Geçtiğimiz hafta gelinlik modasının kalbi Ukrayna’nın başkenti Kiev’de EXPO Wedding Fashion fuarında attı! Dünyanın seçkin gelinlik markaları ve birbirinden yetenekli tasarımcıları, en güzel gelinlik ve gelin aksesuarı modellerini EXPO Wedding Fashion’da görücüye çıkardı. 2020 gelinlik modasını belirleyecek birbirinden şık modeller ve fuara özel üretilen tasarımlar, EXPO’ya özel uygun fiyat seçenekleri ile de sahiplerine kavuştu. Fuar kapsamında Amore Novias, Eva Lendel ve Oksana Mukha gibi tasarımları dünyaca tanınan markalara ek olarak kişiye özel model seçenekleri sunan butikler de yerini aldı.


A kesim gelinlikler bu yıl da çok moda!

Tüm dünyadan gelin adaylarının heyecanla takip ettiği EXPO Wedding Fashion Ukrayna’da 2019 Sonbahar’ı dahil olmak üzere 2020 yılının gelinlik modelleri de belirlenmiş oldu. Peki 2020 yılında hangi gelinlik modelleri moda olacak? 2020 İlkbahar ve Yaz gelinleri hangi gelinlik tasarımlarını tercih etmeli? Gelin EXPO Wedding Fashion’ın nabzını birlikte tutalım!

Dantelin Vazgeçilmez Dokunuşu


Dantel dokunuşlar 2020 gelinlik modellerinde göğüs ve omuz bölgesinde yoğunlaşıyor.

EXPO Wedding Fashion fuarına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dantel dokunuşları damgasını vurdu! İlkbahar – Yaz kreasyonlarında özellikle omuz ve göğüs bölgeleri üzerinde yoğunlaşan danteller, 2019 Sonbahar’ında da karşımıza kol detaylarında çıkıyor. Elena Morar ve MaryBride tasarımlarında dantel işlemeler dekoltelerde kullanımı ile dikkat çekerken, Natalia Wedding Style gibi prenses gelinlik modelleri ile ün salan markalarda etek ve kuyruk detaylarını hareketlendiriyor.


Geleneksel dantelden sıkılanlara modern tasarımlar!

2020 Yaz düğünlerinde dantelin dekolte ve transparan gelinlik modellerinde kullanımının oldukça arttığını görüyoruz. A kesim gelinlik modelleri İlkbahar tasarımlarında özellikle göğüs ve sırt böylesinde derin dantel dekolteler öne çıkıyor. Oldukça zarif bir görünüm yakalayabileceğiniz dantel sırt dekolteli gelinlik modellerini kısa gelin duvakları ile birleştirebilirsiniz.

Masal Prensesleri Gibi: Pelerinli Gelinlikler!


Gelinlik modeli ile uyumlu tasarlanan pelerinler 2019 Sonbahar düğünlerinin vazgeçilmezi olacak!

2000’li yılların başında moda olan gelin ceketi ve gelin kürkü gibi kış düğün trendleri yerini artık yepyeni bir akıma bıraktı. Pelerinli gelinlik modelleri, özellikle Sonbahar – Kış döneminde dünya evine girmeye hazırlanan gelin adaylarının gözdesi haline geldi! Kimi zaman tül, kimi zaman dantel dokunuşlarıyla hareketlenen pelerinli gelinlikler, omuz pelerini ve kol eki gibi farklı çeşitleriyle de tercih edilirliğini arttırıyor.

Bishop Kollar ile Nostaljik Bir Esinti

Düşük bishop kollar Wedding Fashion’a damgasını vurdu!

EXPO Wedding Fashion fuarına damgasını vuran modellerden bir diğeri de bishop kollu gelinlik modelleri olarak öne çıkıyor. Hem Sonbahar hem de İlkbahar aylarının başında tercih edebileceğiniz bishop kollu gelinlik modelleri, kol kumaşı üzerindeki işlemeleri ve dantel detayları ile göz dolduruyor. Bishop gelinliklerde 2020 İlkbahar sonlarına doğru düşük kollu tasarımlar öne çıkacak. Bu tasarımların öncülerinden Eva Lendel, 2020 gelinlik modasında klasik modelleri bohem dokunuşlar ile harmanlıyor.

Modası Asla Geçmez! 2020 A Kesim Gelinlik Tasarımları


A kesim gelinlik modellerinde transparan dokunuşlar…

Her yaştan ve beden ölçüsünden gelin adayının vazgeçilmezi A kesim gelinlik modelleri 2020 yılına da damgasını vuruyor. Hem gösterişli hem de salaş seçeneklerini bulabileceğiniz A kesim gelinliklerde tül kumaşların kullanımı oldukça öne çıkıyor. Kat kat tül kumaşlar da kullanılsa doğallığından ödün vermeyen A kesim tasarımlar özellikle kır düğünü organizasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor. İnce askılı ve derin V yaka seçenekleri öne çıkan A kesim modelleri 2020 yılında da gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

Asil ve Zarif: 2020 Balık Gelinlik Modelleri


2020 balık kesim gelinliklerde sade kumaş kullanımını dikim detayları hareketlendiriyor.

EXPO Wedding Fashion fuarında oldukça rağbet gören tasarımlardan biri de balık kesim gelinlik modelleri oldu. 2020 gelinlik modasında balık kesim modelleri sıklıkla göreceğiz. Fakat diğer yılların aksine bu yıl balık kesim gelinliklerde sade kumaş kullanımı öne çıkıyor. Sade kumaşlara ek olarak dekolte ve omuz bölgesinde ince işlemeler ve püskül hareketleri ile dikkat çeken balık kesim gelinlikler her yıl olduğu gibi bu yıl da kum saati vücut yapısına sahip olan gelin adaylarının gözdesi olacak. Özellikle otel ve balo salonu gibi mekanlarda organizasyon düzenleyen gelin adayları, sade ve asil bir güzellik için rotalarını balık gelinliklere yöneltebilir.

Kat Kat Güzellik!


Gösterişli gelin adayları katlı gelinlik modellerini tercih edebilir.

Sıradaki EXPO Wedding Fashion fuarına damga vuran tasarıma iddialı gelin adayları bayılacak! Adeta pamuk şekerlerinden ilham alınan tasarlanan bu katlı gelinlik modelleri, kendinden kabarık tasarımları ve tamamlayıcı aksesuarlarıyla göz kamaştırıyor. Genelde tül kumaşların kullanımının öne çıktığı modeller zaten kendinden oldukça havalı olduğu için işlemelere çok fazla yer verilmiyor. Genelde gelinliklerin etek bölümünde öne çıkan kat kumaşlar, bazı gelinlik modellerinde pelerin olarak da kullanılabiliyor.

Prenseslerin Tercihi Prenses Kesim Gelinlikler!


Prenses gelinlik modelleri otel düğünlerinin vazgeçilmezi!

Salon düğünlerinin vazgeçilmezi prenses gelinlik modelleri, EXPO Wedding Fashion’da birbirinden şık tasarımlarıyla oldukça rağbet gördü. Vladiyan ve Oksana Mukha gibi tasarımcıların birbirinden şık prenses tasarımlarında saten kumaşlar ve dantel kollar öne çıktı. Kış aylarında düğün organizasyonu gerçekleştirmeyi planlayan gelin adayları, 2020 prenses gelinlik modelleri arasında saten tasarımları tercih edebilir. Vücut yapısı itibariyle minyon gelin adaylarına oldukça yakışan prenses kesim gelinlikleri bu kış vitrinlerde bol bol göreceğiz.

Efsane Geri Mi Dönüyor? Vatkalı Kollar!


Vatkalı gelinlik modelleri 2020 yılının gelinlik modası akımına yepyeni bir soluk getiriyor.

80’lerin unutulmaz moda akımı gelinlik modellerine geri mi dönüyor? Bu şık tasarıma bakacak olursak evet! EXPO Wedding Fashion fuarına damgasını vuran tasarımlarından biri olarak öne çıkan bu modelin iki kolunda bulunan vatka detayı gelinliğe oldukça farklı bir hava katmış. Gösterişli bir gelinlik modeli arayan gelin adayları tercihlerini vatkalı modellerden yana kullanabilir.

Modern Bir Yaklaşım: Tulum Gelinlik Modelleri


Hem nikah elbisesi hem de gelinlik olarak oldukça şık bir tercih.

EXPO Wedding Fashion’un en beğenilen tasarımlarından biri de bu muhteşem tulum gelinlik oldu! Sıradan gelinlik modellerinden sıkılan gelin adaylarının ilk tercihleri arasında yer alan tulum gelinlikler v yaka detayı ve transparan bölümleri ile de büyük beğeni topladı. Tulum gelinlik modellerinin en büyük artılarından biri de düğün organizasyonlarına ek olarak nikah törenlerinde de tercih edilebilmesi. Hem nikah elbisesi hem de gelinlik olarak oldukça şık görünüyor, öyle değil mi?

2020 Yılının Bombası Pembe Gelinlik Modelleri


Pembenin en tatlı tonları gelinlik modelleri arasında yerini aldı!

EXPO Wedding Fashion fuarına pembe gelinlik modelleri bomba gibi düştü! Deliza Bridal’in öncülüğünü yaptığı pembe gelinlik akımına pek çok marka da birbirinden şık modelleri ile katıldı. Toz pembe ve açık yavru ağzı tonlarında tasarlanan gelinlik modelleri 2020 yılının özellikle yaz düğünlerinde göz bebeği haline gelecek. Tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte kullanıldığında tüm düğün mekanlarında yıldız gibi parlayabileceğiniz pembe gelinlik modellerini farklı kesim seçeneklerinde de tercih edebilirsiniz. Zira bu tatlı gelinlikler A kesimden balık modele kadar farklı tasarımlarda bulunabiliyor.

BONUS! EXPO Wedding Fashion Sizin İçin Seçtiklerimiz

Yanıtla