Evliliğe giden yolda en büyük adımı atmanın vakti geldi. Aileler görüştü ve tanıştı. Sıra bütün sevdiklerimizin bu güzel haberi öğrenmesine geldi ve tabi ki ilişkiyi resmiyete dökmeye, bir yüzük ile taçlandırmaya. Çok küçük bütçeler ile evde nişan organizasyonu yaparak sizin de hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmeniz mümkün. Peki evde nişan organizasyonu nasıl yapılır? Evde nişan masası süsleme nasıl yapılır? Evde nişan fiyatları ne kadardan başlar? Evde nişan elbisesi modeli nasıl seçilir? Nişan daveti ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizin için derledik!

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda çiftlerin en çok tercih ettiği konsept olan evde nişan organizasyonu, aile arasında ve samimi bir tören planlayanlar için ideal! Bazı çiftler evde söz ve nişan merasimi ayrı ayrı yapmayı tercih etse de, ailelerin tanışması ve kız isteme merasiminden sonra nişan yüzüklerini takmayı tercih edenler de oluyor. Evde nişan hazırlığı aşamasına geldiyseniz ve aklınız karışıksa doğru yerdesiniz. Dilerseniz adım adım evde nişan davetinin nasıl yapıldığını inceleyelim!

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Parti Evi 365 birbirinden şık nişan masası konseptleri sunuyor.

Evde Nişan Organizasyonuna Kimler Davet Edilir?

Evde nişan organizasyonuna öncelikle çekirdek aile üyeleri davet edilir. Nişan töreni genelde kız evinde yapılır. Her iki tarafın da aile büyüklerini nişan merasimine davet etmek geleneklerimiz arasında yer alır. Gelin ve damat adayının halası, amcası, anneannesi, babaannesi, dedesi veya teyzesi ve eniştesi evde nişan törenine davet edilebilir.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Er Organizasyon‘un evde nişan masası süsleme konseptleri çiftlerin büyük beğenisini topluyor.

Evde Nişan Organizasyonunda Kaç Kişi Olur?

Evde nişan organizasyonuna davet edilen kişi sayısı genelde çiftlerin tamamen kendi tercihine bağlıdır. Çekirdek aile üyeleri ve aile büyüklerinin de katılımı ile düzenlenen merasime gelin ve damat adayının isteği doğrultusunda yakın arkadaşları da katılabilir. Evde nişan sırasında ikram veya yemek servisi yapılırken yardımcı olacak bir yakın arkadaşınızın bulunması elbette çok iyi olacaktır. Ama genel bir sayı verecek olursa her iki taraftan da 6-7 kişi davet edilebilir. Elbette büyük bir eve sahipseniz bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Tuncay Kürüm Organizasyon, beyaz rengin ağırlıkta olduğu muhteşem bir nişan konsepti hazırlamış.

Evde Nişan Konsepti Seçimi

Nişan konseptine karar vermek hazırlık aşamasının en önemli adımlarından bir tanesi. Konsepte karar verirken, davetlilerinizin ağırlanacağı odanın mobilyalarına ve duvar rengine uygun olmasına dikkat etmeniz önemli. Çoğu nişan organizasyonu firması nişanınız öncesinde sizi ziyaret edip konsept konusunda size birbirinden güzel fikirler sunabiliyor. Ayrıca son yılların trend konsepti pileksi aksesuarlar ile hazırlanan masaları da tercih edebilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Atölye Polen‘den rustik temalı bir nişan masası tasarımı!

Nişan Organizasyonu Firmalarından Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

Evde Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Evde nişan masası nasıl yapılır? Sorusuna en güzel cevabı ve püf noktaları burada vereceğiz sizlere. Evde nişan masası hazırlama için birbirinden güzel konseptler mevcut, sizde evde nişan yapmaya karar verdiğinizde en önce karar vermeniz gereken ne tür bir konsept hayal ettiğiniz. Klasik bir nişan masası mı hayal ediyorsunuz yoksa farklı mı? Evde nişan için fikirlere en son eklenen konsept; daha çok açık alanda kullanılan rustik konsept. Farklılık arayanlar, rustik konseptte bir nişan masası düşünebilirler.

Pileksi aksesuarlar ve şeffaf dikdörtgen masalar ile hazırlanan tasarımlar da çok beğeniyor. Masa arkasına fon olarak hazırlanan perde, isimlik ve peri led ışıklandırmalar da masaların şıklığını tamamlıyor. Nişan isimliği yaptırmayı düşünüyorsanız ahşap veya pileksi malzemeleri tercih edebilirsiniz. Dayanıklı malzemeler oldukları için nişanınız sonrasında isimliğinizi hatıra olarak saklayabilirsiniz.

Nişanda Geleneklerin Sıralaması Nasıl Olur?

Geleneklerimize göre evde nişan organizasyonu kız isteme merasiminden sonra yapılır. Eğer çiftler nişan mekanı kiralamayı düşünmüyor ve aile içinde bir organizasyonu tercih ediyorsa ev nişanı harika bir tercihtir. Nişan merasiminden önce damat tarafı ve ailesi kız tarafını evinde ziyaret eder. Çiçek, çikolata ve nişan bohçası hediyeleri ile gelen aileyi kız tarafı kapıda karşılar.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Damat tarafı şehir dışından geliyorsa aile ilk olarak yemeğe alınır. Yemek servisi sonrasında kız isteme merasimi için misafirler salona davet edilir. Türk kahvesi ikramları ve aile büyüklerinin konuşmasının ardından gelin ve damat adaylarının da rızası sorularak kız isteme töreni tamamlanır.

Nişan Tepsisini Kim Tutar?

Gelelim “Evde nişan organizasyonunda tepsiyi kim tutar?” sorusunun yanıtına. Nişan tepsisini gelinin yakın kız arkadaşı veya yaşının yakın olduğu yeğeni-kuzeni tutar. Kız arkadaş veya kuzenlerin katılmadığı nişan törenlerinde bu görev kız kardeşe veya evdeki başka bir genç kıza düşer.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişan Kurdelesini Kim Keser?

Peki evde nişan organizasyonunda nişan kurdelesini kim keser? Nişan kurdelesini kesme görevi gelin veya damadın yaşça büyük aile dostları veya akrabalarına aittir. Kısa bir konuşma sonrası çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyerek nişan kurdelesi kesilir.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişanda Kız ve Erkek Tarafı Ne Takar?

Nişan merasiminde kız tarafı erkek tarafına genellikle saat hediye eder. Altın tercih edilebilen saatlere ek olarak künye veya bileklik de damada hediye edilebilir. Ayrıca altın kol düğmesi de damada takı olarak takılabilir. Erkek tarafı ise kız tarafına bilezik, beşi bir yerde, set veya zincir takabilir. Nişan takısı seçimleri kültürlere göre farklılık gösterebilir.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişan Yüzüklerini Kim Alır?

Nişan yüzükleri karşılıklı olarak alınır. Yani gelinin yüzüğünü damat, damadın yüzüğünü de gelin alır. Nişan geleneklerimiz kültürlere göre değiştiği için bazı ailelerde yüzükler damat tarafından alınır.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evde Yemekli Nişan Organizasyonu

Evde yapılan nişan töreninde neler ikram edilir? Seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Genel olarak kurabiyeler, meyveli tartlar, makaronlar, içecekler, yaprak sarması, şekerleme ve kekler tercih ediliyor. Bu yiyeceklerin seçimini yaparken renklerinin, konseptin rengine uygunluğuna dikkat etmeliyiz. Tatlı ve tuzlu dengesini kurmak da oldukça önemli.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evde nişan töreni ikramlarını servisi sırasında ise yine servis tabaklarının renklerine, kolay tüketilebilir, dağınıklık ve kirlilik oluşturmayacak türden olmasına dikkat etmelisiniz. Eşinizin ailesi şehir dışından geliyorsa ikram servislerinden önce ana yemek de servis edebilirsiniz. Bunun için de düğün yemeği menüsü olarak bilinen etli nohut, tavuklu pilav, cacık ve salatadan oluşan geleneksel menümüzü tercih edebilirsiniz.

‘’Saydıklarınızı ben asla yapamam’’ diyenler, evde nişan davetinde ne ikram edilir sorusunda catering firmalarından da yardım alabilirsiniz.

Yemekli Nişan Organizasyonu için Catering Firmalarından Teklif Alın!

Evde Nişan Pastası

Evde nişan organizasyonu dediğimizde akla ilk gelenlerden birisi de nişan pastası, konseptinizin rengine göre ve kişi sayısına göre seçmeye özen göstermeliyiz. Alternatif olarak resimli veya şekilli modellerde de düşünebilirsiniz. Ayrıca macaron düğün pastası, naked cake ve şeker hamurlu pasta modellerini de tercih edebilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişan pastanızı seçerken dikkat etmeniz gereken çok katlı olmaması, evde nişan organizasyonların da çok katlı pastalar herhangi kazaya sebebiyet verebilir. Bir de evde nişan ikramları ile aynı renk olmasına dikkat etmekte fayda var.

En güzel nişan pastası modelleri burada!

Nişanda Ne Giyilir? Evde Nişan Elbisesi Modelleri

Kontrast renkler ile kıyafetinizin rengini patlatabileceğiniz gibi aynı tonlarda kıyafet seçiminiz ile de çekilecek resimlerinizin güzel çıkma ihtimalini garantiye almış olursunuz. Evde nişan elbisesi modeli seçiminde tamamen özgürsünüz, gece boyunca içinde rahat edebileceğiniz kendinizi mükemmel hissettirecek her türlü modeli seçebilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture evde nişan organizasyonuna özel abiye tasarımları sunuyor.

Nişan elbisenizin içinde rahat etmeniz oldukça önemli. Eğer kendinize güveniyorsanız balık model saten nişan elbisesi modellerini de değerlendirebilirsiniz. Bu yılın favori renklerinden olan yakut yeşili iyi bir seçim olabilir.

En Güzel Nişan Elbisesi Modelleri için Teklif Alın!

Nişan Saçı ve Makyajı Modelleri

Evde nişan saçı modelinizi elbise modelinize göre seçebilirsiniz. Örneğin evde nişan elbisesi modeliniz sırt veya omuz dekolteli bir abiyeyse dalgalı salık saç modelleri oldukça şık duracaktır. Salık modelleri saç örgüleri ve maşa ile hareketlendirebilirsiniz. Uzun kollu veya kapalı abiye modellerinde balerin veya dağınık topuz saç tasarımları oldukça şık görünecektir.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?
Nergiz Karadeniz Hair Makeup nişan saçı modeli arayan gelin adaylarına birbirinden güzel modeller sunuyor.

Evde nişan organizasyonu için makyaj tercihinizi daha doğal ve sade uygulamalardan yana kullanabilirsiniz. Salon makyajında olduğu gibi simli farlar, yoğun takma kirpikler ve koyu renk rujlar kullanmak ev ortamına ağır gelecektir. Bunun yerine doğal güzelliğinizi ortaya çıkan uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Nişan Saçı ve Makyajı Fiyatları için Ücretsiz Teklif Alın!

Nişan Ayakkabısı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evde nişan elbisesi seçiminiz kadar ayakkabı seçiminiz de önemli! Öncelikle gece boyunca uzun süreler ayakta kalmak ihtimalinizi düşünerek seçim yapmalısınız. Bunun için çok sivri topuklar ve stilettoları tercih etmekten kaçınabilirsiniz. Onun dışında yürürken halıya ve elbisenize takılabilecek yoğun aksesuarlar ve işlemeleri olan ayakkabı modelleri de istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir. Yırtmaçlı veya kısa abiyelerde açık burunlu, boydan ve uzun elbiselerde kapalı burunlu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evde Nişan Organizasyonu Fiyatları

Evde nişan organizasyonu fiyatları genelde seçilen paketlere ve konseptlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Standart paket ve süsleme hizmetleri daha uygun fiyat aralıklarında seyrederken, her şey dahil paketlerde fiyatlar artış gösterebiliyor. Fakat üç büyük şehrimiz için ortalama bir fiyat verebiliriz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evde Nişan Organizasyonu Paket Fiyatları

Şehir Fiyat
İstanbul 2.500 TL
Ankara 2.000 TL
İzmir 1.750 TL

*Ortalama fiyatlardır, detaylı fiyat ve hizmet bilgisi için teklif alınız.

BONUS

Gelin Nişan Bohçasında Neler Olur?

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evde nişan hazırlıkları tamam, peki ya bohçalar hazır mı? Damat tarafının hazırladığı gelin bohçası içerisine gelin adayının günlük kullanabileceği eşyalar ve çeşitli hediyeler eklenir. Çeyiz dükkanlarında satılan nişan sandıkları, bohçalar veya kutulara yerleştirilerek nişan günü kız tarafına hediye edilir. Bazı aileler gelin nişan bohçasına ek olarak kız tarafının ailesine de hediye bohçalar hazırlar. Peki gelin bohçasına neler eklenir?

 • Makyaj malzemeleri, bakım ürünleri
 • Gelin terliği
 • Pijama takımı
 • Fantazi gecelik
 • Bornoz takımı

gibi ürünler gelin bohçasına eklenebilir.

Eksiksiz gelin bohçası listesini ve fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Erkek Nişan Bohçası İçine Ne Konur?

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

 

Damat bohçası içine yine gelin bohçasında olduğu gibi damat adayının günlük kullanabileceği giyim ve bakım ürünleri eklenebilir. Kız tarafının hazırladığı damat bohçası içerisine;

 • Traş seti
 • Damat terliği
 • İç çamaşırı seti
 • Damat pijama takımı
 • Kemer, cüzdan, kartlık seti

gibi ürünler eklenebilir.

Erkek nişan bohçasına eklenebilecek tüm ürünleri buradan öğrenebilirsiniz.

Nişanda Davetlilere Verilebilecek Hediyelik Önerileri

Son olarak nişanınıza katılan davetlilerinize hatıra olarak hediye edebileceğiniz alternatiflere göz atalım. Son yıllarda taş magnet veya ahşap üzerine baskı olarak hazırlanan fotoğraflı hediyelikler oldukça revaçta. Buzdolabı veya metal yüzeyler üzerinde sergilenebilen fotoğraflı nişan magneti modelleri davetlileriniz için güzel bir hatıra olacaktır.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişan hediyeliği olarak mumluk veya sabunları da tercih edebilirsiniz. Dekoratif olması ve güzel kokuları ile evin her yerinde kullanılabilen bu ürünler kalıcı bir hediye alternatifi olacaktır. Ayrıca küçük saksı bitkileri ve sukulent nişan hediyelikleri de son yıllarda oldukça revaçta.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişan hediyeliğinizi sivil toplum kuruluşlarından da temin edebilirsiniz. Böylece hem ihtiyaç sahiplerine destek sağlayabilir, hem de davetlilerinize oldukça anlamlı hediyeler sunabilirsiniz.

Sivil Toplum Kuruluşlarının Nişan Hediyelik Modellerini Hemen İnceleyin!

Ücretsiz Düğün Yardımcın

leyla_avatar

Leyla Burada!

Ücretsiz Düğün Yardımcın Leyla Senin İçin Burada!

Hayalinizdeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaşın. Leyla size en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Ücretsiz Destek Al

Evde nişan organizasyonu yazımızın sonuna geldik! Peki siz nişan organizasyonunuzda hangi konsepti tercih edeceksiniz? Sizce nişan davetlerinde yemek menülerine neler eklenebilir? Nişanınızda nasıl bir elbise tercih edersiniz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Şimdiden bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

 1. Avatar
  Gülseten korkmaz

  Merhabalar ben Gülseren inşallah kızıma haziran gibi evde güzel bir nışan töreni düşünuyoruz.Iletişim numaranızı alabilirmiuim.Tesekkurler

 2. DüğünBuketi.com Editörü
  DüğünBuketi.com Editörü

  Merhaba Gülseren Hanım!
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/
  linkimizden iletişim bilgilerinizi girerek form doldurabilirsiniz. İletişim ekibimiz size geri dönüş sağlayarak, merak ettiğiniz her şey hakkında sizi ücretsiz bilgilendirecek. Şimdiden mutluluklar! 🙂

 3. DüğünBuketi.com Editörü
  DüğünBuketi.com Editörü

  Merhabalar Seda Hanım,
  Nişan organizasyonu hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilir, veya hafta içi 10:00-17:00 çalışma saatleri arasında 0232 339 27 13 numaramız üzerinden bizi arayabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz!
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

 4. Avatar
  Ayşe kartop

  Evde kızıma yüzük takılacak.ben sadece masa ve arka süs bide maket pasta istiyorum fiyat alabilirmiyim

Yanıtla