Davetiye geldi ve ne giyeceğinizi bilemediniz mi? Sizin için araştırıp bir araya getirdiğimiz yeni trend Tek ve düşük omuz abiye elbise modelleri ile kurtarıcınız olabiliriz. Bu model abiye elbiseleri, balık, uzun, mini, midi, volanlı, fırfırlı, kısa, taşlı, şifon, payetli, kadife, dantelli, tül, saten, çiçekli, tulum seçenekleriyle bulmanız mümkün.

Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri’ni gelin beraber inceleyelim:

Moda dünyasına renk aşılayan favori abiyelere daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Kırmızı ve siyahın birleştiği bu hoş abiyeyi Ali Express‘ten bulabilirsiniz.

Balık Model Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Fiziğinizi ön planda tutmak, çevrenizdekileri zarifliğinizle büyülemek istiyorsanız tam da sizin için tasarlanmış bir model. Bel kıvrımınızla omuz hatlarınızın uyumu birbirleriyle muhteşem tamamlayıcılar olacaktır. Balık model bir abiye tercih edecekseniz şatafattan uzak olmanızı öneririz. Çünkü bizce, çok süslemeyi kaldıracak bir model değildir.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Soldaki düşük omuz abiyeyi Ebay adresinden, sağdaki tek omuz abiyeyi ise Ali Express adresinden bulabilirsiniz.

Mini Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Uzun abiyelerden hoşlanmıyorsanız ve daha seksi bir görünüm elde etmek istiyorsanız mini abiye elbise tercih etmelisiniz. Alt tarafı kalem etek şeklinde olan, tek omuz askısından aşağıya doğru tamamen genişleyen ve düşük omuzlu olarak tasarlanmış mini abiyeler modacılar tarafından oldukça tavsiye edilen modeller. Uzun kollu ya da askı kollu olarak üretilen mini abiye elbiseler yeni neslin vazgeçilmez kıyafetlerinden. Özellikle mezuniyet törenlerinde kullanılan, hem sadelik hem de gösterişin tek bedende buluştuğu bir model.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Sağdaki kırmızı düşük omuz mini abiyeyi BD Buy adresinden bulabilirsiniz. Soldaki mavi omuzdan dökümlü abiyeyi Starry Dresses sitesinden bulabilirsiniz.

Volanlı Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Uzun, kısa, balık çeşitleri bulunan Volanlı abiyeler, özellikle yaka kısmında volan kullanılarak üretiliyor. Bazılarında etek ve kol kısmında da volan kullanılabiliyor. Bu tarz bir abiye elbise tercih edecekseniz kolye kullanmanızı önermeyiz. Çünkü, yakada kullanılan volanlı parça, yakaya kolyemsi bir görünüm kattığı için, kolye kullandığınızda görüntüyü boğacaktır. Balık model tercih edeceğiniz bir abiye elbisede volanlı yaka düşük omuz, volanlı kol ve volanlı etek birbirleriyle güzel tamamlayıcılar olacaktır.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Beyaz tek omuz volanlı abiye: Ella Arabia
Beyaz düşük omuz volanlı abiye: Ella Arabia

Fırfırlı Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Eskilerde en moda şeylerden biri olan fırfır günümüz abiyelerine de çok şık bir şekilde oturtulup, gerek omuza monte edilerek gerekse göğüs hizasından kalçaya kadar indirilerek modacıların sihirli ellerinden çıkıyor. Eğer tek omuz abiye elbise giymeyi düşürseniz, bu abiyenin omuzdan fırfırlı olması, daha zevkli bir seçim olacaktır. Bu tarz bir abiyenin üzerine bombeli düz bir topuz çok yakışacaktır. Altına da abiyeyle aynı renkte ya da zıt renkte bir ayakkabı giyerseniz uygun bir kombin elde etmiş olursunuz.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Sağdaki iki parça fırfırlı düşük omuz abiye: Edressme 
Soldaki fırfırlı tek omuz abiye elbise: Edressme

Tulum Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

2018’in modası tulumlar, abiyelere de yansımış durumda. Zaten çok şık bir giysi olan tulumun, abiye ile birleşmesi mükemmel bir düşünce. Hem şık olmak istiyorsanız hem de rahatınıza düşkünseniz tulum şeklindeki tek ve düşük omuz abiye elbiseler size çok güzel bir seçenek olacaktır. Tulum tek ve düşük omuz abiye elbise giydiğinizde spor bir duruşun zarafete dönüşünün sembolü olacaksınız. Üstelik çok makul fiyatlara, çok güzel tulum abiyeler bulabilirsiniz.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Sol resimdeki tek omuz tulumu Aliexpress.com sitesinden, sağ resimdeki beyaz düşük omuz tulumu e-Get-Buy sitesinden bulabilirsiniz.

Tulum abiyelerde, şortlu tulum seçenekleri de oldukça fazla. Pantolondan sıkıldıysanız şortlu bir tulum sizi diğerlerinden farklı kılacaktır.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Sağ resimdeki şortlu tek omuz tulumu  
Ubuntu-energy sitesinden, sol resimdeki beyaz şortlu düşük omuz tulumu Whats Mode sitesinden bulabilirsiniz.

Taşlı Tek ve Düşük Omuzlu Abiye Elbise Modelleri

Taşlı abiyelerde, taş işlemeleri genellikle tek omuz kısmında, bel kısmında ya da yakadan dökümlü işlemeli kullanılmaktadır. Çok şaşaalı görünmek ve tüm dikkatleri kendi üzerinizde toplama düşüncesindeyseniz, Taşlı tek ve düşük omuzlu abiye elbise ile bu mümkün  olacaktır. Gecenin karanlığında üzerinizdeki taş işlemeleriyle adeta etrafınıza ışık saçacaksınız. Ayrıca, parlak taşlarla oluşturulan desenler, abiyeleri çeşitlendirerek size, bulunduğunuz ortamda farklılık kazandıracaktır.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Taşlı kemerli abiye modeli için Teuta Mastoshi Duriqi adresine göz atabilirsiniz.

Özellikle kemer kısmına yerleştirilen taşlar, bel girintinizi daha belirgin hale getirecek ve daha zarif bir görünüş kazandıracaktır. Son olarak taş tercihlerinizi gümüş ve yaldızlı renklerde tercih edebilirsiniz.

Şifon Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Şifon kumaşlar, transparan abiyelerin vazgeçilmezi! Transparan bir abiye seçmeyi düşünüyorsanız, şifon kumaş ile tasarlanmış bir abiye tercih etmelisiniz. Özellikle yaz günlerinde serinlik ve şıklık için şifon bir abiyeyi mutlaka dolabınızda bulundurmalısınız.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Tek omuz şifon abiyeyi Fkf Fashion sitesinden bulabilirsiniz.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Düşük omuz şifon abiyeyi DH Gate adresinden bulabilirsiniz.

Şifon bir abiye giyecekseniz astar seçimi çok önemlidir. Astarınızı ister şifon kumaşın boyunda, isterseniz mini etek boyunda kullanabilirsiniz. Astarı kısa, şifon kısmı uzun abiyeler de günümüzde çok tercih edilen modellerden… Şifon kumaşın rahatlığıyla emin olun özgüveniniz daha da artacak!

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Soldaki kısa astarlı tek omuz şifon abiyeyi, Eric Dress adresinden, sağdaki kısa astarlı tek omuz şifon abiyeyi 
Fancy Brides Maid adresinden fiyatlarıyla beraber bulabilirsiniz.

Payetli Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Capcanlı bir tercih! Bu abiye modeliyle ortamın yıldızı kesinlikle siz olacaksınız. Genellikle sahne kostümü olarak tercih edilen payetli tek ve düşük omuz abiye elbiseler, balık model ile birleşince mükemmel bir tasarım ortaya konmuş olacak. Abartı bir makyaj ve dolgu topuklu bir ayakkabı ile tamamlarsanız etrafınızdaki herkesi büyüleyebilirsiniz.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Sağdaki tek omuz payetli abiye elbiseyi Alinanova adresinden, soldaki düşük omuz payetli abiye elbiseyi Prom Dresses Shop adresinden fiyatları ile beraber bulabilirsiniz.

Kadife Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Sıradanlıktan uzak, alışılagelmişin dışında bir seçim olsun diyorsanız; kesinlikle kadife bir abiye! Alacalı ve kalın bir dokuya sahip bir kumaş olan kadife, daha çok kış düğünleri için tercih edilebilir. Kadife tek ve düşük omuz abiye elbiseler genellikle balık model olarak üretiliyor. Sade de tercih edebileceğiniz kadife abiye elbiseler, taşlı ve V yaka olarak da çok şık duruyor.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Sol resimdeki kadife tek omuz abiye elbiseyi Milanoo adresinden, sağdaki kadife düşük omuz abiye elbiseyi JJ’s House adresinden bulabilirsiniz.

Dantelli Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Dantelli bir abiye, elbisenin tamamı dantel kaplı olarak ya da belli bölgelere dantel monte edilmiş olarak tasarlanabiliyor. Kol, yaka, etek kısımlarında dantel kullanılan abiye elbiseler oldukça fazla.

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Soldaki dantelli düşük omuz abiye elbiseyi Ali Express sitesinden, sağdaki dantelli düşük omuz abiye elbiseyi Morilee adresinden bulabilirsiniz.

Sadece kol kısmı dantelli olan abiyeler, sıfır kol tercih etmek istemeyenler için iyi bir kurtarıcı olabilir. Bu tarz bir abiye seçmeyi düşünüyorsanız Fransız güpürleri monte edilerek tasarlanmış abiye elbiseleri daha çok öneririz. Fransız güpürü kullanılarak tasarlanmış Dantelli tek ve düşük omuz abiye elbiseler biraz maliyetli olabilir ama emin olun verdiğiniz paraya değecek ve hem kalite hem de bolca şıklık elde edeceksiniz.

Tül Tek Omuz ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Tül düşük omuz abiye elbiseye Amazon‘dan ulaşabilirsiniz.

Yeni ve eski trend abiye modellerinin vazgeçilmezi olan tül kumaş, abiyelerin genellikle etek kısmında kullanılmak üzere uzun kol olarak ve şal olarak da tercih edilebilmektedir. Şimdinin modası, mini bir astarın üzerine uzun tül şeklinde tasarlanan abiyeler fakat uzun astarın üstüne uzun tül olarak tasarlanan abiyeler de diğerlerinden daha az şık değil!

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Soldaki sarı tül düşük omuz detay  abiye elbiseye İcdresses sitesinden, sağdaki çiçek detay tül tek omuz abiyeye Boutiquelessuites sitesinden ulaşabilirsiniz.

Balık model abiyelerin etek kısmında kullanılan tül kumaşlar, balık model abiyeye değişik bir hava katıyor. Tül etekli balık model abiyeler bu zamanların en moda tasarımlarından. Eğer bu tarz bir abiye tercih edecekseniz altına dolgu topuk bir ayakkabı tercih etmenizi öneririz. Uzun taşlı küpe ve maşalı bir saç modeli de çok güzel tamamlayacaktır. Çiçek detaylı ve boncuklarla bezenmiş siyah-beyaz karışım bir tül tasarımlı abiyeye asla hayır diyemeyeceksiniz.

Saten Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise Modelleri

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Soldaki saten düşük omuz yırtmaçlı abiye elbiseyi DH Gate adresinden, sağdaki saten tek omuz abiye elbiseyi Dresses Asksitesinden inceleyebilirsiniz.

Saten kumaşlarla tasarlanan abiyeler parlaklık ve capcanlı bir görünümün simgesi… Gece düğünleri için tam anlamıyla bir gece elbisesi görünümü olsun istiyorsanız, Saten tek ve düşük omuz abiye elbise modelleri kesinlikle sizin için tasarlanmış! Kabarık etekli, balık ya da düz pileli etek çeşitleri bulunan Saten abiyelerde farklı modeller bulmak için zorlanmayacaksınız. Tabi yırtmaçlı saten abiye de etrafta, podyumda yürüyormuş hissi uyandıracaktır.

Çiçekli Tek ve Düşük Omuz Abiye Elbise

Tek ve Düşük Omuz Abiye
Soldaki çiçekli düşük omuz abiye elbiseyi Tidebuy adresinden, sağdaki çiçekli tek omuz abiye elbiseyi Maysange adresinden satın alabilirsiniz.

Şirin görünümlü, sadelikten uzak bir model tercih etmek isteyenlere Çiçekli tek ve düşük omuz abiye elbiseleri tavsiye ediyoruz.

Sizler için araştırıp sunduğumuz abiyelerimizin sonuna geldik. Sunduğumuz tarz abiyeleri resimlerin altında belirttiğimiz sitelerden satın alabilirsiniz. Ayrıca benzer model abiyeleri; Koton, Mango, Adil Işık, İpekyol, Forever New, Roman, Trendyol gibi markaların  ürünleri arasında da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Elif Kartal

Yanıtla