Kim en özel gününü sonsuza kadar tüm detayları ile hatırlamak istemez? Bu soruya neredeyse herkesin aynı yanıtı verdiğini duyar gibiyiz. Gelin ve damat adaylarının mutluluğa adım atacakları bu büyüleyici günü ölümsüzleştirme ihtiyacı duyması elbette ki kaçınılmazdır. Düğün fotoğrafları, geriye dönüp baktığınızda en benzersiz gününüzü ve gecenizi tüm ince detayları ile hatırlama imkânı sunarlar. İleride çocuklarınıza bırakabileceğiniz eşsiz bir armağan niteliği taşırlar.

Şehrinizdeki en güzel Düğün Dış Çekim ve Hikaye Fotoğrafçıları için tıklayınız!

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Dış çekim düğün fotoğrafları, düğün hikayesi çekimleri ve tüm gün fotoğraf çekimleri şeklinde çeşitli düğün fotoğraf paketleri mevcuttur. Gelin ve damat adayları diledikleri paketi seçerek hayal ettikleri harika pozları düşünmeye başlarlar.

Düğün fotoğrafçılığı da günden güne gelişmekte olan bir sektördür. Bu nedenle gelin ve damat adaylarımız birbirinden farklı paketler eşliğinde birbirinden yetenekli ekipler ile çalışma imkanını rahatlıkla bulabilmektedirler. Bu aşamada en önemli nokta ise doğru düğün fotoğrafçısını bulmaktır. Oldukça fazla düğün fotoğrafçısının varlığı ne yazık ki sizlere dilediğiniz fotoğraf karelerini garanti etmemektedir.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Bu noktada ilk ve en önemli nokta hangi tip düğün fotoğraf paketini istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra titizlikle sizler için ideal düğün fotoğrafçısını aramaya başlamalısınız. Peki bu süreçlerde nelere dikkat edilmeli? Hayal edilen harika fotoğraf kareleri elde etmenin püf noktaları nelerdir? Yaratıcı düğün pozları hakkında tüyolar nelerdir? Gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte inceleyelim.

Doğru Fotoğrafçının Önemi

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Fark yaratan düğün fotoğraf karelerini yakalamanın en önemli etkenlerinden birisi kesinlikle düğün fotoğrafçınızdır. Öncelikle doğru düğün fotoğrafçısını bulmanın ne kadar zor olduğu ile başlayalım. Fotoğraf çekimi sektöründe oldukça fazla düğün fotoğrafçısı mevcuttur. Bu düğün fotoğrafçıları içerisinden daha yetenekli ve iletişimi daha güçlü olan düğün fotoğrafçılarını seçebilmek oldukça önemlidir. Kimi düğün fotoğrafçıları senelerdir bu işi kalite ile icra etmektedirler. Bu ekipler oldukça kaliteli ve çeşitli ekipmanlara sahiptirler. Teknik bilginin yanı sıra düğün fotoğrafçınız ile kuracağınız iletişim belki de en önemli süreçtir. Sizin ne istediğinizi ne hayal ettiğinizi anlayan bir düğün fotoğrafçısı düğün fotoğraflarınızda fark yaratacaktır. Dilerseniz sitemizdeki “Düğün Fotoğrafçısı ve Video Çekimi” kategorisine göz atabilir, bir çok düğün fotoğrafçısını inceleyebilir, size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Yanında doğal davranabildiğiniz, kendi ışıltınız ile parlamanız için size gerekli fotoğraf tüyolarını paylaşacak bir düğün fotoğrafçısı bulmalısınız. Kimi çiftler profesyonel bir yönlendirme ile poz verebilmektedirler. Özellikle bu şekilde düşünen çiftlerimiz için düğün fotoğrafçısı ile güzel bir iletişim kurabilmek oldukça önemli bir hal almaktadır. Bu noktada sizlere önerimiz düğün fotoğrafçısı seçimini ertelemeden araştırmaya başlamanızdır. Teknik ve iletişim açısından sizleri en rahat hissettirecek ekipleri bulmalısınız. Bu araştırmayı yaparken ilgili düğün fotoğrafçılarının eski çalışmalarına mutlaka bakmalısınız. Sosyal medya platformlarından ilgili düğün fotoğrafçısı hakkında yorumları incelemek de iyi olacaktır.

Dış Çekim Düğün Fotoğrafları

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Şüphesiz ki hayal ettiğiniz düğün fotoğraflarını elde etmenin en önemli etkenlerinden birisi ışıktır. Özellikle doğal ışık eşliğinde çekilen düğün fotoğrafları, fotoğraf karesini mükemmel kılacaktır. Dış çekim düğün fotoğraflarının en önemli avantajlarından birisi budur. Güneşin ideal açı ile geleceği saatleri göz önünde bulundurarak o günü planlama oldukça önemlidir. Dış çekim düğün fotoğrafları çektirmeye karar verdikten sonra dış çekim mekanınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bu mekan doğa ile iç içe olabileceği gibi tarihi bir atmosfer içerisinde de olabilir.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Bu noktada hayal ettiğiniz arka planı titizlik ile düşünmelisiniz. Dilerseniz düğün fotoğrafçılarının daha önce gerçekleştirdiği çekim mekanlarını örnekleri ile inceleyebilirsiniz. Kendinizi en doğru yansıttığını düşündüğünüz dış çekim mekanına karar vermelisiniz. Geriye dönüp baktığınızda daha doğru bir karar olamazdı demeniz fotoğraf çekimi için oldukça önemlidir.
Dış çekim düğün fotoğrafları düğün günü sabahında olabileceği gibi başka bir tarihe de planlanabilir. Artık pek çok gelin ve damat adayları dış çekim düğün fotoğrafları için farklı bir tarihe rezervasyon almaktadırlar. Böylece düğün telaşı ile fotoğraf çekimi birbirine karışmamaktadır. Düğün telaşı içerisinde olmayan gelin ve damat adaylarımız da sakin ve huzurlu bir şekilde muhteşem kareler yaratabilmektedirler.

Kusursuz Pozlar İçin İletişim Çok Önemli

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

İletişim kurmanın günlük hayatımızdaki önemi aşikârdır. Pek çok sorunu iletişim ile çözüme kavuşturduğumuzu düşünürsek düğün fotoğrafları çekimi sürecini de doğru iletişim kurarak mükemmel hale getirebilirsiniz. Daha önce değindiğimiz düğün fotoğrafçısı ile kurulacak doğru iletişimin üzerine çiftlerin birbirleri ile iletişiminin önemine değinelim.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Öncelikle çiftlerin içerisinde bulundukları stresli ortamın iletişimlerine yansıyacağını ön görebiliriz. Fakat bu yansıma mümkün olduğunca az seviyede olmalıdır. Çiftler düğün fotoğrafları çekim sürecinde birbirlerini anlamaya çalışmalıdır. Bu güçlü iletişim sayesinde muhteşem doğal içerisindeki fotoğraflarınız sizleri oldukça memnun edecektir. Çünkü düğün fotoğraflarınızın muhteşemliği sizlerin kameraya yansıtacağınız mutluluk ve aşk ile orantılıdır. Siz ne kadar birbirinize ait hissederek o anı yaşarsanız düğün fotoğrafçınız da o anı bir o kadar mükemmel şekilde ölümsüzleştirecektir.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Bu noktada düğün fotoğraflarınızın fark yaratmasını istiyorsanız sizlere birkaç ufak ipucu verebiliriz. Öncelikle müstakbel eşinizi gülümsetmeye çalışmaya özen gösterin. Muhteşem enerjinizin kameralara yansımasına engel olmayın. Müstakbel eşiniz ile mümkün olduğunca doğal olun, kendiniz olun. Eş adayınıza her daim aşk ile bakmayı ihmal etmeyin. Kameraların gerginliğinin ortamın doğallığını bozmasına izin vermeyin. Ve daima gülümseyin!

Kameraları Unutun ve Doğal Olun

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Gelin ve damat adayının düğün fotoğrafı çekimi esnasında yaşadığı en büyük sıkıntı belki de doğal olamamaktır. Bu noktada düğün fotoğrafçınızın sizler ile iletişimi oldukça önemli olacaktır. Sizleri baskı altında hissettirmeden doğal anlarınızı yakalamaya odaklanan bir ekip ile çalışırsanız bu sıkıntı çözüme kavuşacaktır. Bu esnada sizler de kendinizi ve eşinizi rahatlatarak anın tadını çıkarmaya odaklanmalısınız. Siz bulunduğunuz atmosferin tadını çıkartırken düğün fotoğrafçınız sizin ışığınızı en doğru açıdan yakalayacaktır.

Yaratıcı Düğün Pozları

• Rustik ve Bohem Esintiler Her Yerde

Fark Yaratan Düğün FotoğraflarıFark Yaratan Düğün FotoğraflarıFark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Son dönemlerde oldukça revaçta olan bohem düğünler ve düğün fotoğraflarına bayılıyorsanız doğru yerdesiniz. Bohem esintilerin ve sadeliğin hayranı iseniz sizlere enfes bohem düğün fotoğrafları pozlarını önermekteyiz. Daha çok nude renk tonlarının hâkim olduğu, doğal ortamda çekilen ve çeşitli aksesuarlarla süslenecek bir alanda muhteşem düğün fotoğrafları yakalayabilirsiniz. Bu temayı tam yansıtmasa da Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı çiftinin nikah pozlarını bu başlığa ekleyebiliriz. Sade ve soluk renkli bir nikah fotoğraf çekimi gerçekleştirmişlerdi. Sadeliğin doğru enerji ile birleşmesi ile ortaya aşağıdaki gibi enfes kareler çıkmıştı.

• Eğlenceli Düğün Fotoğrafları

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Eşiniz ile belirleyeceğiniz özel bir tema eşliğinde benzersiz düğün fotoğrafları yakalayabilirsiniz. Keyifli ve bir o kadar enfes pozlar bulabileceğinizden eminiz. Temanızı belirledikten sonra ilgili aksesuarları temin etmeniz gerekecektir. Örneğin nostaljik bisikletler ve balonlar ile çekim yapmak istiyorsanız gerekli atmosferi yaratabilmelisiniz. Sizin için anlamı olan komik anılarınızı da canlandırabilirsiniz. Nostaljik araba modelleri, bavullar, balonlar, bisikletler, ilginç şapkalar… Hayal ettiğiniz diğer tüm aksesuarlar ile keyifli bir düğün fotoğraf çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

• Kumsal ve Deniz Eşliğinde Romantik Pozlar

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Şile sahilinde enfes bir atmosferde düğün fotoğraflarının çekilmesini ister misin? Evet dediğini duyar gibiyiz. Özellikle bahar ve yaz aylarında düğün fotoğraf çekimlerini gerçekleştirecek çiftlerimizin sıklıkla tercih ettikleri bir konsepttir. Özellikle düğün günü haricinde bir tarihte bu çekimi gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Hatta pek çok gelin ve damat adayımız bu çekim için daha uygun kıyafetler tercih etmektedirler. Böylece gerek deniz gerek kumsal pozlarında rahatlıkla atmosfere uyum sağlayabilmekteler.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Sahil pozlarını bir adım ileri taşımak isteyen gelin ve damat adaylarımız ise beyaz bir at eşliğinde verdikleri pozlar ile görenleri büyülemektedirler. Dilerseniz sahilde yakacağınız bir ateş etrafında romantik pozlar da yakalayabilirsiniz. Ya da kumsalda yapacağınız eğlenceli bir piknik ile keyifli pozlar yakalayabilirsiniz. Bu temada düğün fotoğrafı çekimine verebileceğimiz örnek Alişan ve Buse Varol’un gerçekleştirdiği kumsal çekimidir. Muhteşem enerjileri ile verdikleri pozlar kameralara aşağıdaki gibi yansımıştı.

• Harabe Mekanlardan Muhteşem Düğün Fotoğraflarına

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Yarattıkları gizemli atmosfer ile eski ve harabe binalar fotoğraflarınıza eşsiz bir hava katacaktır. Tarihi binaların yarattığı gibi nostaljik ve vintage bir atmosfer eşliğinde poz vermek isterseniz sizlere eski binaları önerebiliriz. Genelde doğal ortamlarda tercih edilen düğün fotoğraflarına bir başkaldırı olan bu binalar ile gizemli ve iddialı pozlara imza atabilirsiniz. İdeal binaları ve mekanları bulmak için profesyonel fotoğrafçılar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Böylece hayal ettiğiniz fotoğraf karelerine harika bir atmosferde kavuşabilirsiniz.

• Rengarenk Tercihler

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Soluk tonlar ve mekanlar yerine cıvıl cıvıl ve hareketli atmosferleri mi tercih ediyorsun? Cevabın evet ise doğru yerdesin! Bahar ve yaz aylarında çekimlerini gerçekleştiren çiftlerimizde sık sık görebileceğimiz renkli ve ışıltılı düğün pozları tam size göre. Çeşitli aksesuarlar ile dilediğiniz yoğunlukta bir renk yakalayabilirsiniz. Çiçekli gelin taçları, gelin buketleri, damat cep çiçeği, balonlar… Bu listeyi dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Favori gelin saçınızı ve makyajınızı Düğüne Hazırlık Rehberimiz’deki “Gelin başı, Saçı ve Makyajı” bölümünde bulabilirsiniz!

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Aksesuarlarınız da dilediğiniz ana renkleri kullanarak dilediğiniz temayı yakalayabilirsiniz. Bu pozları verirken gelin ve damadın aynı tonlar ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Örneğin gelin buketinden bir parça ile damadın yaka çiçeği aynı olmalıdır. Arka fondaki balonlar gelinin tacındaki renkler ile uyumlu olmalıdır. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek göz yormayan bir renk uyumu elde edebilirsiniz.

• Şık Mekanlardan Vazgeçemem Diyenlere

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Gösterişli ve şık mekanlarda düğün fotoğrafı çekimi isteyen pek çok gelin ve damat adayı da vardır. Diledikleri çekim mekânında diledikleri iddialı pozları vererek enfes karelere imza atabilmektedirler. Fakat unutulmamalıdır ki bu mekanlarda düğün fotoğrafı çekimi sizler için daha maliyetli olabilmektedir. Bütçenizi ve uygunluğunuzu ayarladıktan sonra mekanın harika atmosferi içerisinde eşsiz pozlar verebilirsiniz. Şık mekan düğün fotoğraflarına ünlülerden verebileceğimiz örnek Fahriye Evcen ve Burak Özçivit çiftinin çekimidir. Bir dönem sosyal medyada oldukça çok konuşulan enfes pozlar vermişlerdi.

• Teknolojik Dokunuşlar İle Her An Kayıt Altında

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Son zamanlarda drone ile fotoğraf çekiminin fazlasıyla yaygınlaştığını görmekteyiz. Sizler de hangi temada hangi mekanda fotoğraf çekiminizi gerçekleştiriyor olursanız olun, çekimde dronedan faydalanmayı unutmayın. Düğün fotoğrafçınızın ekipman listesi hakkında görüşürken mutlaka drone ile çekim yapıp yapmadıklarını öğrenmenizi tavsiye etmekteyiz. Muhteşem detayları her açıdan kaydedebilen drone sayesinde hiçbir detayın gözden kaçmayacağına emin olabilirsiniz. Düğün fotoğraflarının yanında video kaydı ile düğün hikayesi oluşturan düğün fotoğrafçıları da mevcuttur. Bu düğün fotoğrafçıları gerek geleneksel yöntemlerle gerek drone aracılığı ile her aşamada sizleri kayıt altına alarak düğün sonrasında sizlere bir hikaye kurgusu yaratmaktadırlar. Düğün fotoğrafları pozları ile fark yaratmanın yanında video kayıtları ile de eşsiz hatıralar yaratabilirsiniz.

• Huzurlu Bir Göl Sakinliği İsteyenlere

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Dingin sular, bir sandal ve iki aşık… Daha romantik çok az şey biliyoruz…
Sevdiğiniz kişi ile huzurlu bir yolculuğa çıkmak isteyenler çiftlerimizi buraya bekliyoruz. Dilediğiniz renkler ve çiçekler ile süslediğiniz sandalınız eşliğinde kısa bir göl turu yapmaya var mısınız? Siz doğanın güzelliğinin ve aşkınızın tadını çıkartırken düğün fotoğrafçınız da bu muhteşem anları kaydetmenin keyfini çıkartıyor olacak. Sade kıyafetleriniz ve sade bir atmosfer eşliğinde çıkan ihtişamlı pozlara sizler de inanamayacaksınız. Yine yukarıdaki maddemizde olduğu gibi drone ile çekimi özellikle bu pozlar için tercih etmelisiniz. Fotoğrafçınızın erişemeyeceği noktaların ölümsüzleştirilmesinde dronelar oldukça önemli rol üstleneceklerdir.

• Göl Turu Biter Ama Pozlar Bitmez

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Göl turunuzu tamamladıktan sonra sıra diğer pozlara gelebilir. Göl kenarında mutlaka bulabileceğiniz bir iskelede eşsiz kereler yakalayabilirsiniz. Dilerseniz sandalınızdan iskeleye geçiş anınız dilerseniz iskelede vereceğiniz diğer pozlar ile mekanın her imkanından yararlanabilirsiniz. Unutmayın ki iskele pozları için illaki sandal ile çekim yapmış olmanız gerekmemektedir. İhtiyacınız olan tek şey bir iskele ve iki aşık.

• Hayallerinizdeki Sokaklarda Bir Çekim

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

O hep gitmek istediğiniz fakat bir türlü gidemediğiniz şehirler var ya tam da onlardan bahsediyoruz. Paris, Venedik, Milano… Hayalinizde nerde olmak varsa o şehirde düğün fotoğraflarınızın çekilmesini ister misiniz?

Birbirinden romantik ve otantik havaları olan farklı şehirlere karşı sevdiğiniz kişi ile poz vermek şüphesiz ki inanılmaz bir ayrıcalıktır. Özellikle sık seyahat eden çiftlerimizin kolaylıkla benimseyeceği bu fotoğraf çekimi ile en harika kareleri yaratabilirsiniz. Dilediğiniz şehirde düğün fotoğraf çekimine karar verdikten sonra zamanlamayı ve uygunluğunuzu iyi ayarlamalısınız. Unutulmamalıdır ki başka bir ülke ya da şehre seyahat etmek sizlere ekstra maliyete neden olacaktır.

• En Özel Anlarını Arkadaşları İle Paylaşmak İsteyenlere

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Fotoğraf çekimlerinde bolca eğlenip ortaya harika fotoğraflar çıkartmak isteyenler buraya. En sevdiklerinizle düğün fotoğraflarınızda da birlikte olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise size sınırsız eğlence ve harika kareler vaat ediyoruz. Nedimeleriniz ve sağdıçlarınız ile çekileceğiniz keyifli pozlarınızı şimdiden düşünmeye başlayın deriz. Ya da bir araya geldiğinizde oluşacak sinerji ile en doğal ve en enerjik anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Böylece sevdikleriniz ile paylaşabileceğiniz fotoğrafları herkes uzun senelerce saklayabilir.

Fotoğraf Çekim Günü İçin Birkaç Ekstra İpucu Daha

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Her ne kadar keyifli olsa da dış mekan fotoğraf çekimleri oldukça yorucu geçmektedir. Doğru ışığı yakalamak için kimi zaman sabahın erken saatlerinde hazır olmanız gerekmektedir. Düğün fotoğrafçınız ile anlaştığınız saate yetişmek için kuaförünüz ile doğru saatte randevulaşmalısınız. Dış çekim boyunca sizlere yardımcı olabilecek bir arkadaşınızın yanınızda olması sizi oldukça rahatlatacaktır.

Düğün temanız ile fotoğraf temanız birbirinden oldukça farklı ise fotoğraf çekimi esnasında farklı elbise ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Örneğin kumsal çekimi gerçekleştirmek istiyorsanız daha rahat ve salaş elbiseler tercih edebilirsiniz. Saç ve makyajınızın erken saatlerde tamamlanmasından ötürü ilerleyen saatlerde bozulmalar yaşayabilirsiniz. Bu duruma karşı yanınızda mutlaka saç spreyi bulundurmanızı öneriyoruz. Fotoğraf çekimi boyunca ani hareketlerden kaçınmaya çalışmalısınız. Böylece saç ve makyajınızı bir müddet daha korumuş olursunuz. Ayrıca ani hareketlerden kaçınarak terleme durumunu mümkün olduğu kadar azaltmış olursunuz.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Hayal gücünüzün erdiği her temadan her fikirden birbirinden güzel fotoğraf kareleri çıkartmanız mümkündür. Kişisel zevkleriniz, karakterleriniz ve tarzlarınız ile kişiselleştirebileceğiniz pozları kendinize özel kılabilirsiniz. İster yemyeşil bir ormanın derinliklerinde ister masmavi dalgaların içerisinde… Olmak istediğiniz mekan neresiyse orada sevdiğiniz kişi ile harikalar yaratabilirsiniz.

Unutmayın ki hangi temada hangi aksesuarlarla hangi pozu verirseniz verin, önce siz kendinizi rahat ve doğal hissetmelisiniz. Siz ve eşiniz muhteşem ışıltınız ile her zamanki doğallığınızda olduğunuz sürece kötü çıkacak bir fotoğrafınız olmayacaktır.

Fark Yaratan Düğün Fotoğrafları

Siz de aklınızdaki konsepte karar verdiyseniz veya bunun için bir profesyonele danışmayı düşünüyorsanız; Düğünbuketi.com’da fotoğrafçıları filtreleyebilirsiniz. Yaşadığınız şehre ve ilçeye göre filtreleme yapabilirsiniz. Dilerseniz içinize sinen fotoğrafçılardan ücretsiz fiyat teklifi alabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz. Bazı fotoğrafçıların kampanyalarından faydalanmak için acele edin, Düğünbuketi her zaman yanınızda! Düğün öncesi estetik operasyonlar hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Düğün fotoğraf çekimlerinizi yaptıktan sonra sıra doyasıya eğlenerek stres atmaya geldi! Şehrinizdeki en iyi düğün orkestralarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla