Evde Nişan Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler:

 • Ev temizliği.
 • Kişi sayısının belirlenmesi.
 • Oturma yerlerinin kararlaştırılması.
 • Nişan konseptine uygun sandalye süslenmesi.
 • Organizasyon şirketi (istenirse) ile anlaşılması.
 • Sehpa ve masalara ikramlık lokum/çikolata konulması.
 • Kıyafet seçilmesi.
 • Gelin ve damadın kıyafet uyumu.
 • Kahve makinesi temini.
 • Yüzükleri kimin takacağının kararlaştırılması.
 • Fotoğraf ve video çekecek kişinin belirlenmesi.

Evliliğe giden yolda en büyük adımı atmanın vakti geldi. Aileler görüştü ve tanıştı. Sıra bütün sevdiklerimizin bu güzel haberi öğrenmesine geldi ve tabi ki ilişkiyi resmiyete dökmeye, bir yüzük ile taçlandırmaya. Büyük heyecan ve mutluluk ile attığımız bu adımların daha da büyüyerek güzelleşmesini istiyorsak, hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsak ve imkanlarımızda yeterli değilse sizleri buraya alalım. Çünkü çok küçük bütçeler ile evde nişan yaparak sizin de hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmeniz mümkün. Evde nişan ile ilgili gereken evde nişan organizasyonu, evde nişan masası gibi birçok ayrıntı ile ilgili bilgi vereceğim. Hayallerinizi evinizin içinde yaşatıp, görenlerin büyüleneceği, sıcacık bir nişan töreni yapmış olacaksınız.

Evde Nişan Organizasyonu

Evde Nişan Organizasyonu Aşamaları

Evde Nişan Organizasyonu

Evde söz nişan hazırlıklarınıza başlamadan önce nişan töreniniz için evin tamamını mı kullanmayı düşünüyorsunuz yoksa belli bölgelerini mi öncelikle buna karar vermemiz gerekiyor. Benim sizlere tavsiyem, sadece evinizin salonu yeterlidir. İstek doğrultusunda misafirlerin karşılanacağı koridor da hazırlanabilir.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Evin Hangi Köşesi Kullanılacak?

Evde Nişan Organizasyonu

Seçeceğimiz bölge bizim için önemli. Seçilen bölgeye göre nasıl bir arka fon kullanacağımıza karar vereceğiz. Mesela arka plan olarak perdenizi seçebileceğiniz gibi boş bir duvar da seçebilirsiniz. Seçilen duvara konseptimize uygun pano ekleyebiliriz. Evinizin perdesine uygun veya konseptinize uygun perde seçimi yaparak arka fon olarak perdenizi kullanabiliriz.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Evde Nişan Masası Konsepti

Evde Nişan Organizasyonu

Evde nişan masası nasıl yapılır? Sorusuna en güzel cevabı ve püf noktaları burada vereceğiz sizlere. Evde nişan masası hazırlama için birbirinden güzel konseptler mevcut, sizde evde nişan yapmaya karar verdiğinizde en önce karar vermeniz gereken ne tür bir konsept hayal ettiğiniz. Klasik bir nişan masası mı hayal ediyorsunuz yoksa farklı mı? Evde nişan için fikirlere en son eklenen konsept; daha çok açık alanda kullanılan rüstik konsept. Farklılık arayanlar, rüstik konseptte bir nişan masası düşünebilirler.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Evde Nişan Organizasyonu Renk Seçimi

Evde Nişan Organizasyonu

Evde nişan süslemelerinde, genelde pembe tercih edilse de son zamanlarda alternatif renklerle de karşılaşmak mümkün. Bu alternatif renkler arasında siyah ve kahverengi de mevcut. Peki siz renginizi seçtiniz mi? Asi ruhlu siyah mı, şeker gibi tatlı pembe mi? Evde nişan töreni için değişik fikirler arayanlar siyah ile alışılmışın dışında etkileyici bir evde nişan organizasyonu yapabilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Evde Nişan Masası Aksesuarları

Evde Nişan Organizasyonu

Evde nişan masası aksesuarlarınızı, evde nişan konseptinizi seçtikten sonra seçmeniz sizi hem gereksiz harcamalardan hem de karışıklıktan kurtaracaktır ve seçeceğiniz konsept size evde yapılabilecek nişan süslemeleri konusunda kolaylık sağlayacaktır. Evde nişan süslemeleri için gerekli malzemeler: balonlar, çiçekler, mumluklar, şamdanlar, servis tabakları, pano veya arka fon.

Evde Nişan Organizasyonu

Bu tür malzemeleri Ankara’da Suluhan’da, İzmir’de Kemeraltı’nda, İstanbul’da Eminönü’nde, bulabileceğiniz gibi Adana, Bursa ve Antalya gibi şehirler de yaşayıp parti malzemelerine ulaşmakta sıkıntı yaşayan gelin adayları da yine internetten satış yapan parti malzemeleri sitelerinden ulaşabilirler. Böylelikle evde nişan organizasyonu fiyatları hakkında bilgi edinmiş ve çok uygun fiyatlara evde nişan için fikirler edinmiş olacaksınız.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Evde Nişan Töreni Menüsü

Evde Nişan Organizasyonu

Evde yapılan nişan töreninde neler ikram edilir? Seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Genel olarak kurabiyeler, meyveli tartlar, makaronlar, içecekler, yaprak sarması, şekerleme ve kekler tercih ediliyor. Bu yiyeceklerin seçimini yaparken renklerinin, konseptin rengine uygunluğuna dikkat etmeliyiz.

Evde Nişan Organizasyonu

Evde nişan töreni ikramlarını servisi sırasında ise yine servis tabaklarının renklerine, kolay tüketilebilir, dağınıklık ve kirlilik oluşturmayacak türden olmasına dikkat etmeniz tavsiyemdir.‘’Saydıklarınızı ben asla yapamam’’ diyenler. Evde nişan davetinde ne ikram edilir konusunda catering firmalarından da yardım alabilirsiniz.

nisan-masa-suslemeler

   • Evde Nişan Pastası

Evde Nişan Organizasyonu

Evde nişan organizasyonu dediğimizde akla ilk gelenlerden birisi de nişan pastası, konseptinizin rengine göre ve kişi sayısına göre seçmeye özen göstermeliyiz. Alternatif olarak resimli veya şekilli modellerde de düşünebilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu

Nişan pastanızı seçerken dikkat etmeniz gereken çok katlı olmaması, evde nişan organizasyonların da çok katlı pastalar herhangi kazaya sebebiyet verebilir. Bir de evde nişan ikramları ile aynı renk olmasına dikkat etmekte fayda var.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Evde Nişan Tepsisi Yapımı

nisan-tepsi

Nişan tepsisi hazırlama aşamasında dikkat edileceklerin arasında yine evde nişan konseptiniz ile aynı renkte ve konseptte olması ilk sırada geliyor. Evde nişan süslemelerinize göre değişiklik gösterecek nişan tepsiniz için de süslemeleriniz ile doğru orantılı malzemeler seçmelisiniz. Böylelikle rüstik bir konsept için odun nişan tepsisi düşünebileceğiniz gibi klasik bir evde nişan için çok şık gümüş tepsileri de düşünebiliriz. Birbirinden güzel kütük nişan tepsisi modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu

Evde nişan tepsisi yapımı için gerekli olan malzemeler: kurdele, çiçek, yaprak, hasır ip veya tepsinin etrafı için alternatif ip, silikon yapıştırıcı, silikon tabancası ve bir miktar hayal gücü.

Evde Nişan Organizasyonu

   • Misafirlere Dağıtılacak Hediyelikler

Evde Nişan Organizasyonu

Konseptiniz ile uyumlu olmak kaydı ile evde yapılabilecek nişan hediyeleri sınır tanımıyor. Vos vos arabadan tutun, el yapımı bebeklere hatta canlı çiçeklere kadar çeşit çeşit ve birbirinden güzel hediyelikler bulabilirsiniz. Nişan hediyesi için farklı fikirler arıyorsanız Nişan Hediyeleri Seçerken Tarzınızı Yansıtacak Fikirler yazımızı inceleyebilirsiniz.

   • Evde Nişanda Fotoğraf Çekimi

Evde Nişan Organizasyonu

Her güzel anımızı ölümsüzleştirmek istediğimiz gibi evde nişan organizasyonumuzu da ölümsüzleştirmeyi istemek en doğal hakkımız. Peki evde nişan için bir fotoğrafçı mı tutmalıyız yoksa birilerini mi görevlendirmeliyiz? Evde nişan fotoğrafları için benim tavsiyem eğer evde nişan hazırlıkları blog sayfanız yoksa veya dış çekim düşünmüyorsanız aile bireylerinizden birisini bu konuda görevlendirebilirsiniz. Fotoğrafa ilgisi olan ve bu konuda özenli davranan birisinin olması yeterli.

nisan-masa-suslemeler1

   • Evde Nişan Elbisesi

evde-nisan-elbisesi

Sıra geldi sizi günün kraliçesi yapacak evde nişan kıyafeti seçiminize. Renk olarak konseptinize uygun olmasına özen gösterin ama aynı renk olmamasına dikkat edin. Fotoğraf çekimleriniz de masanın arkasında aynı renkler içerisinde kaybolmanızı istemeyiz. Kontrast renkler ile kıyafetinizin rengini patlatabileceğiniz gibi aynı tonlarda kıyafet seçiminiz ile de çekilecek resimlerinizin güzel çıkma ihtimalini garantiye almış olursunuz. Model seçiminde tamamen özgürsünüz gece boyunca içinde rahat edebileceğiniz kendinizi mükemmel hissettirecek her türlü modeli seçebilirsiniz.

evde-nisan-elbisesi1

   • Evde Nişan için Organizasyon Firması Tutacak Olanlara Tavsiyeler

Evde Nişan Organizasyonu

Eğer kendiniz hazırlayacak zamana sahip değilseniz hiç üzülmeyin. Evde nişan organizasyonunuzu sizin için hazırlayacak çok fazla evde nişan organizasyon firması mevcut. Bu firmalar size evde nişan masası süsleme, evde nişan süsleme fikirleri, evde nişan organizasyonu fikirleri, evde nişan menüsü hakkında yardımcı olacaktır. Bu firmalar aracılığı ile de hayalinizdeki gibi evde söz nişan organizasyonu yaptırmış olacaksınız.

Evde Nişan Organizasyonu

Gözlerinizi kapayın ve derin bir nefes alıp sakince verin ve gözlerinizi açın! Artık bütün evde nişan hazırlıkları tamam. Nişanınız için günleri hatta saatleri saymaya başlayabilirsiniz. Evinizden içeri giren her misafiriniz nişan masanızı ve sizi gördüğünde büyülenecek. Evde nişan organizasyonunun dışına çıkmak istiyorsanız birbirinden güzel nişan mekanlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 1. Avatar
  Gülseten korkmaz

  Merhabalar ben Gülseren inşallah kızıma haziran gibi evde güzel bir nışan töreni düşünuyoruz.Iletişim numaranızı alabilirmiuim.Tesekkurler

 2. DüğünBuketi.com Editörü
  DüğünBuketi.com Editörü

  Merhaba Gülseren Hanım!
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/
  linkimizden iletişim bilgilerinizi girerek form doldurabilirsiniz. İletişim ekibimiz size geri dönüş sağlayarak, merak ettiğiniz her şey hakkında sizi ücretsiz bilgilendirecek. Şimdiden mutluluklar! 🙂

 3. Avatar
  Seda

  Merhabalar fiyat teklifi alablirmiyim

 4. DüğünBuketi.com Editörü
  DüğünBuketi.com Editörü

  Merhabalar Seda Hanım,
  Nişan organizasyonu hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilir, veya hafta içi 10:00-17:00 çalışma saatleri arasında 0232 339 27 13 numaramız üzerinden bizi arayabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz!
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

 5. Avatar
  Ayşe kartop

  Evde kızıma yüzük takılacak.ben sadece masa ve arka süs bide maket pasta istiyorum fiyat alabilirmiyim

Yanıtla