Evlilik hazırlıkları listesi bu büyük güne hazırlanan çiftlerin yapmaları gerekenleri ve neredeyse bütün planlarını kapsıyor. Tahmin edeceğiniz gibi evlilik öncesi hazırlıklar ilk düşündüğünüzde bitmez gibi görünen bir liste oluşturuyor ancak siz de ipuçlarımızdan faydalanıp işleri biraz kolaylaştırabilirsiniz. Öncelikle artık evlilik hazırlıkları blog ve dergi yazıları sayesinde üstüne çok konuşulan bir başlık haline geldi. Bu yüzden de sizi cezbedecek tarzda bir düğün ve diğer adımlar için neler yapacağınızı tecrübeli birilerinden takip edebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız adım adım evlilik hazırlıkları listemizde rastlayacağınız konular da böyle farklı yerlerde görebileceğiniz özel ipuçlarını kapsıyor. Sizin de evlilik hazırlıkları listesi ile başınız dertteyse burada güvendesiniz. Şimdi arkanıza yaslanıp sizin için önereceğimiz evlilik öncesi hazırlıklar ve unutmamanız gerekenlere dair önemli noktaları gözden geçirin. Evlilik hazırlıkları listesi ve sizin kendi listenizde bulunması gerekenler her zaman tamamen aynı olmayacaktır. Bu sebeple önceliğin sizde ve eşinizde olduğunu unutmayın. Tamamen özgün bir listeniz olabilir, bunun kadar doğal bir şey yok.

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Unutulan şeylerin mutluluğunuza gölge düşürmemesi için sizin de tabii ki dikkat etmeniz gerekenler olacak. Ancak profesyonel ekiplerle çalışmak ve de tecrübeli arkadaş ya da akrabaların desteğini almak sizin için rahatlatıcı olacak. Sizin için düzenlediğimiz adım adım evlilik hazırlıkları listemizde on adım var ve bunları dilediğiniz gibi kendinize göre değiştirebilirsiniz. Listenin sizi ilgilendiren ya da heyecanlandıran kısımları elbette daha önemli olacak. Kimi maddelere de tabii ki ihtiyaç duymayabilirsiniz.

  1. Düğün Mekanı, Nikahınızla İlgili Detaylar ve Tarihler
  2. Yüzükler, Gelinlik ve Damatlık
  3. Nişan Töreniniz İçin Planladıklarınız
  4. Ailelerin Tanışma Yemeği ve Evleneceğinizi Haber Vereceğiniz Etkinlikler
  5. Çeyizler ve Yeni Evinize Dair Eşya Hazırlıkları
  6. Nedime Kıyafetleri, Düğün Konsepti ve Süslemeler
  7. Düğün Müzikleri ve Dansı
  8. Kına Gecesi ya da Bekarlığa Vedalar
  9. Nikah Şekeri ve Davetiye
  10. Balayınız ve Düğün İçin Yapacağınız Seyahatler

Gördüğünüz gibi evlilik hazırlıkları blog yazılarında karşılaşacağınız, gazete ve dergilerde rastlanan listelerde belirli başlıklar bulunuyor. Haydi başlayın!

Sana Özel Bir Evlilik Hazırlıkları Listesi Nasıl Olmalı?

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Evlilik hazırlıkları listesi ile ilgili yaklaşımınızın size özgü olması gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Burada kurallardan değil öneri ve ilham alınabilecek örneklerden bahsediyoruz. Mesela düğün dendiğinde kimileri için konuklar çok önemliyken kimileri için aileler veya seçilecek mekan daha önemli olabilir. Bu yüzden düğünü mü önemsiyorsunuz yoksa yeni evinizi mi, tamamen size bağlı. Tabii ki bunları eşinizle keşfedeceğinizi unutmayın. Bu liste, sizin versiyonunuzla, size özel olmalı. Kişisel yaklaşımınız ve ihtiyaçlarınız burada belirleyici olacak. Eşler olarak birbirini dinlemek ve uyum göstermek elbette çok önemli. Belirli bir tarzı ya da konsepti benimsiyorsanız siz de evlilik hazırlıkları blog sayfalarından dilediğiniz konulara göre faydalanabilirsiniz. Buradaki gibi blog kısmı çok zengin sitelerde sizin için aradığınız basamaklara adım adım evlilik hazırlıkları listelerinde yer buluyor; bunları kaçırmayın tabii! Çiftlerin büyük stresler altına girdiği günler aslında geride kaldı diyebiliriz. Çünkü artık evlilik öncesi hazırlıklar hem organizasyon firmaları hem de diğer profesyonel düğün planlayıcı hizmet veren yerler tarafından büyük ölçüde hallediliyor.

Evlilik Hazırlıkları Listesi ve Bütçeniz

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Listeleri oluştururken sizin de en çok hissedeceğiniz ayrıntı bütçe planlamasına bu listelerin katkısı olacak. Bize göre evlilik hazırlıkları listesi aslında hayallerinizi kapıda dökme ve hesap kitap yapma fırsatı ortaya çıkardığı için çok önem taşıyor. Sizin de evlilik öncesi hazırlıklar denince zaman zaman aklınızdan geçirdiğiniz şeyler mutlaka vardır. Bu bir kır düğünü de olabilir, tarihi düğün mekanları ile sihirli bir hal alan harika bir gece de… İşte evlilik hazırlıkları blog ve sayfalarında gördüğünüz, ünlüler ile paylaşmayı düşlediğiniz bu gibi detayların yapmaya değip değmeyeceğini de bu aşamada fark etmiş oluyorsunuz. Örneğin bir modacının lüks bir gelinliğine sahip olmak, en pahalı dönemdeki tarihlere göz koymak sizin için önemli mi? Yoksa mecbur kalınca hangisinden vazgeçebilirsiniz… Bütün bunlar listeleme ile kolaylaşıyor. Muhtemelen adım adım evlilik hazırlıkları yapmak erkekleri kadınlardan daha çok mutlu ediyor.

Tüm genellemeler gibi bunda da hata payı olsa dahi erkekler için daha somut ve belirgin bir “oyun planı” deyim yerindeyse bu listeler ile ortaya çıkıyor. Siz de evlilik hazırlıkları listesi ile eşinizin daha rahat ettiğini göreceksiniz. Pek tabii kadınlarda da ağırlık verilecek noktaların ve önemli şeylerin belirlenmesi açısından bir tertip oluşturmak rahatlamaya sebep olacak. Yani çiftler için iyi gelecek bir çözüm gibi düşünebiliriz.

Kim Ne Giyecek Ne Renk ve Nasıl!

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Nedimelerinizin nasıl görüneceğinden düğün çiçeklerine ve pastanıza kadar ne kadar da çok detay var. Hangi ayakkabı ve hangi küpeler? Damatlığın gömleği ve yeleği uyumlu mu? Davetlilerinizden neler bekliyorsunuz? Annenizin hangi çantayı kullanacağını mı düşüneceksiniz hangi kuaförde gelin başı yaptıracağınızı mı? Save the date ve albüm çekimleri nerede olacak? Kına gecesine kimleri çağırsanız? Gördünüz mü düşünecek ne çok şey var! Bu geri dönüşsüz yolda sizin için bunlara destek olacak düğün organizasyon firmalarına isterseniz bir göz atın! Şimdi tam zamanı, yoksa bütün bunlar sizi çıldırtabilir. Yok yok, sakin olun. Hepsi geçecek. Tatlı birer anı olarak kalmalarını istiyorsanız siz de listenizi detaylandırın. Nasıl mı yapacaksınız? Mesela klasik proje ve makale geliştirme yöntemlerinin bir benzeri olarak bir panoda ya da bir sayfada her maddenin başlık olduğu bir fikirler cümbüşü hazırlayabilirsiniz. Yani mekanla ilgili şeyleri bir yerde toplayıp, davetiye kısmında davetiyenin detaylarını biriktirin. Maddelerin kendi içinde ayrıntıları olacaktır. Bu planlarınızın gerçekçi olduğunu gösterir. Bu sebeple korkulası bir durum değil.

Evlilik öncesi hazırlıklar çerçevesinde biraz detaycı olmak aksine gerçeklere uygun bir durum. Eğer evlilik hazırlıkları blog hikayelerini incelerseniz olası tersliklere de rastlayacaksınız. Bu da evlilik hazırlıkları listesi yapsanız bile sürprizlerin geleceğini size hatırlatsın. Siz ne kadar adım adım evlilik hazırlıkları planlasanız da hava bir anda bozabilir, düğün müziklerinizi yapacak sanatçı rahatsızlanabilir, önemli bir konuk uçağını kaçırabilir vesaire. Bunları sakince karşılamak için planların bozulabileceğini kendinize hatırlatın. Nedimelerinizden biri özenle seçişmiş hardal sarısı kadife elbisesini kaybetmiş ya da valizini çaldırmış! Ne yapalım yani? Düğünü iptal edecek değilsiniz ya, evlilik hazırlıkları listesi madde ihlalini anılarınızda bir yere yerleştirin. Nasılsa hazırlıklar illa ki aksayacak.

Stres Savar Bir Liste

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Plan yaparken bir yandan olası aksamalara hazırlıklı olmak da planların bir parçası… Yoksa inanın ki siz ve çevrenizdeki herkes için evlilik hazırlıkları listesi bir kabusa dönüşebilir. Sevdiceğinize sarılıp gerisini boş vereceğiniz anlar olacaktır. Bu anları da güzel değerlendirin. Mutluluk aslında düğünün veya hazırlıkların keyifli anlarında ve de zorluklara direnebilmekte… Zorlukları aşmanızda listeniz size dost. Aslolan da aşk elbette. Aman unutmayın. Bunları benimserseniz evlilik öncesi hazırlıklar sizi alt etmeyi başaramaz. Strese kapılmadan bu günleri aşıp her şeyin tadını çıkarmaya bakın. Evlilik hazırlıkları blog listelerinde nişan bohçasından nikah elbisesi ve nişan tepsisine kadar bir çok detay yer alıyor.

Siz de adım adım evlilik hazırlıkları yaparken nikah ve de nişan yapacaksanız bunları planlamalısınız. Bir yandan da giderek geleneksel olmayan evlilik hazırlıkları listesi örneklerinin popülerlik kazandığını söylemeliyiz. Yani her şey bir yana dilediğiniz gibi bir organizasyonla yolunuza devam etme seçeneğiniz de var. Evlilik hazırlık maddelerinden ve bu maddelerin oluşturduğu listelerden bahsederken aslında yalnızca önerileri ortaya koyuyoruz. Sizin için “evlilik hazırlıkları nasıl olmalı” sorusunun yanıtı tamamen kişisel.

Evlilik Hazırlıkları Nasıl Olmalı?

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Üstelik kendinize bunu sorduğunuzda bambaşka cevaplar da alabilirsiniz. Sınırları aşmaya ve kendinizi keşfetmeye de hazırlıklı olun. Çünkü evlilik hazırlıkları güzeldir, eğlencelidir, eşinizle sizindir ve her şeyden öte aslında sandığınız kadar da altından kalkılamaz şeyler değildir. Belki yalnız düğün planlaması yapmak istiyorsunuz ve listenizde buna ağırlık vereceksiniz! Pek tabii mümkün… Diğer yandan evlilik hazırlıkları nelerdir diye düşünürken hem siz hem eşiniz arkadaşlarınızla vedalaştığınız tatiller planlıyorsunuz. Bu da gayet olası; herkes bekarlığa veda partisini mükemmelleştisin. Evlilik hazırlıkları nasıl yapılır düşüncesi sizin için eşittir ailelerin beklentileri ve geleneklere dört dörtlük bir bağlılık mı demek? Bu da oldukça doğal bir yaklaşım ve bu durumda geleneksel odaklı bir listeniz olması sizin de yararınıza. Görüyorsunuz ya burada müthiş kurallar yok. Sizin için hangisi daha uygunsa o yöne çekeceğiniz bir kılavuz ortaya çıkarmaya uğraştık.

Aslında evlilik öncesi hazırlık listesi sizin için bir reçete ya da yemek tarifi gibi olmalı. Yani evlilik için hazırlık listesi yapmaya başladığınızda strese girmektense kendinizi ifade etmeye bakın. Sizin için önemli olan şeyleri ve eşiniz için önemli olan şeyleri bir araya getiriyorsunuz. Pratikte bu ikinizin getirdiği parçalardan ortak bir yapboz üretmek gibi olacaktır. İlişkinizin bir resmini yapıyorsunuz diye düşünün; dilerseniz evlilik hazırlık defteri oluşturabilirsiniz. Bu yaratıcı fikir hatıraları da koruyacaktır düşlediğiniz detayları da hatırlatacaktır. Evlilik ve düğün hazırlıkları için biçilmiş kaftan olacak bir ajandayla bu tasarımı gerçekleştirebilirsiniz. Hazır bir evlilik hazırlıkları listesi üzerinden ilerleyebilir ya da kendi tasarımınızı düşünebilirsiniz. Böylece evlilik öncesi hazırlıklar yaratıcılığınızla da buluşmuş olacak. Bütün bunları evlilik hazırlıkları blog sayfalarında görüp özendiyseniz işte size fırsat. Adım adım evlilik hazırlıkları ile düğün güncenizi oluşturmak ilerisi için çok tatlı bir yatırım, bizden söylemesi. Böylece neşelenip, kuru kuru evlilik hazırlıkları listesi yapmaktan da kurtulacaksınız. En tatlı evlilik hazırlıkları listesi sizin olacak!

Kendi Listenizle Hazırlıkların Tadını Çıkarın!

Evlilik Hazırlıkları Listesi

Evlilik öncesi hazırlıklar için yapmanız gereken on şeyi adım adım sizin için açıkladık. Bu süreçte eğlenmek, keyifli zaman geçirmek ve yaratıcılık serbest! Düğün hazırlıkları zaman zaman zorluklar içerebilir. Ancak bunlara dönüp bakınca gülümseyeceğinizi düşünüp hedefe odaklanın. Hoşgörülü ve rahat yaklaşmak, mükemmeliyetçiliğe düşmemek gerek. Siz de eşinize sımsıkı sarılın ve yolunda giden her şey için şükredin. Listenizdeki aksaklıkları gidermek için vaktiniz var. Eksiklikler bu güzel ve telaşlı günleri, hızla akıp gidecek yıldönümlerini etkileyemez. Listenize odaklanın ve olumlu yaklaşın. Evlilik hazırlıkları blog yazılarından ilham alarak siz de kendi listenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sizin için elbette farklı sıralamayla oluşacak adım adım evlilik hazırlıkları listenizde kendi detaylarınızı eklemeyi unutmayın. Evlilik hazırlıkları listesi yapmak gördüğünüz gibi aslında sanıldığı kadar da zor bir şey değil. Eşinizle birlikte önceliklerinize ve tarzınıza göre damatlık ve gelinlik alışverişlerinden yüzük seçimine, ev eşyalarından tatil planlarına kadar her şeyi bu listede bir araya getirebilirsiniz. Şimdiden listenizin son maddesinin altına kocaman bir kalp çizmenizi öneririz. Mutluluklar!

Bu arada, kır düğünü düşünüyorsanız İstanbul Kır Düğünü Mekanları ve 2019 Fiyatları sayfamıza da göz atmanızı öneririz!

Yanıtla