüstü bir yün elbise giymişti. Elbisesini ise küçük şık bir çiçek buketiyle tamamlamıştı. Nikah töreni İsviçre’nin Morges şehrindeki belediye binasında gerçekleşti. Hem basının hem de halkın ilgisini çeken düğün, ünlüler camiasının da unutulmazları arasına girdi.

6. Michelle ve Barack Obama

Aşklarını her karede yansıtan saygın bir çift: Barack ve Michelle Obama.

Michelle Obama, eşini Chicago’da bir firmanın avukatlığını yaparken tanımış ve hayatının değişeceğini o gün anlamış. Obama çiftinin nikahı, 3 Ekim 1992’de Chicago’daki Trinity United Kilisesi’nde kıyıldı. Düğün fotoğraflarında çiftin mutluluğu yüzlerinden okunuyor.

Giyim tarzıyla her zaman ön plana çıkan Michelle Obama’nın gelinliği dönemi yansıtan şık ve gösterişli bir gelinlik. Gelinliği ve duvak modeliyle 90’lar ruhunu iyi bir şekilde yansıtmış. Michelle ve Barack Obama çifti protokolde de sosyal yaşamlarında da aşklarını her zaman gözler önüne seriyor. Mutlu bir evlilikleri olan Obama çifti, düğünlerinden beri herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

7. Brigitte Bardot ve Roger Vadim

Oyuncu ünlüler dünyasının unutulmaz isimleri arasından bir düğün Brigitte Bardot ve Roger Vadim düğünü. Brigitte Bardot, Roger Vadim’e 15 yaşında aşık olmuş ancak ailesi evliliklerine izin vermemiş. Bu nedenle Bardot’un intihara kalkıştığı biliniyor. Bitmeyen bu aşkın sonunda ise Bardot, Roger Vadim ile 1952 yılında 18 yaşında evleniyor.

60’ların güzellik simgesi olan ve güzelliği ile sık sık gündemde olan oyuncu, gelinliği içerisinde de son derece göz alıcı görünüyor.  Vücudunu saran uzun ve kapalı bir gelinlik tercih eden gelin Bardot, başını iki yandan saran zarif tacıyla dikkat çekiyor. Uzun tül duvağı da güzel oyuncunun zarafetini kat ve kat arttırmış.

8. Celine Dion ve Rene Angelil

Celine Dion ve Rene Angelil aşkı, uzun yıllara dayanan bir aşk yolculuğuydu. Celine 19 yaşındayken başlayan ilişki, uzun yıllar sürecekti. Aralarındaki bariz yaş farkı nedeniyle çift uzun yıllar ilişkilerini gizlemek zorunda kalmış ve evlenme kararı verdiklerinde Celine’in annesinin itirazıyla karşılaşmış. Ancak birbirinden vazgeçmeyen çift 1991 yılında gizlice nişanlanmış, 1994 yılında ise evlenmeye karar vermişti.

Celine Dion ve Rene Angelil çifti, 17 Aralık 1994’te inanılmaz bir düğünle dünya evine girdi. Gösterişli ve ihtişamlı bu düğün Kanada ulusal kanalından canlı olarak yayınlandı. Dion, yapımı 1.000 saatte tamamlanabilen bir gelinlikle görüldü. Tacı değerli taşlar ve pırlantalarla süslüydü.

9. Jennifer Lopez ve Cris Judd

Ünlüler geçidinin yaşandığı ihtişamlı bir düğün: Jennifer Lopez ve Cris Judd düğünü. Ünlü şarkıcı ve ünlü oyuncunun 2001 yılında gerçekleştirdiği evlilik, ünlüler camiasının unutulmaz düğünler listesinde yerini alıyor.

Sesiyle olduğu kadar güzelliğiyle de ön planda olan Jennifer Lopez, gelinlikli haliyle de oldukça zarif görünüyordu. Dantel detaylı ve kabarık olmayan gelinliği, topuz yapılmış saçları, elindeki büyük bir buket canlı çiçeğiyle asil ve göz dolduruyordu. Düğüne katılan misafirlerin de çoğunun en az gelin ve damat kadar ünlüydü. Jennifer Lopez ve Cris Judd düğününde oyuncudan müzisyene tanınmış birçok isim davetli olarak katılarak çiftin mutlu gününe şahitlik etmişti.

10. Katie Holmes ve Tom Cruise

Ünlü Hollywood yıldızları Katie Holmes ve Tom Cruise da ihtişamlı bir düğünle taçlanan bir aşk yaşadı. 2006 yılında dünya evine giren çiftin düğünü adeta yıldızlar geçidiydi. Birçok Hollywood yıldızının katıldığı düğün, binlerce davetliyi ağırladı. Düğün, Roma yakınlarındaki bir Ortaçağ şatosunda gerçekleşti.

Çiftin düğün elbiseleri Giorgio Armani imzasını taşıyordu ve oldukça dikkat çekiciydi. Bir şatoda gerçekleşmesiyle görkemli olması kaçınılmaz olan düğün cömertliğin de simgesi gibiydi. Düğün lüks ve göz alıcı bir atmosferdeydi. Düğünde İtalyan tenor Andrea Bocelli’e ünlü Ave Maria’yı söylemesi karşılığında 2.5 milyon dolar ödendi. Bu olay akıllarda kalan düğünün en çok konuşulan yönlerinden biri olmuştu.

11. Prens William ve Kate Middleton

Unutulmaz düğünler arasında bir kraliyet düğünü: Prens William ve Kate Middleton. 2012 yılında evlenen çift, tüm dünyada en çok merak edilen ve ilgiyle izlenen düğünlerden birine imza attı. Kilise töreni ve halk haricinde yaklaşık olarak iki milyar kişi düğünü canlı yayında izledi.

Kraliyet gelini Middleton, düğün öncesinde gelinliğini sır gibi sakladı. İngiliz Sarah Burton imzalı gelinlik, Prens başta olmak üzere hem davetli hem de ekran başındaki herkesi büyüledi.  Middleton uzun dantel ve yaka detaylı gelinliği, açık saçları, makyajı ve çiçeğiyle kusursuz görünüyordu. Kate Middleton,  en zarif ve asil gelinler listesinde her zaman üst sıralara çıkmayı başardı.

12. Jacqueline Bouvier ve John F. Kennedy

Jacqueline Bouvier ve John F. Kennedy 12 Eylül 1953 tarihinde dünya evine girdi. ABD’nin 35. Başkanı John F. Kennedy ve Jacqueline Bouvier, 1952’de arkadaşları Charles Barlett tarafından tanıştırılmıştı. İkili, tanışıp çok kısa bir sürede evlilik kararı almıştı.

Bouvier ve Kennedy’nin düğünlerini özel kılan en önemli nokta, düğündeki her detayın ve güzelliğin farklı bir tasarımcının elinden çıkmış olmasıydı.  Aziz Mary Kilisesi’nde gerçekleşen nikaha 700, sonrasındaki resepsiyona ise 1.200 kişi katılmıştı. Büyük çaplı davetli sayısıyla dikkat çeken düğün tüm dünyanın unutulmazları arasında yerini aldı. Güzelliği dillere destan olan Bouvier, abartısız gelinliğiyle de oldukça şık ve zarif görünüyordu.

13. David ve Victoria Beckham

David ve Victoria Beckham, 1990 yılında evlendi.  Çift, İrlanda’da bulunan Luttrellstown Kalesi’nde yalnızca 29 özel davetliyle gerçekleştirilen şık nikah töreniyle dünya evine girdi. Nikaha basın mensupları dahil giriş yapamadı.

60 metre uzunluğundaki gelin yolu ve Victoria Beckham’ın güzelliği, düğünün unutulmaz detayları arasında yerini aldı. Nikahın ardından aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 230 kişilik bir resepsiyon gerçekleştirildi. Düğünü ilginç ve unutulmaz kılan detaylar arasında bir nokta daha vardı: Düğünde yalnızca siyah ve beyaz giymek. Çift de bu konsepte uyarak gelinlik ve damatlığını değiştirdi. Unutulmaz bir düğüne imza atan ünlü çift, balayı için de Fransa’yı tercih etmişti.

Victoria Beckham gibi farklı saç aksesuarlarını seviyorsanız, birbirinden güzel modeller için buraya tıklayabilirsiniz.

14. Prenses Süreyya ve Şah Pehlevi

Dünyanın yakından takip ettiği unutulmaz düğünler arasında: Prenses Süreyya ve Şah Pehlevi düğünü.

Sinema yıldızı olmak isteyen Süreyya’nın fotoğrafını gören İran Şahı Pehlevi, ilk anda Süreyya’ya aşık oldu. Bir süre sonra onu saraya çağırarak evlenme teklifi etti. Düğünden önce zatürreye yakalanan Süreyya iyileşmeye çalışırken ihtişamlı düğünün hazırlıkları da devam ediyordu. Düğünleri, Süreyya iyileştikten üç gün sonra gerçekleşti. Prenses Süreyya, Christian Dior tasarımı gelinliğiyle olanca şıklığı ile görenleri büyüledi.İki bin kişilik davetlinin olduğu düğün için sarayın her odası özel olarak hazırlandı ve her yer çiçeklerle süslendi. Düğün, canlı yayınla da tüm dünya tarafından izlendi.

15. Kate Moss ve Jamie Hince

Kate Moss ve Jamie Hince, 2011 yılında çok konuşulan muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Yıldızlar geçidinin yaşandığı düğünde birçok sanatçı kısa konserler verdi. Bu konserler ile de düğün hoş bir atmosfer kazandı. Unutulmaz olan diğer şey de Kate’in gelinliğiydi. John Galliano tarafından tasarlanan gelinlik en beğenilen ve konuşulan gelinlikler arasına girdi. Çoğu gelin adayının hala örnek aldığı bir gelinlik oldu.

Gelin ayakkabısında Moss, altı kırmızı olmasıyla uğur getirdiğine inandığı şık bir ayakkabı giymişti. Kızı Lila, Moss’un yanından ayrılmadı ve onun nedimesi oldu. Düğünde yalnız gelin Kate Moss değil davetli ünlüler de şıklık yarışındaydı. Kate Moss’unki gibi romantik gelinlik modellerini beğeniyorsanız “Romantik ve Helenistik Gelinlik Modelleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

16. Megan Fox ve Austin Green

Hollywood yıldızı Megan Fox ve Austin Green, sürpriz şekilde evlendi.

Daha önce çift bir ayrılık yaşamıştı. Bunun ardından sürpriz bir şekilde bir araya gelen çift, yine sürpriz bir şekilde evlendi. Ünlü çiftin düğünü, 24 Haziran 2010’da sade bir şekilde gerçekleşmişti.

Fox ve Green, gözlerden uzak şekilde Hawaii’de bir plaj düğünüyle evlendi. Çiftin nikahını bölgedeki yerli bir rahip kıymıştı. Armani tasarımlı gelinliğiyle Fox, kumsalda oldukça zarif görünüyordu. Davetlilerin olmadığı düğünde Austin Green’in oğlu da düğünde çifte eşlik eden diğer kişiydi. Deniz kıyısında romantik bir nikahla dünya evine giren çiftin mutluluğu da yüzlerinden okunuyor.

Geçmişten günümüze unutulmaz düğünleri derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Kraliyet ailesi, ünlüler camiası… Bu çiftlerin düğünleri unutulmaz düğünler arasına girdi. Bu muhteşem düğünler evlilik kararı vermiş çiftlere günümüzde ilham vermeye devam ediyor. Peki unutulmaz düğünler arasında sizin en beğendiğiniz hangisi? Evlenen ünlüler arasında hangi gelinlik size ilham verdi? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Tüm gelin adaylarına ilham kaynağı olan bu birbirinden güzel modeller ve daha fazlası hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2019’da kimler ne giyecek, moda elbiseler neler, yılbaşında kim ne tercih etmiş öğrenmek için haydi buraya!

Yanıtla